Головна

Основні форми технологій соціальної роботи в системі охорони здоров'я

  1.  B) Аналітичні форми герундія і причастя
  2.  B.1.1 Основні положення
  3.  Choose the correct answerНачалоформи
  4.  Специфіка НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ПСИХОЛОГІЇ
  5.  Cтруктура ПСИХОЛОГІЇ ВЕЛИКИЙ СОЦІАЛЬНОЇ ГРУПИ
  6.  ER-модель бази даних. Основні нотації зображення ER-моделі.
  7.  I Розрахунок витрат для визначення повної собівартості вироби (роботи, послуги), визначення рентабельності його виробництва

В системі здравоохр. зростає роль нового виду проф. д-ти - соц. р-и. Становлення такого виду д-ти обумовлено погіршенням здоров'я населення, в якому вимагали рішення, проблем мед. і соц. хар-ра на якісно новому рівні - на рівні медико-соц.работи. Медико-соц. р-та - вид мультидисциплінарної проф. д-ти мед., психо-педагог. і соц-правового хар-ра, спрямованої на відновлення, збереження і зміцнення зд-я. Її головна мета - досягнення максимально можливого рівня здоров'я, функціонування та адаптації осіб з фіз. і психічною патологією, а також соц-им неблагополуччям. Важливим є те, що медико-соц. робота принципово змінює комплекс заходів допомоги у с. охорони зд-я, тому що передбачає системні медико-соц.воздействія на більш ранніх стадіях захворювання і розвитку хворобливих процесів. Мед-соц. р-та основа-ся на 2 осн-х положеннях: сущ-ет 5 груп клієнтів і при р-ті з цими клієнтами спец-ст виконує 2 блоки мед-соц. р-ти - патогенетичної і профілактичної спрямованості. Групи клієнтів: 1) гр. підвищеного ризику (палять, люди з надмірною вагою, студенти та ін.) 2) сім'я і ближ. оточення 3) ЧДБ (діти зі слабким імунітетом, пенсіонери) 4) хворі з яскраво виражений-ми соц. проблемами (хворий онкологіч. захворівши., туберкульозом) 5) інваліди. Патогенетична медико-соц. робота вкл. в себе заходи по орг-ції медико-соц. допомоги, проведення медико-соц. експертизи, соц. роботи в окремих обл. медицини та охорони здоров'я. Профилактич. медико-соц. робота має на увазі проведення заходів з попередження соц. залежних порушень соматичного, психічного і репродуктивного зд-я, формую-ю ЗСЖ, забезпечення СЗ прав громадян в питаннях охорони зд-я і ін. Профілактична медико-соц.работи підрозділяється на 2 види: первинна і вторинна профілактика. Завдання первинної профілі. - Попередження розвитку у ч. Патологічних станів, тобто проведення соц-економiчного. аналізу, формування у населення уявлень про ЗСЖ, активної життєвої позиції по відношенню до свого зд-ю. Вторинна-попередження подальшого прогресування хвороби і передбачає комплекс лікувальних та профілактичних заходів, а також рішення цілого ряду соц.задач. При цьому проводиться медико-соц. експертиза працездатності, визначається працю. прогноз, вивчається вплив соц. факторів (хар-р праця. д-ти, економіч.состояніе сім'ї, забезпеченість пацієнтів житлом, економіч.і кліматично обстановка місцевості проживання тощо) на зд-е ч. Важливий напрямок профилактич. медико-соц. р-ти - підвищення рівня мед. освіти населення, формування у нього уявлення про ЗСЖ і його значенні в попередженні захворювань. Другим значимим напрямком явл. виявлення наиб. важливих соц. факторів, що роблять негативний вплив на зд-е ч., і безпосереднє їх усунення або зменшення їх впливу на організм: надання матер. допомоги малозабезпеченим або багатодітним сім'ям, психологічна корекція стану, патронаж «сімей соц. ризику », надання допомоги клієнтам у вирішенні правових проблем, забезпеченні їх харчуванням, ліками, дотримання соц. гарантій. Пріоритетним стає реаб-ція інв-дів. Також створ-ся мережа мед-соц. експертизи д / інв-дів. Крім цього мед-соц р-та осущ-ся і в хоспісах, куди люди відправляються не на одужання, а к-ті приречені. Тому осн. мета обслуговуючого персоналу - полегшити страждання пацієнта. У хоспісі соц. р-к виступає в кач-ве помічника, і він може проводити р-ту з ближ. окруж. пацієнта і з самими співробітниками, щоб уникнути проф. вигоряння. Важливими напрямками медико-соц. роботи стають: планування сім'ї, охорона материнства і дитинства; психотерапія, наркологія; онкологія та ін. Протягом 10 років істотно зросла захворюваність нас. в Росії алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, що обумовлено переважним впливом соц. факторів на організм ч.

 Проблема НОТ в соціальній роботі. |  Системно-екологічна модель соціальної роботи.


 Соціальна робота як феномен сучасного світу |  Особливості реалізації технології соціальної діагностики. |  Історичні проблеми становлення і розвитку соціальної роботи в Росії. |  Особливості реалізації технології соціальної профілактики. |  Історичні проблеми становлення і розвитку соціальної роботи за кордоном |  Соціальна опіка. |  Економічні основи соціальної роботи. |  Соціальна експертиза. |  Основні форми технологій соціальної роботи в освітній системі. |  Соціальна політика, соціальна безпека і соціальна робота. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати