Головна

Референція.

На цьому етапі людина дає оцінку: Подобається - не подобається, добре - погано, багато - мало і т.п.

? Природно, якщо від людини не потрібно що-небудь оцінити, цей крок в стратегії буде відсутній.

У свою чергу репрезентативні системи діляться на:

1. провідну - Ту, яка все запускає, веде за собою всі інші.

2. первинну (Основну) - внутрішній мову. Це та система, яка для людини найбільш важлива. Коли говорять Визуал, Дігитал, Кінестетик - мають на увазі первинну систему.

3. референтну - Оцінну.

І відразу кілька зауважень. Провідна система - це та, з якою людина найчастіше починає внутрішній пошук. Людину запитують, яка на дотик кішка - він спочатку її представляє, потім тільки відчуває; який звук у флейти - він спочатку її представляє, а тільки потім вже чує. Ось це і є провідна система.

? Зазвичай провідна и первинна збігаються. Якщо ж ні - провідна йде на підсвідомість, і людина не здатна визначити, звідки у нього що з'явилося.

Але все не так просто. Це якщо тільки по модальностям. Але ж є ще й відмінності всередині модальності:

1. Ейдетика (пам'ять) - Конструювання (В - ВК ; А - АК)

2. Аналогове - дигітальному. (В - ВД; А - АД; К - КД)

3. Зовнішнє - Внутрішнє (Ввнш - ВВНТ).

У Кінестетики немає конструювання, але зате вона ділиться:

1) смак;

2) запах;

3) шкірні;

4) м'язові;

5) тактильні.

Але точне значення кроків стратегії можна з'ясувати тільки зіставляючи Сигнали Очного Доступу і те, що людина говорить.

? Стрілка показує напрямок погляду.

? Коли я згадую про цю людину (o), то це викликає в мені бурю емоцій (?), і я вирішую, що більше ніколи не буду з ним спілкуватися (o).

Тут за допомогою сигналів очного доступу ви можете встановити, що "згадує" людина візуально (В), А "приймає рішення" - дигітальному (АД). А мова дає інформацію, що він використовує мета-кинестетику (Кмета).

Обговорення. |  Ведення.

Трюїзмами. |  Припущення. |  Протиставлення. |  Всі вибори. |  Розрив шаблону. |  Важільне наведення. |  Е заняття. Сигнали Очного Доступу. |  Метафори. |  Легенда. |  Сигнали Очного Доступу. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати