Головна

Легенда.

J Це було так давно, що навіть пам'ять про тих країнах стерлася з людської пам'яті, кістки тих героїв зотліли а міста перетворилися на руїни, які занесло піском. Але збереглася легенда, яка передавалася з вуст в уста, і хоча минуло багато літ, правда міститься в ній не стерлася про час.

Жив в одній стародавній країні юнак, син багатого купця. І поки інші діти розважалися, бігали і крали яблука в сусідніх садах, він вивчав мудрі книги, намагаючись осягнути навколишній світ. І ось одного разу його став мучити одне питання:

- На чому тримається земля? Яблуко тримається за дерево, дерево росте з землі, а на чому тримається сама земля?

І він питав про це Вчителів і Мудреців, Священиків і Старцев, читав мудрі книги написані так давно, що ми навіть не можемо собі уявити, але ніде не міг знайти відповіді. Він витратив купу грошей, перестав пити і їсти, і його мати плакала ночами, а батько посивів завчасно. І ось одного разу, коли в їхнє місто прийшов мандрівний дервіш, юнак звернувся зі своїм питанням до нього.

- Я сам не можу відповісти на твоє запитання. Але на сході лежить країна, в якій живе мудрець. Він такий мудрий, що навіть звірі приходять запитати у нього поради, і він відповідає їм на їх мові.

Загорівся юнак, взяв у батька останні гроші і спорядив караван. Довго йшли вони через пустелі, перетинали бурхливі річки, відбивалися від розбійників і злодіїв. І ось нарешті вони прийшли до гори, на якій в хатині жив Мудрець. Юнак прийшов до нього з горою найчудовіших шовків, золотих блюд прикрашених дорогоцінними каменями, мішками монет і поклавши все це перед ним, запитав:

- О, наймудріший. Я йшов сюди сотні днів і зазнав безліч небезпек і труднощів. Я приніс тобі багаті дари. Ти - моя остання надія. Я знаю, що твоя мудрість так велика, що ти знаєш все на світі. Відповідай мені: на чому тримається земля.

Мудрець перервав молитву, відкрив очі і, подивившись на юнака, сказав:

- Вона стоїть на величезній черепасі.

- А на що спирається та черепаха? - З шанобливістю запитав юнак.

- Вони там до самого низу, - З посмішкою відповів Мудрець.

Тут завдання метафори обіграти фразу "черепахи до самого низу" так, щоб вона запам'яталася і до неї можна було звертатися. Це набагато швидше і симпатичніше, ніж докладно розповідати про різні рівні узагальнення, про структуру подання інформації тощо Метафора дозволяє звернутися до досвіду людини і будувати нове розуміння на його основі, надаючи тільки форму, яку кожна людина зможе заповнити власним змістом. Метафора більш звернена до правої півкулі і дозволяє створити барвисту, яскраву картинку, яка швидше за все запам'ятається набагато краще, ніж просто сухе пояснення. І буде доступна несвідомому.

Пояснюють метафори можна використовувати і як головний інструмент навчання, так і як потужну допоміжну систему.

Найпростіший варіант - це пряма аналогія.

? Трактор - це просто дуже потужний автомобіль.

? Жираф - це кінь по-о-о-ось з такою шиєю. І ще з рогами.

У метафор є одна чудова властивість: вони багатозначні. Залежно від контексту вони будуть викликати найрізноманітніші переживання і асоціації, наповнюватися окремим змістом.

 Метафори. |  Сигнали Очного Доступу.


 Е заняття. Мовні стратегії. |  Інтеграція якорів. |  Перевірка працездатності. |  Трюїзмами. |  Припущення. |  Протиставлення. |  Всі вибори. |  Розрив шаблону. |  Важільне наведення. |  Е заняття. Сигнали Очного Доступу. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати