Головна

кам'яний вовк

1.  Кам'яний вік: від палеоліту до неоліту
  2.  КАМ'ЯНИЙ ДІМ ЗА цибулини
  3.  Енеоліт (4-3 тис до н. Е.) - Мідно-кам'яний вік

* * *

Раор біг по темному коридору, знаючи тільки одне, якщо наздоженуть, то вівтаря Кларс йому не минути. Втікач чітко розумів, що його не відпустять, йому не пробачать, і виходу немає. Але, він не з тих, хто опускає руки і покірно дає себе зарізати, тільки по тому, що у нього, з незрозумілої причини, змінився плечової знак.

Ще кілька днів тому, він просто не звертав уваги на це. Точніше він твердо знав, що з його знаком все нормально, але тепер, він перетворився в втікача, що мчить по коридору, в невідомому напрямку.

Кілька днів тому вони зловили Лота, красива була дівчина, хтось помітив, під час роботи, коли вона вивантажували цю синю цвіль, що у неї на руці замість чотирикінцевий зірки коштує трикутник, і почалося. Дівчинку закатували б на смерть, ця стара відьма Улла, не знає пощади, коли справа стосується Кларс. Але, старий пройдисвіт Отрон керував їх роботою і дуже зобов'язаний їх батька, дав їй можливість втекти. Пожалів красу і молодість. Раор сам проводжав дівчину до краю старого залу. Але, навіть багаторічна дружба і в деякому роді спорідненість, не змусила дівчину нічого сказати. Вона сама нічого не знала. Потім був Рилл, якому пощастило менше, він потрапив на вівтар Кларс. І ось тепер він сам, Раор.

Правда знаки змінювалися не тільки у них, кажуть тиждень тому, на вівтар поклали десяток солдатів, і навіть когось із охорони самого Горда. Так не буває, не повірив тоді він, якщо своєчасно приносити жертви, то так не буває і, тим не менш, так сталося саме з ним.

Знаючи, що Лота і Рилл його друзі, Раор щоранку перевіряв своє плече, і тепер він біг, намагаючись сховатися якомога далі, туди, де його не будуть шукати. Туди, де говорять, синьою цвілі, немає зовсім. Вони не підуть туди, де немає їжі, вони поженуться за ним в іншу сторону. Але, він знає, що там, за горами і пустелею, є ще стародавні підземні ходи, там за розповідями діда, цвілі було навалом.

Дорожній мішок він приховав ще вчора ввечері, на всякий випадок, навіть не припускаючи, що вже вранці, він, вже буде йому потрібен. Запасів вистачить на довгий шлях, хоч і замало їжі, а ось з водою, з водою зовсім біда, тільки невеликий туесок, в якому плескалися залишки води від вечері, і мішечок з цвіллю. Так, ще він взяв з собою, деякі чаклунські дрібнички, що належали ще його дідові по матері. Його з таким вантажем вирахують, але силу потрібно витрачати економно, інакше розплата буде страшною.

Власне, поки, він знав, куди поспішати. Він знав, що попереду, нехай трохи, але, цвіль, з якої можна приготувати їжу, є.

Але він розумів і інше, далі буде гірше. Незважаючи на те, що він вже давно вийшов із зони населених печер. Ці місця ще не були забороненими, але зовсім скоро, буде тільки невідомість, і ці дивні дідові карти. Хоча тільки Кларс відомо, чи можна їм довіряти.

Міркуючи таким чином, і уявляючи собі підземне життя, Раор дивився тільки вперед, зрідка озираючись назад. У цій зоні не було провалів, тому дивитися під ноги не було необхідності. А даремно ...

Він впав на рівному місці, немов хтось підставив йому підніжку, і боляче вдарився підборіддям об рівний, підлога з вулканічного скла. У наступну мить, він відчув, як на нього навалилося не важкий, але сильне тіло і, кам'яна пластина з гостро Обколоти краями доторкнулася до яремній вені.

Що таке кам'яний ніж, він знав не з чуток, сам подарував такий, що йде в невідомість Лоті, про що тепер відверто шкодував. Звичайно, можна виготовити новий, але треба шукати каміння, а часу немає, а зараз, можливо, і не буде ...

- Навіщо, ти стежиш за мною? - Пролунав у тиші знайомий голос, почувши який Раор розслабився.

- Прибери ніж, - ліниво і вальяжно сказав він, - треба поговорити, жінка.

- Відповідай, швидко, інакше не подивлюся ні на що, - процідила вона, і ніж сильніше протиснути до його шкірі.

- У мене теж трикутник, - заторохтів Раор, прикинувши, як би він сам повівся в подібній ситуації. Дівчина швидко прибрала ніж від його горла, і з тріском розрізала сорочку на плечі, анітрохи не переймаючись тим збереження його шкіри.

- Гаразд, вставай, - сказала вона, переконавшись, що Раор говорить правду і, оперившись на його плечі, насилу піднялася на ноги.

- Якщо вже у дітей жерців, з'являються ці знаки, то може це просто хвороба, - сказала вона і, раптом отперевшісь спиною об стіну, опустилася на підлогу.

- Що з тобою Лота, - кинувся до неї юнак, але дівчина була без свідомості.

Обережно відкрутивши кришку прапори, Раор влив їй у рот пару ковтків води, зазначивши про себе, що губи дівчини сухі і потріскані. Вона відразу відкрила очі, і спробувала вихопити флягу з його рук. Але юнак був сильнішим і не дозволив їй зробити цього. Він знав, що без води людина живе всього кілька днів, але навіть якщо просто довго, то багато відразу не можна.

- Цвілі тут повно, - глухим голосом прошепотіла дівчина, - тут немає води, завдяки чому, пішли сюди не ловлять.

- Джерела є, тільки треба знати, де шукати, - посміхнувся Раор. - Слава Кларс, я знаю.

- Я все одно не вийду за тебе, - раптом сказала Лота. - Ми належимо до різних каст а закон ...

- Якщо ти не забула, - ми вже поза законом, - відрізав Раор.

Дівчина раптом істерично зареготала, а потім з поганим пращурами, дивлячись на юнака, прошепотіла:

- Але я можу вбити тебе у першого джерела, адже ти, сину людини, насильно забрав мою матір, і не мій брат.

- Вірно, - погодився той, - але якщо ми будемо згадувати все, то мені теж є за що тобі мстити. Забравши твою мать, мій татусь вигнав мою ...

- Значить так, ти приносиш клятву супутника, і ми йдемо далі.

- А якщо немає?

- Тоді я можу зробити з тобою все що хочу, якщо дивитися по законам Кларс, а далі надходити як з диким звіром. Ти від мене не втечеш, води у тебе немає ...

- А якщо я вб'ю тебе уві сні?

- У мене є нічний дзвін.

- Це іграшка, для маленьких дітей?

- Та іграшка, тільки жодному магу залу, ще не вдалося його обійти, ти це пам'ятаєш?

- Гаразд, вистачить жартувати, - сказала дівчина, - ти справді знаєш, де джерело?

- Далеко звичайно, але знаю, і не один.

- Як приноситься твоя клятва?

- Ось і добре. Повторюй за мною: Я, дочка АРІВА, клянусь тобі, Раор син Лами, що піду з тобою, ділячи хліб і воду ...

- ... Ділячи хліб і воду, - луною повторювала дівчина, і раптом запитала. - Раор, а що таке хліб?

- А Родір його знає, - бадьоро відповів син жерця, - головне, для тебе, що в клятві не згадується ложе.

- Ти маєш рацію, відповіла вона, що там далі? ...

* * *

Відомі місця скінчилися. Тепер супутники пересувалися виконуючи вказівки пошарпані карти, накресленої на шматку старого пергаменту.

Чим далі вони просувалися, тим страшніше ставало Раор. Якщо раніше коли вони тільки пішли з дому, печери носили ще якісь сліди людської діяльності. Наприклад, штучно округлений звід, або невелика ніша для світильників, іноді на них зустрічалися дивні зображення, які говорять про те, що ці склепіння, є творіння рук людських ...

Чим далі вглиб гір вони просувалися, тим менше такого роду слідів зустрічали. Стіни вже давно перестали бути рівними, а коридори широкими. Часом їм доводилося насилу протискуватися крізь щілини, явно промиті водою.

Найближчий джерело води, був на відстані денного переходу, а води у флязі залишалося ледь на третину. Ноги Раора гули, як ніколи, але він продовжував йти. Лота ж пересувалася тільки за рахунок неймовірної витривалості, властивою жінкам взагалі, і особистого впертості зокрема. Нарешті Раор сів на підлогу, і зрозумів, що більше не зможе пройти і кроку.

- Привал, - проскреготав він.

Лота мовчки сіла поруч і, тут же заснула, спершись головою на зігнуту руку. Раор дістав нічний дзвін, повісив його на виступ кам'яної стіни поруч з собою і, теж заснув.

Прокинулися вони не скоро, юнак відкрив очі і злякався, темрява навколо них залишалася повною, колишній у них крихітний світильник не горів. Раор став судорожно обшукувати темряву навколо себе, шукаючи свій мішок, в якому знаходилося кресало і масло, і головну коштовність, - фляжку з водою. Але, ні калитки ні фляги поруч з ним не було. Повільно розводячи руки в сторони, він наткнувся на щось м'яке і холодне. Ця істота рвонулось від нього, сильно обвивши руку чимось на подобі ременя, і силою потягнуло в бік. Раор скрикнув і завалився на бік ...

Раптом, він зрозумів, що коли він впав від утоми, він забув зняти плечової мішок, і тепер, саме ремінь від мішка обхопив його за руку. Розбити флягу він не боявся, вона була зроблена з металу і міцної шкіри, страшніше було її втратити, тому він вчепився двома руками в ремінь і підтягнув ноги.

Тягнув мішок з того боку, не володів достатньою фізичною силою, щоб тягнути ремінь разом з Раор, але був досить сильний, щоб не дати йому встати.

- Лота, ти що робиш? - Закричав юнак.

- Що трапилося, - відгукнулася за його спиною дівчина.

- Допоможи мені, - крикнув Раор, зрозумівши, що злодій не з їх компанії.

Постукали кресала об кремінь, і через неймовірно довгий проміжок часу, над його головою виявився крихітний факел, просочений земляним маслом, який був дівчата.

Тиск відразу припинилося, Раор сіл і, потягнув до себе мішок. Слідом за яким, на світло факела, вилізло забруднене в дрібній кам'яної крихті істота, що зовні нагадує маленьку кудлату собачку. Житель сучасної Європи порівняв би її з пекінесом.

- Кам'яний пес, - видихнула Лота.

Побачивши істота Раор, відразу поліз в сумку, судорожно шукаючи флягу з водою. Древнє надання наголошувала, що цуценя кам'яного пса можна зустріти тільки в абсолютній темряві, потім різко висвітлити, і дати хоч краплю води, а краще за все дати злизати рідина з руки. Після цього він буде найвідданішим другом і захисником людини. Тільки ще вважалося, що кам'яних псів посилає людям сам Кларс. Так що, повернувся з вигнання, з кам'яним псом не загрожували ні яке покарання, він автоматично вважався святим, осіненим благодаттю Кларс.

Тремтячими руками Раор дістав флягу налив в пробку води і вилив воду собі в долоню. Жіноча долоню, акуратно накрила його руку зверху, а потім перед носом цуценя постали дві вологі долоні. Обидва підлітки, затамувавши подих, дивилися на грудочку вовни, який закрив очі і став повільно наближатися до них.

Щеня повільно підійшов і потягнув носом, і ткнувся в руку Раора, потім похитнувся на ногах, і всієї мордочкою звалився на долоню Лоти.

* * *

З вартовими розібралися швидко. Обидва вільних перебували в повній відключці, яку було складно назвати сном, швидше це було несвідомий стан. Побачивши таке, Федір вирішив їх не карати.

Проблемою стало інше. Чому злодій забрав тільки жезл? Ні золота, ні інших артефактів він не зачепив, або не розібрав в темряві, що це, або знав, навіщо ліз.

- Так, старосту сюди, - віддав короткий наказ Федір, - і його многоболтлівого сина теж.

Через кілька хвилин, староста і його син стояли перед ним.

- Прости найстаріший грубість моїх людей, - звернувся до старійшини Федір, - моя вина невірно віддав наказ. Але сам поміркуй, як мені бути? З моєї скарбниці пропав сильний чаклунський предмет, охорона без пам'яті, і це все на твоїй землі.

- Прости княже, - впав на коліна старий, не винен я, це відлюдник, - собака, і дівку він вкрав. Триста років спокою не дає, дівок та їжу краде, ястрег проклятий. Як війна скінчилася, так і дошкуляти почав, ще прадідів наших, тут підлогу селища його крові. Ми його зловимо, він у підземного джерела, далеко в печеру, але, ми позику, де це, вб'ємо щура підлу. Он і син мій піде, - кивнув старий, - наречену у нього вкрав, черв'як поганий.

- Я і мої люди підемо з вами, вирішив Федір, з кам'яним жезлом, ви з ним в поодинці не впораєтеся, тільки каміння в печерах більше стане. Загалом, твій син провідником буде, хай веде за своєю нареченою маленьке військо.

- За все життя доброти твоєї не забуду, княже, - впав на коліна, що стояв до цього син старости. І Федір зрозумів, що тільки що, ще один можливий, потенційний, його особистий ворог, став одним.

село Оргосов |  відлюдник

короткий похід |  ім'я бога |  глава 20 |  вітри пустелі |  глиняний кіт |  Похід крізь гори |  глава 25 |  Підземні жителі. |  Глава27 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати