Головна

глава 32

Вже з ранку всі підходи до будівлі на набережній, гд розташовувалася дирекція «Балторгфлота», були заблоковані. Від великої кількості людей у ??міліцейській і камуфляжній формі рябіло в очах. В руках у багатьох були рації, що не вщухали ні на хвилину: крізь тріск радіоефіру лунали уривчасті команди, уривки розмов.

У будівлю можна було пройти тільки за спеціальними перепустками, які ретельно вивчалися двома лейтенантами біля входу, після чого суворий охоронець в камуфляжі відзначав у себе щось в блокноті і повідомляв по рації:

- Тринадцятий пішов!

- Є! - Відповідала рація.

У будівлі чергувало кілька патрульних машин. Молоденькі сержанти, що ніколи не бачили стільки начальства, відразу як би подорослішали. Їх юнацькі лоби зорали зморшки і, судячи з діловитої суєті, можна було зробити висновок, що ці хлопці тут чи не найголовніші дійові особи. Скоро до будинку на набережній в чорному «ауді», в супроводі двох патрульних машин, під'їхав начальник УВС генерал-лейтенант. Кондрат Лисенко. Він недбало козирнув групі офіцерів і енергійно поцікавився:

- Все в порядку? Ніяких пригод?

Командир роти ОМОНу - сорокарічний полковник зі шекамі кольору зрілих помідорів, підскочив до генерал-лейтенанту і жваво відрапортував:

- Так точно, товаришу генерал, все спокійно.

- Ось що, полковник, сьогодні вам доведеться тут бути невідлучно! Не здивуюся, якщо дехто спробує влаштувати який-небудь піротехнічний сюрприз.

- Все підходи контролюються, товаришу генерал. Виявляються випадкові особи, а в будівлю пропускаються тільки учасники!

- Добре. Чи не розслаблятися, полковник! Я розумію, що це для вас зайвий головний біль, але ви повинні зрозуміти, що це теж служба. Якщо тут що-небудь пройде не так, то всім надають по шиях - і вам, і мені. Ви мене зрозуміли?

Щоки полковника поувялі.

- Так точно, товаришу генерал! Сам особисто буду дивитися в обидва.

- Ну вже постарайтеся, голубчику, постарайтеся, - посміхнувся генерал. - Вся надія на вас.

І, втративши інтерес до полковника, він попрямував будівлю.

Турбот у начальника УВС додалося. Одних тільки вибухів автомобілів в Санкт-Петербурзі за останній тиждень відбулося з добрий десяток, і це не рахуючи того, що було вбито люди, які мали безпосереднє відношення до сьогоднішнього заходу ...

* * *

Комерція його не цікавила: врешті-решт, це справа податкової поліції, але вчорашній дзвінок з адміністрації мера стривожив його по-справжньому. Від нього зажадали максимально забезпечити безпеку конкурсу. Референт мера натякнув, що якщо станеться якась НП, то в кращому випадку він завершить свою кар'єру дільничним в який-небудь провінції.

На об'єкт Кондрат Іванович вирішив прийти особисто. Подібне відбувалося нечасто. Нехай все, від сержантів до полковників, відчують важливість моменту.

Учасники конкурсу, все як на підбір з'явилися в білих сорочках, виглядали досить переконливо, і в їхніх обличчях прочитувалась рішучість скупити всі пітерські пам'ятки історії. До свого превеликий подив, генерал Лисенко зробив відкриття, що більшість конкурсантів - або величні старі, або нахабний молодняк. Саме з останньою групою населення йому доводилося найчастіше мати справу: їх знаходять у під'їздах з простреленими потилицями, ними заповнені чи не всі камери слідчих ізоляторів, але саме тридцятирічним належить мало не сімдесят відсотків капіталу країни.

- Діяти вкрай акуратно. Даремно кийками НЕ махати! - Строго попереджав генерал.

З свити генерала виринув високий полковник у камуфляжній формі і постав перед Лисенко, як вірний вовк перед Іваном-царевичем.

- Все зробимо, як треба, товаришу генерал-лейтенант. Я вже дав відповідні інструкції. Силові санкції будуть застосовані тільки в крайньому випадку.

- Все вірно, полковник, смотри не схиб і тримай мене в курсі всіх справ.

Мені цікаво знати все!

- Так точно, товаришу генерал-лейтенант, буду тримати вас в курсі.

- Та вже тримай, друже. Вся надія на тебе, - підняв руку генерал, не те для того, щоб дружньо поплескати старанного служаку, не те потім, щоб рушити йому в морду.

Баринов простежив поглядом за начальником УВС. З генерал-лейтенантом Лисенко Яків Степанович був знайомий заочно. Якось в «контору» надійшов дзвінок що Лисенко протегує контрабандистам, які працюють з кольоровими металами, і нібито навіть має «вікно» на кордоні, через яке переправляють до Фінляндії тисячі тонн нікелю і міді. Якщо інформація була вірна, то він був одним з найбільш забезпечених людей Росії. Як би там не було, але свого часу Лисенко пустили в розробку і опікали досить щільно, але нічого такого виявити не вдалося. Генерал так ніколи і не дізнався, що якихось три роки тому перебував у двох кроках від «Хрестів».

- Скільки їх зараз там? - Повернувся Баринов до Хрулі, перегортати список.

- Зараз в залі знаходяться всі за списком. Повинні підійти ще кілька людей, тоді можна буде давати команду на початок.

- Я у тебе що хотів запитати, Семен, а чи не образливо тобі орати на нашого Андрюха за копійки? Знаєш, скільки він поімеет від цієї прихватизації?

Тільки в перший рік сотні мільйонів доларів. Не погано? От би взяти та й розділити на двох. Ха-ха-ха! Гаразд, ти маску мені не будуй, пожартував я.

Служба в контррозвідці не пройшла для Хрулі безслідно. З сільського хлопця, мало не в сімнадцять років вперше побачив багатоповерхові будинки, він перетворився на вправного і обережного хижака, який не довіряв нікому і завжди готовий був вчепитися навіть в руку, протягивающую йому шматок м'яса. Щось в тоні Баринова йому не сподобалося - не перевіряє чи його старий розвідник на відданість господареві? Він давно усік правило: ніколи не базікати зайвого.

- Я розумію, що ви жартуєте, Яків Степанович ... А що стосується грошей, так я не скаржуся, на життя вистачає!

- Розумно. Гаразд, хто там у нас ще?

Уздовж набережної красивою чорної турою проплив «Мерседес». Скло в машині були затемнені. За оперативними даними своєї розвідки, Баринов знав, що це улюблена іграшка Червоного. Не маючи можливості бути присутнім в залі, законний злодій вирішив постежити за подіями зі своєї машини. «Мерседес» зупинився неподалік.

- Я хочу знати, про що розмовляють в машині, - тихо зауважив Баринов.

- Зробимо, - жваво відреагував Хруль і, відійшовши убік, швидко загубився серед казенних мундирів. Два місяці тому він за наказом Гаврилова їздив до Німеччини на виставку радіоелектронних засобів зв'язку. Крім звичайного обивательського цікавості, він мав суто професійний інтерес з'явилося нове покоління підслуховуючих пристроїв, які займали лише вушку звичайної голки Дивовижними були можливості цього шпигунського устаткування: з його допомогою можна було підслухати розмову з відстані в кілька сотень метрів.

Кілька примірників цієї диво-техніки Хруль привіз з собою.

Баринов намагався нічим не виділятися серед присутніх. Він, як і всі, був одягнений в міліцейський камуфляж, але за поглядами сержантів зрозумів, що вони безпомилково вгадали в ньому туза. Кілька співробітників служби безпеки «Балторгфлота» чергували в самій будівлі.

Підійшов Хруль.

- У лімузині сидить Червоний. Судячи з балаканиною, яку я почув, вони в повній розгубленості: не підозрювали, що аукціон перенесуть.

- Гаразд, подивимося, що там вигорить у Андрійка, - кинув Баринов.

Приватизаційний конкурс відкрився рівно о п'ятнадцятій годині. Величезний зал був заповнений лише на чверть. Крім учасників аукціону тут присутні кілька кореспондентів місцевих газет і знімальна група з Москви-знімати їм дозволили тільки початок заходу.

Захід зайняло годину з невеликим. Складалося враження, що конкурс проводиться за заздалегідь зверстаний і всім відомим сценарієм. Мало хто з присутніх в залі здогадувався, що так воно і було. Контрольний пакет акцій - сорок два відсотки - купив концерн «Петротранс», двадцять п'ять відсотків дісталося банку «Петропромстрой», інші дрібні пакети розійшлися з невідомих фірмам ...

В інтерв'ю пітерської телекомпанії новий фактичний господар «Балтійського торгового флоту» Андрій Гаврилов коротко виклав програму дій з порятунку збанкрутілого флоту і висловив співчуття з приводу трагічної загибелі колишнього генерального директора Івана Борисовича Абрамова.

- Завтра відбудуться похорони Івана Борисовича, - сумно дивлячись в об'єктив телекамери, заявив Гаврилов. - На панахиді я обов'язково виступлю. Але вже зараз я знаю, що скажу над труною Івана Борисовича. Я поклянуся знайти вбивць. І не тільки виконавців, а й замовників цього ганебного злочину.

Ми не дозволимо перетворити наше місто на кримінальну столицю Росії!

глава 31 |  глава 33

глава 21 |  глава 22 |  глава 23 |  глава 24 |  глава 25 |  глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |  глава 29 |  глава 30 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати