Головна

глава 10

В особняку на якірній жив Селезень - давній приятель Філата. Він зійшовся з ним на другій своїй відсидку - в курганського пересилання, звідки їх разом відправили в табір недалеко від Пермі. Доля розпорядилася так, що до цього вони пробули в спецзагін ВДВ майже два роки, а потім життя розвело їх так само несподівано, як і звела. Однак з тих пір вони не втрачали зв'язку і частенько зідзвонювалися, а то і наїжджали один до одного з візитами.

Ігор Селезньов, або просто Селезень, в «парилку» потрапив досить рано, в неповні вісімнадцять років, - за грабіж. Підставив ніж під горло п'яненький мужику на вулиці і разом з гаманцем прихопив його портфель, в якому опинилися якісь офіційні папери. Качура злапали вже через чотири години: п'яний мужик був інспектором Мінважмашу, а папери виявилися фінансовими звітами якогось «поштової скриньки». Качура врятував малолітній вік - а не те гриміти б йому на повну котушку.

Ігор потрапив у «правильну» зону, однак на лідерство він ніколи не претендував і найбільше, чого домігся в злодійський кар'єрі, так це став батьком сім'ї. Правда, і сім'я була чимала, людина в тридцять. Але батьком він був справедливим: умів гріти тих, хто томився в ШІЗО, здатний був дати потрібну пораду молодняку, заступався за тих, хто вплутався в конфлікт через непорозуміння.

Повернувшись з зони, він міцно осів в Пітері. Вів чи не обивательський спосіб життя, і сусіди навіть не підозрювали про те, що за стінкою живе хлопець, який відсидів за серйозної статті. І вже, звичайно, вони не могли знати, чим він займається. Його благопристойний вигляд: відпрасований костюм, яскравий галстук і до блиску начищені черевики - дозволяв вважати, що чину він чималого і якщо не управляє банком, так напевно служить десь в іноземному представництві. Вони майже не помилялися. Селезень був в Пітері великою людиною. Вийшовши з ув'язнення, він вирішив вступити в фінансовий вуз і, на свій подив, закінчив його успішно і без особливих зусиль. Несподівано він виявив в собі здатність робити гроші - але зовсім не тим грубим методом, з якого він починав злодійську кар'єру. Виявляється, існувала маса всіляких способів збагачення, куди менш небезпечних, але тим не менш куди більш прибуткових. Селезень вмів знаходити в економічному законодавстві прогалини, з яких при вмілому підході можна було випустити золоті струмочки. Він був одним з перших, хто в кампанії ваучеризации побачив можливість наварити мільйони доларів і «за ваучери» скуповував промислові комбінати і склади, таксопарки і порти, АЗС і ГЕС ... Не гребував Селезень тримати і тютюнові кіоски, якщо вони давали стабільний дохід. Він був генератором ідей, і пітерські злодії успішно використовували його знання для проникнення в економічний організм північній столиці.

Але потім він раптом раптово покинув Пітер і перебрався в Єкатеринбург.

Тамтешні кримінальні авторитети, дізнавшись про його підприємницькі таланти, зробили йому пропозицію, від якої він не зміг відмовитися - хороший відсоток за розробку «бізнес-плану» з розвитку уральських машинобудівних підприємств.

Зблизившись з уральцями, Селезень зробив там запаморочливу кар'єру, зрештою ставши ні більше ні менше як держателем уральської злодійський каси.

Він виявився одним з небагатьох чужинців на Уралі, кому тамтешня братва довіряла повністю. Про його ролі в уральських справах не здогадувалися навіть дивляться Пітера - ні Шрам раніше, ні Червоний тепер. При всьому тому Селезень залишався сам собі господар і тихо стежив за тим, що робиться в Пітері, а також наглядав і за смотрящим, киваючи собі на вус все, що дізнавався про нього цікавого.

Селезень завжди був собі на умі, і, незважаючи на свою давню з ним дружбу, Філат ніколи не міг сказати, чим Селезень цікавиться, крім грошей. У грошах він знав толк - це точно. Він любив повторювати, що гроші - самовоспроизводящийся організм. Тільки їм треба допомагати розмножуватися. І він був віртуозним майстром грошового приросту. Отримавши можливість розпоряджатися уральськими грошима. Селезень міг, не питаючи сходняка, виймати десятки мільйонів доларів з однієї справи і вкладати їх в інші, більш вигідні справи. І, що найдивніше, ніколи при цьому не прогадивал. Звичайно, майже в кожній структурі - будь то комерційний банк або адміністрація мерії - у нього були підгодовані люди, але, крім цього, потрібно було мати талант або якимось надтонкою чуттям, щоб передбачити бензинова криза в регіоні, що славиться надлишком пального, і вчасно вкласти гроші в нафтопереробку. Або, навпаки, передбачити, що до кінця року впаде вуглевидобуток і треба скоріше штовхнути акції найбільших кузбасівських шахт багатеньких лохам.

У Пітері Ігор Селезньов був людиною дуже відомим: мало того, що він вважався шановним підприємцем, так він ще займався благодійністю і підтримував підростаючі таланти. На його іменні стипендії існував чи не цілий курс Академії мистецтв. Селезньов любив бути присутнім на гучних презентаціях, охоче роздавав інтерв'ю і не забував згадувати про те, що свою кар'єру бізнесмена починав з виправної колонії, де кроїв бушлати для працівників Крайньої Півночі. Селезень був привабливий і усміхнений, і мало хто з батьків міста здогадувався, що він є довіреною особою російських кримінальних авторитетів і власником уральського общака.

На людях Селезень поводився, м'яко кажучи, як закінчений дивак, відколюючи фортели в дусі «нових росіян». Приїжджаючи до Європи, він поводився як бензиновий король з якогось провінційного Усть-Печерська: міг розплатитися в барі за чарку коньяку стодолларовой купюрою або придбати новенький автомобіль на три дні замість того, щоб взяти його напрокат, а одного разу в Празі він пригрозив купити цілий універмаг тільки для того, щоб звільнити чимось не сподобалася йому продавщицю. Екстравагантна поведінка Качура вдало працювало на його оманливий імідж: адже в примхливому пана важко було запідозрити довірена особа злочинного синдикату або тонкого політичного гравця. Мало хто знав, що саме завдяки його старанням багато депутатів пітерської міської думи лобіювали злодійські інтереси, а заступник прокурора міста щоквартально отримував на свій рахунок в одному швейцарському банку кругленьку суму. Ігор Селезньов був впливовий, і навіть комерсанти з сусідньої Фінляндії засвоїли істину: щоб домогтися в Санкт-Петербурзі сприятливих контрактів, треба спочатку йти на уклін до дивного «новоросійського» епікурейців, а вже потім наносити візити в Смольний.

Насправді Селезень вмів вважати копійку, втім, по-іншому і бути не могло - на злодійський касі належало сидіти людині дуже жорсткого, далекоглядному і економного. Злодійська історія знала чимало прикладів, коли власник общака, коштувало йому відправити злодійські гроші до власної кишені, закінчував своє життя в каналізаційній трубі ...

Саме в такому будинку і потрібно було жити держателю уральського общака.

Особняк Качура на вигляд нагадував ковану скриню з золотим скарбом. У двері не можна було увійти до тих самих пір, поки пильний хазяйське око не розгляне тебе з усіх боків. Прямо над головою на відвідувача злобно дивився очей відеокамери.

Повагавшись секунду, Філат натиснув на кнопку. І зараз з переговорників пролунав радісний голос Качура:

- Господи, кого я бачу, проходь, Рома, скільки ж часу ми з тобою не бачилися!

Клацнув автоматичний замок, і двері м'яко розчинилися. Філат, обернувшись до Данила, вимовив: «Гуляй!» - І увійшов всередину.

У величезному вестибюлі сиділи два міцних хлопця в синіх костюмах: їх бездоганно поголені фізіономії випромінювали задоволену ситість. У відповідь на його привітання вони видихнули цілком дружелюбне «здрастуйте». Вони зовсім не нагадували «биків», які перебувають на службі у відомого авторитета, а більше були схожі на маленьких пацієнтів із охорони важливого кремлівського чиновника. Філат впевнено припустив, що, швидше за все, у кожного з них за плечима залишилася школа дев'ятого відділу МВС. Іронія полягала в тому, що тепер колишні менти повинні були служити тому, кого вчилися зневажати.

- Ми вас проведемо, - сказав один з хлопців - піжонистий блондин-здоровань.

Незважаючи на свої значні габарити, він мав безбарвну і не запам'ятовується зовнішність. Так само безлико виглядають в величезному універмазі манекени. Але Філат не обманює: за вмілим перевтіленням в посередність переховувався високий професіоналізм костоломов без страху і докору.

І, не зронивши ні слова, він пішов за блондином широкими мармуровими сходами. Важко було повірити, що це обитель пітерського бізнесмена, а не надсекретний об'єкт. Напевно десь в стінах причаївся невидимий кулемет, здатний за кілька секунд перестріляти ораву непрошених гостей. Філат зловив себе на іншому відчутті, що його розглядають через оптичний приціл.

Піднялися на другий поверх. Блондин зупинився перед глухою залізними дверима, підняв обличчя до об'єктиву відеокамери, і двері, що приводиться в дію якимось безшумним механізмом, відчинилися.

На порозі в вільному чорному кімоно стояв Селезень власною персоною.

- Проходь, що стоїш! - Бадьоро промовив господар. Блондина вже й слід прохолов.

- У тебе тут прямо як в ставці Гітлера! - Не втримався від похвали Філат. - Від кого це ти так зарився?

- Причина проста - жити хочеться! Зараз стріляють все, кому не лінь, і толком навіть не зрозумієш, за що вбивають. У Пітері відкрився мисливський сезон, - відповів Селезень. Філат зайшов, і двері легко закрилася, як ніби назавжди відрізала його від решти світу. - Знаєш, Ромчик, береженого бог береже.

- А я до тебе у справі. - Філат потиснув простягнуту руку і негайно зазначив, що рука у Качура стала якось хлипче. Що поробиш, сите життя розслабляє ...

- А чи було хоч раз, щоб без діла? - Докірливо зітхнув Селезень, обнявши за плечі Філата. - Завжди у справі! Ну, все одно роздавимо з тобою пляшечку, згадаємо старі часи. Пам'ятаєш колишнє, а, подельнічек?

- Не забув, - безбарвно відповідав Філат, озираючись. - А ти круто живеш.

Картини, кришталь, дорога Меблі ...

- Видимість все це. Пил в очі пускаю. - Селезень дістав з бару пляшку бренді з якимось дивовижним звіром на етикетці. - Бачив, яка звірюка намальована, - тицьнув він пальцем в ошкірену морду, - а п'ється нічого. Якщо розібратися, так я все той же, яким колись був. Чи віриш, ніякої різниці не відчуваю. Ось, правда, замість портвеша п'ю заморські напої. «Парламент» став курити замість «Прими». А так все той же! - Безнадійно махнув він рукою. - Гаразд, з чим прийшов?

- Ти чув, що в Пітері замочили Чифа?

- Ще б! Адже не на острові живу. Взяли його менти з ДАІ, а потім труп знайшовся на міському звалищі. Недалеко від порту.

Селезень розлив бренді по чарках, потім акуратно загорнув металеву пробку на високому шийці пляшки. Рухи в нього були плавні й такі ж розм'якшені, як рукостискання, і Філата почав дратувати цей показний аристократизм. Дивлячись на манери Качура, можна було б припустити, що його юність протікала не під наглядом вертухаїв, а під люблячими поглядами гувернанток і їв він не тюремну баланду олов'яної ложкою, а нанизував тонкі скибочки шинки на срібну виделку. Філат придушив роздратування і втупився на величезного крислатого дракона, вишитого золотими і червоними нитками на чорному кімоно.

Селезень простягнув чарку Філату, не без інтересу простежив за його реакцією і майже ревниво поцікавився:

- Ну як?

- Горілка краще буде.

- Воно й вірно! - Охоче ??погодився Селезень, але потім додав. - Та я, знаєш, горілку не люблю. - Він проковтнув бренді одним махом, скривився і зовсім іншим голосом, куди більш серйозним, додав:

- Видно, ви комусь на хвору мозоль наступили. Але ж той, хто віддав наказ Чифа прикінчити, не міг не знати, яким людям виклик кинув. Виходить, не боявся. Знає свою силу.

- Що тобі відомо про флот?

- Серйозна компанія! Сучасні суховантажі. Нафтоналивні танкери ... Так ось, як-то примудрилися збанкрутувати ...

В обстановці кімнати відчувалася рука досвідченого дизайнера, чия примха змусила зустрітися тут різним стародавніх культур. На глухій стіні висіли картини, поцятковані арабською в'яззю, у вікна стояв мідний посуд, прикрашений зображеннями полювання. Складалося враження, що з його довгого вузького горлечка зараз вилетить іфріт, - варто тільки доторкнутися до полірованої ручці. Пол встеляли перські килими ручної роботи, та такої товщини, що нога потопала в ворсі по щиколотку. На стіні навпроти вікна висіли страшні маски, на які неможливо було поглянути без здригання.

Диван, на якому сидів Філат, був як вата, м'який, і він не без зловтіхи подумав про те, що навіть дупа мешканців Смольного напевно невідомий такий комфорт.

- І хто ж буде новий господар? - Поцікавився Філат.

Йому раптом здалося, що Селезень глянув на нього з неприхованим інтересом - погляд буває куди красномовніше за слова.

- А ось це таємниця за сімома печатками. Наскільки я розумію. Варяг з Михайловичем поклали око на цю компанію.

- Припустимо ...

Селезень посміхнувся.

- Розумію, у таких акул і апетити повинні бути відповідні. Тільки адже ця компанія, хоча вона і на виданні, дівка з норовом. Невідомо, під кого вона захоче лягти. До того ж від неї вже трупним духом тягне. Дивись: стріляють всіх, хто підвалює до неї надто близько. Підозрюю, що і Чифа цокнули з цієї ж причини. Тобі-то ніхто ще не надіслав чорну мітку? - Поцікавився Селезень безтурботно.

Питання Філату не сподобався: в інтонаціях прозвучали фальшиві нотки, які перш за Селезньов не помічалися. Він мимоволі насторожився. А що, якщо за загибеллю Чифа варто не хто інший, як сам Ігор Селезньов? Все може бути до межі просто: через підставних осіб Селезень захотів сам прикупити компанію - на єкатеринбурзькі мільйони. Якби йому це вдалося, то він став би наймогутнішою людиною в Північно-Західному регіоні. Селезень був упертий і азартний, і, якщо розібратися, це цілком в його характері - кинути виклик московським злодійському спільноті У такому випадку це багато що пояснює. За своєю сутністю Ігор Селезньов гравець - досить згадати його п'ятнадцятирічним юнаком, коли він переможно згрібав в кишені дріб'язок, виграну в расшібалочку. З того часу в ньому мало що змінилося, хіба що зі щік зійшов юнацький рум'янець, та ось ще погладшав трохи.

- До речі, Ігор, а ти-то що мишей ловиш? Тебе самого-то «Балторгфлот» не цікавить? - Пішов у розвідку Філат.

Селезень прикрив очі і з якимось навмисним огидою похитав головою:

- Друже, сказати по правді, мене це не надихає. За дружбу я б і тобі не радив туди лізти. Але я ж розумію - ти не по своїй волі сюди прибув і не по своїй волі навколо цього флоту починаєш водити хоровод.

- А чому? - Напружився Філат.

- А тому, любий друже, що вся ця свистопляска з банкрутством державного пароплавства і його акціонуванням - фікція! Штучне банкрутство, штучне акціонування. Комусь захотілося просто прибрати до рук золоту жилу. І цей хтось настільки сильний і впливовий, що я б не став перебігати йому дорогу.

- І навіть єкатеринбурзький хлопцям ти б не порадив? - Обережно поцікавився Філат.

- Їм я вже порадив сюди не лізти. Це ж буде Полтавська битва! А кому це треба? У екатеринбургских хлопців своїх турбот повний рот. У них і без цього флоту проблем вагон і маленький візок ...

Філат вирішив промацати грунт.

- По дорозі до тебе мене мало не пристрелили. І адже підстерегли, засранці, там, де я ніяк не очікував засідки.

- Ось як! - Селезень зробив здивоване обличчя. - А може, хтось помилився?

- Я з дороги вчора заїхав на вогник до Льоші Краснову. Мені здалося, що у нас виріс хвіст.

Філат подивився в упор на Качура, сподіваючись і в цей раз зауважити в його особі зміну. Коли диригент зараз, відведе погляд і тим самим остаточно видасть себе з головою, значить підпише собі смертний вирок ... Але Селезень дивився спокійно і тримався дуже природно. Він наповнив маленькі чарочки.

- Ось, суки, оборзелі зовсім! - Обурення було цілком щирим. - Що ж ви їх не схопили? Відвезли б куди-небудь в лісок, та й розпитати як слід.

- Що вони, барани, чи що, - хмикнув Філат, - за повідок не уведешь.

Гаразд, не про це мова. Мені ось що скажи: ти ж знаєш, у кого можуть водитися великі гроші і хто б хотів прикупити флот?

- Уяви собі, Філат, поняття не маю. Навколо флоту ведуться різні розмови. У місті багато бажаючих, щоб хапнути цей шматок, але конкретного президента не видно.

- А можна з кимось домовитися, щоб за хороші бабки взяти контрольний пакет без торгів?

- Важко ... дуже важко, - скривився Селезень. Він відкинувся на спинку крісла і серйозно продовжував:

- Хоча, якщо подумати ... Є у мене один надійна людина - довгий час я його підгодовував. Так що він став зовсім ручним.

- І що за людина?

Пауза тривала недовго, рівно стільки, щоб Філат усвідомив важливість моменту.

- Заступник голови горкомімущества. Тобто один з тих людей, хто робить там погоду. Без його ради не наважується жодна проблема.

В душі у Філата знову заворушилося сумнів - аж надто багато Селезень знає про компанію, на яку, за його словами, йому наплювати!

- З якої ж ласки вони раптом збанкрутували флот?

- Та це ж як двічі два, Ромчик! - Посміхнувся дока Селезень. - Знаєш, як раніше на копальнях в Якутії робили? Геологи бродять-бродять по тайзі, а з ними в пошуковій партії спритні мужички-провідники. Знаходять хлопці родовище. Дивляться - о, так там золота на сто мільйонів! А мужички їх вчать: ви не рапорт, що родовище багате. Ми тут поки поколупатися без державної артілі, що знайдемо - частка ваша ... Так і тут. Є флот. А ти його банкрутом і за півціни ... та які півціни - за двадцяту частину реальної ціни його докуповувати - на підставні фірми. Ну а далі або здаєш його у фрахт, або сам возиш на ньому ... що хочеш.

- Це як? - Для Філата вся ця премудрість була як китайська грамота.

- Як-як ... За документами везеш бавовна-сирець з Індії, а в трюмі у тебе тюки з наркотою - чорт забирай!

Кімоно було зшито з тонкого шовку, який чутливо реагував на кожен помах Качура, і золотий дракон в ці миті здавався ожилим істотою: він відкривав зубасту пащу і змахував страшним довгим хвостом.

- Для людини, байдужого до долі «Балторг-флоту», ти занадто добре про нього обізнаний, - зауважив Філат. - Відповідай мені відверто, Селезень, який твій інтерес у всьому цьому?

- Від тебе нічого не приховаєш, - посміхнувся той. - Ти завжди відрізнявся гострої спостережливістю. Дійсно, у мене є ... вірніше, були деякі види на цю компанію. Але коли я почув, що флот хочуть прибрати до рук московські законні, я вирішив в сторонці постояти. Не піду ж я, справді, проти Варяга.

- А що ж допомагати йому не став? Ти он скільки всього розповісти - Варяг б твоя інформація була дуже корисною. Та й Чіф, дивись, був би живий.

Селезень ображено стиснув губи.

- По-перше, Варяг до мене за порадою не звертався. По-друге, що мені Чіф! Він, кажуть, чоловічок Барона, а Барон - слизький тип ... Чіф навіть якби мені ноги розцілував, я б не став про нього бруднитися. Крім того, все одно виходить, що я буду Варягові допомагати, - ти ж до мене прийшов. А з тобою мені легше домовитися, ніж з іншими.

- Що ти маєш на увазі?

- Начистоту? - Примружився Селезень.

- Зрозуміло.

- Я б хотів мати в компанії свою частку. У Філата ледь не вирвалося: «І ти туди ж!» Але він стримався.

- І що ти хочеш?

- Мене влаштував би ... один відсоток.

Гість здивовано підняв голову. Дивно, щось Селезень скромничає. Він очікував, що уральський фінансист запросить ніяк не менше десяти.

- А що так мало? - Про всяк випадок перепитав він.

Селезень солодко посміхнувся:

- Це не мало, друже. Адже один відсоток з товарообігу такого морського флоту - сума вийде ого-го яка! Недарма ж за нього вже і ціна початкова оголошена - двісті мільйонів! За барахло не стали б такі бабки призначати!

Від уваги Качура не вислизнули охоплювали Філата сумніви.

- Що, не уповноважений вирішувати фінансові питання? Треба переговорити з Михайловичем? Філат образився.

- На цю тему зовсім не обов'язково говорити з Михайловичем. Досить мого рішення.

- І що ж ти скажеш? - Питання Качура пролунав обережно. Тепер перед ним сидів не просто подільник, а довірена особа сходняка, і невідомо, яку таку дулю він тримав у кишені.

- Півпроцента! Напевно, при хорошому товарообігу, це буде не одна сотня тисяч баксів.

- Добре, згоден, - швидко промовив Селезень, наче боявся, що Філат передумає. Філат зауважив жадібний блиск в його очах. - Гаразд, із заступником голови я тебе зведу. Його звуть Петро Васильович Тетерін. Ну, і сам розумієш, його послуга теж не буде безкорисливої, заплатиш йому, скільки він попросить. Чи не торгуйся з ним. Якщо його ціна тебе не влаштує, просто встань і піди.

- Домовилися! Так, до речі, трубки ти збираєш і раніше?

- А як же, звичайно! - В голосі Качура прозвучала неприхована гордість. - Хочу тобі сказати, що такої колекції, яка у мене, ти не зустрінеш ні в кого в Росії, - подумавши зовсім небагато, додав:

- А може бути, і в Європі.

Таке хлоп'яче хвастощі було в стилі Качура і викликало у Філата мимовільну посмішку.

- Уявляєш, - Не вгамовувався Селезень, - не так давно з Туреччини мені привезли кальян. Мундштук виточений зі слонової кістки, а посудину для води золотий.

Мене запевняли, що цю штуку п'ятсот років.

- І будь-що тобі обійшлося це задоволення? - Невинно поцікавився Філат.

Селезень відкрив різьблений шафка і вивудити з нього кальян, який більше скидався на вазу для фруктів.

- Шістдесят тисяч баксів.

Глянувши на кальян, Філат не знайшов в ньому нічого примітного: мундштук неабияк подряпаний, золото потьмяніло.

- А чи не краще було купити хорошу тачку?

- Навіщо вона мені? - Дуже щиро здивувався Селезень. Його вигнуті брови виповзли на середину лоба. - Я ж колекціоную трубки, а не автомобілі.

- Так, Селезень, я адже приготував тобі подарунок. - Філат зі стурбованим виглядом поплескав долонями по кишенях. - Та де ж вона ... Ах да, вот, знайшлася!

У руці Філат тримав крихітну глиняну люльку, улюблену іграшку запорізьких козаків. Штучка і справді була унікальна.

- Тримай! Цією самою люлькою балувався гетьман України Розумовський!

Як щодо гетьмана Розумовського, сказати було важко, але те, що річ старовинна і безумовно цінна. Селезень не сумнівався.

- Ось це подарунок! Ну удружив! - Селезень обережно взяв з рук Філата люльку. У його величезних долонях вона і зовсім виглядала крохотулькі. На добродушному обличчі Качура застигла щаслива посмішка - важко було повірити, що звичайний шматок поцяцькованій глини може принести таку невимовну радість людині з багатомільйонними статками. - Та від неї ще табачком несе. Невже з часів Розумовського? - Він хитро подивився на Філата.

- Та що ти! - Відмахнувся Філат. - Це я її вчора курив.

- Ти ба! ... Я ось що думаю, а чого із зустріччю-то тягнути? У тебе сьогодні час є? Може бути, прямо зараз і підскочиш туди?

Сиграла- таки люлечка-крохотулечка свою важливу роль!

Селезень взявся за слухавку. Цього разу зловити його погляд Філату не вдалося - мільйонник ковзнув очима кудись повз.

- Васильович? - Запросто звернувся Селезень до співрозмовника. - Він самий! Не забув мій голос. Гаразд, лад-но, все жартуєш, ніхто тебе трясти не збирається.

Справа є. Дільце хоч і невелике, але дрібничкою його не назвеш ... Та хто ж з тобою в темну грає ... Загалом так, прийде до тебе зараз від мене людина.

Роман Філатов. Стався до його слів серйозно. Саме так! ... Так, як якщо б розмовляв зі мною. Ну бувай. - Селезень поклав трубку на важіль. Телефон жалібно дзенькнув. - Кажи йому все без затій, мужик він тямущий.

- Ну спасибі, Ігорьок. Якщо час буде, заскочу ще раз, - піднявся Філат. У самих дверей він обернувся і, мазнувши поглядом по кімнаті, сказав на прощання:

- Непогано тут у тебе.

За порогом Філата зустрів все той же двометровий блондин.

- Спускайтеся обережно, на нижній сходинці вибоїна, - співчутливо попередив здоровань.

У серйозному тоні Філат вловив ледь помітні нотки сарказму і в тон йому відреагував:

- Нічого, друже, не переживай, як-небудь подолаю цю перешкоду, спіткнуться!

 глава 9 |  глава 11


 ЄВГЕН СУХОВ |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 12 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати