глава 16 |  глава 17 |  глава 18 |  глава 19 |  глава 23 |  глава 24 |  глава 25 |  глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |

загрузка...
загрузка...
На головну

глава 21

Машина тряслася, і мені здавалося, ніби ми мчимо зі швидкістю світла, а повз нас пролітають галактики і планети: було не важко уявити це зараз, коли я вже тільки цим і можу задовольнятися. Свист вітру і шин, який доноситься до мене крізь метал і скло, ріже по вухах, немов наждаком водять по них раз у раз, але я не можу дозволити собі навіть заїкнутися про те, щоб мій рятівник вів свою машину повільніше.

- Приготуйся, зараз буде сильно трясти, - каже хлопець.

Начебто раніше нас не трясло. Або це ще не сильно ?!

І тут я розумію, що він мав на увазі - я починаю стрибати так, немов все моє тіло зроблено з того ж складу, з яких роблять ті кульки, які називають стрибунець - мені здається ніби я зараз скочив до такої міри, що я вдарюся в стелю, який знаходиться в небезпечній в даний момент близькості. Серце скаче як під введеним адреналіном або під впливом розряду струму, немов переляканий до смерті кролик. Я вцепляются в сидіння, стискаючи в руках його м'яку тканину, а другою рукою впираються в стелю, якої раз у раз відлітає від моєї долоні, а іноді, навпаки, змушує напружити всі сили, щоб не надрукувати всю руку в його м'яку поверхню. Чую, як Андрій теж раз у раз вдаряється об крісло, і коліна його немов грають в гру "побий приладову панель". Мене кидає з боку в бік, сніданок вже починає підступати до горла, і я в останній момент ковтає занудило. А ми все так і мчимо, підстрибуючи через кожні три метри, немов на трамплінах.

- Я більше не можу! - Вигукую, відчуваючи, що руки вже гудуть, голова лопається від болю, а шлунок кричить про термінову зупинку.

Мій колишній наглядач виругівается крізь зуби, і, перш ніж відчути гальмування і уповільнення швидкості, я чую, як задні шини різко зупиняються, скотився всю обшивку про дорогу. Я упираюся обома руками вище бардачка до того, як мій ніс встигає виявитися на лобовому склі.

Ще до того, як свист у вухах припиняється, вириваюся на волю і відчуваю, як мене вивертає навиворіт, чому я, тримаючи волосся нагорі, стою на узбіччі і тисну власної нудотою. Ніколи не любила автомобілі саме через подібний ефекту, який вони справляють на мене.

Прокашлявшись, відчуваю, що хтось проходиться прохолодною ганчірочкою по моїх губах, чому мало не кричу від нахлинуло полегшення. Потім ця ганчірочка, по звуку, летить кудись толі в траву, толі в кущі, а потім мені в руку вручається друга, і я докладаю її до чола, відчуваючи, ніби холод забирає весь біль.

- Машина скасовується, так що далі пішки. Зможеш? - Запитує Андрій, торкаючись мого плеча.

Мене абсолютно не радує перспектива мчати з невідомих дорогах наосліп, та й ще з таким жахливим прикусом в роті, від якого знову з'являється нудота, однак я слабо киваю. Його рука прослизає по моїй спині, і мій вже неодноразовий рятівник допомагає перенести деякий моя вага на його плече, яке служить мені опорою, разом з його теплою рукою на моїй попереку.

Хитаючись, він веде мене кудись, звідки доноситься якийсь дивний запах домішки трави і бетону. Місто?

І тут я чую бігові кроки позаду мене.

- Вони тут, - шепоче хлопець, хоча я вже тепер зрозуміла.

- Біжимо, - відповідаю я, і ми прискорюємо свій біг.

По-суті, хлопець біжить за двох, а я зовсім поняття не маю, де ми і що у нас під ногами, крім того, що поверхня відносно гладка, хоч і з'являються якісь маленькі камінчики під босими ногами. Бетон, як відчувають мої стопи. Невже і справді міські джунглі?

Я відчуваю різкий заворот і, якби не підтримка хлопця, розпласталася б уже по асфальту. Мене колотить, сто років не бігала так багато. Свист у вухах трохи заглушає крики і розмови людей, яких абсолютно не цікавить, що ми мчимо стрімголов від переслідувачів.

Люди? Суспільство?

Тут я різко гальмую, повиснувши на його руках, і з губ зривається приглушений стогін.

- Що таке? - Запитує стурбовано мій сторож.

- Здається, я підвернула кісточку ... - кажу я.

Зітхання обурення доноситься з його боку, а потім я розумію, що мої ноги разом з тулубом змінюють своє положення на горизонтальне.

Хлопець взяв мене на руки.

І біжить.

Я знову починаю підскакувати, прямо як на машині, і від цього схоплюються за шию мого колишнього наглядача, мало не впиваючись в його шкіру нігтями. Але ці стрибки якісь більш зручні, коли руки Андрія приймають форму згинів мого тіла, хоч і битися в них набагато болючіше, ніж про м'яку сидушку крісла.

Я відчуваю запах його поту, який змішується з сонячними променями, що б'ють по тілу і адреналіном погоні.

Тут мій вестибулярний апарат повідомляє, що ми різко згортаємося, розчиняється якась двері, і ми проноситься в якесь прохолодне приміщення, яке істотно відрізняється від спекою на вулиці. Мене хитає, коли мій рятівник ставить мене на ноги, все ще притримуючи мене рукою.

Я тягнуся долонями і натикаюся на обшарпані стіни і металеві крижані перила.

Ступаю - і нога впирається в щось тверде. Сходинки.

- Ми в під'їзді? - Інформувати я.

- Так, - відповідає хлопець. - Тут нас не знайдуть.

Чи не утримую себе від саркастичного зауваження.

- Ти в минулий раз говорив так само.

Хлопець бере мене за руку і ніяк не коментує це.

- Як твоя кісточка? - Цікавиться він, і турбота прозирає в його голосі.

Я зітхаю і тягнуся вниз, щоб обмацати її. Підминаючи під пальчиками шкіру, усвідомлюю, що начебто біль припинилася.

- Уже не так сильно болить, та й я начебто стою - це добра ознака. Жити буду.

Мій двічі рятівник стискає мою долоню в знак підтримки.

- Ходімо, - доноситься з його вуст.

- Слухаю і підкоряюсь.

Він допомагає мені піднятися по сходах на шостий, як я розумію, поверх, пояснюючи наш похід тим, що ліфт не працює. Я запинався, але намагаюся йти, підкоряючись рефлексу, так як в моєму рідному домі мені постійно доводилося бігати по таким же сходах взад-вперед на п'ятий поверх, так як ліфта не те, що зламався, його просто не було і в помині.

Нарешті ми зупиняємося.

- Шостий? - Питаю я, вгадуючи поверх, відчуваючи, що трохи захекалася.

Напевно, посмішка торкає його губи, тому що в голосі з'являються якісь веселі нотки.

- Вважала, так?

- Ну ні, здогадалася! - Саркастично поправляю я, і з боку хлопця злітає смішок.

Мій колишній наглядач дістає щось дзвінке, і я припускаю, що це ключі, потім клацає замок, що повністю переконує мене в цьому.

- Давай допоможу, - він знову підтримує мене, коли я переступаю поріг.

І в обличчя мені вдаряє запах.

Той самий запах, який я так чекала в останні дні перебування в тій самій кімнаті. Той самий запах, запаморочив мені голову і змусив повірити моєму сторожеві в прагненні допомогти мені.

Його запах.

Все просякнуте їм, навіть найменша і незначна дрібниця, немов якийсь невигадливий парфумер розлив по всьому приміщенню величезний качан зі своїми духами, запах яких був в точності такий же, як запах тіла Андрія. Я завмираю на мить, втягуючи в себе всю цю пишність і багатогранність аромату і відчуваючи, що починає крутитися голова.

Я знову чую сміх і розвертаюся в його сторону.

- Що? - Чомусь теж починаю посміхатися.

- Ти стоїш посеред моєї квартири і старанно принюхується, і це виглядає досить забавно. Але якщо ти шукаєш ознаки дівчат, то їх немає, - вперше на моїй пам'яті жартує він.

Відчуваю, як мої щоки заливає фарба. Цікаво, скільки я вже не червоніла?

- Я просто ... - замовкаю, не знаходячи виправдання. Правда б звучала безглуздо ...

Його пальці знаходять мою руку, через що вкотре шкодую, що не можу нічого бачити.

- Просто вдихаєш мій запах? - Закінчує за мене мій рятівник.

Відчуваю, як відвисає нижня щелепа.

- Як ти здогадався? - Ошелешено питаю я.

Мої босі ноги приємно відчувають прохолоду лінолеуму, який разюче відрізняється з запалом асфальту.

- Я не здогадувався, у мене з цим взагалі не дуже, - каже мій сторож, і я чую, як він знімає своє взуття, акуратно ставлячи її на підлогу. - Просто ти старанно вдихнула - я теж так роблю, коли потрібно дізнатися свіжість борошна або готовність гарячого хлібного вироби. Ніс ніколи мене не підводить ...

Кінчики губ смикаються вгору.

- Гарне нюх? Тобі треба було стає парфумером, - з посмішкою кажу я, і проводжу долонями по стіні. Рельєфні фотошпалери ковзають під подушечками пальців, і я проводжу уздовж якогось виступу, який окреслює для мене ромб.

- У будь-якому випадку, я з самого початку хотів мати свою пекарню, - говорить мій сторож.

Його пальці зупиняють мою руку, ніжно накриваючи її, чому я завмираю. Дотики для мене значать так багато, особливо ці - легкість і підтримка, ніякого сексуального підтексту, як з чоловіками, які були раніше моїми господарями. Ні, Андрій - він інший ...

Я, розмовляючи з ним, відчуваю підйом, захист, мені хочеться посміхатися ... Невже закохуюся?

- Обережно, - застерігає мій рятівник, і мені здається, ніби він чує мої думки, але потім це відчуття розвіюється - він всього лише мав на увазі те, щоб я не напоролася на стирчить шапку цвяха, як він пізніше пояснює.

Я згадую про його шрам трохи нижче шиї на спині. Напевно, у нього давно з цвяхами негаразди ...

Мій колишній сторож веде мене в наступну після передпокої кімнату і садовить на диванчик.

- Ти тут живеш? - Питаю я.

Мій рятівник сідає поруч зі мною, так близько, що його тіло стосується мого. Я не витримую і кладу голову до нього на плече. Він спочатку напружується, але потім розуміючи, що я більше нічого не зробимо, розслабився, і я відчула, як бугрятся м'язи під його одягом.

- Не зовсім. Цю квартиру знімає мій близький друг, і він позичив мені її на час, - відповів мій рятівник. - У мене є своя квартира, але нам буде краще тут.

- Чому?

Як би мені хотілося заглянути зараз в його сірі, як він говорив, очі і знайти там відповіді на всі питання, адже очі так багато можуть сказати про людину ... Цікаво, то, що я сліпа, може розповісти щось про мене?

Відповіді на моє запитання не було, і я обурено відсторонилася від мого рятівника, насупившись, відвернулася від нього. У цьому не було необхідності - мої очі все одно не бачать його, але позначалася стара звичка. Я відчуваю, як хлопець стискає дихання, але ніяк не реагую на це - сам винен. Невже так складно мені все розповісти? Плювати на безпеку, ми тепер, за всім вуха у багнюці, навряд чи від того, що він мені розкаже свою страшну таємницю, щось зміниться!

- Ти ж знаєш, чому я не можу тобі розповісти, - сумно виправдовується мій колишній сторож.

Сплескує руками і мало не зірвався з дивана в роздратуванні.

- Бла бла бла! - Передражнює я. - Все це нісенітниця собача! Навіщо було діставати мене з того рабства, якщо тут я опинилася в рабстві власної фантазії ?! У мене голова тріщить кожен новий день про те, хто ти такий і чому поводишся як таємний агент з нездійсненним засекреченої місією! .. У тебе наче рот зашитий, або мову відрізаний, ти зі мною практично не розмовляєш!

Я стискаю кулаки, а сльози виступають на очах, але я смаргіваю їх, щоб не виказати цю слабкість. Мене тепер досить зламали!

- Я розмовляю з тобою, - мій колишній сторож вимовив це так, немов моя мова була абсолютним набором дурних слів.

- Ні! - Як маленька дитина протестую я. - Ти тільки сьогодні розговорився, зазвичай ти відповідав односкладовими простими відповідями! Так ти за все два тижні не сказав мені більше, ніж за цей день, проте сьогодні було занадто багато води!

- Причому тут це? Я не можу розповісти тобі багато про себе, це небезпечно!

Я мало не завила.

- Знову ти за старе! Чула це двісті разів уже! Мені плювати на це, я хочу довіритися тобі, але не можу цього зробити через те, що не знаю тебе! - Скрикнула я, відчуваючи, як широко здіймаються легкі.

Ось і сказано те, що я рвалася сказати все два тижні, що я провела з ним. Не бачачи його реакцію, я могла тільки схрестити пальці за спиною на удачу.

- Так ось у чому справа? - По його голосу було зрозуміло, що він розсерджений. - Ти мені не довіряєш? Я витягнув тебе з рабства, ризикував власним життям заради якогось дівчиська, яку зовсім не знаю, а вона ще й не довіряє мені ?!

І тут я остаточно усвідомила свою помилку. Звичайно, я тож розуміла, що він мав рацію, я сама так думала. Просто ні серцю, ні інтуїції не накажеш, і довіру - річ заслуговує згодом. Однак я була не права, так розлютився і накинувшись на нього ...

- Прости, я ... - мої руки потягнулися до нього, щоб доторкнутися до мого рятівника, як-то знову нагадати собі, що він ще тут, а то переслідувало відчуття, що він далеко-далеко від мене ...

Він зупинив мої руки, стискаючи зап'ястя. Це змусило мене випробувати сильний біль всередині, і будь я зрячою, я б подивилася на нього з цим болем в очах, щоб він простив мене.

- Не треба. Ти все сказала.

Хлопець віддалив мої руки від себе, прішпілівая їх до моїх колін. Потім я відчула, як диван, на якому ми сиділи, прогинається, а потім, навпаки, приймає колишню форму, нестримуваний вагою чоловічого тіла.

Андрій йде, прикриваючи за собою двері.

А я не йду за ним.

глава 20 |  глава 22
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати