загрузка...
загрузка...
На головну

Пригоди ЛАНДОН Уорнера |  Білий і ще білішими |  Білий дім і білі будиночки |  ідеальні білила |  Дівчина в білому: постскриптум |  червоний |  Жучки зі Старого Світу |  З привітом з Нового Світу |  Шпигун в Мексиці |  Індійський червоний |

помаранчевий

1.  Бракувало тільки вінка на голові, щоб бути грецьким богом, то ... тут на його голові лежав вогненний помаранчевий вінок ... і дійсно І. тут був Богом.
  2.  ПОМАРАНЧЕВИЙ СВЯТО
  3.  Я знайомлюся ще з багатьма будинками Громади. Помаранчевий будиночок. Кого я в ньому бачив і що було в ньому
  4.  Я знайомлюся ще з багатьма будинками Громади. Помаранчевий будиночок. Кого я в ньому бачив і що було в ньому
  5.  Я перенісся думками в помаранчевий будиночок, де стояв недавно перед таким же вівтарем.

Станцюйте помаранчевий!

Рільке. Сонети до Орфея

2 серпня 1492 року Христофор Колумб відплив від берегів Іспанії, щоб відкрити новий континент. Але як тільки «Санта-Марія», «Пінта» і «Нінья» покинули Палое, їм довелося щосили лавірувати, щоб не зіткнутися з декількома суденце, битком набитими переляканими чоловіками, жінками і дітьми. Це були іспанські євреї, близько двохсот п'ятдесяти тисяч чоловік, яким влада дала чотири місяці на те, щоб покинути країну, а з моменту підписання указу на той час минуло вже на два дні більше. Не дивно, що ці нещасні поспішали: вони розуміли, яка доля чекає тих, хто порушить королівську волю. Ще до того, як Фердинанд і Ізабелла підписали указ про те, що відтепер в Іспанії можуть проживати виключно католики, євреїв всіляко гнобили: спалювали живцем, катували, забирали все майно. Рік тому єврейська громада зітхнула з полегшенням, оскільки всі чекали нових вбивств в річницю погрому в Севільї, але їх, на щастя, не було. На жаль, найгірше було попереду.

Суденця покидали місто з дводенним запізненням. Швидше за все, на них повно було ремісників, а також лікарів, вчених і людей мистецтва, - всіх їх виганяли з країни, де їх родини жили вже багато століть. Короткий термін, який дали біженцям на збори, був дуже вигідний всім іспанцям, так як євреям довелося в поспіху продавати майно за фантастично низькими цінами. Останню Великдень євреї відзначили в Іспанії через лічені дні після оголошення королівського указу, а тому глави сімейств, сидячи за накритими столами, обговорювали, що принесе їм новий результат. Можливо, в одному з човнів знаходився тоді і якийсь молодий чоловік, який тримав на колінах якийсь незрозумілий предмет, загорнутий в ганчірки. У кишенях у нього лежали металеві інструменти, які боляче впивалися в ногу, варто було човні накренитися, але хлопець не відчував болю. Його теж, як і Колумба, чекав новий світ. І, подібно до знаменитого мандрівника, Хуан Леонардо також поняття не мав, що приготувала йому доля. Якщо дотримуватися теми нашої книги, то можна сказати наступне: Колумб в результаті знайде секретний інгредієнт червоної фарби, а євреї рухалися назустріч загадкового помаранчевого пігменту.

Дракон і слон |  Кремона
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати