На головну

Глава перша |  глава друга |  глава третя |  глава четверта |  глава п'ята |  глава шоста |  глава сьома |  глава восьма |  глава дев'ята |  глава десята |

глава дванадцята

1.  глава дванадцята
  2.  глава дванадцята
  3.  глава дванадцята
  4.  глава дванадцята
  5.  глава дванадцята
  6.  глава дванадцята
  7.  глава дванадцята

Як не намагалася Альма задобрити мене, мені все одно здавалося, що я став для неї людиною другого сорту, а через новини, почутої від Ясміни, відчував себе знехтуваним подвійно. І я попросив Дрю зібрати друзів на святкування мого дня народження, - попросив, думаю, у відчайдушній спробі якось підправити моє похитнулося зарозумілість. Якщо врахувати, що часу у Дрю було мало, роботу він виконав вражаючу, набравши народу на цілих дві кабінки одного з місцевих барів - знайомих, яких я не бачив з часу переїзду до Альмі, а якщо і бачив, то не розмовляв з ними. Дрю вистачило розуму обмежитися одними чоловіками - колегами по філософському відділенню, аспірантами, там же були пара адвокатів і пара бізнес-консультантів. Як я поживають, ніхто з них не питав. Всі питали, чи не хочу я викурити ще одну «Корону». Я хотів.

Потім хтось поцікавився, що відбувається, коли тобі виповнюється тридцять один рік.

- Ти вступаєш в четвертий десяток років.

- Ні, в четвертий десяток вступаєш, коли тобі виповнюється тридцять. Це як з двохтисячним роком.

Вирішення цього питання і була присвячена велика частина вечора. Особливо багато мені говорити не довелося, за що я був вдячний. І, оскільки я сидів тихо, ніхто з підходили до мене, щоб попрощатися і вибачитися за ранній відхід (робота, діти, будній вечір), не помітив, наскільки я п'яний, хоч я і додавав до рукостискання ведмеже обійми. Оу! Ти як, в порядку? Так в нормі. На ділі ж мені не терпілося хильнути ще одну.

О пів на дванадцяту залишився тільки Дрю.

- Ясміна заручена, - сказав я.

Брови його поповзли вгору:

- Ти ба!

Я допив залишки мого пива:

- Що ж.

Коли ми вийшли на вулицю, він зловив таксі.

- Знаєш що, - сказав я. - Ти їдь. А я пройдуся.

Він відразу зрозумів, що сперечатися зі мною безглуздо. Побажав мені щасливого дня народження і поїхав.

Я поплентався через «Вигін», спотикаючись у весняній багнюці і наспівуючи під ніс скорботну мелодію, походження якої пригадати не міг. Промуркотав її раз, потім ще раз, і нарешті до мене дійшло - Дакіана, це її, якась циганська пісня, якої вона любить будити мене і яка породжує в мені тягу до пирогів і самогубства. Отримай, товариш. Уздовж Мессі-авеню оранжево світилися натрієві ліхтарі. Повітря пахнув хлоркою. Сирий, збудливий запах. Я йшов, похитуючись і ригая, в сторону Портер-сквер - остаточне місце призначення невідомо. Скоро з'явиться Девіс-сквер. Чому тут що ні площа, то і «сквер»? Планувальник міста страждав чотирикутним фетишизмом. І ніякі вони не квадратні - всі ці «сквери». Гарвард-сквер трикутна. Портер-сквер - трапеція. Інмен-сквер - просто-напросто перехрестя. А, ось він, будинок, в якому я жив з Дороті, Келлі і Джесікою. Я помахав рукою їх поверху - сподіваюся, вони вже знайшли собі жілічку, четверту сторону квадрата. Як її можуть звати? Алісон. О ні. Міюнг. Звати її повинні Міюнг, а вчиться вона на, ммммммм, на юридичному, в його підготовчої школі. І кричати буде голосніше їх усіх, щоб за дві милі було слухати.

Біля бару «Колючка» стояла, покурюючи, невеликий натовп. Пробираючись крізь неї, я відчув, як на плече мені лягла чиясь рука.

- Вітання.

Я неквапливо обернувся.

- Привіт, - сказав чоловік. Його усмішка пахнула тютюновим димком.

Ерік.

Якби я перебував у якомусь іншому стані, то пішов би собі далі, не бажаючи, щоб хто-небудь побачив мене поруч з ним. Однак зараз настрій мною володіло експансивне.

- Добрий вечір, - сказав я і вклонився в пояс.

Компанію йому склали дві жінки - бостонські ірландки, важкі блондинки з нігтями, вкритими однаковим моторошним пурпуровим лаком. Єдине помітне розходження їх полягало в тому, що у однієї пупок був з пірсингом, а в іншої немає.

- Джої, так?

Мене навіть збентежила радість, яку я відчув від того, що він пам'ятає моє ім'я, - така радість, що я і поправляти його не став. Пам'ятливість Еріка нічого для мене означатиме не могла. Однак означала.

- Точно. А ви Ерік. А ваші чарівні дами?

- Ліндсей.

- Деббі.

Хто з них хто, я так і не засвоїв, оскільки в голові моїй вони вже позначилися як Пупок і Непупок. Я вклонився обом.

- Честь і висока привілей для мене, - сказав я.

Обидві хриплувато розсміялися. Одна запропонувала мені курнуть. Я відповів відмовою, пояснивши:

- Змушений берегти здоров'я. Сьогодні мій день народження.

- Круто, - сказала Непупок. - Вітаю.

Я вклонився ще раз.

- За це слід випити, - сказав Ерік. Він взяв Пупок за руку, і вони увійшли в бар. Я глянув на Непупок, вона посміхнулася, взяла за руку мене і потягла за ними.

У барі гриміла музика. Ми знайшли собі місце в кутку, Ерік відправив дівчат за випивкою. Вони з задоволенням підкорилися і скоро повернулися з підносом, на якому стояли повні по вінця стаканчики.

- Теки, - повідомила Пупок. Говорила вона з густим бостонским акцентом.

Все сипонули собі на мови солі, випили і закусили лимоном. Ерік послав дівчат за пивом - відполірувати.

Коли вони відійшли, я запитав - Пупок його подружка?

- Я з ними тільки що познайомився.

- Чому ж тоді вони купують нам випивку?

Навіть напившись вщент, я завжди можу виявити логічну неув'язку.

Він знизав плечима, підморгнув. Придбавши при цьому схожість з Альмой - настільки разюча, що я ледь не скрикнув.

Подальше згадується мені уривками. Пам'ятаю, що ми продовжували пити. Пам'ятаю, як всі порівнювали свої татуювання. У Непупок на щиколотці пустував дельфін. Пупок повернулася до нас спиною, задерла спідницю і показала «племінної» малюнок на попереку. У Еріка був на одному плечі АК-47, а на іншому до дивного старомодна - схоже, татуювальник скопіював розворот мисливського журналу - голова оленя. Коли я сказав, що у мене татуювання немає, розмова пішла про те, що мені краще зобразити, коли (НЕ якщо ) Я надумаю нею обзавестися. Пупок висловлювалася на користь колючого дроту навколо біцепса. Непупок, схоже, вважала, що в мені є щось китайське.

- Я зроблю Ніцше, - перекричати я музику.

Їх це спантеличило.

Я пояснив, що це німецький філософ дев'ятнадцятого століття.

Вони все одно нічого не зрозуміли, довелося додати, що я теж філософ.

- О-о! - Вигукнула Непупок. - Скажи що-небудь розумне.

Трохи пізніше я затіяв розтлумачувати їй парадокс про купі піску.

- Нісенітниця якась, - прокричала Непупок.

Вона вже сиділа у мене на колінах.

- Тому й називається парадоксом, - прокричав я.

- Про що ви, на хер, тренд? - Прокричала Пупок.

- Про піску, - проревіла Непупок.

- Якому, на хер, піску?

- Це метафора, - крикнув я.

Харизматичність - штука загадкова і могутня. Мені вона дісталася в кількостях обмежених, та й працює лише в обмеженому числі ситуацій. Жінки строго певного різновиду - розумні, наділені сильною волею - знаходять мене привабливим. Але я зовсім не з тих, хто завойовує серця відвідувачів бару. А ось Ерік був зовсім іншою людиною. Що б не працював проти нього - та ж борода, наприклад, - по жилах його текла енергія впливу, куди потужніша, недоступна простим смертним на зразок мене. Я згадував уже про те, що Ерік мав якоюсь хижою красою. Коли ми познайомилися, він був такий стриманий зі мною, проявив до мене інтерес настільки малий, що і я нічого цікавого в ньому не побачив - якщо не брати до уваги подібності з Альмой. Однак зараз, сп'янілий, який втратив надій, я зрозумів, що був неправий: Ерік мав надприродним чарівністю, виділяв сексуальність, інстинктивно розумів, що хоче почути кожна з жінок, з якою він розмовляє, і коли їй необхідно це почути. Мені важко пригадати, що саме говорив він тим дівчатам, так воно і неважливо, тому в спокушанні жінок, як і у всіх видах маркетингу, форма переважає над змістом. Пам'ятаю, я намагався сформулювати питання, відповівши на які можна було встановити, що він собою являє. Мені хотілося зрозуміти, хто він, цей впевнена у собі людина, який, цілком можливо, займе моє місце. Яка розплавлена ??субстанція вирує в самій його серцевині? Однак щоразу, як я питав його про що-небудь, він просто не відповідав, залишаючи мене в дурні. Робив вигляд, що не чує мене, дивився куди завгодно, тільки не в мою сторону, тискаючи Пупок, нашіптуючи їй на вухо щось, від чого вона хихотіла. Я спостерігав за тим, як її палець, проїхавшись по улоговинці його грудей, піднявся до щоки Еріка, занурився, зігнувшись, за відвислий воріт його футболки. Спостерігав, як цей палець ковзнув уздовж краю ворота до загривку, втік, немов пританцьовуючи, по спині і завмер над самими сідницями, там, де з-під поясного ременя стирчала плоска гумка трусів. Ерік на ці загравання ніякого уваги не звернув: він очікував їх і анітрохи їм не здивувався. Непупок теж спостерігала за ними. Моя рука могла обіймати її, проте володів її увагою Ерік. І наскільки не був я п'яний, а все ж бачив, як обидві дівчини реагують на нього, бачив, що тіла їх відкриті і жадібно чекають, бачив, що він їх вже зачарував. Приблизно так само виглядали жінки, розмовляли з моїм батьком.

* * *

Прокинувся я з зім'ятої в гармошку фізіономією. Потік теплого, затхлого повітря омивав мою голу спину. Очі пересохли, в роті вата. Я лежав, нишпорячи пальцями по поверхні піді мною: схоже, диван, незастелені.

Потім я почув похрапиваніе, відчув якесь ворушіння і зрозумів: поруч зі мною лежить ще чиєсь тіло. Спробував підвестися на лікті, але це звернуло просту головний біль в чисте сатанінство, і я відкинувся назад, почекав, поки світ перестане сипати іскрами, а потім зісковзнув з ліжка і приступив до пошуків одягу. Завдання виявилося не з простих, оскільки підлога кімнати покривали купи різноманітного ганчір'я, - до того ж мені доводилося зупинятися і перечікувати напади нудоти.

Я відшукав обидва моїх мокасини, один носок, так і залишилася застебнутому сорочку, і тут із сусідньої кімнати долинув гнівний крик:

- Матьтвоювжопу!

Злякавшись, я упустив сорочку.

Лежало на ліжку тіло заворушилося, село. Ним виявилася Непупок.

- Гей, - сказала вона.

- Сучий гад!

- Ісусе, - вимовила Непупок. Вона почухала ніс, спостерігаючи за розкопками, які я робив навколо її крісла-метелики. - Що ти робиш?

- Матьтвоювжопу!

- Заткнись! - Гаркнула Непупок. І запропонувала мені повернутися на ложе.

Я пробурмотів щось про необхідність знайти штани.

Через стіни долинула нова тирада.

- Гей! - Крикнула Непупок. - Люди ж сплять, безсовісна ти пиз ...

Двері розчинилися. Я, так і не відшукав труси, пригнувся, прикриваючись. Пупок подібних коливань не відала. Вона широким кроком вступила в кімнату - в одній футболці, з розмазаний до стану бойової розмальовки косметикою. І, зупинившись посеред кімнати - руки в боки, стегна тремтять, - завила:

- Тиублюдокгденахермоедерьмо?

Я підхопив з підлоги зашкарубле кухонний рушник, спробував прикритися їм.

- Пшла геть із моєї кімнати! - Заволала Непупок.

- Ублюдіна! - Пупок зробила крок до мене. - Де моє лайно?

Вона обхопила мене м'ясистим руками і жбурнула на підлогу - моє перевагу у вазі виявилося скасованим похміллям і несподіванкою нападу. Падаючи, я помітив ще одну татуювання, про яку Пупок забула згадати: зображення зім'ятого трилисника і напис: ІРЛАНДІЯ-вставити-СЕБЕ-САМА - все це на іспод лівої стегна. Глянувши вгору, я побачив, як Пупок замахується, щоб врізати мені, але тут Непупок налетіла на неї, і вони закружляли по кімнаті, підвиваючи і тягая один одного за волосся.

- Він поцупив моє лайно! Поцупив моє лайно!

- Сука пришелепкуватий! Закрий хлебальнік!

- Моє лайно!

З секунду я просидів в приголомшення. А після схопився, згріб усі мої знахідки та вдарився в втеча.

Кухня - склянки і переповнені попільнички. Мої штани на спинці складного крісла. Мені вистачило присутності духу перевірити - до того, як я вбив босі ступні в черевики, - на місці чи ключі і гаманець.

- Вжопумать! - Пуп, розкинувши руки на манер зомбі, наближалася до мене, тягнучи по підлозі чіпляється за її ноги Непупок. - В. Жо. Пу. Матір.

Вниз по брудних сходах, сковзаючись на поворотах, врізаючись в стіни, поспішаючи, поспішаючи, поки мене не змусив завмерти на місці дикий крик болю.

- Стривай!

З'явилася задихається Непупок.

- Ось, - сказала вона і сунула мені в долоню клаптик паперу. - Подзвониш?

За допомогою карти, яка висіла на автобусній зупинці, я встановив, що перебуваю в Арлінгтоні, в п'яти милях на північний схід від Кембриджа. Я пішов пішки, раз у раз озираючись, чекаючи, що якась із цих баб, а то й обидві, поженуться за мною. Магазини вже відкрилися, часу було сильно за дев'ять, мене нудило. Сніданок з Альмой я пропустив. Я прискорив ходу, перейшов майже на підтюпцем і нарешті побачив таксі.

У будинок я увійшов через задні двері і навшпиньки прокрався в мою ванну кімнату. Змиваючи з себе піт і тютюнову кіптява, я згадував Пупок і її істеричні звинувачення в тому, що я поцупив її так зване лайно. Поцупив-то його, зрозуміло, Ерік, що, гадаю, робило мене - за її уявленнями - винуватцем по асоціації. Але що він все-таки вкрав? Її гаманець? Телефон? Наркотики? Чим би воно не було, я до крадіжки відношення не мав, і тому несправедливі нападки шокували мене в обурення. В голові у мене застукало, я попив води прямо з лійки душа, спробував по шматочках зібрати події минулого вечора, а коли зібрав, знову відчув страшну нудоту. Я згадав п'яні гри в квартирі дівчат, згадав, що всі ми були роздягнені до нижньої білизни, згадав, як хапався за щось спітніле, м'ясисте, - ось тільки кому воно належало? .. Невже всі ми займалися цим в одній кімнаті? Невже все було так погано? І я торкався до нього? І дозволяв йому торкатися до мене? Сказати що-небудь напевно я не міг, однак, що б там не трапилося, цього вже не отменишь, воно так і буде вічно стояти між нами. Я відчув, що мене ось-ось вирве. Я був винен - ??не в крадіжці, але в тому, що впав настільки низько, а це було, в певному сенсі, набагато гірша за крадіжку. Я сам зачитав собі звинувачувальний акт: я зробив те, що зробив, зрівнявся з ним. І ненавидів себе за це.

Коли я вийшов на кухню, Альма виставила на стіл тарілку з оселедцем і велику чашку чорної кави.

- Доброго ранку, містере Гейст. Я так розумію, повеселилися ви непогано. Думаю, це вам не завадить.

Щоки мої спалахнули, і я сів за Katerfruhstuck .

глава одинадцята |  глава тринадцята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати