Головна

Глава 22. Знову совиним пошта

  1.  I. Що таке діагностування навченості? З перерахованих альтернатив виберіть правильну, обґрунтувавши помилковість інших.
  2.  III. ПІДСТАВИ У капіталістів ДЛЯ КОМПЕНСАЦІЇ
  3.  III. Що називається дидактикою? З наведених відповідей виберіть один правильний, обґрунтувавши помилковість інших.
  4.  V. Орієнтовна основа Дії
  5.  V. Орієнтовна основа Дії
  6.  V. Орієнтовна основа Дії
  7.  V. Орієнтовна основа Дій

- Гаррі! - Дивлячись на годинник, Герміона смикнула його за рукав. - Рівно через десять хвилин Дамблдор замкне двері. Нам потрібно повернутися до шкільної лікарні, і щоб нас ніхто не помітив.

- Так-так, - кивнув Гаррі, відриваючи погляд від неба. - Пішли ...

Вони прослизнули в вузький отвір і поспішили вниз по тісній гвинтових сходах. Дійшовши до нижньої сходинки, друзі почули голоси - розмовляли, схоже, Фадж і Снейп, вони швидко пройшли по коридору на відстані фута від втиснувшись у стіну Гаррі і Герміони.

- ... Тільки сподіваюся, що Дамблдор не створить труднощів, - говорив Снейп. - Поцілунок буде проведений негайно?

- Відразу, як Макнейра повернеться з дементорами. Від цієї історії з Блеком життя не стало. Чекаю не дочекаюся того години, коли зможу повідомити в "Щоденний віщун", що злочинець нарешті спійманий ... Гадаю, Снейп, вони захочуть взяти у вас інтерв'ю ... Сподіваюся, до юного Поттеру скоро повернеться розум, і я впевнений, він з задоволенням розповість на сторінках «Пророка» всі подробиці, як ви його врятували ...

Гаррі зціпив зуби: він встиг розрізнити на обличчі Снегг самовдоволену усмішку. Кроки скоро стихли. Гаррі і Герміона почекали на всякий випадок кілька секунд і побігли в протилежному напрямку. За однією сходах, за іншою, по коридору. Раптом попереду почулося радісне кудкудакання.

- Півз! - Вигукнув Гаррі, схопивши Герміону за руку. - Сюди!

Вони пірнули в порожній клас, дуже до речі виявився зліва від них. В ту ж мить повз проскакав Півз, вмираючи від реготу.

- Він нестерпний. - Герміона притулилася вухом до дверей. - Впевнена, він в захваті від передчуття розправи над Сіріусом. - Вона знову подивилася на годинник. - Три хвилини, Гаррі!

Нарешті злісне веселощі Півза замовкло на віддалі. Вони обережно вийшли з класу і знову стрімголов кинулися по коридору.

- Герміона, а що трапиться ... якщо Дамблдор закриє двері ... до нашого повернення? - На бігу запитав Гаррі.

- Боюся навіть подумати про це! - Герміона в черговий раз глянула на годинник. - Одна хвилина!

Але вони вже були в коридорі, що веде до шкільної лікарні. Почувся голос Дамблдора.

- Скоріше, Гаррі! - Герміона ледь переводила дух.

Намагаючись проводити якомога менше шуму, друзі увійшли в лікарняний відсік. У двері палати була видна спина директора.

- Я закрию вас тут, - почули вони його слова. - Зараз без п'яти дванадцять. Міс Грейнджер, вам вистачить трьох обертів. Бажаю удачі.

Дамблдор вийшов з палати, вийняв чарівну паличку, щоб замкнути двері, і повернувся. Гаррі і Герміона кинулися до нього. Дамблдор подивився на них, і широка посмішка блиснула під його довгими срібними вусами.

- Ну? - Запитав він тихо.

- Все в порядку! - Задихаючись, промовив Гаррі. - Сіріус полетів на Клювокриле!

Особа Дамблдора засяяло.

- Відмінно спрацьовано ... - Він уважно прислухався до звуків, що долинали з палати. - Думаю, ви вже відбули ... Ідіть спати - я вас замкну.

Гаррі і Герміона прокралися в палату. Вона була порожня, якщо не брати до уваги Рона, як і раніше нерухомо лежав у ліжку. Клацнув замок, друзі вляглися в ліжку, і Герміона сховала Маховик часу під мантію. З кабінету секунди через дві рішучої ходою вийшла мадам Помфрі.

- Я не почулося? Директор пішов? Тепер я маю право зайнятися моїми пацієнтами?

Вона була в дуже поганому настрої. Найкраще зараз - негайно приступити до поїдання лікувального шоколаду. Мадам Помфрі стояла над ними з грізним видом, стежачи за тим, щоб її припис виконувалося в точності. Але Гаррі шматок не ліз у горло. Він і Герміона в тривожному очікуванні прислухалися до кожного шереху, нерви їх були напружені до краю ... І ось, коли друзі взяли по четвертій порції, звідкись зверху долетів крик сказу.

- Що ще таке? - Занепокоїлася мадам Помфрі.

Гнівні голоси чулися все голосніше. Мадам Помфрі подивилася на двері.

- От біда! Вони ж усіх Розбудиш! Гаррі намагався розібрати слова. Голоси були зовсім поруч.

- Він, мабуть, роз'явився, Северус. Треба було залишити з ним кого-небудь ... Коли ця подія стане надбанням гласності ...

- Він не роз'явився! - Надривався Снейп тепер вже за два кроки. - У стінах замку можна роз'явився! Тут напевно замішаний Поттер!

- Северус! Будьте розсудливі! Гаррі весь цей час був замкнений.

БУМ!

Двері з гуркотом розчинилися. Фадж, Снейп і Дамблдор увірвалися в палату. Дамблдор єдиний зберігав спокій. Більш того, вигляд у нього був відверто задоволений собою. Фадж явно сердився. Але Снейп був розлючений.

- Викладайте, Поттер! - Заревів він. - Що це ви влаштували?

- Професор Снейп! - Обурилася мадам Помфрі. - Тримайте себе в руках!

- Послухайте, Снейп, - намагався втихомирити його Фадж. - Поміркуйте здраво. Двері були замкнені, ми самі тільки що бачили ...

- Це вони допомогли йому втекти, я знаю! - З перекошеним обличчям вирував Снейп, бризкаючи слиною і вказуючи на Гаррі й Герміону.

- Заспокойтеся, наймиліший! - Гаркнув Фадж. - Ви несете нісенітницю!

- Ви не знаєте Поттера! Це він зробив, я знаю, це він!

- Досить, Северус, - зі звичайною незворушністю втрутився Дамблдор. - Подумайте, що ви говорите. Десять хвилин тому я сам замкнув ці двері. Мадам Помфрі, ваші пацієнти вставали з ліжок?

- Звісно, ??ні! - Ображено відповіла мадам Помфрі. - Я не відходила від них з тієї самої хвилини, як ви пішли!

- Ось бачите, Северус, - мирно сказав Дамблдор. - Ви ж не думаєте, що Гаррі з Герміоною володіють здатністю перебувати в двох місцях одночасно, а значить, немає приводу їх турбувати.

Снейп стояв, киплячо сказом; він глянув на Фаджа, враженого його поведінкою, на Дамблдора, чиї очі мерехтіли за скельцями окулярів, нічого не виказуючи, і, розвернувшись з такою люттю, що мантія зі свистом злетіла за спиною, вихором вилетів з палати.

- Колега, схоже, злегка не в собі, - зауважив Фадж, дивлячись йому вслід. - На вашому місці, Дамблдор, я б поспостерігав за ним.

- Запевняю вас, з ним все в порядку, - безтурботно озвався Дамблдор. - Просто його спіткало ... м-м-м ... жорстоке розчарування.

- Чи не його одного! - Гірко зітхнув Фадж - "Щоденний віщун" вже не упустить можливості посмакувати подробиці! Загнати Блека в кут і все-таки знову втратити його! Та ще цей втік гіпогриф. Я стану загальним посміховиськом! Гаразд ... Мені пора в Міністерство ... Повідомити про те, що сталося ...

- А дементори? - Запитав Дамблдор. - Сподіваюся, вони покинуть школу?

- Так, звичайно, ми приберемо їх. - Фадж неуважно запустив пальці у волосся. - Я уявити собі не міг, що їм заманеться застосувати Поцілунок до ні в чому не винному хлопчикові ... Абсолютно розпустилися ... Сьогодні ж вночі відправлю назад в Азкабан. Чи не подумати нам про драконів на вході в школу?

- Геґрідові ця думка сподобається. - І Дамблдор послав швидку посмішку Гаррі й Герміоні.

Порушники спокою вийшли з палати, мадам Помфрі поспішила до дверей і знову її замкнула, після чого вирушила до кабінету, щось невдоволено бурмочучи собі під ніс.

З іншого кінця палати почувся тихий стогін - Рон прийшов в себе. Він сів, обхопивши голову, і озирнувся.

- Що ... Що трапилося? Гаррі? Чому ми тут? Де Сіріус? Де Люпин? Взагалі, що діється?

Гаррі з Герміоною перезирнулися.

- Сама пояснюй, - сказав Гаррі і відправив у рот черговий шматок шоколаду.

Назавтра опівдні вся трійця покинула лікарняний відсік. Замок був порожній. Наступила спека збіглася із закінченням іспитів, і всі, хто міг, вирушили в Гогсмід насолодитися всілякими насолодами. Ні Рона, ні Герміону Гогсмід не залучав і вони разом з Гаррі бродили навколо замку, обговорюючи дивовижні події минулої ночі і гадаючи, де тепер можуть бути Сіріус і Клювокрил. Сидячи біля озера і спостерігаючи, як гігантський кальмар ліниво здіймає над водою щупальця, Гаррі на якусь мить втратив нитку розмови - він задивився на інший берег. Йому почувся мчить прямо на нього олень - як минулої ночі ...

На друзів впала тінь, і, піднявши очі, вони побачили Хагріда - лісничий витирав від поту неабияк опухлу фізіономію носовою хусткою розміром з хорошу скатертину і променисто посміхався.

- Ну, розумію ... нічого радіти ... як все вийшло вночі, - загудів він. - Ну то є, що Блек знову втік, і все таке. Але вгадайте-ка що?

- Що? - Навперебій закричали всі, зображуючи цікавість.

- Дзьобик! Він втік! Він на волі! Я того ... всю ніч святкував ...

- Як чудово! - Вигукнула Герміона, метнувши на Рона, готового розреготатися, докірливий погляд.

- Я, мабуть, не прив'язав його як слід ... - Гегрід сяючим поглядом озирала луки. - Я ось тільки турбувався ... вранці ... н-ну .. раптом він де зустрів професора Люпина, але Люпин ... каже, ніколи ... тобто не їв нікого в цю ніч ...

- Що що? - Розгублено запитав Гаррі.

- Та ви чо, не чули? - Посерйознішав Гегрід. Він знизив голос, хоча навколо не було ні душі. - Ну, Снейп, значить ... всім слизеринцями сказав ... вирішив, вірно, нехай всі знають ... Що професор Люпин, він, бач, того - перевертень. Ну його і носило по полях ... Минулого одної ночі. Тепер він, ясна річ, це ... збирає речі.

- Збирає речі? - Стривожився Гаррі. - Чому?

- Чому, чому ... - здивувався Геґрід настільки дивним питання. - Він насамперед нині ж вранці ... відмовився від посади. Не можу, грит, піддавати ризику, якщо ... ну, ще раз таке вийде.

Гаррі скочив на ноги.

- Піду побачуся з ним, - сказав він друзям.

- Але якщо він звільнений ...

- ... Ми нічого не зможемо вдіяти ...

- Все одно я хочу його бачити. Зустрінемося тут.

Двері в кабінет Люпина були прочинені. Він уже спакував майже всі речі. Біля пошарпаного валізи стояв порожній бак, де колись сидів грінділоу, чемодан був відкритий і майже заповнений. Люпин схилився над чимось у себе на столі і на стук підняв погляд.

- Я бачив, що ти йдеш, - усміхнувся Люпин, вказавши на пергамент, який розглядав. Це була Карта Мародерів.

- Ми зараз говорили з Геґрідом, - почав Гаррі. - Він сказав, що ви звільнилися. Адже це неправда?

- Боюся, що правда, - відповів Люпин, висуваючи ящики столу і вивантажуючи вміст.

- Але чому? Міністерство магії впевнене, що ви допомагали Сіріуса?

Люпин підійшов до дверей і зачинив їх.

- Ні. Професор Дамблдор зумів переконати Фаджа, що я хотів врятувати вам життя. - Він зітхнув. - Але для Северуса це була остання крапля. Думаю, особливо сильно його зачепила втрата ордена Мерліна. Ось він і ... хм ... як би випадково ... проговорився сьогодні за сніданком, що я - перевертень.

- Але ви ж не через це їдете? Люпин гірко посміхнувся.

- Завтра в цей час прилетять сови з листами від батьків. Вони не захочуть, Гаррі, щоб перевертень вчив їх дітей. І після минулої ночі я поділяю їх точку зору. Я міг вкусити будь-якого з вас ... це не повинно повторитися!

- Але ви чудовий, найкращий викладач захисту від темних мистецтв! Чи не їдьте!

Люпин похитав головою і нічого не відповів. Гаррі шукав слова, здатні вмовити його залишитися. Але Люпин його випередив:

- Директор вранці сказав, що вночі ти врятував кілька життів, Гаррі. Якщо я і має право чимось пишатися, то це тобою. Ти дійсно багато чому навчився. Розкажи про твоє патронує.

- Звідки ви це знаєте? - Здивувався Гаррі.

- Що ж ще могло прогнати дементорів? Гаррі розповів йому, що сталося, і Люпин знову посміхнувся.

- Так, твій батько завжди перетворювався в великого оленя. Ти правильно вгадав ... тому ми і прозвали його Сохатий.

Люпин кинув останні книги в чемодан, засунув ящики столу і повернувся до Гаррі.

- Ось, візьми, я це підібрав в верещати хатині минулої ночі. - Він простягнув Гаррі мантію-невидимку.

Повагавшись, віддав хлопцеві і Карту Мародерів:

- Оскільки я більше не викладач, можу не відчувати докорів сумління, що повертаю тобі і це теж. Мені вона більше не знадобиться, а Рон і Герміона, вважаю, знайдуть їй застосування.

Гаррі з посмішкою взяв Карту.

- Ви якось сказали, що Сновида, Бродяга, Сохатий і Хвіст напевно захотіли б виманити мене зі школи ... от би раділи ...

- Так звичайно. - Люпин закінчив збори і закрив валізу. - Без тіні сумніву заявляю, Джеймс був би страшно розчарований, якби його син не знайшов жодного потайного виходу з замку.

У двері хтось постукав. Гаррі поспіхом засунув в кишеню Карту Мародерів і плащ-невидимку.

Це був професор Дамблдор. Він анітрохи не здивувався, заставши в кабінеті Гаррі.

- Ваш екіпаж біля воріт, Ремус.

- Дякую, директор.

Люпин підняв старий чемодан і порожній бак з-під грінділоу.

- Що ж, Гаррі, прощай. Вчити тебе було істинним задоволенням. Упевнений, ми коли-небудь ще зустрінемося. Директор, немає необхідності проводжати мене до воріт, я сам справлюся ...

Люпин, подумав Гаррі, хоче покинути школу якомога швидше.

- До побачення, Ремус, - спокійно сказав Дамблдор.

Люпин взяв під пахву бак, і вони з Дамблдором потисли один одному руки. Посміхнувшись Гаррі на прощання, Люпин швидким кроком вийшов з кабінету.

Гаррі сів у спорожніле крісло, похмуро втупившись у підлогу. Він почув, як зачинилися двері, і підняв голову - Дамблдор був все ще тут.

- Чому ти так засмучений, Гаррі? - Запитав директор. - Після цієї ночі ти маєш право собою пишатися.

- А що такого сталося? - З гіркотою зауважив Гаррі. - Петтігрю адже втік ...

- Дуже багато, Гаррі. Ти допоміг встановити істину. Спас невинну людину від жахливої ??долі ...

Жахливою. Щось ворухнулося в пам'яті у Гаррі. «Ще більш великим і жахливим, ніж будь-коли раніше ...» Передбачення професорки Трелоні!

- Професор Дамблдор ... Вчора під час останнього іспиту в професора Трелоні ... вона стала ... стала дуже дивною ...

- Справді? - Здивувався Дамблдор. - М-м-м ... Ти хочеш сказати - ще більш дивною, ніж зазвичай?

- Д-да ... Голос став низький, очі оберталися, і вона сказала ... сказала, що ще до півночі слуга Волан-де-Морта повернеться до свого господаря ... Сказала, що слуга допоможе йому повернути сили. - Гаррі подивився на Дамблдора. - А потім раптом прийшла в себе і не пам'ятала ні слова з того, що говорила. Могло це бути ... могла вона дійсно передбачити майбутнє?

На Дамблдора історія не справила особливого враження.

- Знаєш, Гаррі, вважаю, що могла, - сказав він задумливо. - Чого не буває! Виходить, вона вже зробила два справжніх передбачення! Треба б додати їй платню ...

- Але ... - Гаррі вражено глянув на Дамблдора: як можна над цим жартувати? - Через мене Сіріус і професор Люпин не вбили Петіґру! Якщо Волан-де-Морт повернеться, в цьому буду винен я!

- Чи не будеш, - безтурботно відповів директор. - Невже, Гаррі, твоє пригода з маховиком Часу нічому тебе не навчило? Наслідки наших вчинків завжди так складні, так різноманітні, що пророкування майбутнього і справді неймовірно важке завдання. І професорка Трелоні - бережи її Бог - живе тому доказ. Це був чудовий вчинок - то, що ти врятував життя Петтігрю!

- А раптом він допоможе Волан-де-Морту знову знайти силу ?!

- Петтігрю зобов'язаний тобі життям. Ти послав до Волан-де-Морту того, хто перед тобою в неоплатному боргу. Коли один чарівник рятує життя іншому, між ними створюється зв'язок ... або я сильно помиляюся, але навряд чи Волан-де-Морт захоче, щоб його слуга був у боргу у Гаррі Поттера.

- Але я не хочу, щоб між мною і Петтігрю був зв'язок! - Скипів Гаррі. - Адже він зрадив моїх батьків!

- Це найпотаємніші глибини магії, Гаррі, її незбагненна суть ... Але повір: може бути, настане день, коли ти будеш радий, що зберіг життя Пітеру Петтігрю.

Такого Гаррі не міг собі уявити. Дамблдор начебто прочитав його думки:

- Я дуже добре знав твого батька - і в Гоґвортс, і пізніше ... Він теж їм пробачу Петтігрю, я в цьому впевнений.

Гаррі подивився на Дамблдора. Так, він не стане сміятися, йому можна розповісти ...

- Минулої ночі ... Я подумав ... Це мій батько створив Патронуса ... Коли я побачив на тому боці озера самого себе, то вирішив, що бачу його ...

- Тебе можна зрозуміти, - тихо промовив Дамблдор. - Тобі, напевно, вже набридло це чути, але ти й справді надзвичайно схожий на Джеймса. Від матері у тебе тільки очі.

Гаррі похитав головою.

- Це була дурість. Я ж знав, що він помер.

- Ти думаєш, що мертві, яких ми любили, назавжди нас покинули? Але ж ми їх називаємо, коли нам погано. Твій батько живе в тобі, Гаррі, і він, очевидно, явив себе, коли ти так його потребував. Так як інакше ти зміг би створити саме такого Патронуса? Цієї ночі Сохатий знову вийшов в поле.

До Гаррі не відразу дійшло значення сказаних Дамблдором слів.

- Сіріус мені повідав вчора, як вони стали анімаг, - посміхнувся директор. - Нечуване досягнення! Як, втім, і те, що вони зуміли приховати його від мене. Тоді-то я і згадав, як дивно виглядав той твій патронує. Пам'ятаєш, який атакував Мелфоя на матчі Гріффіндор - Когтевран. І ти справді бачив батька цієї ночі, Гаррі. Ти знайшов його в своєму серці.

І Дамблдор вийшов з кабінету, залишивши Гаррі в повному сум'ятті.

Ніхто в Гогвортсі не впізнав правди про те, що сталося в ту ніч, коли зникли Сіріус, Клювокрил і Петтігрю. Скільки здогадок вислухав Гаррі в останні дні перед канікулами! До кінця семестру Гаррі почув безліч фантастичних версій про те, що тоді сталося, але жодна з них навіть не наблизилася до істини.

Мелфоя зникнення Клювокрила розлютило. Ясно як божий день: Гегрід знайшов спосіб потайки відправити гіппофіфа в якесь укриття. Нестерпне образа - лісничий обвів навколо пальця старшого і молодшого Малфоєв. А Персі Візлі більше обурювало втеча Сіріуса Блека.

- Якщо буду працювати в Міністерстві, запропоную масу проектів по зміцненню магічних законів! - Поширювався він перед єдиним слухачем - його подружкою Пенелопою.

Незважаючи на прекрасну погоду і загальні веселощі, незважаючи на те що друзі зробили майже неможливе для порятунку Сіріуса, Гаррі ніколи ще не зустрічав кінець навчального року в настільки кепському настрої.

Зрозуміло, не одного його засмутив виліт професора Люпина. Весь клас Гаррі переживав відставку професора.

- Кого ж вони нам дадуть в майбутньому році? - Понуро запитував Шеймус Фінніган.

- Може, вампіра, - розмріявся Дін Томас.

Але не тільки від'їзд Люпина засмучувала Гаррі. Він постійно думав про пророцтво професорки Трелоні: де ховається Петтігрю, добрався до таємного притулку Волан-де-Морта. Але що особливо отруювало життя - поблизу зустріч з Дорослий. Всього півгодини - але які чудові! Він вірив, що відтепер буде жити у Сіріуса, друга батьків ... прекрасніше цього була тільки думка, що батько живий. Відсутність новин про Блека радувало: значить, його не зловили. Але, думаючи про будинок, який, здавалося, вже є, а тепер став недосяжною мрією, Гаррі мало не впадав у відчай.

Результати іспитів були оголошені в останній день семестру. Гаррі, Рон і Герміона все здали успішно. Гаррі був дуже здивований, що не провалився на зілля, і запідозрив, що без втручання Дамблдора не обійшлося.

В останній тиждень поведінку Снегг було і справді тривожно: і раніше неприязнь Снегг до нього була сильна, але тепер перейшла всі межі. Коли він дивився на Гаррі, куточки його тонкого рота злобно посмикувалися, пальці стискати і розтискати, неначе хотіли зімкнуться на горлі хлопчика.

Персі отримав-таки вищі оцінки по ЖАБА, а Фред і Джордж ледь нашкребли мізерні бали по СОВ. Але зате Гріффіндор, багато в чому завдяки блискучій грі близнюків в квідич, третій рік поспіль переміг у Міжфакультетський змаганні. Так що прощальний банкет проходив серед червоно-золотого оздоблення, і ґрифіндорський стіл був найгаласливіший з усіх. Навіть Гаррі, на час забувши про Дорослий, їв, пив і сміявся нарівні з усіма грифіндорців.

Коли наступного ранку «Хогвартс-Експрес» відійшов від станції, Герміона розповіла друзям несподівану новину.

- У мене сьогодні була розмова з професоркою Макґонеґел ... перед самим сніданком. Я вирішила кинути вивчення маглів.

- Ти ж здала цей іспит з неймовірно високим балом! - Не повірив своїм вухам Рон.

- Так, - зітхнула Герміона. - Але ще одного такого року мені не витримати. З цим маховик часу я трохи не збожеволіла ... коротше, я здаюся. Без віщування і маглів я знову буду вчитися за звичайним розкладом.

- Досі не можу змиритися з думкою, що ти не розповіла нам про цей Маховик, - ображено пробурмотів Рон. - Адже ми твої найкращі друзі ...

- Але я дала слово не говорити нікому, - сказала Герміона.

Гаррі спостерігав, як вежі Хогвартса поступово ховаються за горою. Він побачить їх знову лише через два довгих місяці ...

- Чи не вішай носа, Гаррі! - Герміона за участю подивилася на нього.

- Я не вішаю, - поспішно відгукнувся той. - Просто задумався про канікули.

- Я теж про них думаю, - зауважив Рон. - Гаррі, ти обов'язково приїдеш до нас. Я домовлюся з мамою і татом і подзвоню тобі - тепер я знаю, як користуватися фелетоном ...

- Телефоном, Рон, - поправила його Герміона. - Ось тобі б не завадило зайнятися вивченням маглів на четвертому курсі.

Рон тільки відмахнувся.

- Цього літа чемпіонат світу з квідичу! Що скажеш, Гаррі? Приїдеш до нас, обов'язково туди вирушимо! Папа нам запросто дістане квитки.

Ці слова відразу ж підняли настрій Гаррі!

- Упевнений, що Дурслі мене відпустять. Та ще зрадіють. Напевно, не забули, як я надув тітоньку Мардж.

Підбадьорити, Гаррі навіть постріляв з друзями хлопавками. А коли з'явилася відьмочка з чайним столиком на колесах, він замовив щільний обід - правда без всякого шоколаду.

Але тільки після полудня почалися події, які остаточно розсіяли похмурі думки Гаррі.

- Гаррі, - раптом сказала Герміона, дивлячись поверх його плеча, - що там таке у тебе за вікном?

Обернувшись, Гаррі подивився назовні. За склом металося щось маленьке і сіре. Він встав, придивився - крихітна сова несла лист, яке було надто велике для неї. Вона була така мала, що ледве справлялася з повітряним потоком, оточуючий вагон. Гаррі швидко опустив раму, висунув руку і впіймав крихітку - за відчуттям вона нагадувала пухнастий снітч; хлопчик обережно вніс її всередину. Впустивши лист на сидіння Гаррі, сова весело запорхав по купе, явно задоволена, що виконала доручення. Велична Букля несхвально клацнула дзьобом. Живоглот підвівся, стежачи за гостею хижими жовтими очима. Помітивши це, Рон обережно спіймав сову, і Живоглот залишився ні з чим.

Гаррі підібрав лист, воно було адресовано йому. Він розкрив його і ахнув:

- Від Сіріуса!

- Що? - В один голос вигукнули Рон і Герміона. - Читай вголос!

- «Дорогий Гаррі!

Сподіваюся, ти отримаєш цей лист ще до того, як зустрінешся з дядьком і тіткою. Не знаю, як вони ставляться до совиної поштою.

Ми з Клювокрилом в надійному місці. Не хочу говорити де - на випадок, якщо лист потрапить не в ті руки. Ця сова - не найкращий листоноша. Але я не зміг тут знайти нічого кращого, до того ж, вона, схоже, шукала роботу.

Не сумніваюся, що дементори все ще нишпорять у пошуках мого сліду, але сюди їм не дістатися. Хочу днями мигцем здатися одному-іншому маглів, якнайдалі від Хогвартса. Так що охорону замку найближчим часом знімуть.

Я дещо не встиг тобі розповісти під час нашої короткої зустрічі. Це я надіслав тобі «Блискавку» ... »

- Ось бачите! - Переможно Герміона. - Я ж казала, що це від нього!

- Від нього! Але закляття-то він не накладав! - Заперечив Рон. - Ой!

Крихітна сова, яка дружелюбно ухала, зручно вмостившись у нього в руці, вхопила Рона за палець - хотіла, напевно, висловити йому свою симпатію.

- «Живоглот відніс моє замовлення на пошту від твого імені. Але золото я розпорядився взяти в «Ґрінґотсі» з мого особистого сейфа номер сімсот одинадцять. Вважай це подарунком від хрещеного батька за всі тринадцять років народження.

І прости мене, що я тебе налякав тієї ночі, рік тому, коли ти пішов з дому дядька. Я хотів хоч одним оком поглянути на тебе перед далекою дорогою на північ. Але, боюся, мій вид стривожив тебе.

Посилаю ще дещо, це скрасить твій четвертий рік в Гогвортсі.

Якщо я раптом знадоблюся, черкніте слівце. Твоя сова доставить мені лист.

Незабаром напишу знову. Сіріус ».

Гаррі з нетерпінням заглянув в конверт. Там був ще один шматок пергаменту. Він швидко пробіг його очима, і так йому стало тепло і добре, немов він залпом випив пляшку гарячого вершкового пива.

- «Я, Сіріус Блек, хрещений батько Гаррі Поттера, справжнім дозволяю йому відвідування села Гогсмід по вихідним». Для Дамблдора це буде законне дозвіл! - Радів Гаррі. - Зачекайте, тут ще постскриптум ...

«P.S. Думаю, твій друг Рон, забажає взяти цю сову, адже з моєї вини у нього більше немає щури ».

У Рона широко відкрилися очі. Мініатюрна сова збуджено заухала.

- Взяти цю сову? - Повторив він з сумнівом в голосі. Мить уважно розглядав сову, перевів погляд на Гаррі і раптом, на превеликий подив Герміони, підніс птицю до самого носа глитаїв: нехай гарненько обнюхає.

- Ти як вважаєш? - Запитав він у кота. - Це справжня сова?

Живоглот заурчал.

- Йому я вірю, - задоволено кивнув Рон - Сова моя!

Гаррі читав і перечитував лист Сіріуса всю дорогу до вокзалу Кінгс-Крос. Він все ще стискав його в руці, коли вони з Роном та Герміоною минули бар'єр платформи дев'ять і три чверті. Гаррі відразу помітив дядька Вернона - він стояв, тримаючись подалі від містера і місіс Візлі, і підозріло на них поглядав. Побачивши Гаррі, місіс Візлі радісно кинулася до нього, і найгірші побоювання дядечка підтвердилися.

- Я подзвоню тобі щодо чемпіонату! - Крикнув Рон услід Гаррі: він уже попрощався з друзями і котив візок, навантажену валізою і кліткою з букле, до дядька Вернона. Той привітав хлопчика в звичайній манері.

- Що ще? - Зі злістю буркнув він, втупившись на конверт в руці Гаррі. - Якщо я знову повинен щось підписувати, пошукай собі кого іншого ...

- Ні-ні, - заспокоїв його Гаррі. - Цей лист від мого хрещеного батька!

- Хрещеного батька? - Миттєво розлютився дядько Вернон. - Немає в тебе ніякого хрещеного батька! Немає і не було!

- Є! - Засяяв Гаррі. - Він був кращим другом моїх батьків. Його засудили як вбивцю, але він втік з в'язниці для чарівників і зараз переховується. Але зі мною він підтримує зв'язок ... Турбується про мене ... Стежить, щоб мені було добре ...

І, посміхнувшись того жаху, який відбився на обличчі дядька Вернона, Гаррі попрямував до виходу зі станції. Клітка з букле гуркотіла попереду, і, здається, це літо обіцяло бути набагато приємніше попереднього.

 Глава 21. Секрет Герміони |  Квантова психологія 1 сторінка


 Глава 12. патронує |  Глава 13. Гріффіндор проти Когтеврана |  Глава 14. Помста Снегг |  Глава 15. Фінальний матч |  Глава 16. Пророцтво професорки Трелоні |  Понеділок |  Глава 17. Щур, Кіт і Пес |  Глава 18. Сновида, Бродяга, Сохатий і Хвіст |  Глава 19. Слуга лорда Волан-де-Морта |  Глава 20. Поцілунок дементора |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати