На головну

глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |  глава 29 |  глава 30 |  глава 31 |  глава 32 |  глава 33 |  глава 34 |  глава 35 |

глава 37

Санді приводила себе в порядок перед дзеркалом у ванній Шона. Нервовими рухами вона розчесала волосся, а потім почала підводити очі і губи. «Ох! Сподіваюся, що впораюся ... що мені говорити, що робити? Ніколи в житті не брала участі в таких зборах ».

Шон повернувся з хорошими новинами: професор Лангстрат прийшла до висновку, що Санді - чудовий тип для випробування, багато обдарований парапсіхіческіе здібностями. Тому тепер вона прийнята основним кандидатом в члени абсолютно особливого, закритого міжнародного суспільства парапсихологів. Санді згадала, що краєм вуха чула розмови про якомусь Товаристві Вселенського свідомості. Про нього завжди говорилося піднесено і як про щось таємне, надзвичайно важливому і навіть святому. Вона і не мріяла, що їй випаде можливість зустрітися з іншими парапсихологами і, тим більше, стати членом їх тісного кола. Вона уявляла собі нові досліди вищого порядку, в яких зможе брати участь разом з високоосвіченими людьми, що об'єднують свої парапсіхіческіе знання і енергію для подальших досліджень.

«Мадлен, це ти про все подбала? Почекай тільки, коли ми знову зустрінемося, ти просто потонеш в моїх вдячних обіймах! »

Берніс, Сузан і Кевіну не залишалося нічого іншого, як тільки постаратися зберегти свідчення, роздобуті Сузан з таким ризиком. Берніс надрукувала знімки, Kевін зняв з них копії, так само як і з усіх інших документів. Берніс оглянула весь будинок, намагаючись знайти підходяще місце, щоб заховати матеріали. Сузан вивчала карту, намічаючи шлях для відступу з міста, роздумуючи, як їм вибратися, якщо це вдасться, і кому можна буде зателефонувати.

В цю мить пролунав телефонний дзвінок. До сих пір вони не підходили до телефону, і автовідповідач зачитував звичайний текст автовідповідача, записаний на плівку. Але тут, після короткого сигналу, почувся знайомий голос:

- Алло! Це Харвей Кул, я тут розібрався зі своїми рахунками, які ти мені дала ...

- Стривай, зроби голосніше!

- Попросила Берніс.

Сузан поповзла до столу в кабінет Маршалла, на якому стояв апарат, і додала звук. Голос Кула продовжував:

- Я повинен зв'язатися з тобою, як можна швидше.

Берніс схопила слухавку:

- Алло, Харвей? Це Берніс.

Сузан і Кевін застигли від жаху.

- Що ти робиш?..

- Поліцейські все чують!

Харвей продовжував говорити, і все що знаходяться в редакції прекрасно його чули за допомогою включеного на повну гучність автовідповідача:

- А! Так ти тут! Мені говорили, що вас вчора ввечері заарештували. Поліція не захотіла нічого відповідати. Я не знав, куди б мені зателефонувати ...

- Харвей, слухай уважно. У тебе є папір і ручка?

- Так є.

- Зв'яжися з моїм дядьком, його звуть Джеррі Даллас, телефон: 240-99-46. Поясни йому, що ми з тобою добре знаємо один одного, скажи, що це дуже термінова справа і що у тебе є матеріал для Джастіна Паркера, окружного прокурора.

- Що? Не так швидко. Берніс повторила повільніше:

- Наша розмова швидше за все прослуховується Альфом Бруммеля або кимось із його поплічників в поліцейській дільниці Аштона. Тому важливо, щоб інформація досягла прокурора, навіть якщо з нами щось трапиться. Нехай він поцікавиться, що відбувається в цьому місті.

- Це теж записати?

- Ні ... Обов'язково зв'яжися з Джастіном Паркером.

Якщо ти його знайдеш, попроси його зателефонувати сюди, до редакції «Кларион»,

- Стривай, Берніс, я хочу сказати, що мені стало зрозуміло яким чином гроші витікають з університетської казни, але з паперів не ясно, куди ...

- У нас є документ, в якому це зазначено. У нас є все. Скажи це мого дядька.

- Окей, Берніс, наскільки я розумію, ти здорово влипли?

- Поліція полює за мною. Ймовірно, після нашої розмови вони дізнаються, що я тут, адже телефон прослуховується. Так що поквапся!

- Так-так, розумію. Харвей швидко поклав трубку.

Сузан і Кевін, переглянувшись, запитально втупилися на Берніс.

- Вважайте, що це наш єдиний шанс, - тільки й могла сказати журналістка у відповідь. Сузан знизала плечима:

- Так, кращих ідей у ??нас все одно немає. Телефон задзвонив знову.

Берніс не поспішала брати трубку, чекаючи, поки промовить автовідповідач. Потім почувся голос:

- Маршалл, це Ал Лемлі. Мені вдалося розшукати кілька людей з ФБР в Нью-Йорку, які по-справжньому зацікавилися твоєї інформацією і хочуть поговорити з тобою про це Касефе. Вони вже давно за ним спостерігають, і якщо у тебе є який-небудь матеріал на нього, вони дуже цікавляться ...

Берніс підняла трубку:

- Ал Лемлі, мене звуть Берніс Крюгер, я працюю на Маршалла. Ви зможете привезти сьогодні цих людей сюди, в Аштон?

- Що? Алло? - Лемлі був вражений. - Ви дійсно розмовляєте зі мною або це плівка?

- Зараз я говорю сама, і мені дуже потрібна допомога. Маршалл у в'язниці ...

- В тюрмі?!

- Сфабрикована звинувачення. За цим теж варто Касеф - він купує Вайтмор-коледж сьогодні о другій годині дня. Він наказав засадити Маршалла, щоб прибрати його з дороги, мене ж досі не впіймали. Це довга історія, вашим друзям вона припаде до смаку, і у нас є документи, що підтверджують кожне наше слово.

- Повторіть своє ім'я.

Берніс виразно назвала своє ім'я двічі, по буквах.

- Цей телефон прослуховується, вони, ймовірно, вже знають, що я тут. Будь ласка, покваптеся і привезіть з собою всі добрі сили, які тільки знайдете. У цьому місті їх не залишилося.

Тепер Ал Лемлі знав достатньо.

- Не турбуйтеся, Берніс, я зроблю все, що можу. І ці ляльки, які підслуховують ваш телефон, нехай знають, що якщо ми не знайдемо вас в повному здоров'ї, у них будуть великі неприємності!

- Під'їжджайте до адміністративного корпусу університету пізніше двох.

- Зустрінемось там.

Тепер уже і Кевін, і Сузан почали прислухатися до розмови.

- Що ти задумала, - запитала Сузан.

- Ще одне диво?

Телефон знову задзвонив. Берніс більше не чекала, вона відразу підняла трубку.

- Алло! - Вимовив незнайомий голос. - Це державний прокурор Норм Матго, я шукаю Маршалла Хогана.

Сузан не могла стримати захопленого вигуку.

- Тихо! Тихо!

- Зупинив її Кевін. Берніс відповіла:

- Це Берніс Крюгер, репортер «Кларион». Я працюю на Хогана.

- О-о-о! .. - Матго замовк, очевидно він з кимось радився. - Поруч зі мною знаходиться Елдон Страчан і каже, що у вас в Аштон відбуваються неприємні речі ...

- Самого гіршого сорту. Сьогодні вони досягли кульмінації. Нам вдалося роздобути безперечні докази, і ми їх вам надамо. Чи можете ви приїхати прямо зараз?

- Так, але ... я не збирався приїжджати,

- Сьогодні о другій годині дня місто Аштон буде захоплений терористичною організацією.

- Що ?!

Берніс чула приглушений голос Елдона Страча-на, який щось бубонів Матті в інше вухо.

- Так ... а де Маршалл Хоган? Елдон турбується, в безпеки він.

- Можу вас запевнити, що містер Хоган зовсім не в безпеці. Вчора ввечері, коли ми займалися розслідуванням, на нас з ним напала місцева мафія. Маршалла схопили, а мені вдалося втекти. З тих пір я ховаюся і не маю поняття, що трапилося з містером Хоганом.

- Чорт забирай! Так ви ... - Елдон продовжував щось говорити в вухо Матті. - Але мені знадобляться конкретні докази, які мають юридичну силу ...

- Вони у нас є, але нам необхідно ваше негайне втручання. Ви можете приїхати і привезти з собою хоч кілька справжніх поліцейських? Йдеться про життя і смерті.

- Ви не перебільшуєте?

- Будь ласка, приїжджайте пізніше двох. Я постараюся зустріти вас у адміністративного корпусу Вайтмор-коледжу.

- Добре, - погодився Матті як і раніше з сумнівом в голосі. - Я приїду. Подивимося, що ви мені покажете.

Берніс поклала трубку, і телефон тут же знову задзвонив.

- "Кларион".

- Алло? Це окружний прокурор Джастін Паркер. З ким я говорю?

Берніс прикрила трубку долонею і прошепотіла Сузан:

- Бог є!

* * *

Альф Бруммель більше не міг залишатися байдужим до того, що відбувається. Він повністю втратив контроль над подіями, від яких цілком залежало його майбутнє і безпеку. Тому сенсу відсиджуватися в укритті у нього не було, йому терміново потрібно було потрапити в поліцейську дільницю. Бруммель повинен бути там, знати, що відбувається, може, вдасться щось запобігти ... може, він не дасть того, що відбувається зайти настільки далеко, що потім уже нічого не виправиш, і ... Та де ж ключі від машини?

Шериф завів мотор і помчав через все місто в поліцію.

Уцілілі раніше були на стоянці і співали. Коли він під'їхав настільки близько, що зміг ясно розгледіти хто тут зібрався і для чого, ретируватися було занадто пізно.

Люди потягнулися до його машині, як рій бджіл.

- Де ж ви були, комісар?

- Коли випустять Ханка?

- Мері вимагає з ним побачення!

- Що це ти зробив з нашим пастором! Нікого він не ґвалтував!

- Приготуйся розпрощатися зі своєю посадою!

- Ну, Альф, краще випередити події, якщо ти хочеш врятувати те, що ще можна ", - вирішив поліцейський і запитав:

- Е-е-е ... де Мері?

Мері помахала йому зі сходів. Шериф попрямував прямо до неї, і, бачачи це, присутні охоче поступилися йому дорогу.

Як тільки Альф наблизився настільки, щоб чути її, Мері почала говорити:

- Містер Бруммель, я хочу зустрітися з моїм чоловіком! І як тільки ви наважилися затіяти всю цю комедію!

Альф ніколи ще не бачив гарненьку і здавалася такою легкоранимої Мері настільки обуреної.

Він намагався придумати найбільш прийнятних відповідей:

- Так, тут влаштували справжній дурдом, я шкодую, що мене не було ...

- Мій чоловік не винен, і вам це добре відомо! - Сказала вона твердо. - Вам не вдасться вийти сухим з ??води, ми спеціально для цього тут зібралися!

Її промова викликала в рядах присутніх цілу бурю захоплення.

Бруммель спробував було залякати присутніх:

- Слухайте, все ви! Ніхто не може порушити закон, хто б він не був. Пастор Буш звинувачується в сексуальному злочині, і мені нічого не залишалося зробити, як виконати обов'язок стража закону. Ні ви, його друзі, ні церква не можете тут нічого вдіяти. Це справа суто юридичне!

- Балаканина! - Пролунав бас позаду Бруммеля. Шериф обернувся, щоб приструнити говорив, але ж осікся і зблід, побачивши Лу Стенлі, свого колишнього однодумця. Лу стояв широко розставивши ноги, однією рукою він тримався за ремінь, а інший розмахував прямо перед особою Бруммеля:

- Ти вже багато разів обіцяв влаштувати цю свистопляску, Альф! Я чув, як ти говорив, що тільки чекаєш слушної нагоди ... Я тебе звинувачую в порушеннях закону, Альф! І якщо суд захоче отримати від мене свідчення, я готовий їх дати!

Пролунали торжествуючі оплески і крики.

Тут настала черга другого удару. Гордон Майер, скарбник церкви, вийшов вперед і теж направив вказівний палець в обличчя Бруммеля:

- Альф, звичайні розбіжності - це одна справа, а умисні злочини - зовсім інше. Тобі ж краще буде, якщо ти подумаєш, чим ти займаєшся!

Бруммель був припертий до стіни.

- Гордон ... Гордон, ми повинні робити те, що краще для всіх ... ми ...

- Ні! Я не береться до уваги! - Обірвав поліцейського Майер. - Я і так зробив для тебе досить!

Бруммель повернувся спиною до колишнім друзям і тут же опинився віч-на-віч з звідкись взявся Боббі Кореї!

- Вітання! Шериф Бруммель, - сказав Боббі, - ви мене пам'ятаєте? Погляньте-но, на кого я тепер працюю.

Бруммель втратив дар мови. Він почав підніматися по сходах до входу в ділянку, сподіваючись знайти там хоч який-небудь захист від насувалася катастрофи.

В цю мить підійшов Анді Форсайт. Чи не загороджуючи дорогу шерифу, він проте присунувся до нього впритул.

- Містер Бруммель, - твердо сказав Анді, - тут варто Молода жінка, яка як і раніше очікує, щоб її вимога була виконана.

Бруммель додав кроку.

- Я подивлюся, що можна зробити. Дайте мені перевірити, як йде справа. Зачекайте тут, я скоро повернуся. Як тільки він увійшов, швидко зачинивши за собою двері, народ на сходах підійшов прямо до дверей, і Бруммель виявився як би під арештом.

Нова секретарка сиділа за своїм письмовим столом з подивом дивлячись на обличчя, що миготіли за вікном.

- Може ... може, викликати поліцію? - Спросілаона.

- Ні, - відповів Бруммель, - там всього кілька друзів, які прийшли зі мною зустрітися.

З цими словами він зник за дверима свого кабінету.

Джулін, Джулін! Це все її вина! Він втомився від неї, від усієї цієї каші, яку вона заварила.

На столі лежала записка. Сем Тернер просив йому негайно зателефонувати. Бруммель набрав номер.

- Як справи, Сем?

- Нічого доброго, Альф. Я прочекав біля телефону цілий ранок. Ніхто не хоче йти на екстрені збори. Вони не збираються голосувати проти Ханка. Ніхто не вірить в історію зі зґвалтуванням. Приймемо це до відома, Альф. Твоя затія провалилася.

- Моя затія провалилася ?! Моя затія провалилася ?! - Вибухнув Бруммель. - Хіба це була не твоя вигадка?

- Кинь! - Відповів Тернер із загрозою в голосі, - Не намагайся мене вплутувати в свої брудні справи!

- Значить, і ти не збираєшся мене підтримати?

- Тут нема чого підтримувати, Альф. План не вдався, це ясно. Буш - хлопчисько, шмаркач, і це всі знають, так що звинувачувати його в насильстві просто смішно.

- Сем, ми ж разом взялися за цю справу. Воно повинно вийти!

- Нічого подібного, мій друг. Ханк залишиться на своєму місці, наскільки я розумію, а я виходжу з гри. Роби те, що порахуєш за потрібне. Але краще, якщо ти спробуєш виплутатися з цієї історії. Інакше, коли все скінчиться, твоє ім'я буде вкрите вічною ганьбою.

- Дякую від душі, друже ...

Бруммель зі злістю кинув трубку.

Він подивився на годинник. Було близько дванадцяти. Через дві години розпочнеться нарада.

«Хоган. А адже саме мені доведеться сказати Хогану про Санді, - в розпачі міркував шериф. - Це явно ще одна знахідка Джулін. Точно, Джулін, такі ось справи! Я і так сиджу в калюжі з невміло сфабрикованими звинуваченням проти Буша, а тепер ти хочеш, щоб я став співучасником того, що ти задумала зробити з Санді Хоган? А як з Крюгер? Кому вона встигла донести? »

Бруммель вискочив з кабінету і поспішив в вартівню, в інший кінець коридору.

- Є що-небудь нове про наше втікача? - Запитав він самотньо сидить поліцейського.

Черговий засунув в рот залишок бутерброда з горіховим маслом і відповів:

- Ні, тут все було тихо.

- А в «Кларион»?

- Позаду редакції варто чийсь автомобіль, але він з іншої частини штату. Ми ще не встигли перевірити номер.

- Ви ... не перевірили номер ?! Перевірте будинок! Там може бути хтось всередині!

- Ми нікого не помітили ...

- Огляньте будинок!

- Вибухнув шериф. Секретарка покликала з іншого кінця коридору:

- Шериф Бруммель, Берніс Крюгер у телефону. Попросити залишити розпорядження?

- Ні! - Закричав він і кинувся по коридору. - Я відповім з кабінету!

Альф зачинив за собою двері і схопив трубку:

- Алло? - Він натиснув другу кнопку на своєму апараті. - Алло?

- Містер Бруммель? - Запитав приглушений голос.

- Берніс?

- Прийшов час поговорити.

- Добре, де ти?

- Не будь ідіотом. Я дзвоню, щоб пред'явити тобі ультиматум. Я говорила з державним прокурором, з окружним прокурором, з ФБР. Я сказала їм, що у мене є докази, я маю на увазі, конкретні докази, які рознесуть твій нікчемний змову в Тріски, і вони направляються зараз прямо сюди!

- Блефуешь?

- У тебе напевно є запис розмов. Візьми і послухай.

Бруммель злегка посміхнувся. Тепер він знав, де її шукати.

- І що ж у тебе за ультиматум?

- Відпусти Хогана. Зараз же. І перестань полювати за мною. Через дві години я збираюся здаватися в місті і не хочу, щоб відбулися якісь інші інциденти, особливо в присутності високих гостей, які будуть мене супроводжувати.

- Ти ж дзвониш з «Кларион», я не помиляюся?

- Звичайно. І я бачу ... як його ... Келсі сидить навпроти в іржавої таратайці, він і його друг Майкелсон. Я хочу, щоб ти прибрав звідси цих хлопців. Якщо ти не погодишся, то мої важливі дядька дізнаються, що ти зі мною зробив. Прибери своїх посіпак, це в твоїх же інтересах.

- Ти ... я як і раніше вважаю, що ти блефуешь!

- Включи свій Подслушивающий апарат, Альф. І дізнаєшся, чи правду я кажу. Я буду чекати, поки не побачу, що хлопці з машиною забралися.

Телефон тихо дзенькнув: Берніс поклала трубку.

Бруммель кинувся до шафи, відчинив дверцята і висунув магнітофон. Мить, завмерши, він роздумував, гарячково міркуючи. Потім засунув апарат, зачинив дверцята і кинувся в вартівню.

Поліцейський на посаді все ще дожовував бутерброд. Бруммель простягнув руку прямо через нього, схопив мікрофон і натиснув на кнопку.

- Обом - другого і третього, Келсі і Майкелсон, 10-19. Я повторюю: 10-19 - негайно!

Черговий здивовано підняв очі:

- Що трапилося? Крюгер сама здалася?

Бруммель ніколи не відповідав на дурні і недоречні запитання. Він поспішив до телефону в приймальні і подзвонив в будівлю суду.

- Я хочу поговорити з Данлопом. З протилежного боку Данлоп взяв трубку.

- Джиммі, звільни Хогана і Буша під розписку. Відпусти їх.

Джиммі теж задав кілька дурних питань.

- Роби, що сказано, і зостав всі формальності мені. Виконуй зараз же!

Він кинув трубку і знову зник у кабінеті. Секретарка продовжувала дивитися через вікно на присутніх. Вони знову заспівали. І їй це спів чомусь подобалося.

Берніс, Сузан і Кевін нервово очікували, що ж тепер станеться, зло або чинити добро. Чи погодиться Бруммель прийняти їх ультиматум, або через кілька хвилин їх викурять звідси сльозогінним газом?

- Дивіться!

- Сказав Кевін.

Сузан відмахнулася, Берніс подивилася у вікно, не розраховуючи побачити нічого хорошого так скоро.

Старий «форд» їхав, відвозячи Келсі і Майкелсона.

Тепер Берніс не хотіла втрачати ні секунди.

- Складаємо всі документи назад у валізу і їдемо в суд! Маршалл повинен знати, що сталося.

- Ось це мені не потрібно повторювати двічі! - Зрадів Кевін.

Єдине, що могла вимовити Сузан:

- Дякую, добрий Боже! Спасибі, добрий Боже!

* * *

Альф Бруммель прослухав тільки невеликий уривок розмови Берніс з державним прокурором. Він упізнав голос Матті. Так, абсолютно ясно, що Елдон Страчан знайде у прокурора підтримку, якщо тільки у нього є якісь вагомі докази.

Бруммель голосно вилаявся. Вагомі докази! Матті досить знайти цей магнітофон, захований в шафі і незаконно підключений до телефонної мережі.

Подзвонила секретарка. Потягнувшись через стіл, Бруммель натиснув кнопку.

- Так? - Вимовив він зі злістю.

- Джулін Лангстрат на лінії номер два.

- Запищите, що вона хоче! - Відповів він і відключив зв'язок.

Шериф і так знав, навіщо вона телефонувала: збиралася сваритися, а заодно нагадати про збори, де повинна була бути присутньою Санді Хоган.

Він відкрив іншу дверцята шафи і витяг списки і плівки. Куди ж, чорт візьми, все це заховати? Яким чином знищити?

Секретарка знову зателефонувала.

- Ну?

- Вона наполягає на розмові з вами. Бруммель взяв трубку і почув заклично улесливий голос Лангстрат.

- Альф? У тебе все готово?

- Так, - відповів він нетерпляче.

- Тоді, будь добрий, приходь раніше, як тільки зможеш. Ми повинні приготувати енергію в приміщенні, перш ніж почнеться збори. Я хочу, щоб ми досягли гармонії, перед тим як Шон призведе Санді.

- Невже ти справді збираєшся її використовувати?

- Тільки для страховки, звичайно. Маршалл Хоган усунутий, але ми повинні подбати, щоб він знову не з'явився, по крайней мере до тих пір, поки не здійсняться всі наші плани і Аштон НЕ увіллється в загальний потік Вселенського свідомості.

Професор помовчала, насолоджуючись своїми баченнями, а потім безцеремонно запитала:

- А як йдуть справи з нашої утікачкою? Що-небудь чути?

Не встигнувши зміркувати, навіщо він це робить, Бруммель збрехав:

- Ні ще ні. Швидше за все вона прибрала з міста.

- Впевнена. Її потім неважко буде знайти, а після сьогоднішнього дня у неї не залишиться жодної надії.

Альф нічого не відповів. Раптово, подібно блискавки, в його голові майнула думка:

- "Альф, вона тобі вірить. Виходить, що вона нічого не знає?"

- Ти зараз же прийдеш, Альф! - Пролунав не те питання, не те наказ.

«Вона не знає, що сталося, - єдине, про що думав Бруммель в цю хвилину. - Вона не всемогутня! Я знаю те, чого вона не знає! »

- Я прийду негайно, - відповів він механічно.

- До зустрічі, - владно промовила Джулін і поклала трубку.

«Юно нічого не знає! Вона думає, що все йде чудово і ніяких труднощів не буде. Вона впевнена, що впорається з усім ».

Бруммель дозволив собі розслабитися, відігнавши думки про те, як йому чинити далі, оскільки його останнє відкриття давало йому відчуття деякої переваги. Так, схоже, справа йде до фіналу, і тепер він швидше за все погорять ... Але в його влади поцупити з собою цю жінку, цього павука, цю відьму!

Несподівано у нього пропало всяке бажання знищувати Подслушивающий апарат і касети. Нехай їх знайдуть. Нехай усі побачать. Може бути, він їм сам їх покаже.

«Що стосується Плану, то адже якщо Касеф і Суспільство такі непереможні, такі всемогутні, навіщо їм що-небудь повідомляти? Нехай розбираються самі! »

«Хіба тобі не принесе задоволення хоч разочок подивитися, як твоя люба Джулін пбтеет від страху?» - Запитував Луціусе.

- Цікаво буде подивитися хоч раз, як Джулін тремтить від страху, - пробурмотів Бруммель.

глава 36 |  глава 38
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати