На головну

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |

глава 12

Листя сяяли тієї першої свіжою зеленню, яка буває тільки в початку літа. Сидячи за маленьким столиком на терасі кафетерію з червоної цегли, Санді і Шон, піднявши голови, дивилися на небо. Сонце ласкаво світило крізь ранню листя, птахи раз у раз злітали з гілок в пошуках крихт і картопляної соломки. Це було найулюбленішим місцем Санді у всьому університетському містечку. Тут було так тихо і мирно, як ніби нескінченні роки відокремлювали її від всіх проблем, сварок і сімейних спорів.

Шон з цікавістю дивився, як сіренькі горобці стрімко кидалися на кожну крихту, кинуту їм на кам'яну підлогу.

- Мене вражає, наскільки все у Всесвіті підігнано одне до іншого, - задумливо промовив юнак. - Дерева ростуть, щоб давати нам тінь, ми сидимо тут, їмо і даємо їжу птахам, що живуть в гілках дерев. Все взаємопов'язано!

Ця думка захопила Санді. У навколишньому світі все виглядало ясно і просто, майже як у казці. Її душа жадала саме такої простоти і спокою.

- А що відбувається, коли не всі у Всесвіті підходить одне до іншого? - Запитала вона. Шон посміхнувся:

- У Всесвіті все врівноважено. Біда тільки, що люди не завжди це бачать.

- А як тоді ти поясниш ситуацію, в якій я опинилася разом з батьками?

- Ваше свідомість налаштована на різні хвилі, як в радіоприймачі. Якщо передача непевний чутна, голоси скриплять, шиплять, щось не радіостанція у цьому винна - настрій свій приймач краще, і все буде в порядку. Санді, Всесвіт досконала. Тут все гармонійно, все налагоджено. Спокій, єдність, цілісність. І ми, люди, є частиною Всесвіту. Ми створені з того ж тіста, що й всі навколо, так що немає ніяких причин вибиватися з єдиного світобудови. Якщо ж це відбувається, значить, десь ми зробили неправильний вибір і тому втратили контакт з реальністю.

- Так, я це помітила, - пробурмотіла Санді. - Це-то мене і дратує! Мої батьки і я вважаємося християнами і повинні були б любити один одного, але ми тільки те й робимо, що сваримося і розбираємося, хто правий, а хто винен.

Шон кивнув, погоджуючись:

- Так, так, я все знаю, адже я і сам через це пройшов.

- Невже? Ну і як же ти з цим впорався?

- Я позбувся цього тільки в собі самому. Адже я не можу змінити свідомість інших людей. Це не так-то легко, Але якщо ти налаштований на одну хвилю з усією Всесвіту, то дрібниці тебе вже не дратують. Все одно боротьба відбувається тільки в твоїй свідомості. Коли ти перестаєш слухати неправду, яку тобі постійно нав'язує свідомість, то починаєш усвідомлювати, що Бог настільки великий, що Його вистачить на всіх. Він всередині кожного. Нікому не вдається запхати Його в консервну банку і зберігати тільки для себе, використовуючи для своїх примх і ідей.

- Чого б я хотіла

- Так це знайти Його по-справжньому.

Шон підбадьорливо глянув на Санді і торкнувся її руки:

- Але Його зовсім не важко знайти. Ми всі - частина Його.

- Що ти маєш на увазі?

- Як я вже сказав: все у Всесвіті взаємопов'язане. В її основі закладена одна суть, один дух, одна ... енергія. Ти слухаєш? - Санді знизала плечима і кивнула. - Так що яким би індивідуальним не було наше особисте сприйняття Бога, ми все знаємо, що Він є якась сила, принцип, енергія, на якій все тримається. І якщо ця сила пронизує весь Всесвіт, то вона обов'язково повинна бути частиною нас самих.

Санді не розуміла:

- Мені це досить чуже. Я далека від нової філософії. Бачиш, я дотримуюся старої іудейсько-християнської системи поглядів.

- Значить, все, чого тебе навчили, це релігія? Санді подумала з хвилину і потім збентежено відповіла:

- Виходить, так.

- Е-е! Чи бачиш, проблема релігії, я б сказав, біда всіх релігій полягає в тому, що вони звужують перспективу, розглядають істину односторонньо, а не в широкому її розумінні.

- Тепер ти говориш прямо, як професор Лангстрат.

- Так, по-моєму, вона абсолютно права. Коли починаєш серйозно міркувати, то відразу ж усвідомлюєш, що це не просто слова. Саме про це притча про сліпих і слона.

- Вона нам розповідала її.

- Дуже добре, значить ти розумієш, про що йде мова. Пам'ятаєш, сліпці сперечалися, як виглядає слон. Вони торкалися до нього, але жоден з них не міг зрозуміти, що таке слон цілком. Сліпці побилися. Так само і релігійні мудреці в усі часи сваряться, не бажаючи визнати, що слон і є слон. Мудреці не розуміють один одного, і не можуть прийти до спільного рішення.

- Виходить, що ми всі схожі на сліпців? Шон енергійно кивнув, підтверджуючи її слова.

- Ми, як тьма комах, вьемся біля самої землі, що не наважуючись поглянути вгору. Якби мураха міг говорити, як ти думаєш, що б він відповів на питання: що таке дерево? Адже він майже завжди повзає по землі, а якщо а забирався на дерево, то все одно вважає, що дерев взагалі не існує. Хто ж помиляється? Хто сліпий? Ми дозволяємо нашому обмеженому розуму обманювати нас. Ти ніколи не цікавилася філософією Платона? Санді, сміючись, похитала головою:

- Я вивчала його праці в минулому семестрі, але, здається, нічого не зрозуміла.

- Так ось, його займав той же питання. Він вважав, що існує вища реальність, вчинене «щось», блідою копією якого ми всі є. Платон прийшов до висновку, що наша свідомість настільки обмежена, що дає нам викривлену картину світу, роздроблену, неповну, тому ми не в змозі охопити весь Всесвіт, як вона є, де все абсолютно, підігнано, все має єдину основу. Можна навіть сказати, що дійсність, яку ми знаємо, - це ілюзія, відображення нашого "я", нашої свідомості, вираження наших егоїстичних бажань.

- Все це звучить так дивно.

- Але як чудово вторгатися в ці сфери! Адже в них знаходиш відповіді на всі свої питання і уникаєш безлічі бід.

- Так, якщо, звичайно, захочеш. Шон подався вперед:

- Ти не потрапиш в ці сфери, Санді, вони знаходяться всередині тебе. Задумайся про це хоч на хвилину.

- Я в собі нічого такого не відчуваю ...

- А чому? Як ти гадаєш!

Санді покрутила невидиму ручку радіонастройкі.

- Я не на тій хвилі.

Шон розсміявся від задоволення.

- Так, так! Слухай, Всесвіт незмінна, але ми здатні змінюватися. Якщо ми не відповідаємо загальній картині, невірно налаштовані, - значить, ми живемо своїми ілюзіями, як сліпі. Якщо в твоєму житті щось поламалося - це сталося в результаті твого погляду на життя.

Санді уїдливо посміхнулася.

- Ах ось воно що! Чи не хочеш ти переконати мене в тому, що вся біда в моїй голові!

Шон застережливо підняв руку.

- Ні, ні, не поспішай робити висновки. - Він знову подивився вгору, на сонячні промені, що пробиваються крізь зелень дерев, на пурхають птахів:

- Ти тільки прислухайся!

- Що я повинна почути?

- Вітер. Птахів. Поглянь, як тремтять листя. Якийсь час вони сиділи мовчки. Потім Шон вимовив тихо, майже пошепки:

- Ну, скажи чесно ... Хіба ти ніколи не відчувала якогось ... спорідненості з деревами, птахами, з усією природою? Якби їх тут не було, тобі б їх бракувало, правда? Хіба ти ніколи не розмовляла з квітами? - Санді кивнула. У словах Шона була частка істини. - То чи не чини опір цьому почуттю. Те, що ти відчуєш, - всього лише один ковток реальної Всесвіту, - і ти відчуєш єдність у всьому. Усе взаємопов'язано, ти ж і раніше це помічала!

Санді знову кивнула.

- Саме це я і намагаюся тобі показати, істина вже закладена всередині тебе. Просто ти сама не хочеш цього зрозуміти.

В цю секунду Санді чітко почула спів птахів. Вітер, заплутавшись у верхівках дерев, гудів то тихіше, то голосніше, шелест листя нагадував виразну, закінчену мелодію. Сонце було теплим і ласкавим. Раптово вона з незвичайною силою відчула, що все це вже було з нею, і саме тут, на цьому самому місці: дерева і птахи були їй добре знайомі, вони вже й раніше намагалися докликатись до дівчини, заговорити з нею.

Потім Санді з подивом зрозуміла, що вперше за багато місяців вона відчула внутрішній спокій. Серце билося рівно. Це був не той світ, який оточував її, і Санді не змогла б сказати, звідки він з'явився в ній, але вона відчувала його і не хотіла втрачати його.

- Думаю, що тепер я майже потрапила в тон, - сказала вона.

Шон посміхнувся і підбадьорливо стиснув її руку.

Весь цей час Брехун стояв позаду Санді і перебирав її м'яке волосся обережними рухами кігтистих лап, нашіптуючи ніжні обнадійливі слова.

Тол і його воїни знову зібралися в маленькій білій церкві, але на цей раз справи йшли набагато краще. Напередодні ввечері вони відчули смак битви і здобули першу, хоча і маленьку, перемогу. І головне, їх стало значно більше. Якщо на початку їх було двадцять три, то тепер Капітана оточувало сорок сім міцних воїнів, викликаних сюди завдяки молитвам ...

«... Уцілілих!» - Закінчив Тол свою думку, згораючи від нетерпіння і переглядаючи список. Сціон, рудоволосий веснянкуватий воїн з Британських островів, доповідав про проведені ним пошуках:

- Вони є, Капітан, і їх багато, але їм необхідна наша охорона.

Тол зачитав імена:

- Джон і Патриція Колмен ...

- Вони були вчора ввечері і виступали на захист пастора, - пояснив Сціон. - Тепер вони готові йти за ним у вогонь і воду, для них впасти на коліна в молитві так само легко, як зняти капелюх. Ми залучили їх у справу.

- Анді і Джун Форсайт, - продовжував читати Тол.

- Заблудшие вівці, так би мовити. Залишили Об'єднану церкву, де абсолютно знемогли. Завтра ми наведемо їх сюди. Їхній син Рон шукає Господа. Поки що коливається, але свого доб'ється.

- І ще багато інших, як я бачу, - зауважив Тол з посмішкою і передав список Ґіло

- Візьми трьох-чотирьох новоприбулих воїнів і збери з ними разом всіх Уцілілих, я хочу, щоб вони почали молитися.

Гіло взяв у нього список і почав обговорювати його з кількома воїнами.

- Ну, а як справи з рідними і друзями Уцілілих в інших місцях? - Запитав Тол у Сціон.

- Багато хто з них врятовані і готові почати молитися. Може, відправити посильних передати їм завдання?

- Ні, я не можу дозволити навіть одному воїну відлучитися надовго. Краще, якщо посланник передасть розпорядження ангелів-охоронців цих людей в містах і селищах. І нехай подбають, щоб їх підопічні молилися за своїх близьких.

- Буде виконано!

Сціон тут же відправив посланника виконувати доручення.

Гіло теж послав своїх воїнів і був в захваті від того що справа нарешті зав'язалося.

- Прекрасно, Капітан, - сказав він Толу.

- Це лише початок!

- А Рафар? Думаєш, він не здогадується, що ти тут?

- Думаю, що він уже давно все зрозумів, адже ми знаємо один одного досить добре!

- Значить, Ваал готується до бою.

- Тому ми його і не починаємо. Занадто рано. Молитовна підтримка ще дуже слабка, і потім ми не знаємо, навіщо Рафар прибув сюди. Адже він - князь імперій, а не маленьких містечок, і ніколи не став би виконувати завдання, негідну його звання. Поки ми бачимо тільки крихітну частинку плану противника. А як справи у Хогана?

- Я чув, жалюгідного зневірилися відіслали в пекло. Ваал був в люті від його невдачі з журналістом. Тол посміхнувся своїм думкам.

- Хоган пробудився до життя, як проросле зерно, - промовив він і покликав:

- Натан, Армут! - Воїни негайно з'явилися. - Тепер у вас достатньо сил. Беріть скільки знадобиться помічників і охороняйте Маршалла Хогана. Коли меч не діє, ворога може відлякати наша чисельність.

Гіло був незадоволений і розглядав піхви свого міна, явно горя бажанням битися.

- Не зараз, мій хоробрий Гіло, - попередив Тол, - ще не прийшов час.

* * *

Незабаром після розмови Маршалла з Тедом Хармеля телефон в квартирі Берніс буквально надривався від крику, мало не падаючи на підлогу. Маршалл не просив, він наказував: «Будь в редакції о сьомій вечора, нам потрібно працювати».

У десять хвилин восьмого в редакції

- "Кларион" настав повний спокій, і вона занурилася в пітьму. Однак так здавалося лише з боку. У кімнаті, розташованій в глибині редакції, перебували Маршалл і Берніс. Вони витягували з архіву старі номери газети. Тед Хармеля був відмінний педант: підшивки акуратно лежали в пронумерованих папках.

- Коли Хармеля вибили з міста? - Запитав Хоган, переглядаючи сторінки.

- Близько року тому, - відповіла Берніс, викладаючи на стіл ще кілька папок. - Газета велася дуже скромно, до тих пір поки ти її не купив. Еді, Том, я і пара журналістів-студентів. Деякі номери були вдалі, а більшість схожі на шкільну газету.

- Як ця, наприклад?

Берніс глянула на серпневий минулорічний номер:

- Я буду тобі дуже вдячна, якщо ти не перестанеш чіплятися.

Маршалл перегортав газети.

- Мені потрібні всі номери, до того дня, як пішов Хармеля.

- Добре. Тед закінчив роботу в кінці липня. Тут червень ... май ... квітень. Що ти, власне, шукаєш?

- Причину, через яку його позбулися.

- Ти ж знайомий з його історією,

- Бруммель розповідав, що він згвалтував якусь дівчинку.

- Так, наш шериф любить почухати мовою.

- Так було це чи ні?

- Дівчинка стверджувала, що так. Їй тоді було років дванадцять. Дочка одного з членів університетського правління.

- Кого саме?

Берніс ненадовго задумалася і нарешті згадала:

- Адама Джарред. Я думаю, він як і раніше займає своє місце.

- Є він в списку Дарра?

- Ні. Але, може бути, його слід внести. Тед знав Джарред досить близько. Вони зазвичай разом рибалили. Він і дочка його знав, часто бачив її, і це погіршує справу.

- Але чому тоді його не притягнули до суду?

- Вирішили не роздувати справи, Теда викликали до окружного судді ...

- Бейкеру?

- Так, він є в нашому списку. Справа потрапила до нього, і вони уклали якийсь договір. Буквально через кілька днів Хармеля випарувався.

Маршалл зі злістю вдарив кулаком по столу.

- Як би я хотів, щоб цей хлопець був зараз тут. Ти мені раніше не говорила, що я засунув руку в осине гніздо.

- Я й сама не припускала, що все це настільки серйозно.

Маршалл продовжував гортати підшивку. Берніс переглядала номери за попередній місяць.

- Ти сказала, що скандал стався в липні.

- Десь у другій половині місяця.

- У газеті про це нічого немає.

- Звичайно, став би Тед друкувати щось проти себе самого, хіба не ясно. Та цього й не потрібно було. Репутація його була і так зіпсована. Тираж падав катастрофічно. Кілька місяців не виплачувалася платня.

- Так, а це що таке?

Очі обох були прикуті до номера, який вийшов в першу п'ятницю липня.

Маршалл пробігав очима по рядках, бурмочучи собі під ніс: «Повинен висловити своє обурення з приводу незаслужених образ, висловлених університетському правлінню місцевої печаткою ... Статті, опубліковані останнім часом" Аштон Кларион ", є не що інше, як образлива газетна галас, і ми сподіваємося, що головний редактор газети проявить досить професійного такту і перестане друкувати необгрунтовані вигадки ... »

- Ну звичайно ж! - Згадала Берніс. - Цей лист Ежена Байлор. Вона поплескала себе по щоках обома руками і вигукнула:

- О! Ці статті. - Берніс швидко шукала щось в червневій підшивці. - Так, ось вони!

Заголовок однієї з публікацій свідчив: «Страчана ВИМАГАЄ ревізії». Маршалл прочитав перші фрази: «Не дивлячись на посилення протидія з боку правління Вайтмор-коледжу ректор Елдон Страчан зажадав провести ревізію у всіх службах і канцеляріях університету. Він висловлює побоювання, що останнім часом університетські доходи розкрадаються ».

Берніс підняла очі до неба:

- Ну і ну! Так це гірше, ніж осине гніздо!

Маршалл читав далі: «Страчан стверджує, що у нього є необхідні докази для термінового проведення ревізії, хоча вона потребує чималих витрат і, як продовжує стверджувати правління, є несвоєчасною».

- Розумієш, - пояснила Берніс, - в той час я не надавала цьому великого значення. Тед був людиною задирливим і захопливим, він і раніше, бувало, помилявся, і вся справа виглядало банальної політичною грою. Я була всього лише звичайним репортером і займалася нешкідливими громадськими темами ... З якого дива мені було цим цікавитися?

- Стало бути, ректор університету пішов проти свого правління. Схоже на серйозну ворожнечу.

- Тед був одним Елдона. Він став на його бік, і університетського правлінню це не сподобалося. Ось ще одна стаття, тижнем пізніше.

Маршалл читав: «ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ЗВИНУВАЧУЄ Страчан. Член правління Вайтмор-коледжу, університетський скарбник Ежен Байлор звинуватив сьогодні ректора Елдона Страчана в непорядні вчинки, назвавши їх "мерзенної політичним брудом". Він стверджує, що Страчан використовує неприпустимі неетичні методи, щоб насадити своїх громадян в адміністрації коледжу ».

- Так ... не дуже-то нешкідливий скандальчик між двома колегами.

- Тепер-то я розумію, що це була справжня війна. Тед, ймовірно, сунув свого носа куди не слід було. І потрапив під перехресний вогонь.

- Звідси і злісне лист Ежена Байлор.

- І політичний тиск теж. Адже Страчан і Тед часто зустрічалися, і Тед знав дещо. Може, навіть занадто багато,

- А ти не.помнішь деталей ...

Берніс тільки підняла руки вгору і похитала головою.

- У нас є ці статті, телефон Теда і потім список.

- Так, список, - розмірковував уголос Маршалл, - в нього потрапила велика частина членів університетського правління.

- Плюс шеф поліції і окружний суддя, який вів справу Теда.

- А що стало з Страчаном?

- Його викинули.

Берніс перегорнула ще кілька старих номерів «Кларион». Незакріплений газетний лист вислизнув з папки і впав на підлогу. Маршалл підняв його. Один із заголовків привернув увагу Хогана, і він заглибився в текст, поки Берніс шукала те, що їй було потрібно - статтю, надруковану в кінці червня.

- Ось вона, - з полегшенням сказала Берніс, - «Звільнення Страчан. У зв'язку з виниклим конфліктом, в інтересах загальної справи, а також через професійну некомпетентність, правління Вайтмор-коледжу зажадало сьогодні відставки Елдона Страчана ».

- Ну і ну, не дуже довга статейка, - зауважив Маршалл.

- Тед помістив її, тому що був змушений, але ясно, що він постарався позбутися компрометуючих деталей, він був упевнений в правоті Страчана.

Маршалл продовжував переглядати сторінку.

- Ого, а це що таке?

«БОРГИ Вайтмор-КОЛЕДЖУ обчислюються мільйонами, СТВЕРДЖУЄ Страчана». Маршалл уважно читав далі. «Ще трохи, - каже ректор, - і університет виявиться у вкрай важкому становищі, - але при цьому замовчує, звідки йому це відомо».

- Так, здається, картина прояснюється. Хоча зрозуміло, що Тед і Страчан не встигли публічно висловити все перед тим, як їх прибрали.

- Мільйони ... мова йде про величезні гроші.

- Але ти сприймаєш зв'язок?

- Так, члени правління, суддя, шеф поліції, пастор Янг, ревізор і, не знаю, хто там ще. Всі пов'язані з Лангстрат, і все це приховують.

- І не забудь Теда Хармеля.

- Він теж старанно уникає говорити про це. Хлопець смертельно боїться. Він виявився не особливо відданим членом цього клубу - встав на сторону Страчана.

- Так що вони його, можна сказати, «викреслили» разом з Елдон.

- Ймовірно. Хоча це тільки припущення, і до того ж нічим не підкріплене.

- Все одно, - у нас є гіпотеза, і те, що я попала у в'язницю, цілком вписується в загальну картину.

- На перших порах, - вголос розмірковував Маршалл, - ми повинні розібратися, в чому суть справи. Корупція, незаконне позбавлення волі, економічні махінації і, хто знає, що ще. Ми повинні бути впевнені на сто відсотків.

- Що там за лист випав?

- Який?

- Який ти підняв з підлоги.

- Гм ... Він лежав на своєму місці, потрапив з січневої підшивки.

Берніс полізла діставати з полиці потрібну папку.

- Не хочу, щоб в архіві був безлад після ... Гей, що ти робиш! Навіщо ти зігнув лист?

Маршалл знизав плечима, ласкаво глянув на неї і простягнув газету.

- Це стаття про твою сестру.

Поглянувши через його плече, Берніс побачила заголовок: «СМЕРТЬ КРЮГЕР БУЛА САМОГУБСТВОМ». Вона тут же відвела погляд.

- Я подумав, що тобі неприємно буде згадувати про це, - пояснив Маршалл.

- Я знаю цю статтю, у мене вдома є копія, - різко відгукнулася Берніс.

- А я прочитав її в перший раз.

- Впевнена.

Дівчина дістала нарешті папку, кинула її на стіл і розкрила в потрібному місці.

- Маршалл, - сказала вона, - тобі слід про це знати, тому що справа може спливти знову. На мою думку, вона ще не розслідувана до кінця. Мені довелося пережити важке потрясіння.

Маршалл тільки зітхнув.

- Не забудь, ти перша почала.

Берніс стиснула губи і випросталася. Вона намагалася бути байдужою. Мовчки вказала на іншу статтю, надруковану на початку січня: «ТРАГІЧНА СМЕРТЬ В університетському містечку».

Маршалл читав мовчки. Він не був готовий до таких жахливих подробиць.

- У статті описано все точно, - обережно зауважила Берніс. - Вони знайшли Пат не в її кімнаті, вона перебувала в інший, вільної, в кінці коридору. Я думаю, багато дівчат охоче ходили туди посидіти, почитати наодинці, якщо на поверсі бувало шумно. Ніхто не знав, де була Пат, поки хтось не помітив, що з-під дверей тече кров ... - голос Берніс зірвався, і вона знову щільно стиснула губи.

«Тіло Патриції Елізабет Крюгер, дев'ятнадцяти років, було знайдено в кімнаті гуртожитку, роздягненим, з перерізаним горлом, воно вже встигло закам'яніти. Ніяких слідів боротьби або насильства виявлено не було. Свідків вбивства не знайшлося ».

Берніс показала іншу сторінку: «НІЯКИХ дороговказною НИТОК До РОЗГАДКИ СМЕРТІ КРЮГЕР НЕ ВИЯВЛЕНО». Маршалл швидко пробіг очима текст. У нього все більше складалося враження, що він вторгся на чужу територію, де йому не було чого робити. У статті говорилося, що свідків смерті так і не вдалося знайти. Ніхто нічого не бачив, ніхто нічого не чув, і ніяких припущень з приводу можливого вбивці ні у кого не було.

- На закінчення переглянь ще одну статтю, - попросила Берніс. - У ній вони стверджують, що це було самогубство. Вони впевнені, що моя сестра сама роздяглася догола і перерізала собі горло.

Вид Маршалла висловлював сумнів.

- Це все?

- Так, це все.

Маршалл тихо закрив папку. Він ще ніколи не бачив Берніс такою пригніченою і скорботної. У цієї хороброї маленької журналістки, яка витримала ніч в камері з повіями, була невідома йому життя, яка завдала дівчині стільки страшних душевних ран, що залікувати їх не зможе і час. Він тихенько поплескав Берніс по плечу.

- Я шкодую, що з тобою сталося таке.

- Тому-то я сюди й приїхала, розумієш? - Вона зняла сльозинки кінчиками пальців і дістала паперовий

Хустка, щоб витерти ніс. - Я ... я просто не могла цього так залишити. Я добре знала Пат, я її знала краще, ніж будь-хто інший. Вона була веселою, прекрасно з усіма уживалася, і їй подобалося в коледжі. Це було зрозуміло з її листів.

- Може ... може, закінчимо на сьогодні? Берніс не звернула уваги на його слова.

- Я перевірила плани всіх спалень, кімнату, де її знайшли, дізналася прізвища всіх дівчат, які жили в цьому будинку. З кожною з них я розмовляла. Читала звіти поліції, переглянула всі особисті речі Пат. Я намагалася розшукати її сусідку по кімнаті, але вона пішла з коледжу. Я не пам'ятаю її імені і бачила її тільки один раз, коли приїжджала в гості до сестри. Зрештою я вирішила залишитися в Аштон, знайти роботу, почекати і озирнутися. Я і раніше трохи займалася журналістикою, так що робота в газеті виявилася для мене неважко.

Маршалл поклав руку їй на плече.

- Я тобі допоможу, зроблю все, що вдасться. Тобі більше не доведеться одній нести цю ношу.

Берніс трохи заспокоїлася і припала до нього, щоб відчути тепло руки, її обіймає.

- Не хочу тебе турбувати.

- Ти мене і не ускладнюють. Як тільки ти будеш в змозі, ми згадаємо всі подробиці цієї страшної історії. Десь повинна виявитися ниточка ...

Берніс потрясла кулаками і простогнала:

- Якби тільки я могла бути абсолютно об'єктивною!

Маршалл підбадьорливо розсміявся і дружньо її обняв.

- Ну, так може бути, у мене це вийде! Ти відмінно працюєш, Берні! Тільки тримайся.

«Так, вона чудова дівчина», - думав Маршалл, і, наскільки пам'ятав, він вперше торкався до неї.

глава 11 |  глава 13
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати