На головну

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 7

Настав вівторок. Ранкове сонце світило через вікно кухні, де Мері замішувала тісто. Ханк знайшов в церковній книзі потрібне йому ім'я: пастор Джеймс Фаррел. Сам він ніколи з Фаррелом не зустрічався і єдине, що чув про свого попередника, були ганебні злі плітки. Тепер Фаррел перебрався кудись подалі від Аштона.

Ханк розумів, що це було його фантазією, пострілом навмання. Але, тим не менш, він опустився на диван, зняв трубку і набрав номер.

- Алло? - Пролунав у трубці втомлений немолодий голос.

- Алло, - сказав Ханк, намагаючись говорити привітно, незважаючи на напружені нерви, - Джеймс Фаррел?

- Так, хто це?

- Ханк Буш, пастор, - він почув глибокий, розуміє зітхання Фаррела, - «Аштон Ком'юніті». Ви, я вважаю, знаєте, хто з вами розмовляє?

- Так, пастор Буш. Як йдуть справи?

«Що йому відповісти?» - Розмірковував Ханк:

- Е-е ... добре, з одного боку.

- І недобре з іншого, - доповнив Фаррел думка Ханка.

- Ну і ну. Ви дійсно в курсі подій.

- Не зовсім. Іноді до мене доходять чутки від деяких членів церкви. - Потім він поспішно додав:

- Я радий, що ви подзвонили. Чим можу бути корисний?

- Е ... Поговорити зі мною ...

- Ну що ж, можу розповісти вам багато цікавого, - відповів Фаррел. - Я чув, що в п'ятницю буде зібрання церкви. Це правда?

- Так це так.

- Голосування довіри, як я розумію?

- Так, ви абсолютно праві.

- Бачте, для мене це пройдений етап. Бруммель, Тернер, Мейер і Стенлі - все ті ж заводили, що і у вашому випадку.

- Ви, напевно, жартуєте?

- Ні. Історія повторюється, Ханк, повірте мені.

- Вони викинули вас виходить?

- Їм не сподобалося, що я проповідую і як виконую моє служіння, тому вони налаштували проти мене всю церкву, а потім їм вдалося провести голосування. У них був невелику перевагу, і я програв.

- Ті ж четверо!

- Так, все ті ж четверо ... Скажіть, чи правда, що ви виключили Лу Стенлі з громади?

- Звичайно, виключив.

- Не погано. Я не припускав, що Лу дозволить кому-небудь зробити таке.

- Як же! Решта троє постаралися зробити це питання головним в нашому конфлікті. Не думаю, що вони дали мені спокій.

- А як поставилася до цього громада?

- Не знаю. По-моєму, вони розділилися навпіл.

- Ну, і що ви думаєте про те, що відбувається? Ханк не знайшов нічого кращого, ніж сказати прямо:

- Здається, проти мене ведеться атака - пряма духовна атака.

На іншому кінці дроту стало тихо.

- Алло?

- Так, я слухаю, - Фаррел говорив повільно, з сумнівом в голосі, ніби обдумував кожне слово. - Що ж це за духовна атака?

Ханк злегка зам'явся, він не уявляв собі, як передати чужій людині враження минулої ночі:

- Е ... я думаю, що сам сатана замішаний в цій справі. Фаррел вимовив майже вимогливо:

- Ханк, я питаю, яку атаку ви маєте на увазі?

Ханк почав обережно розвивати свою думку. Він намагався, щоб його доводи виглядали здраво і відповідально, тому перерахував тільки найважливіше. Зграя Бруммеля намагається розквитатися з ним: розкол церкви, плітки, злісне ставлення церковної ради, лайки, написані на стіні будинку, духовний розбій, який йому довелося пережити минулої ночі. Фаррел переривав його тільки для того, щоб ставити запитання.

- Я розумію, що це звучить божевільно ... - закінчив Ханк.

Єдине, що зміг видавити з себе Фаррел після глибокого подиху:

- Ех! Так пропади воно все пропадом!

- Так, як ви правильно помітили, історія повторюється - Безсумнівно, ви відчули щось подібне? Або це відбувається тільки зі мною?

Фаррел заговорив, ретельно підбираючи слова.

- Я радий нашої розмови. Я все одно хотів подзвонити вам. Не знаю, чи захочете ви вислухати моя порада, але ... - кілька секунд він збирався з духом. - Ханк ви впевнені, що ви на своєму місці?

Ханк відчув, як в ньому прокидається інстинкт самозахисту.

- Так, я вірю всім серцем, що Бог покликав мене сюди.

- А ви знаєте, що вас вибрали пастором помилково?

- Деякі так кажуть, але ...

- Це правда, Ханк. Вам варто було б у всьому розібратися. Громада відкинула мене і збиралася запросити іншого пастора, і вже вирішила, кого саме: одного ліберального релігійного філософа, цілком відповідного її запитам. Ханк, я абсолютно не уявляю, як ви опинилися на його місці, але ясно, що сталася якась організаційна помилка. Кого вони найменше хотіли бачити у себе в церкві, так це пастора-фундаменталісти, особливо після того, як вони вже позбулися одного такого.

- Але вони за мене проголосували.

- Сталося якесь непорозуміння. Бруммель і дуже багато членів церкви були проти.

- Мені це ясно як день.

- Добре, що ви це розумієте. Тоді дозвольте мені дати вам кілька конкретних порад. На вашому місці, я б, не втрачаючи ні хвилини, почав пакувати речі і підшукувати роботу де-небудь подалі від Аштона. Зрозумійте, після п'ятниці, незалежно від того, як пройде голосування, буде пізно.

У Ханка перехопило подих. Всупереч його бажанню розмова явно хилився не в ту сторону, проте він зміг тільки важко зітхнути у відповідь.

Фаррел продовжував тиснути на нього.

- Ханк, я був у вашому становищі і пройшов всі від початку до кінця. І я добре знаю, що вам належить. Повірте, ця історія не варто ваших страждань. Нехай вони забирають цю церкву, нехай вони забирають все місто, вам не варто жертвувати собою.

- Але я не можу виїхати ...

- О, так, звичайно, ви ж покликані Богом! Ханк, у мене теж було покликання. Я був готовий до бою, був готовий поастояшему боротися за місто заради Господа. Але, бачте, це коштувало будинку, репутації, здоров'я і, схоже, сім'ї. Коли я покинув Аштон, я збирався, на повному овезе, змінити прізвище, зникнути. Ви навіть уявити собі не можете, з ким маєте справу. У цьому місті діють такі сили ...

- Які сили?

- Ну, політичні, соціальні ... духовні теж, само собою зрозуміло.

- Звичайно. Але ви так і не відповіли на моє запитання: що сталося зі мною сьогодні вночі і що ви про це думаєте? Фаррел, кілька повагавшись, відповів:

- Ханк ... не знаю чому, але мені важко говорити про такі речі. Одне можу сказати, біжіть з цього міста, поки не пізно, киньте все це. Вас не бажає ні церква, ні місто.

- Я не можу виїхати, я ж вам сказав.

Запала мовчанка. Ханк боявся, що його співрозмовник покладе трубку. Але врешті-решт Фаррел все ж заговорив:

- Гаразд, Ханк, слухайте. Мені довелося пережити те ж саме, що сталося з вами вночі. Але можу вас запевнити - це лише початок.

- Пастор Фаррел ...

- Ніякої я не пастор, кличте мене Джим.

- Ісус закликає нас боротися з сатаною, щоб світло Євангелія світил у темряві ...

- Ханк, можете поховати ці милі проповіді, вони вам не допоможуть. Я не знаю, як ви озброєні і підготовлені, але якщо ви пройдете через всі це і живіть мене це здивує. Я говорю цілком серйозно.

У Ханка не знайшлося кращої відповіді, ніж просто сказати:

- Джим ... я дам вам знати, як підуть мої справи. Може бути, я виграю, а може бути, мені і не зносити голови. Бог не обіцяв, що я вийду з цієї історії живим. Він велів мені залишитися і боротися. Одне ви мені роз'яснили: сатана хоче заволодіти містом. Я йому цього не дозволю!

Ханк поклав трубку і готовий був розплакатися. "Боже милостивий, - молився він.

- Боже милосердний, що мені робити? "

Господь не дав йому негайної відповіді. Кілька хвилин Ханк сидів на дивані, збираючись з силами і знаходячи впевненість в собі. Мері і раніше клопотала на кухні і добре, тому що Ханк все одно не зміг би зараз поговорити з нею. Занадто багато думок і почуттів нахлинуло на нього.

Потім на пам'ять йому прийшов вірш з Біблії: «Встань і обійди цю землю, в довжину і в ширину. Бо тобі Я даю її »

Так, це краще, ніж сидіти вдома і киснути. Він надів кеди і вибіг на вулицю.

Кріон і тріскає очікували свого підопічного зовні. Невидимі, вони супроводжували Ханка, прямуючи разом з ним вниз з Морган-Хілл до центру міста. Ханк був не дуже високий і ставний, а між цими гігантами виглядав і того менше. Але вигляд у нього був впевнений, і навіть дуже.

Тріскає окинув його дбайливим поглядом і промовив:

- Цікаво, що він збирається робити? Кріон не перший раз бачив Ханка в подібній ситуації.

- Я думаю, пастор і сам не знає. Дух веде його, і Дух доручив його серцю нести тягар цього міста.

- Значить, у нас буде, чим зайнятися!

- Тільки б демони не відчули загрози. Поки це найкраща можливість вижити в місті.

- Так скажи про це маленькому пастору.

Добравшись до-центру міста, Ханк зупинився на одному з перехресть і озирнувся. Підкоряючись вказівкам світлофора, в усі сторони світу мчали старі і зовсім нові легковики і вантажівки, поспішали пішоходи, снували бігуни, і котилися невідомо куди велосипедисти.

Де ж зараз перебувала ця нечисть? Як же їй вдалося з такою силою заявити про себе минулої ночі і заховатися так глибоко днем, змушуючи сумніватися в самому своєму існуванні. Повз Ханка, не помічаючи його, йшли звичайні, нічим не примітні люди, з якими він стикався щодня.

Так, саме за це місто він молився день і ніч зі сльозами і стогонами, що виходять із глибини серця, несучи покладене на нього тягар, яке він не зміг би висловити словами. А зараз це місто відчував терпіння Ханка, намагаючись вибити грунт у нього з-під ніг.

- По-моєму, ти потрапив в біду, а може, тобі це байдуже? - Голосно звернувся він до міста.

Але ніхто його не слухав, не погрожував йому і глибокий, повний ненависті голос.

Однак Дух Господа в самому пастора не збирався залишати його в спокої. «Молись, Ханк, молися за цих людей. Чи не давай їм зникнути з твого серця. Тут біль і страх, тут причаїлася небезпека ».

«Коли ж ми переможемо? - Питав він Господа. - Ти знаєш, скільки я молився за них, обливаючись сльозами. Як мені хотілося б почути хоч якийсь відгомін. Я хочу побачити, як ця сонна собака, нарешті, заворушиться від моїх стусанів ».

Дивно, як це демони вміють іноді скористатися сумнівом саме в тому, що вони взагалі існують.

- Я знаю, що ви причаїлись десь поруч, - сказав він тихо, уважно вдивляючись в бетон і скло будинків, в порожні особи фасадів. Духи дражнили його. Вони могли напасти на нього в будь-яку секунду, почати залякувати і пригнічувати, а потім так само раптово зникнути, вислизнути в свої укриття, грати з ним в хованки, спостерігаючи, як він кидається, подібно сліпому безумцеві.

Ханк опустився на лаву, що стоїть біля самого краю тротуару. Мужність його залишило.

- Я тут, сатана, - сказав він. - Я не бачу тебе, і ти, може бути, дієш швидше мене, але я залишаюся тут. І милістю Божою і силою Святого Духа я збираюся вступити з тобою в смертельну сутичку і битися до тих пір, поки один з нас не досягне свого!

Ханк розглядав прекрасна будівля на іншій стороні вулиці - церква «Аштон Юнайтед Крісчіан». Він був знайомий з декількома чудовими християнами цієї громади, але ця церква була абсолютно незвичайної, вона відрізнялася лібералізмом, що доходить до дивацтва. Ханк зустрічався з пастором Янгом, але їм жодного разу не вдалося як слід поговорити. Янг виглядав холодним і неприступним, і Ханк ніяк не міг зрозуміти, чому.

У той час як Ханк, сидячи на лаві, розглядав коричневий «бюїк», яка щойно в'їхала на простору асфальтовану церковну стоянку, Кріон і тріскає теж спостерігали за цією машиною. Але тільки вони могли бачити незвичайних пасажирів, що сидять на її даху: араба Натана і африканця Армута. Не видно було блискучих мечів - згідно з наказом Тола вони просто перебували поруч, не викликаючи підозр у ворога. Точно так само поводилися і інші воїни Небесного війська.

* * *

Маршалл переглянув плівку Берніс. Він зауважив маленькі подряпини, що з'явилися через недбале поводження, і грубі відбитки пальців, що повторюються з однаковим проміжком. Вони могли бути залишені тільки тим, хто витягав плівку з апарату, щоб засвітити її.

О першій годині дня у Маршалла була призначена зустріч з Янгом. Він під'їхав до церкви о 12.45, проковтнувши перед цим великий гамбургер з сиром і запивши його чашкою кави.

Будівля «Аштон Юнайтед», одне з найбільших і представницьких в місті, було побудовано в традиційному стилі: кам'яне, з вікнами з кольорового скла, величними пропорціями і довгим шпилем. Вхідний портал відповідав загальному враженню: високий, трохи лякає, особливо коли відвідувач поодинці намагався впоратися з масивними дверима. Церква розташовувалася близько до центру міста. Баштовий годинник відбивали кожну годину і грали мелодію псалма о 12 годині. Це було солідний заклад, Янг був поважним пастором, і люди, які відвідували церкву, - шанованими громадянами. Маршалл часто ловив себе на думці, що респектабельність і положення в суспільстві було неодмінною умовою членства в «Юнайтед Крісчіан».

Маршалл узявся за ручку великий важкої двері, не без зусиль відкрив її і увійшов всередину. Ні, ця громада ніколи не скупилася на витрати. Пол в фойє, сходів і зал були покриті товстим червоним килимом, дерев'яні предмети виготовлені з мореного дуба і горіха. Цьому відповідало і лиття: литими були ручки, засувки дверей і вікон, вішалки в гардеробі і перила. Вікна, звичайно ж, були з кольоровими скельцями, важкі люстри красувалися під високими стелями, прикрашеними вигадливою ліпниною.

Минувши ще одну величезну двері, Маршалл пройшов зал і перетнув його по проходу між рядами лавок. Приміщення нагадувало не те оперний зал, не те величезний грот: потужний подіум, непорушна кафедра, місце для хору та й, звичайно ж, сам хор - все це було надзвичайно переконливо.

Кабінет Янга розташовувався відразу за подіумом, збоку, і вихід пастора через велику дубові двері був необхідною частиною недільної церемонії.

Маршалл штовхнув масивні двері і ввійшов у приймальню. Миловидна секретарка зустріла, його привітно, хоча і не знала, хто він. Хоган представився, і вона, звірившись з розкладом, зробила позначку. Маршалл теж заглянув в розклад, читаючи догори ногами. На дві години була призначена зустріч з Бруммеля.

- Та це ж сам Маршалл, - привітав його Янг ??з показною посмішкою ділової людини і потряс його руку. - Заходь, заходь.

Маршалл пішов за Янгом в його розкішний кабінет. Будучи досить представницьким чоловіком років п'ятдесяти, в окулярах в сталевій оправі, з круглим обличчям і з рідкими напомадженим волоссям, Янг виглядав людиною, цілком задоволеним своїм становищем як в церкві, так і в суспільстві. Темні панелі стін кабінету пастора були суцільно обвішані пам'ятними дипломами та вітальними адресами від громадських і благодійних організацій. Тут же висіли в рамках фотографії самого Янга в суспільстві губернатора, двох-трьох популярних євангелістів, кількох письменників і навіть одного сенатора.

Сидячи за красивим значним столом, Олівер Янг являв собою портрет процвітаючого бізнесмена, професіонала в своїй справі. Шкіряне крісло з високою спинкою здавалося троном, а його власне відображення на дзеркальній поверхні столу було більш пишним і чудовим, ніж відображення гори в дзеркальній поверхні альпійського озера.

Янг кивнув Маршаллу на стілець. Журналіст сіл і відразу ж відзначив про себе, що опустився набагато нижче Рівня очей пастора. У нього виникло добре знайоме почуття легкого переляку, вся обстановка неначе сприяла цьому.

- Приємний кабінет, - констатував він.

- Спасибо большое, - відповів Янг з посмішкою, від якої його щоки зібралися складками біля вух. Вільно відкинувшись у кріслі, він злегка барабанив зігнутими пальцями по столу:

- Мені він теж подобається. Тут спокійно.

«Тут тобі спокійно, - подумав Маршалл. - Ну і ну".

- Який стан справ в «Кларион»?

- Цілком нормально. Ти отримав сьогоднішній номер?

- Так, мені він дуже сподобався. Він зроблений в хорошому стилі. Мушу зазначити, що ти привніс в газету справжню атмосферу великого міста.

- Так ...

- У Хогана раптово пропала охота говорити.

- Я радий, що ти з нами, Маршалл, ми впевнені, що у нас будуть добрі відносини.

- Так, так, зрозуміло.

- І що ж у тебе на серці?

Маршалл трохи засовався на стільці, а потім піднявся. На цьому стільці він відчував себе мікробом під мікроскопом. «Наступного разу я візьму з собою власний великий письмовий стіл», - подумав він і почав ходити по кабінету, намагаючись виглядати незалежно.

- Нам багато про що належить поговорити за цей час, почав він.

- Ми можемо зустрічатися частіше.

- Звичайно. Так ось, я хочу тобі сказати, що цієї ночі зникла Санді, моя дочка. Про неї нічого не чути, і ми не знаємо, де вона ... - він коротко описав Янгу суть їх розбрату з дочкою і його передісторію. Янг слухав уважно, не перебиваючи.

- Ти думаєш, що вона відкинула ваші традиційні цінності, і це тебе засмучує? - Запитав він під кінець.

- Я не глибоко релігійний. Ти розумієш, що я маю на увазі? Але певні речі повинні вважатися правильними, а певні - помилковими, і мені не сподобалося, що Санді як би ... кидається то в одну, то в іншу сторону.

Янг велично піднявся з-за столу і підійшов до Маршаллу з посмішкою поблажливого, всерозуміючого батька. Він поклав руку йому на плече і сказав:

- Як ти думаєш, Маршалл, вона щаслива?

- Я ніколи не бачив її щасливою. Може бути, тільки тому, що коли я її бачу, вона знаходиться в моєму суспільстві.

- І це, мабуть, пояснюється тим, що ти вважаєш незрозумілим шлях, який вона вибрала в житті. Швидше за все, ти висловлюєшся в дусі повного неприйняття її філософії ...

- О так! А також професорки, яка вплутала її в цю філософію. Скажи, ти зустрічав її, як пак її звуть, професор Лангстрат, з університету?

Янг подумав і заперечливо похитав головою.

- Санді прослухала у неї пару курсів, і я помічаю, що моя дочка все більше і більше втрачає зв'язок з реальністю.

Янг досить розсміявся.

- Маршалл, схоже, що вона просто починає вивчати і пізнавати той світ, ту всесвіт, в якій живе. Хіба ти забув себе в цьому віці? Багато істини представляються людині обманом до тих пір, поки він не пізнає їх сам. Найімовірніше, це відбувається зараз з Санді. Вона дуже розумна дівчинка. Упевнений, що їй необхідно розібратися і знайти себе.

- Ну що ж, сподіваюся, як тільки Санді знайде себе, вона подзвонить.

- Маршалл, я думаю, що їй набагато легше було б подзвонити, якщо б вона знала, що вдома її зустріне розуміння і співчуття. Чи не в нашій владі вирішувати за іншу особу, що їй робити з собою, або змусити її зайняти те чи інше місце у Всесвіті - Кожна людина повинна самостійно знайти свій власний шлях і свою власну істину. Для того, щоб ми могли існувати в цьому світі як цивілізоване суспільство, нам необхідно навчитися поважати інших, визнавши за ними право на свої власні переконання і погляди.

Маршалл почув знайомий мотив, як ніби думки з голови Санді перекочували в голову Янга. Він не втримався від запитання:

- Ти впевнений, що ніколи не зустрічався з професором Лангстрат?

- Абсолютно впевнений, - відповів Янг з посмішкою.

- І з Альфом Бруммеля теж?

- З ким?

- З Альфом Бруммеля, шерифом? Маршалл вп'явся поглядом в обличчя пастора. Чи скаже Янг правду?

- Я міг зустрічатися з ним коли-небудь ... - відповів Янг нарешті. - Я намагаюся пригадати кого-небудь з цим ім'ям.

- Так ось, він думає точно так же, як ти. Теж каже, що ми повинні домовитися і бути терпимими. Як вийшло, що він став поліцейським, розуму не прикладу.

- Але ми, здається, обговорювали Санді?

- Добре, продовжуй. Янг заговорив:

- Всі ці питання, над якими ти б'єшся, - що є правда, а що - не так, або що таке істина і чому у нас різні погляди ... багато з цього неможливо зрозуміти розумом, відповіді може підказати тільки серце. Ми всі відчуваємо істину, яка змушує наше серце битися в унісон. Кожна людина має природною потребою творити добро, любити. Кожен бажає, щоб він сам, як і інші люди, прагнули до свого блага і блага ближнього ...

- Як я розумію, ти не був на фестивалі? Янг крякнув від досади:

- Я не заперечую, що ми, люди, помилково можемо схилятися до того гіршого, що в нас є.

- Пастор, скажи-но, ти був на фестивалі?

- Звичайно, кожен з нас неминуче що-небудь та бачив. Але мені, як ти здогадуєшся, не цікаві такі свята.

- Значить, ти не заглядав в луна-парк?

- Звичайно, ні. Навіщо мені кидати гроші на вітер? Що ж стосується Санді ...

- Так, ми говорили про те, що є істина, і про різні погляди ... по відношенню до Бога, наприклад. Схоже, вона не може Його осягнути, а я як раз намагаюся це зробити. Ми не можемо знайти спільної точки зору в питаннях релігії, і, як видно, ти нам не допоможеш.

Янг багатозначно усміхнувся. Маршалл зрозумів, що зараз почує щось піднесене.

- Твій Бог, - поважно мовив Янг, - є там, де ти будеш Його шукати. І щоб знайти Його, потрібно тільки відкрити очі і побачити, що Він, в першу чергу, знаходиться всередині кожного з нас. Ми не можемо бути поза Його, Маршалл. Просто ми засліплені своїм незнанням, і це заважає нам відчути ту любов, ту надійність і сенс життя, яких ми так прагнемо. Ісус вказав нам наші гріхи на хресті, чи не так? Він сказав: «Отче, прости їм, що не відають ...». Тим самим він поклав перед нам приклад прагнути до пізнання, завжди і у всьому. Ти зайнятий саме цим, так само, як і Санді. Всі твої біди через обмеженість поглядів, Маршалл. Ти повинен відкрити свою свідомість. Ти повинен шукати, і Санді теж.

- Значить, ти вважаєш, - подумавши сказав Маршалл, - що все залежить від того, як ми дивимося на речі?

- Частково, так.

- І якщо я щось сприймаю певним чином, це зовсім не означає, що всі інші сприймають однаково зі мною, чи не так?

- Абсолютно вірно! - Схоже, Янг був дуже задоволений своїм учнем.

- Стало бути ... подивимося, чи правильно я тебе зрозумів. Мій репортер Берніс Крюгер вирішила, що бачила, як ти, Альф Бруммель, і ще троє невідомих радилися за балаганом для метання дротиків. Значить, це було тільки її особисте сприйняття дійсності?

Янг посміхнувся дивною, що позначає «чогось ти-добиваєшся» посмішкою і відповів:

- Як я розумію - Маршалл, ти сказав це тільки для прикладу. Запевняю тебе, я і близько не підходив до атракціонів. Я терпіти не можу подібних розваг.

- І ти не був разом з Бруммеля?

- Ні, зовсім ні. Як бачиш, у міс Крюгер зовсім викривлене сприйняття інших людей.

- Ти хочеш сказати, вас обох.

Янг, посміхнувшись, знизав плечима. Маршалл вирішив натиснути трохи:

- Як ти думаєш, наскільки спотворено її сприйняття?

Янг і раніше усміхався, але обличчя його трохи почервоніло.

- Маршалл, чого ти від мене хочеш? Щоб я посварився з тобою? Упевнений, що ти прийшов сюди не за цим.

Маршалл зважився на відчайдушний крок і виклав свої козирі:

- Вона зробила кілька знімків, Янг зітхнув і деякий час дивився в підлогу. Потім він холодно вимовив:

- Коли наступного разу ти принесеш ці знімки, ми продовжимо нашу розмову.

Посмішка Янга була як плювок в обличчя Маршалла.

- Гаразд, - пробурмотів він, не опускаючи очей.

- Марч призначить тобі новий час.

- Дуже вдячний.

Маршалл глянув на годинник, підійшов до дверей і, відчинивши її, голосно сказав:

- Заходь, Альф.

Альф Бруммель сидів у приймальні. Побачивши Маршалла, він підскочив, неприємно вражений. Він виглядав таким схвильованим, як ніби на нього ось-ось налетить паровоз.

Маршалл згріб руку Альфа і з почуттям потряс її.

- Здорово, приятель! Здається, ви не знаєте один одного? Дозвольте мені вас уявити: Альф Бруммель - це пастор Олівер Янг, Пастор Янг - це шеф поліції Альф Бруммель!

Бруммель явно не оцінив сердечності Маршалла, зате Янг оцінив. Він вийшов вперед, нервово потряс руку Бруммеля і, швидко витягши його в свій кабінет, крикнув через плече:

- Марч, признач, будь ласка, містеру Хогану новий час.

Але містера Хогана вже не було в приймальні.

глава 6 |  глава 8
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати