Головна

Глава 1 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 3

По швидкісному шосе 27 мчав величезний чорний лімузин. На плюшевих подушках заднього сидіння розвалився розжиріли чоловік середніх років. Він обговорював справи з сі девшей ^ поруч з ним секретаркою, довгоногої витонченої жінкою з довгими вугільно-чорним волоссям і блідим, блакитним особою. Товстун говорив виразно і уривчасто, диктуючи їй план якоїсь великої угоди. Раптом він замовк, щось згадавши.

- Між іншим, - сказав він, і секретарка відірвала погляд від свого блокнота. - Професор стверджує, що не так давно послала мені пакет. Але я щось не пам'ятаю, щоб його отримував.

- Що за пакет?

- Невелика книжка, особисто для мене. Візьми на замітку і пошукай, коли приїдемо на ранчо.

Секретарка дістала з портфеля записник і, схоже було, зробила позначку. Насправді сторінка блокнота залишилася чистою.

* * *

За сьогоднішній день це було друге відвідування Маршаллом будівлі суду. Перший раз він приїжджав визволяти Берніс з камери. Тепер же він повинен був зустрітися саме з тією людиною, яку Берніс хотіла пригорнути до стіни: з шефом поліції Альфом Бруммеля. Відправивши номер до друку, Маршалл збирався зателефонувати йому, але Сара, секретарка Бруммеля, випередила його, повідомивши, що зустріч призначена на 14.00. «Прекрасно, - подумав Хоган, - Бруммель просить перемир'я, не чекаючи, поки війська підуть в атаку».

Він поставив «бюїк» на стоянку, зарезервовану для нього перед новим комплексом міського суду, і деякий час залишався в машині, розглядаючи вулицю і жахаючись наслідків святкового смерчу, що пронісся по місту напередодні. Майн-стріт намагалася виглядати все тієї ж колишньої спокійною, респектабельної вулицею, але досвідчене око журналіста відразу ж помітив втому і апатію прямують по своїх звичайних справ городян. Вони раз у раз зупинялися, озиралися навколо, докірливо хитали головами. Протягом багатьох поколінь Аштон пишався затишком і доброчесністю і намагався бути хорошим місцем для підростаючого покоління. Але зараз відчувався внутрішній переворот: занепокоєння і страх, як ракова пухлина, нишком роз'їдали здорову атмосферу міста. Розбиті вітрини були наспіх заклеєні прозорим пластиком, багато лічильники-автомати на автостоянках зламані, всюди валялися сміття і осколки розбитого скла. І незважаючи на те, що господарі магазинів і власники контор постаралися замести сліди безчинств, вид руйнувань наводив на думку про те, що місто в біді. Хуліганства і безчинства ставали звичайною справою, особливо серед молоді. Сусіди перестали довіряти один одному. Ніколи ще Аштон не був такий наповнений скандальними чутками і злими плітками. Через страх і підозрілості життя в місті втратила спокій і простоту, і ніхто не міг сказати, чому і яким чином це сталося.

Маршалл попрямував до адміністративного комплексу. Він складався з двох невисоких будинків, між якими знаходилася автостоянка, красиво обрамлена вербами і кущами. У першому червоноцегляні корпусі розташовувався суд, який дав притулок збоку міську поліцію, де в підвалі знаходилися камери попереднього ув'язнення. Одна з трьох поліцейських машин стояла біля входу. По інший бік стоянки, в будівлі з заскленим фасадом містився міська рада, кабінети мера і міської начальства. Маршалл попрямував до будівлі суду.

Він пройшов через просту безлику двері з написом «Поліція» і виявився в маленькій порожній приймальні. Через дверей до нього долинали приглушені голоси, але Сари, секретарки Бруммеля, схоже, не було на місці.

Несподівано за невисокою перегородкою приймальні захитався величезних розмірів канцелярська шафа, і звідти почулися пихтінням і стогони. Маршалл перехилився через перегородку, і перед ним постала неймовірна картина: Сара стояла на колінах і мужньо, не шкодуючи панчіх і одягу, боролася з заклинили ящиком. Результат нерівної боротьби між важким ящиком і тонкими ногами Сари був 3: 0 на користь ящика. Але Сара не вміла програвати з гідністю, як, втім, і її панчохи. Вона вилаялася, перш ніж помітила присутність Хогана, після чого було пізно приймати звичайну офіційно-привітну міну.

- О! Привіт, Маршалл ...

- Наступного разу скористайся солдатськими бутсами, ними легше штовхати ящики.

По крайней мере, вони були добре знайомі, і це заспокоювало Сару. Маршалл з'являвся в поліції досить часто і був у близьких стосунках з більшою частиною персоналу.

- Ось, будь ласка, - сказала вона, наслідуючи тону екскурсовода, - перед вами огидний шафа з кабінету Альфа Бруммеля, шерифа. Сам він щойно придбав елегантний новий, так що цей виродок у спадок дістався мені! Чому він повинен стояти саме тут, не знаю. Але, згідно з прямими вказівками шефа, мені доведеться з цим змиритися.

- Він надто потворний для його кабінету.

- Та ще ця захисна фарба, уявляєш! Може бути, якщо його перефарбувати, він буде виглядати більш стерпно? Якщо вже йому судилося тут стояти, нехай, принаймні, стане більш привітним.

В цю хвилину задзвонив внутрішній телефон. Сара натиснула кнопку і відповіла:

- Так сер!

Голос Бруммеля звучав злегка осудливо:

- Алло! У моєму кабінеті щосили блимає сигнал тривоги.

- Прошу вибачення, це моя вина. Я намагалася засунути на місце один з ваших архівних ящиків.

- Ах ось як? Постарайся переставити шафу.

- Маршалл Хоган очікує зустрічі.

- Запроси його сюди.

Сара похитала головою, подивилася на журналіста, шукаючи у нього підтримки.

- Може, у тебе знайдеться місце секретаря? - Запитала вона. Маршалл посміхнувся. Сара пояснила:

- Він поставив цю шафу якраз поруч з потайною сигнальною кнопкою. Кожен раз, коли я відкриваю ящик, поліція оточує весь будинок.

Махнувши їй співчутливо рукою, Маршалл попрямував до найближчої двері і зайшов до кабінету Бруммеля. Шериф, піднявшись йому назустріч, простягнув руку для вітання, обличчя його розпливлося в широкій білозубою усмішкою:

- Ласкаво просимо!

- Привіт, Альф.

Вони потиснули один одному руки, і Бруммель, ввівши Маршала в кабінет, закрив за ним двері. Бруммель, холостяк невизначеного віку - між тридцятьма і сорока - перш був швидким на розправу поліцейським великого міста, а зараз, в Аштон, вів розкішне життя, навряд чи відповідає його зарплати. З самого початку їхнього знайомства він намагався виглядати своїм хлопцем, але Маршалл ніколи повністю не довіряв йому. А якщо точніше, так він його просто не любив. Надто вже скалить зуби без жодного приводу.

- Сідай, сідай зручніше, - запросив Бруммель, почавши розмову, перш ніж вони опустилися в крісла. - Схоже, в цей уїк-енд сталася кумедна помилка.

У пам'яті Маршалла виникла картина камери, в якій його репортерша провела ніч з повіями.

- Берніс було не до жартів, а я втратив двадцяти п'яти доларів.

- Так саме тому ми і зустрілися, щоб все залагодити, - примирливо сказав Бруммель, відкриваючи верхній ящик столу, - Будь ласка, - він виписав чек і простягнув його Маршаллу. - Отримай свої гроші, і я обіцяю, що ми пошлемо Берніс лист з офіційним вибаченням, підписане особисто мною від імені всієї поліції. Але чи не можеш ти розповісти, що, власне, сталося? Якби я там був, то неодмінно б втрутився.

- Берніс каже, що ти там був.

- Я? Де? Мені довелося бігати цілий вечір в ділянку і назад, але ...

- Ні, вона бачила тебе в луна-парку. Бруммель усміхнувся ще більше:

- Не знаю, кого вона там бачила, але я вчора ввечері на фестивалі не був. У мене і тут справ вистачало.

Однак Маршалл вже набрав швидкість і не збирався відступати:

- Вона бачила тебе саме в той момент, коли її заарештовували.

Бруммель прикинувся, що не чує.

- Так розкажи-но мені толком, що ж сталося. Я хочу докопатися до істини.

Маршалл стримав натиск, сам не знаючи чому. Може бути, з ввічливості, а може, він чогось злякався? Як би там не було, він почав свою розповідь, підбираючи слова, викладаючи суть в чіткої телеграфної формі, приблизно так, як чув від Берніс, але опускаючи деякі деталі, якими вона з ним поділилася. Розповідаючи, він вивчав обличчя Бруммеля і уважно розглядав його кабінет, фіксуючи кожну дрібницю обстановки, в тому числі і настільний календар із записами на кожен день. Це відбувалося автоматично. За час роботи в «Нью-Йорк Таймс» він виробив звичку спостерігати і схоплювати інформацію так, щоб це було непомітно з боку. Може бути, він придивлявся, бо не довіряв цій людині? Але якби і довіряв, він все одно завжди і в усьому залишався репортером. За обстановці кабінету можна було зробити висновок, що Бруммель - педант. Про це говорило все, починаючи від полірованій поверхні стола і закінчуючи стаканчиком з ідеально відточеними олівцями.

Біля стіни, там де раніше стояв бридкий масивний мастодонт, красувалася вражаюча композиція з полиць і шаф мореного дуба із заскленими дверцятами і литими мідними ручками.

- Ось як! Ти піднявся в ціні, Альф! - Іронічно сказав Маршалл, киваючи в бік шафи.

- Подобається?

- Дуже. Для чого він тобі?

- Прекрасна заміна старого. Я придбав його, бажаючи показати, що можна зробити, якщо економити кожну копійку і не смітити грошима. Старий мене дратував. Я вважаю, що кабінет повинен бути представницьким.

- Звичайно звичайно. Ух ти, у тебе свій ксерокс ...

- Так, і книжкові полиці з запасом на майбутнє.

- І запасний телефон?

- Телефон?

- Так, що це там за шнур виходить зі стіни?

- Це? Це для кавоварки. Ну, так про що ми говорили?

- Про те, що сталося з Берніс ... - відповів Маршалл. Він прекрасно вмів читати і догори ногами, і задом наперед і, продовжуючи розповідь, не зводив очей з календаря, лежачого на столі. Всі місця для записів на вівторки були порожні, хоча це був робочий день Бруммеля. Тільки в один з них була намічена зустріч з пастором Янгом, о 14.00.

- Передай привіт моєму пастору, - спокійно сказав Маршалл, як би ненароком. Судячи з здивованому і в той же час роздратованому погляду Бруммеля, він відразу зрозумів, що перейшов дозволені межі.

Насилу змусивши себе посміхнутися, Альф відповів:

- Ах так, адже Олівер Янг твій пастор?

- Так, а ти з ним теж добре знайомий?

- Ні не зовсім. Мені доводилося з ним зустрічатися лише по службі ...

- Але ж ти ходиш в іншу церкву, в ту, маленьку?

- "Аштон Ком'юніті". Втім, продовжуй, розкажи до кінця.

Маршал зауважив, наскільки легко можна привести його в замішання, але йому не хотілося заходити надто далеко в своїх експериментах. По крайней мере, не зараз. Журналіст підхопив нитку розповіді і, вплітаючи в нього мимохідь обурення Берніс, віртуозно довів розповідь до кінця. Він звернув увагу на те, що Бруммель розшукав в столі кілька паперів, які йому раптом знадобилися, і прикрив ними календар.

- Хто був той індик, який не спромігся подивитися посвідчення Берніс? - Запитав Маршалл.

- Чужинець, він не з нашої ділянки. Якщо Берніс назве його ім'я або номер поліцейської бляхи, я змушу його відповісти за свою поведінку. Бачиш, нам довелося викликати підкріплення з Віндзора на час фестивалю. Наші-то прекрасно знають, хто така Берніс Крюгер, - з неприязню додав шериф.

- Але чому б їй самій не вислухати від тебе всі ці виправдання?

Бруммель подався вперед, і обличчя його стало дуже серйозним:

- Я вважаю, що краще поговорити з тобою, Маршал л, ніж змушувати її ще раз бути в поліцію. Вважаю, що ти знаєш, яке горе вона перенесла не так давно?

«Гаразд, - вирішив про себе Маршалл, - не знаю, але спершу тебе».

- Я в місті нова людина, Альф.

- Хіба вона тобі не розповідала?

- Але вже ти-то з задоволенням розкажеш? - Ці слова вирвалися у Маршалла мимоволі, але він влучив у ціль.

Бруммель відкинувся в кріслі, уважно вивчаючи обличчя Маршалла. Хоган ж подумав, що зовсім не шкодує про сказане.

«Я вже не в собі, якщо ти цього ще сам не помітив», - красномовно говорив його погляд. Бруммель продовжував:

- Маршалл, я хотів зустрітися з тобою особисто, тому що хотів ... виправити становище.

«Так, послухаємо, що ти розповіси про Берніс. Тепер будь напоготові і краще вибирай слова, Бруммель », - подумав Маршалл.

- Так, - Бруммель запнувся, - я думаю, що тобі краще знати про все. Ця інформація допоможе тобі, коли ти будеш мати з нею справу. Чи бачиш, Берніс Крюгер приїхала в Аштон за кілька місяців до того, як ти купив газету. Вона з'явилася тут після того, як її сестра наклала на себе руки. Сестра навчалася в університеті. Берніс приїхала в Аштон горя бажанням помститися, відкривши таємницю смерті сестри, але ... це загадка, на яку, схоже, ніколи не знайти відповіді.

Кілька хвилин пройшло в мовчанні, потім Маршалл виголосив:

- Я цього не знав.

Голос Бруммеля звучав тихо і сумно:

- Вона була впевнена, що справа нечиста, і вела своє розслідування вельми напористо.

- У неї репортерський нюх.

- Так це так. Але, бач, Маршалл ... її арешт був принизливої ??помилкою. Правду сказати, не думаю, що у неї є бажання знову опинитися в цьому закладі. Тепер ти зрозумів?

Маршалл був не зовсім впевнений, що до кінця зрозумів шерифа. Зате він був упевнений, що Бруммель чогось не договорює. Раптово журналіст відчув слабкість і був украй здивований, куди раптом поділася вся його злість. Адже він знав, що не можна довіряти цій шельмі Альфу ... або можна? Бруммель бреше, заперечуючи, що був у намети ... або не обманює? Або я його просто не зрозумів? Або ... про що це ми? Ти що, Хоган, що не виспався сьогодні?

- Маршалл?

Журналіст дивився в пильні сірі очі Бруммеля і відчував дивну відчуженість, яка буває уві сні.

- Маршалл, - сказав Бруммель, - сподіваюся, ти розумієш. Тепер ти все зрозумів, так?

Маршалл зробив над собою зусилля, щоб знову почати думати, і зауважив, що йому легше зосередитися, якщо не дивитися Бруммеля в очі.

- Е-е ... - це звучало безглуздо, але на більше він зараз був не здатний. - Так, звичайно, Альф. Я здогадуюся, що ти маєш на увазі. Ти правильно зробив.

- Але я хочу все виправити до кінця, і перш за все, відносини між нами.

- Про, не турбуйся, це не так важливо. - Сказавши це, Маршалл запитав себе, чи так це насправді.

Бруммель усміхнувся, і його великі зуби знову видалися вперед:

- Радий це чути, Маршалл.

- Але ти міг би їй зателефонувати, по крайней мере. Берніс нувствует себе глибоко ображеною.

- Я подзвоню, Маршалл, - Бруммель подався вперед, вчепившись руками в кришку столу і дивно посміхаючись. Сірі очі пильно дивилися на журналіста, заворожуюче, ніби огортаючи свідомість. - Маршалл, давай на закінчення поговоримо про тебе і про це місто. Ми всі дуже раді, що ти взяв «Кларион» в свої руки. Ми припускали, що свіжий струмінь в журналістиці позитивно вплине на суспільство. Я можу тобі чесно сказати, що колишній головний редактор був ... в загальному, він псував настрій всьому місту ... особливо в кінці.

Маршалл подумав, що цілком і повністю згоден з шерифом, але промовчав, відчуваючи, що зараз піде продовження,

- Нам потрібна така людина, як ти, Маршалл, - знову заговорив Бруммель. - Преса може впливати на суспільство, це всім відомо. Тому нам необхідно мати вірного людини, який здатний використовувати цю владу належним чином, для загального блага. Ми всі, хто зайнятий на громадської службі, повинні служити інтересам міста і всього людства. Ти саме така людина. Ти потрібен людям так само, як і ми. - Бруммель нервово провів рукою по волоссю. - Розуміти, про що я говорю?

- Ні.

- Ну ... - шеф поліції підшукував слова, - ти правильно зауважив, що ти в нашому місті людина нова. Можу я бути з тобою відвертим?

«Чому б і ні?» - Подумав Маршалл і знизав плечима, спонукаючи Бруммеля продовжувати.

- Перш за все, наш містечко маленьке, а значить, будь-які непорозуміння, навіть між декількома людьми, випливають назовні і турбують всіх жителів. Тут важко залишитися в тіні, не поміченим в нашому місті бути неможливо, та у нас і немає таких. Колишній головний редактор не хотів цього зрозуміти і став причиною подій, розбурхала все суспільство. Він володів патологічною схильністю бурчати і на все скаржитися. Він підірвав довіру людей до членів міського правління, всіх городян один до одного і, врешті-решт, до себе самого. Це дуже сумно. Він завдав нам глибоку рану, і знадобилося чимало часу, щоб її залікувати. До твого відома, йому довелося з ганьбою покинути місто: він згвалтував дванадцятирічну дівчинку. Я намагався вести розслідування якомога тихіше, але в маленькому містечку нічого не приховаєш. Мною керувало бажання нікому не завдавати болю і вберегти дівчинку, її родину та все місто від скандалу. Я не завів офіційного справи, зажадавши, щоб він негайно покинув місто і ніколи тут не з'являвся. Він погодився. Але я ніколи не забуду, яким ударом це було для міста, і сумніваюся, що і інші це забудуть. Тепер ти розумієш, наскільки всі ми пов'язані. Я шкодую про плутанині з Берніс, щиро бажаю зберегти добрі відносини між поліцейської владою і «Кларион», а також і особисто між нами. Я б хотів уникнути будь-якого приводу їх зіпсувати. Нам потрібна єдність, товариські відносини, здоровий дух в суспільстві ... - він зробив виразну паузу. - Маршалл, ми хочемо знати, чи збираєшся ти співпрацювати з нами в досягненні цієї мети.

Потім було довге мовчання, супроводжуване настільки ж довгим пильним поглядом. Маршалл явно мав щось відповісти. Він поерзал в кріслі, збираючись з думками, прислухаючись до своїх почуттів і намагаючись уникати пронизливого погляду сірих очей. Може, цьому хлопцю і коштувало вірити, а може, його широка мова була всього лише хитрим дипломатичним трюком, спрямованим на те, щоб збити його з сліду, на який напала Берніс.

Однак Маршалл не міг не тільки ясно думати, але і як слід розібратися в своїх почуттях. Його репортера помилково заарештували, кинули на цілу ніч в брудну камеру, а він через це начебто більше і не хвилюється. Широка усмішка шефа поліції перетворила Берніс в ошуканку, і Маршалл дозволив переконати себе в цьому. «Еи, Хоган! Ти що, забув, навіщо ти тут? »

Він страшенно втомився і тепер намагався згадати, а для чого він, власне, перебрався в Аштон? Він розраховував, що це допоможе йому змінити сімейне життя. Прийшла пора розпрощатися зі щоденною газетної боротьбою і порожніми газетними статтями про хитросплетених інтригах великого міста і зайнятися більш простим і зрозумілим: писати про конкурси шкільних газет і застрягли на деревах кішок. Можливо, далася взнаки влада звички, що залишилася після довгих років роботи в «Таймс», що змушує його накидатися на Бруммеля, подібно інквізитору. Заради чого? Щоб нажити нові неприємності і вплутатися в черговий бій? Чи не час для різноманітності пожити тихо і спокійно?

Раптово і всупереч розвиненою інтуїції він зробив висновок, що для занепокоєння зовсім немає причин. Берніс проявить фотоплівку, і тоді з'ясується, що Бруммель говорить правду, а Берніс помиляється. І Маршаллу дійсно в цю хвилину хотілося, щоб справа закінчилася саме так, як він тільки що подумав.

Однак Бруммель по-прежлему чекав відповіді, не зводячи з нього гіпнотичного, пронизливого погляду.

- Я ... - почав Маршалл, і тепер він відчував себе приниженим і дурним, - я дійсно втомився боротися, Альф. Може бути, мене так виховали і тому цінували в «Таймс», але я вирішив перебратися сюди, а це щось та значить. Я втомився, Альф, і не стаю молодше. Мені необхідно підлікуватися. Хочу навчитися бути звичайною людиною і просто жити.

- Так - підхопив Бруммель, - саме це тобі й треба.

- Так що ... не хвилюйся. Я хочу жити тихо і спокійно, як всі люди. Я не збираюся більше битися і не хочу неприємностей. З мого боку тобі нема чого боятися.

Бруммель був захоплений і простягнув йому руку. Потискуючи її, Маршалл почувався так кепсько, як ніби продав душу. Та невже Маршалл Хоган говорив все це? «Я, мабуть, і справді втомився», - подумав він.

Не встигнувши отямитися, він опинився за дверима. Аудієнція була закінчена!

* * *

Коли Хоган вийшов і двері за ним була ретельно закрита, Альф Бруммель з полегшенням відкинувся на спинку крісла і сидів деякий час, дивлячись в простір, збираючись з силами для виконання наступного, не менш важкого справи. Розмова з Маршаллом був, на його думку, тільки репетицією, а тепер на нього чекало справжнє випробування. Він потягнувся до телефону, присунув його ближче до себе, з хвилину дивився на нього, не рухаючись, і потім набрав номер.

Ханк якраз закінчував фарбувати фасад будинку, коли задзвонив телефон і пролунав голос Мері:

- Ханк! Це Альф Бруммель!

"Ох ох ох! - Подумав Ханк. - У мене все руки в фарбі. Йому б тут зараз попрацювати ».

Йдучи до телефону, він зізнався Господу, що згрішив.

- Здрастуй, - сказав він в трубку.

У своєму кабінеті Бруммель повернувся спиною до дверей, як би відгороджуючись від невидимих ??глядачів, хоча крім нього в приміщенні нікого не було, і заговорив приглушеним голосом.

- Здрастуй, Ханк. Це Альф. Я вирішив подзвонити, щоб дізнатися, як ти там, після ... вчорашнього вечора.

- А! - Тільки й зміг вимовити Ханк, відчуваючи себе, як миша в зубах у кішки. - Все в порядку, зараз набагато краще.

- Ти все обдумав?

- Так звичайно. Я довго розмірковував, молився і перевірив по Слову цілий ряд питань ...

- Хм. Схоже, ти залишився при своєму.

- Так це так. Ось якщо Слово змінить собі, тоді і я змінюся, але, наскільки я розумію, Бог не думає відступати від того, що Він сказав. Так що у мене, бач, немає ніякого вибору.

- Ханк, ти знаєш, що в п'ятницю буде збори громади?

- Знаю.

- Я дійсно хочу тобі допомогти, Ханк. Я не можу спокійно дивитися, як ти сам собі шкодиш. Тебе добре прийняли в церкві, але ... як би це сказати? Розбіжності в поглядах, сперечання, склоки ... це може зруйнувати громаду.

- Хто ж сперечається?

- Ну ось, ти знову ...

- І, врешті-решт, хто скликав ці збори? Сем, Гордон і ти. Не сумніваюся, що Лу як і раніше діє з вами заодно, так само, як і ті, хто розмалював мій будинок.

- Ми просто стурбовані. Ти все противишся того, що було б краще для всієї громади.

- Це смішно. А я - то думав, що борюся проти тебе. Але ти чув, що я сказав? Хтось розписав фасад мого будинку.

- Що? Що там було написано? Ханк повільно вимовив всю фразу. Бруммель застогнав:

- Але Ханк, це безумство!

- Мері теж так вважає. Уяви себе на нашому місці.

- Якби я був на твоєму місці, я б задумався. Ти розумієш, що відбувається? Подейкують, що ти відновив проти себе весь місто. Це означає, що скоро все відвернуться від нашої церкви, а нам тут жити. Ханк! Ми повинні допомагати людям, проявляти до них милосердя, а не вбивати клин між нами і суспільством.

- Я проповідую Євангеліє Ісуса Христа, і багатьом це подобається. І про яке це клині ти говориш? Бруммель почав втрачати терпіння.

- Ханк, повчися на прикладі колишнього пастора. Він зробив ту ж помилку. Подивися, що з ним сталося.

- Я це врахував. Я зрозумів: єдине, що мені потрібно зробити, - це відступити, сидіти тихо і поховати істину глибше, щоб нікому не завдавати болю. Тоді все йде добре. Всі будуть мною задоволені, і ми знову станемо дружною, щасливою сім'єю. От уже правда, Ісус поступав необачно. Він зберіг би багатьох друзів, якби відступив, здався і почав грати в політику.

- Хочеш стати мучеником?

- Я хочу рятувати душі, звертати грішників, я хочу допомагати народженим згори віруючим зростати в істині. Якби я цього не робив, то у мене знайшлося б кого боятися куди більше, ніж тебе і інших членів правління.

- Це не назвеш любов'ю, Ханк.

- А я люблю вас всіх, Альф. Тому мій обов'язок - дати вам ліки, і особливо його потребує Лу. Бруммель пустив в хід свою головну зброю:

- Ханк, чи думав ти, що він може подати на тебе в суд?

На іншому кінці дроту було тихо.

- Ні, - відповів нарешті Ханк.

- Він може залучити тебе до відповідальності за наклеп, заподіяння моральної шкоди і не знаю за що ще.

Ханк глибоко зітхнув, благаючи Господа про терпіння і мудрості.

- Річ у тім, у чому справа, - відповів він, - багато людей не знають або не хочуть більше знати, що таке істина. Ми не можемо постояти за неї і в усьому відступаємо. Тому такі люди, як Лу, блукають у тумані, руйнують свої власні сім'ї, розпускають плітки, бруднять своє ім'я, роблять себе нещасними, роблячи злочин ... і потім шукають когось, на кого можна перекласти всю відповідальність! Хто ж кому шкодить в такому випадку?

Бруммель почав втрачати терпіння.

- Ми поговоримо про це в п'ятницю. Ти, звичайно, прийдеш?

- Так я прийду. Спочатку я тільки зустрінуся з однією людиною, він хоче порадитися про своє життя, і після цього я прийду на збори. Ти коли-небудь давав подібні поради?

- Ні.

- Від людини потрібно повагу до істини, коли він намагається допомогти іншим змінити життя, побудовану на брехні. Подумай про це.

- Ханк, я думаю про благо інших людей. Бруммель з тріском кинув трубку і відтер піт з долонь.

глава 2 |  глава 4
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати