На головну

глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |

глава 5

Сірс Джеймс вивчив нижні кімнати і нічого не знайшов; він подумав, що і в решті частини будинку нічого немає. Тільки в одній кімнаті стояв порожній чемодан. Він повернувся в хол, почув, як Дон безцільно бродить нагорі, і заглянув на кухню. За статтю тягнулися їхні власні мокрі сліди. На столі стояв стакан з водою. Сірс оглянув порожні полиці і вийшов в хол.

Тепер Дон нагорі нишпорив по стінках. Шукає тайник, - подумав Сірс і похитав головою. Вони все ще живі, і це доводить, що Єва зникла і нічого не залишила після себе.

Він відкрив двері до підвалу. Дерев'яні сходи вели в темряву. Сірс повернув вимикач і внизу спалахнула лампочка. Вона висвітлювала тільки верх драбини, і Сірс вирішив, що підвал не використовувався.

Він спустився вниз і заглянув в темряву. Схоже на звичайний мілбернскій підвал, футів семи висотою, викладений бетонними плитами. Уздовж стін стояли старий бак для гарячої води, іржаві умивальники і щось ще.

Зверху почувся шум і серце Сирса завмерло: ой нервував набагато більше, ніж хотів показати. Він прислухався, але нічого не почув.

«Іди сюди, Сірс, і ми пограємо».

Сірс зробив крок і побачив, як його гігантська тінь на стіні зробила крок слідом.

«Іди сюди, Сірс».

Він не чув цих слів, але підкорявся команді, що давить на його мозок.

«Подивися, які іграшки, я для тебе приготувала».

Він ступив на бетонну підлогу і відчув легке тремтіння задоволення - не свого.

Сірс озирнувся, боячись нападу з темряви. Підвал був порожній. Потрібно було оглянути кути і вийти для цього з рятівного круга світла.

Він пішов вперед, шкодуючи, що не взяв з собою ніж. Потім зупинився.

- О, Боже, - сказав він.

Назустріч йому, короткозоро мружачись, виступив Джон Джеффрі.

- Сірс, друже, - промовив він голосом, позбавленим будь-якого виразу. - Добре, що ти тут. Вони сказали, що ти прийдеш, але не знав ...

- Не підходь до мене.

- Я бачив Міллі, - сказав Джон. - І знаєш, вона не пустила мене в будинок. Але я попередив її. У сенсі, я просив її попередити тебе та інших. Про щось. Не пам'ятаю...

Він підняв голову і посміхнувся.

- Я вийшов. Адже це говорив тобі Фенні в твоїй історії? Так, я вийшов, а Міллі ... не пустила мене ... ох, - він підніс руку до чола. - Ох, Сірс. Це так жахливо. Ти не можеш мені допомогти?

Сірс відступав від нього, не в силах нічого сказати.

- Будь ласка. Це так безглуздо - знову тут. Вони змусили мене чекати тебе тут. Прошу тебе, Сірс, допоможи мені. Слава Богу, що ти прийшов.

Джеффрі вийшов на світло, і Сірс побачив його босі ноги і сіру пил, що покрив його обличчя і простягнуті до нього руки. Очі його теж були покриті шаром пилу і засохлих сліз, і Сірс, згадавши розповідь Пітера Бернса про Льюїс, відчув швидше жалість, ніж страх.

- Так, Джон, - сказав він, і Джеффрі, нічого не бачачи при світлі лампочки, повернувся на його голос.

Сірс пішов до нього, в останню секунду заплющивши очі. Його пальці закололо, почувся дивний дзвін, і, коли він відкрив очі, Джона перед ним не було.

Він спіткнувся об сходинки і впав, боляче вдарившись. Так ось вони, її іграшки! Він встав, закриваючись рукою від раптового нападу. Скоро він зрозумів, чому Джеффрі говорив «ми». В кутку лежала купа ганчір'я, дивно схожа на тіло однієї з овець Елмера Скейлса. Підійшовши ближче, він побачив стирчить руку, пасмо світлого волосся, а потім дізнався пальто Христини Берні.

Тут він нарешті закричав, потім, опанувавши себе, кинувся до сходів і почав голосно, вже не соромлячись, кликати Дона і Ріки.

глава 4 |  глава 6
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати