На головну

глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

глава 2

- Судячи з новин, в Буффало ще гірше, - сказав Рікі, швидше для того, щоб просто щось сказати. Сірс вів машину в своєму стилі: від будинку Едварда, де вони підібрали Дона, вони їхали зі швидкістю п'ятнадцять миль на годину. На кожному повороті він відчайдушно гудів, хоча перехожих майже не траплялося.

- Досить базікати, Ріки, - сказав він, в черговий раз натискаючи гудок і повертаючи на північ від Віт-роу.

- Що ти гудеш, все одно нікого немає.

- Коли хто-небудь вискочить, буде вже пізно.

Дон сидів ззаду, благаючи про те, щоб світлофор на іншому кінці площі запалив зелене світло, коли Сірс під'їде до нього - інакше вони втратять ще трохи часу. Зелені вогні спалахнули у них перед носом, і довга машина, як галеон, спливла на Мейн-стріт.

Навіть з включеними фарами вони бачили тільки світлофори і святкові вогні на ялинці. Все інше тонуло в хиткій білизні. Кілька зустрічних машин, які Сірс зустрічав оглушливим гудінням, нагадували великих безформних тварин.

- І що ми там будемо робити? - Запитав Сірс.

- Просто подивимося. Це може виявитися корисним, - Рікі подивився на Дону, і той кивнув. - Думаю, її там немає.

- Ти взяв зброю?

- У мене його немає. А ти?

Ріки показав кухонний ніж.

- Нерозумно, я знаю, але ...

Дон не думав, що це так вже нерозумно - він пошкодував, що не взяв з собою ніж, якщо вже немає вогнемета з парочкою гранат.

- Цікаво, про що ви зараз думаєте? - Запитав Сірс.

- Я? - Стрепенувся Дон.

- Так Так.

- Я згадав закінчення школи. Коли ми вибирали коледж, вчителі багато говорили нам про Сході. Для школи вважалося престижним, якщо її випускники виїжджали вчитися в Гарвард, або Прінстон, або навіть Корнелл. Ці назви вимовляли так, як мусульмани вимовляють «Мекка». І ось ми тут.

- Так ви теж поїхали на Схід?

- Ні. Я жив в Каліфорнії, де вірять в містицизм. Вони не спалюють відьом, а запрошують їх на телебачення.

- Омар НЕ проїжджав по Монтгомері-стріт, - сказав Сірс; Дон повернувся до вікна і побачив, що вони вже доїхали до вулиці, де жила Анна Мостін. Сірс мав рацію. На Мейпл, де вони їхали, сніг був всього в два дюйми глибиною - біла річка між двох високих берегів. На Монтгомері замети були глибиною не менше чотирьох футів.

Сірс вимкнув запалювання.

- Далі ми не проїдемо.

Вони вийшли на вулицю. Сірс підняв свій хутряний комір і зітхнув.

- Подумати тільки, я боявся лізти в сніг глибиною три дюйма над полем нашого Вергілія.

- Як не хочеться знову лізти в цей будинок, - сказав Рікі.

Вони могли бачити його через снігову завісою.

- Ніколи раніше не вдирався в будинок, - сказав Сірс. - Як ви хочете туди проникнути?

- Пітер сказав, що Джим Харді розбив скло на задніх дверях. Все, що потрібно - влізти туди і відкрити двері.

- А якщо вони нас там чекають?

- Тоді буде бійка серйозніше, ніж у сержанта Йорка, - сказав Рікі. - Ви пам'ятаєте сержанта Йорка, Дон?

- Я не пам'ятаю навіть Оді Мерфі.

Пішли, - Дон ступив у сніг. Його лоб був таким холодним, ніби до нього доклали шматок заліза. Ріки рушив за ним; останнім йшов Сірс, пихкаючи, як кит.

Сніг доходив їм до колін. Дон зрозумів, що люди похилого віку чекають, щоб він почав першим, і рішуче попрямував до Будинку Анни Мостін. Вони дійшли туди тільки через двадцять хвилин. Потім стояли біля фасаду і дивилися, не наважуючись увійти.

- Усередині принаймні тепліше, - сказав Дон.

- І все ж не хочеться туди входити, - дуже тихо повторив Ріки.

- Ти вже говорив це, - пробурчав Сірс. - Що, тому?

- Так.

Дон знову пішов вперед, чуючи позаду сопіння Ріки, продирається через сніг, який тут був ще глибше. Як Джим Харді і Пітер Берні, вони зупинилися, заглянули в бокове вікно і побачили порожню темну кімнату.

Ззаду Дон швидко виявив розбите скло, вліз в нього за допомогою Ріки з Сірс і відкрив двері кухні.

- Пішли швидше, - важко дихаючи, почав вимагати Сірс. - Мені холодно.

Це було одне з найхоробріших заяв, які Дон чув. Необхідно було проявити відповідну хоробрість. Він штовхнув двері.

- Ну ось, ми знову тут, - сказав Рікі. - Через п'ятдесят років. Давайте не розходитися.

- Боїшся, Ріки? - Поцікавився Сірс, струшуючи сніг з черевиків. - Особисто я не повірю в тутешніх духів, поки не побачу сам. Ви можете піти вгору, а я подивлюся внизу.

- Гаразд, - сказав Дон. - Я теж здивуюся, якщо ми когось тут знайдемо. Давайте почнемо.

Сірс на цей раз йшов попереду.

- Давайте, давайте. Чим раніше ми закінчимо і виберемося звідси, тим краще.

Дон вже був на сходах, але Рікі повернувся і глянув на Сирса:

- Якщо що-небудь побачиш, кричи.

Глава 1 |  глава 3
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати