Головна

Куди завели мрії 2 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- А хіба не п'ятниця, тринадцяте?

- Ні. Вибач.

- Але, може, у тебе були передчуття, Річард?

- Похмурі?

- Якими ж ще бувають передчуття, що не похмурими.

- Ні. Я був здивований не менше твого.

- І що? Що тепер робити?

- Краще поясни, для початку, що твій зять взагалі там забув? - Поцікавився Торнтон жовчно. - У ПНДП, я маю на увазі. Диви, їх з Таггерт передвиборна програма - відреставрована і полаковану передвиборна програма консерваторів, не рахуючи безглуздих вигадок про соціальну відповідальність і дешевої балаканини про контрреставраціі. Я вже мовчу про те, що твій зять весь з себе чарівний і розумний, а ліберали не бувають чарівними і тим більше - розумними. Подивися хоч на Мілбенк!

Кіт подивився, благо, далеко йти не довелося. Портрет Верховного Канцлера в золотій рамці висів в його кабінеті поруч з портретом Імператора Костянтина Шістнадцятого, і портретами засновників корпорації - лорда Джека і Стефана Торнтона.

- Всупереч загальноприйнятій думці, Мілбенк далеко не дурень і зовсім не ліберал, просто йому не дають як слід розвернутися його ж товариші по Партії, - не погодився Кіт, вдосталь намилувавшись Верховним Канцлером, - ось, наприклад, типові недотепи, на кшталт цього Таггерт .. .

- І славні, розумні хлопці на зразок твого зятя, - сказав Річард розчулено.

- Так ... Гордон вступив в ПНДП зовсім не з ідейних міркувань, а лише тому, що визнав, що там йому буде легше робити кар'єру ...

- Кар'єру, кажеш? Ха-ха, ти тільки послухай, що несе цей сільський гомункул.

На екрані Таггерт з натхненним недорікуватістю складав оди хлорела. Чарівної водорості, на думку гера Таггерт, долженствовало спершу кардинально змінити вигляд Салема, Друге Кільце, а в перспективі - і всієї Імперії. Невибаглива в культивації та обробленні, насичена білком, водорість мала врятувати людство від голоду, підняти сільське господарство на нову висоту, а заодно позбавити світ від боєнь і м'ясопереробних комбінатів, котрі Таггерт патетично назвав «фабриками смерті». Гордон, холонуло посміхаючись, з очима, круглими, як чайні блюдця, сидів поруч і приречено слухав всю цю агрікультурний нісенітницю.

- Чому Гордон не схильний заткне цього Таггерт своїм залізним кулаком? Це не допомогло б, але йому і нам стало б трішки легше, - промовив Річард вкрай скептичним тоном.

- Не знаю я! Кажу ж, вимкни! Не можу більше цього бачити! - Завив Кіт.

- Нічого страшного. Коли гер Джерсей зі страшним скандалом, свистом і гуркотом програє на виборах, візьмемо його на роботу, - сказав Річард, звично дивлячись на Кіта з любов'ю. І жалістю.

- Ким, цікаво. Штатним сільським йолопом?

- Ні. Навіщо. Візьмемо Гордона в наш юридичний відділ. Він, зрештою, відмінний юрист. Ніяк не збагну, що за чорт його смикнув займатися політикою. Політика ... це ж такий бруд.

Кіт закурив. Він знав, що йому ні в життя не позбутися цієї богопротивного звички.

- Так, але хтось повинен розгрібати цей бруд.

Річард не спробувала приховати своїх сумнівів.

- І ти серйозно думаєш, він на це здатний? Ні. Кишка тонка. Ти бачив, як тряслися його руки. Напевно зараз замкнувся в туалеті, і ридає ридма, і б'ється головою об стіну.

Кіт відправив Річарда розбиратися з репортерами, а сам викурив сигарету і зв'язався з сестрою.

- Невже це правда, мила.

- На жаль, так. Я і сама про все дізналася з випуску вечірніх новин. Гордон і цей ... як його? Заможний селянин. Я очам своїм не повірила. Мені довелося вщипнути себе, щоб переконатися, що я не сплю. А потім сільський бовдур з'явився додому і заявив мені, що справа ця певна, бо його віщун передбачив, що вони з Таггерт виграють вибори. А потім ми жахливо посварилися, і Гордон взяв рушницю і пішов на полювання, вбивати оленів ...

- Віщун? - Слабким голосом перепитав Кіт. - Пророчив Гордону, що він виграє вибори? Що ще за віщун? Який, до біса, віщун ?!

- Такий мерзенний слимак з маленькими поросячими очками. Духовний учитель ... або наставник ... ясновидець ... астролог ... віщун ... Чамберс ... так от, Гордон звернувся до нього за порадою, і Чамберс передбачив Гордону перемогу на виборах.

- О Боже. І де зараз твій чоловік?

- Кажу ж. Поїхав на полювання. Вбивати оленів і інших тварин, що попадуться йому на шляху.

На наступний день Кіт, клянучи всіх на світі сільських телепнів, відправився на Салем з екстреним візитом. Через шістнадцять стандартного годинника приватна Бі-яхта їх милості приземлилася в головному Бі-порту Санкт-Костянтина. Кіт вирішив не втрачати часу даремно, а одразу вирушив у передвиборчий штаб Партії Нових Демократичних Перетворень. Там він познайомився з Таггерт, який після знайомства і подальшої трихвилинної бесіди абсолютно підтвердив перше кошмарне враження Кіта про нього.

Зате глава передвиборного штабу виявився вельми тямущим, розумним і діяльним джентльменом надзвичайно респектабельної і котра володіє зовнішності. Звали його Юджин Бенцони, і він уже тридцять років працював в міській мерії, зробивши кар'єру від стажиста на побігеньках до солідного і поважного голови департаменту Технологій, Зв'язки і Комунікацій. П'ятдесятидворічний чиновник добре пам'ятав часи, коли влада консерваторів на Салемі здавалася вічною і непорушною. Але, мабуть, всьому приходить кінець. Зміна політичних еліт нітрохи не радувала Бенцони, проте йому довелося вийти з Консервативної Партії та вступити в ПНДП, щоб зберегти роботу при новому губернаторі-демократа.

- Відверто кажучи, консерватори були з рук геть погані, але ці демократи ще гірше. Чого вартий їх нескінченна балаканина про контрреставраціі. Типові авантюристи і пройдисвіти, - гірко поскаржився він Кіту.

- Тим не менше, ви вирішили очолити передвиборний штаб ПНДП!

Бенцони потупився і повідав їх милості, що сам не розуміє, як це все сталося. Він, мовляв, сидів у своєму затишному кабінеті, заповнював бланки і формуляри, коли Гордон вдерся, палаючи своєї фантасмагоричною витівкою з приводу виборів, і ...

- І далі ви нічого не пам'ятаєте? - Здогадався Кіт.

- Вірно. Нічого.

Кіт покосився на Таггерт, який був зайнятий тим, що по-собачому хлебтав воду з фонтанчика з питною водою.

- Де Гордон взагалі познайомився з цим Квазімодо?

Як з'ясувалося, доленосна зустріч відбулася на з'їзді місцевого відділення Партії Нових Демократичних Перетворень, де Таггерт з Гордоном зустрілися, розговорилися і начебто сподобалися один одному. Разом ці гідні мужі випивали, полювали на дичину і грали в більярд. До того ж, будучи головним радником бургомістра, Гордон допоміг Таггерт обстряпать деякі справи з мерією. А натомість Таггерт удостоїв Гордона великої честі супроводжувати себе в безславний провалі на виборах.

- Треба думати, Таггерт не простий фермер, а як це ... ах, да, заможний селянин! - Запитав Кіт, насилу давлячи гіркий подих.

- Добряче заможний, пане, - відповідав Бенцони. - Володіє двома сотнями великих пивоварних заводів, десятком великих фермерських господарств, виноробними, тютюновими та бавовняними плантаціями, а ще у нього величезний маєток недалеко від Лас-Абердіна, - це друге найбільше місто Салема. Мабуть, мільярдів двадцять у Таггерт набереться.

- Припустимо. Двадцять мільярдів - це вже щось. Вистачить на шпильки ... і на голки теж вистачить. Все-таки, навіщо заможного селянина понесло в політику?

- Каже, що мріє змінити життя простих людей на краще, - відповів Бенцони манірно, як дворецький Дживс.

- Все одно не розумію, як Гордона попало в це вляпатися ... хоч трісни!

- Ну, бачте, пане, герр Джерсей був задоволений пропозицією гера Таггерт, але аж ніяк не настільки, щоб прийняти цю пропозицію всерйоз. Про всяк випадок, так, заради сміху, Гордон звернувся за порадою до свого провидця ... астролога ... Чамберс.

- І той сміливо передрік ці двом сільським йолопом перемогу на виборах? - Здивувався Кіт.

- Так, пане. Боюся, саме так і сталося.

- Скажіть-но, а герр Джерсей не пробував звернутися до психо ... екзорці ... хоча б до іншого провидця, налаштованому менш оптимістично щодо результату виборів? Просто, щоб зіставити їх думки з даного питання.

Бенцони сумно повідомив, що і справді намагався змусити гера Джерсея звернутися до іншого, менш провидця, але - на жаль - зазнав краху. Бо Гордон був не тільки забобонний, а ще й жахливо запальний. Він остаточно роздратувався, обізвав Бенцони різними поганими і образливими словами, а потім взяв рушницю й подався. Вбивати.

Кіт пересмикнуло. У гніві Гордон був настільки невдавано і всерйоз жахливий, що, чесне слово, з ним побоявся б мати справу і розбуджений серед зимової сплячки ведмідь-грізлі.

- Ви сказали - вбивати ...

- Оленів, пане.

- Бідолахи.

- Та що ви! Підлі, мерзенні, хитрі тварюки, - сказав Бенцони, обурюючись.

- Але ж у них такі великі, сумні очі, - засумнівався Кіт.

- Не вірте їм. Суцільне удавання і дешева комедія ці їх сумні очі, - промовив Бенцони і сплюнув.

- А що це все-таки за Чамберс? Невже справжній ясновидець? - Запитав Кіт понуро.

- Невже Гордон вам про нього нічого не казав?

- Від чого ж. Розповідав. Наскільки я зрозумів з його оповідань, Гордон від цього типу в повному захваті. Нібито цей Чамберс прямо чарівник Мерлін якийсь, а Гордон при ньому - ну точно як король Артур.

Бенцони перекривила.

- Бачив я цього Мерліна. Спритний пройдисвіт, обкрутив хлопця і пичкает по гланди Чорно-Білій магією. Астролябією і - найгірше - Справжньою Духовністю. З цієї, дозволите помітити. Справжньою Духовністю ця мразь примудрилася проникнути в Мерію ... там, правда, я підловив його в коридорі і врізав разок-другий по фізіономії ... але, здається. це не дуже допомогло.

- Гаразд. У вас є кошторис витрат на цю катастрофу? Кіт ознайомився з фінансовими документами. Читання зайняло у нього десять хвилин. Тепер треба було піти і ще разок поговорити з Таггерт по душам. Він підійшов, відірвавши кандидата в губернатори Салема від ігор з фонтанчиком.

- Прошу вибачення, пан Таггерт, що не зволите ви приділити мені п'ять хвилин вашого безцінного часу.

Таггерт випростався. Він був бочкоподібний, міцно збитий, червонопикий селюк років шістдесяти в кепсько пошитому костюмі і краватці боло [5]. Погляд його, каламутний від пшеничного браги, виразно відобразив почуття, котрі він мав до монархії і високою столичної аристократії.

- Адже ми вже поговорили з тобою, чи ні? Нагадай-но мені, хто ти такий.

- Я лорд Ланкастер, можливо, ви чули про мене, - люб'язно припустив Кіт.

- Можливо, я чув про тебе, ти, зарозумілий сисунець. Монархічний посіпака!

Кіт сіпнувся, наче від удару струмом, але взяв себе в руки і повідав, що зовсім недавно на нього зійшло божественне одкровення, і з монархічного посіпаки він раптом узяв і перетворився в завзятого прихильника демократичних цінностей. Таггерт послухав, схрестивши руки на грудях і мружачи ліве око.

- Так. У тебе, синку, проблема. Велика проблема. Божественне одкровення, кажеш? Вельми схожа на шизофренію.

- Вірно. Государ дуже незадоволений раптової зміною моїй життєвій позиції. Не будь Його Величність настільки благ, добрий і мудрий, він би, мабуть, вважав за моє Дивакувате поведінку актом державної зради.

Таггерт хохотнул.

- Так. Смішно. Мені-то що?

- А то. Ви все ще хочете виграти ці вибори і змінити життя простих людей на краще? Так ось, у вас нічого не вийде.

- Тому що ти будеш плутатися у мене під ногами, монархічний посіпака?

- Зовсім ні. Виключно тому, що ви дурень. Неможливий, недорікуватий дурень. Водорості, насичена поживними білком ... Це ваша голова насичена замість мізків живильним білком!

Таггерт почервонів. Нехай виглядав він досить непоказний, його рід походив за часів Вільної Торгової Колонії, і за давністю нітрохи не поступався кращим аристократичним родам старої знаті. Все ж його мимоволі підкупила настільки зубодробильна прямота.

- Ти, мабуть, частенько отримуєш за своєю аристократичної шиї, синку.

- Трапляється, - не став приховувати Кіт.

- І що? Справа того варта?

- Іноді.

- Припустимо. Що ти хочеш, сисунець?

- Все просто, простіше нікуди. Ви мовчите, посміхаєтеся і даєте герру Джерсі гроші. Гордон виголошує промови, посміхається і витрачає ваші гроші на свій розсуд. І тоді...

- І тоді? ... - Протягнув Таггерт насторожено.

- І тоді - о, диво! - Промовив Кіт натхненно, - ви перемагаєте на виборах і міняєте життя простих людей на краще. Таких простих людей, власне ... як ви, я і гер Джерсей. Ви стежите за моєю думкою?

- АА зрозуміло. Я, ви і він.

- Прекрасно. Радий, що ми владнали питання.

Дружньо поговоривши з Таггерт, Кіт покинув штаб ПНДП, заїхав ще в пару місць, а потім відправився до зятя. Гордон все ще знімав стрес, полюючи на оленів, про що чарівна Вікторія і повідомила старшому братові. Сестричка лежала на дивані у вітальні, чарівна, як одаліска, і млосно прикидалася, що у неї жахлива істерика. Кіт відніс сестричці чашку ромашкового чаю, зайшов провідати Макса, пробув у племінника близько години і повернувся до Вікторії.

- Оленів, значить, вбиває? - Запитав Кіт, перекручуючи. На стінах кімнати висіли оленячі голови і дивилися темними очима.

- А ти б хотів, щоб мій чоловік вбивав людей? - Зацікавилася Вікторія, свіжа і промениста, як весняне сонечко.

- Ні. Просто опудала ... очі у цих тварюк ...

- Так, я теж помітила. Як у твоєї дружини. Карі і скляні.

Кіт розреготався, потім посерйознішав.

- Значить, Гордон звільнився.

- Не просто звільнився, а влаштував страшний скандал і грюкнув дверима. Бургомістр благав його залишитися чи не на колінах, просив не вплутуватися в цю авантюру. Всі його просили. Коли ж Гордон пішов з Мерії, його спробували переманити консерватори. Йому запропонували очолити передвиборний штаб Консервативної Партії та пообіцяли купу грошей і пост в адміністрації губернатора. Гордон відмовився.

Він сказав, йому плювати на гроші, а ще він складається в Партії Нових Демократичних Перетворень і не збирається змінювати світогляд заради наживи. До сих пір я не підозрювала, що у нього взагалі є якийсь світогляд! Думаю, він звихнувся. Потім ми посварилися, він звихнувся остаточно, взяв рушницю і пішов. Усе.

- А що було до того? - Холоднокровно запитав Кіт.

- До чого, Милий? - Не менше холоднокровно уточнила Вікторія.

- Чому наш пупсик раптом узяв, та й звихнувся? - Переінакшив питання Кіт.

- Все дуже просто. Гордон - бовдур, дурню і жалюгідний невдаха.

- А якщо ще трошки подумати?

- Тому що провіщаючи ...

- Зайка. Будь ласка, подумай гарненько і скажи, що сталося.

- Ну ... я пару раз натякнула пупсик, що мені набридло животіти в цій брудній халупі ...

Кіт озирнувся. Халупа була розкішну триповерхову квартиру в центрі міста з чотирма спальнями, басейном і зимовим садом; а ще у Вікторії була вбиральня, битком набита шубки, капелюшками і рукавичками, велика колекція діамантів, картин і антикваріату, покоївки, кухар, кравчиня, охорона і заміська вілла з садом. Чого тут у неї тільки не було! Гордону доводилося крутитися, як білка в колесі, щоб підтримувати непомірно високі життєві стандарти, до яких Вікторія звикла з дитинства і які приймала, як належне. Так йому й треба ... і все ж.

- Так. Ти натякнула. І ще його оракул натякнув ... а я тепер повинен дістати з кишені пару-другу мільярдів імперіалів і викинути на вітер ... на додачу до грошиками цього недоумка Таггерт. А адже глава нашого Салемські філії вже офіційно оголосив, що на майбутніх виборах ми підтримаємо кандидата від консерваторів ... який з переважною перевагою лідирує згідно з усіма опитуваннями. Якщо я зараз зміню рішення і візьмуся підтримувати Гордона, мене не просто звинуватять в кумівстві. У мене не просто будуть великі проблеми з місцевими чиновниками і майбутнім губернатором, і нашим філією тут. Все вирішать, що я збожеволів, як Калігула, який призначив сенатором коня. Але в тому була уїдливість хоча б ... і науки прийдешнім поколінням, а тут - суцільне ідіотство.

Вікторія надзвичайно кепсько вчилася в школі, не уявляла, хто такий Калігула і тим більше не знала, що у давньоримського імператора Гая Цезаря, на прізвисько Чобіток, теж, між іншим, була обожнювана молодша сестра, на ім'я Юлія Друзилла. Вікторія зрозуміла тільки, що старший брат страшно зол. Губи її затремтіли, прекрасні сірі очі наповнилися сльозами.

- Чому ти сердишся? Чому на мене? А чи не на Гордона? І не на Бенцони? Або на Таггерт? Або не так на провіщаючи ... Ясновида ... Чемберса? Це тому, що вони чоловіки?

- Я серджуся на них теж! Тільки зрозумій, не можна безкарно пиляти чоловіка ...

- Я не пиляла!

- Прости, але пиляла. Як пила. Не зупиняючись. Випила з Гордона пінту крові, а то і дві. Ні, він мені не скаржився, Вікторія, але невже я тебе перший день знаю? Ні. І його я теж знаю не перший день. Так, він моторошно амбітний. І вічно поре гарячку. Зробить ... а тільки потім подумає. Але він відмінний хлопець. Адже він в коржик розіб'ється, аби ти була задоволена і щаслива, аби забезпечити тебе і малюка. Ти могла б цінувати це, мила. Хоч трошки. Невже не розумієш, що він і заради тебе встряв у це безумство?

Вікторія змахнула довгими віями.

- До чого тут я? Я тут абсолютно ні при чому. Відрадити його. Тебе він послухає, милий.

- Твій чоловік звільнився з роботи і пішов, грюкнувши дверима. Вчинив страшний переполох. Він забобонний сільський бовдур. І, до того ж, у нього є рушниця. А тепер я повинен його відговорити? Так він і слухати не стане, а пристрелив мене в упор. До речі, що ти збираєшся робити, коли твій чоловік з гуркотом програє на виборах?

Вікторію абсолютно не турбувала настільки сумна і сумна перспектива.

- А, дурниця. Кину цього дурня і знайду когось краще.

- Що ?!

- А що? Всі так роблять, хіба ні? Не сердься.

- Я не серджуся.

- Але ти сердишся, я бачу.

- Так, я серджуся, але ...

- Ось бачиш, сердишся.

- Так, якщо чесно, я дуже-дуже серджуся, але ...

- Терпіти не можу, коли ти на мене сердишся. Це мене вбиває. Просто вбиває.

- Вікторія!

- Бідний сердитий кошенятко. Яка жалість, що ми з тобою тепер так рідко бачимося. Чи не уявляєш, як я скучила. Ти втомився, прямо з дороги. Прийми ванну і приляж.

Для їх милості якраз встигли підготувати кімнату, так що Кіт пішов, прийняв ванну і приліг. Вікторія принесла братові чарочку. І ще дві. Пригостила надзвичайно смачними сендвічами. Пообіцяла ввечері приготувати карколомний вечерю. Прикурила йому сигарету. Раз триста або чотириста попросила не сердитися на неї і, нарешті, отримала прощення. Бідний кошенятко був обнят, поцілував і розніжився в променях беззавітного сестринського обожнювання.

- Чи повіриш, Вікторія, - гірко поскаржився він сестричці, - цей заможний селянин, Таггерт або як його там, обізвав мене монархічним прихвоснем. Як мені було боляче і прикро - ти не уявляєш.

- Бідний ображений кошенятко, - поспівчувала старшому братові Вікторія, - раніше за таку неповагу селян відводили на стайню і пороли батогами.

- Шмагали ... а то і вішали прямо на найближчому дереві, - простягнув Кіт мрійливо.

- Ось ось! А чому зараз не шмагають і не вішають, милий?

- Кажуть, настали інші часи, гуманні і освічені.

- Не подобаються мені ці дурні часи, милий. Зовсім не подобаються.

Кіт чмокнув сестричку в куточок рожевого, як квітковий бутончік, рота.

- Коли твій чоловік повернеться?

- Повинен ввечері.

- Добре. Я поки здрімну.

Увечері Гордон повернувся з полювання. Він виглядав страшно симпатичним в камуфляжі. Він зніяковіло простягнув дружині скромний букетик білих польових квітів. Його чоботи були до халяв забризкані брудом. Від нього пахло кров'ю, потім, шаленою гонитвою і адреналіном.

- Де твої мертві тварини? - Боязко запитала Вікторія.

- Я завіз їх до таксидермістові.

Вікторія крадькома перевела дух. Раніше Гордон приходив додому з полювання і звалював трофеї прямо в вітальні на підлогу, поки вона не пояснила чоловікові, що закривавлені туші мертвих тварин не так прикрашають їх зі смаком обставлену антикваріатом вітальню, як йому чомусь здається.

- Мій брат приїхав.

Гордон покивав і піднявся наверх, залишаючи патьоки мокрого бруду на шалено дорогих килимах. Проти звичаю, Вікторія не зробила чоловікові жодного зауваження з цього приводу. Напевно, тому, що за спиною у нього була мисливська рушниця. Гордон увійшов до кімнати і сів, поклавши рушницю на коліна. Кіт прокинувся від гуркоту важких чобіт, сіл і подивився на зятя.

- Гордон, ну, що трапилося.

- Ти ж уже сам з усіма переговорив і все з'ясував, як я розумію.

- Так. Я заїхав в Мерію і поговорив з бургомістром. Він згоден взяти тебе назад. Він сказав мені, що вважає жахливою помилкою позбавлятися настільки тлумачного і компетентного співробітника як ти того, що ти трохи захопився астрологією і в результаті крапельку розлютився.

Гордон опустив голову і загарчав, як ведмідь, який випадково забрів в зарості кропиви і чортополоху. Не схоже, щоб думка про повернення на свою прекрасну високооплачувану посаду в Мерії приваблювала його. Він уже три роки присвятив цій роботі, був ситий по горло рутиною і, до того ж, щиро вважав, що гідний набагато більшого.

- Не треба було тобі приїжджати, - сказав він Кіту.

- Давай я сам буду вирішувати, що мені треба і що не треба.

- Я в тому сенсі, що якщо ти приїхав відмовляти мене ...

- Це нас до чогось приведе?

- Ні.

- Я так і думав. Тому вирішив допомогти. Я буду спонсорувати твою передвиборну кампанію.

Гордон невдавано розгубився.

- Що? Ні. Так справа не піде. Я твоїх грошей не візьму. Мінімум, це поставить тебе в незручне становище ...

Кіт махнув рукою, змусивши Гордона замовкнути.

- Схаменися! Ось ти дурень сільський! Я вже поставлений в нестерпно ідіотське і незручне становище. Всі, кому треба про те знати, прекрасно знають, що ти мій зять і, на відміну від тебе, не забувають про те ні на секунду. Тепер всі вважають, що я був в курсі твоєї затії, більш того - санкціонував її. Цікавляться: чи то я з глузду з'їхав, чи то затіяв спритну політичну аферу. Що я можу відповісти? Як так вийшло, що я ліг спати опорою священного Престолу, а прокинувся - о Господи, прости і помилуй! - Монархічним прихвоснем?

Гордон засмутився.

- Так. Це не правильно. Добре. Я відмовлюся від цієї ...

- Ні. Чи не відмовишся. Ти підеш і виграєш вибори. Тим більше я вже упросив старовину Монтеррея надати тобі всю можливу підтримку на найвищому рівні, - додав Кіт, дуже задоволений собою.

- Старину ... кого?

- Верховного Канцлера Мілбенк, твого, якщо дозволиш, однопартійця. Мілбенк буде несказанно щасливий звалити на Салемі консерваторів і нарешті дістати тут свого губернатора.

Після триденних блукань в темному глухому лісі Гордон трохи здичавів і розумів досить туго.

- Але ... Мілбенк? Я думав, ти на дух не переносиш цього ... пройдисвіта. Навіщо тобі заманулося йому допомагати?

- Ти ж вчився в школі і, напевно, чув історію про троянського коня?

- Так, чув. І в чому суть.

- О, Боже, Гордон, не хочу тебе образити, але іноді тобі дійсно варто зібратися і користуватися своїми мізками за їх прямим призначенням.

У дверях тихесенько з'явилася Вікторія і подивилася на них обох, кусаючи губи.

- Припустимо. Старина Монтеррей? Гроші? Тільки ... а якщо я не виграю вибори? - Промимрив Гордон, насилу зібравшись з думками.

Кіт розцвів від щастя, заусміхався і від надлишку теплих почуттів так міцно обняв зятя, що злегка придушив.

- Що ж, тоді з твоєї кар'єрою буде покінчено. А моя сестра ... вона, звичайно, не захоче провести залишок життя в компанії жалюгідного невдахи. Ми обидва знаємо, Вікторія - жінка далеко не такого самовідданого сорти. Чи не правда, мила? З якого боку не глянь, у тебе просто немає вибору. Вважаю на цьому питання вирішеним. Деталі обговоримо пізніше, коли моя сестра НЕ буде тинятися поблизу, дивлячись на нас обох здивованими, прекрасними, невинними очима.

- Я не...

- Перш ніж ти що-небудь скажеш, дурненька, згадай: твій чоловік відмінно стріляє, - промовив Кіт, - пристрелив тебе, відвезе до таксидермістові, зробить опудало і прикрасить їм вашу вітальню.

Вікторія жахливо зблідла.

- К-як? - Промовила вона.

- А ось так, - відрізав Кіт.

Гордон подивився на дружину і розчулився.

- Ах, ти мій пташеня, моя красуня.

- Пупсик, - сказала вона і трішечки поплакала.

- Припиніть, - почав благати Кіт, - ваші солов'їні трелі ... у мене від них у вухах дзвенить, і ось-ось кров піде з носа!

- Прости, милий, - спохопилася Вікторія, і щічки її порожевіли, - ми постараємося більше не дзвеніти в твоїх вухах своїми трелями. Іди, Гордон, вмийся, переберися і сядемо вечеряти.

 * * *

Кіт до останньої миті не вірив, що ця політична авантюра увінчається успіхом. І все ж, з тих пір, як Таггерт зачинився, справи у демократів на Салемі здорово пішли на лад. Гордон говорив, багато і натхненно, а Таггерт стояв поруч, тримаючи в руках крислатий капелюх, і мовчав. Коли Таггерт все ж доводилося говорити, він читав з папірця заздалегідь написані Гордоном натхненні мови. Читав Таггерт мимрить і запинаючись, по складах, але виборцям це імпонувало. Решта доробили великі фінансові вливання і підтримка самого Верховного Канцлера.

Перемогу свою Гордон і Таггерт зустріли в передвиборному штабі. Після півночі, нарешті, оголосили, що вони виграли - п'ятдесят один відсоток проти сорока у консерваторів. Решта відсотки голосів розосередилися по іншим кандидатам, в тому числі, і від Народного Трудового Альянсу, який отримав трохи більше чотирьох відсотків голосів. Начебто дуже скромний результат, але і не такий вже поганий, враховуючи, що НТА як загальноімперською існувала менше трьох років, а кандидат від неї був зареєстрований за два тижні до початку виборів і, на відміну від двох головних претендентів, які не витратив на свою передвиборчу кампанію і гроша ламаного.

Але це вже були зокрема ... нехай і насторожуючі. У штабі панувало радість, втомлені співробітники вітали один одного, обіймалися і пили шампанське.

Кіт теж приїхав, теж скуштував загального тріумфу і теж приймав вітання. Те, що він сам вважав найнебезпечнішою і безнадійної фінансової авантюрою, коли-небудь їм розпочатої, інші розцінили як блискучий зразок його виняткового ділового та політичного передбачення. Тепер Кіт і справді міг висунути в сенат коня. Та хоч троянського.

Розмірковуючи про троянських конях, Кіт неспішно дегустував місцеві виноградні і пшеничні напої, коли до їх милості підійшов Бенцони. За свої старання він теж отримав по заслугах і був призначений главою адміністрації новообраного губернатора. Той, до речі, займався улюбленою справою - ламав питний фонтанчик.

- Хіба ви не знаєте, в чому тут справа, пан Бенцони, - запитав Кіт після того, як вони обмінялися привітаннями, - чому пан Таггерт так небайдужий до питним фонтанчиком.

- Може, таємний фетиш? Право, не знаю.

- Невже? Все одно. Вітаю. Не можу повірити, але вам це вдалося.

- І вам, пане, - шанобливо промовив Бенцони.

- Дякую, але ви сильно перебільшуєте мої заслуги в цій справі. До того ж, ви забули згадати ясновидця. Гляньте, астролог передбачив Гордону перемогу на виборах, і Гордон виграв вибори. Цікава штука - ясновидіння ... не знаходите, містер Бенцони?

- Я б сказав, що це не цікава штука, якщо дозволите, сер, а ціла наука.

- Ворожіння на кавовій гущі і нутрощах тварин? О так. Серйозна і точна наука. І, головне, працює ... як її там?

- Астролябія. Так. Астролябія працює бездоганно, сер.

- Ще б. Адже це ціла серйозна наука - обдурених ...

- І закабалення, - закінчив Бенцони.

- За ваше здоров'я, - сказав Кіт, і вони випили на брудершафт.

Трохи пізніше підійшла молодша сестричка. Вікторія виглядала вельми задоволеною, хоча крапельку збентеженою.

- Дякую любий.

- За що?

- Ти підтримав пупсика в дуже важкий для нього момент. Дав йому гроші. І головне - вірив в нього до кінця. Ніхто не вірив, а ти вірив. Це так багато значить для Гордона. І для мене.

- До речі, про гроші, мила. Візьми. Десять сотень. Рівно стільки, скільки ти заплатила провидцю, щоб він передбачив Гордону неможливу перемогу на цих жахливих, провальних виборах.

Прекрасні очі Вікторії широко відчинилися, вона гарячково озирнулась по сторонам, ніби вишукуючи лазівку, куди можна втекти і сховатися, але Кіт зупинив сестричку, однією рукою ніжно, але міцно схопивши за зап'ястя, а другий, озирнувшись на всі боки і переконавшись, що ніхто не дивиться на них, вправно, ніби факір, заштовхав банкноти в ліф її вечірньої сукні.

- К-як ти дізнався?

- Так заїхав до цього Чамберс в той же день після відвідування передвиборного штабу, поговорив з ним трішки по душам, стукнув разок по мерзенної пиці, і він мені все виклав, як на духу.

 Куди завели мрії 1 сторінка |  Куди завели мрії 3 сторінка


 А. Сєдих |  Березневі Іди-I |  січневі Календи |  Розтин У разі крайньої необхідності |  ЗАГАДАЙ БАЖАННЯ |  МИ связуя ДОЛІ |  Куди завели мрії 4 сторінка |  антихаосу |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати