Головна

глава 10

«Мак-Кендлесс Білдінг» виявився в точності таким, яким він мені представлявся і якими були всі старі, бурого кольору будівлі - пристанища різного роду контор і установ.

У коридорі третього поверху було порожньо і тихо; в кінці його крізь вікна пробивалося млявий світло вмираючого дня. Килим був витертий, стіни в плямах, а панелі, незважаючи на всю свою колишню пишність, виглядали обшарпаним і жалюгідними.

Двері контор були з матового скла, і на них лупилися від часу облізлі золоті букви назв фірм. Я помітив, що крім старовинних замків, вправлених в ручки, кожна двері були забезпечена ще одним, окремим, запором.

Я пройшовся по коридору, бажаючи переконатися, що тут нікого немає. Судячи з усього, контори вже спорожніли. Настав вечір п'ятниці, і навряд чи хто з службовців затримався б понад покладений напередодні уїк-енду. А для прибиральниць було ще занадто рано.

Контора «Росс, Мартін, Парк і Гоубел» перебувала майже в самому кінці коридору. Я посмикав двері, але, як я і думав, вона була замкнена. Тоді я дістав алмаз і взявся за справу. Робота була не з легких. Коли ріжеш скло за всіма правилами, його слід покласти горизонтально на плоску поверхню і обробляти зверху. Такий метод дає вам можливість - якщо ви досить акуратні - весь час натискати на скло з однаковою силою, і тоді алмаз залишить на ньому борозну. А тут я намагався різати скло, яке стояло на ребрі.

Возився я досить довго, але врешті-решт все-таки примудрився провести на склі борозни, після чого заховав алмаз в кишеню. З хвилину я прислухався, бажаючи остаточно переконатися, що в коридорі порожньо і ніхто не піднімається сходами. Потім рушив ліктем в скло - окреслений алмазом шматок його розколовся, але не вилетів, втримавшись в дверній рамі. Я знову пустив у хід лікоть - тепер скло розбилося вщент, і в кімнату посипалися осколки. Отвір завбільшки з кулак виявилося якраз над замком.

Намагаючись не порізатися гострими осколками скла, що стирчали з рами, я обережно просунув в пробоїну руку, намацав круглу головку замку, повернув її, і замок відкрився. Іншою рукою я повернув зовнішню ручку, натиснув на двері, і вона піддалася.

Я увійшов до кімнати, зачинив за собою двері і, ковзнувши уздовж стіни, зупинився і завмер, притулившись до неї спиною.

І раптом я відчув, як волосся у мене на голові стає дибки і шалено калатає серце: в кімнаті стояв той же запах - запах лосьйону, який виходив від Беннета. Втім, швидше за це був лише слабкий натяк на запах: так пахло б від людини, який користувався цим лосьйоном вранці, а ввечері зустрівся б мені на вулиці - і я б його одразу впізнав. Я знову спробував визначити цей запах і знову зазнав невдачі: мені нема з чим було його порівняти. Я жодного разу в житті не зустрічав подібного запаху. Він не був неприємним, вірніше, якимось особливо неприємним, але мені він був абсолютно незнайомий.

З того місця, де я стояв, притулившись до стіни, було видно чорні горбаті силуети якихось незрозумілих предметів, але, коли мої очі звикли до напівтемряви і я придивився уважніше, моєму погляду представилася звичайнісінька контора. Чорні силуети виявилися письмовими столами, шафами для паперів та іншими предметами меблювання, які ви знайдете в будь-якій установі.

Я стояв, напружившись всім тілом, і чекав, але нічого не сталося. Зовні сіріли пізні сутінки, але світло їх, немов застряє в вікнах, не проникало в кімнату. І тут було тихо, настільки тихо, що не витримували нерви.

Я оглянув кімнату і тільки зараз помітив у ній щось дивне. В одному з її кутів була завішена завісою ніша - досить-таки незвичайна для контори деталь обстановки.

Напружуючи зір, я ретельно оглянув решту приміщення: мої очі промацали мало не кожен дюйм, намагаючись не пропустити жодної дрібниці, яка б не в'язалася з обстановкою. Але там більше нічого не було, нічого незвичайного, крім ніші за завісою. І запаху лосьйону.

Я обережно відірвався від стіни і ступив у кімнату. Я не знав, чого саме я боявся, але щось страшне було в цій кімнаті.

Я стояв біля письмового столу, що стояв перед нішею, і ввімкнув настільну лампу. Я розумів, що це нерозумно. Мало того, що я вдерся сюди, - тепер я сповіщав про це всіх, включивши світло. Але я пішов на ризик. Я повинен був негайно дізнатися, що знаходилося в ніші по той бік завіси. При світлі я розглянув, що завіса була з якоїсь темної важкої тканини і тримався на кільцях, одягнутих на сталевий прут. Поширив рукою, я знайшов збоку шнур, потягнув його, і половинки завіси плавно розійшлися, зібравшись в м'які складки по обидва боки ніші. Переді мною відкрився довгий ряд вішалок з акуратно розвішаної ними одягом.

 глава 9 |  анотація


 Майже як люди |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати