Головна

готична новела |  розповідь |  Розповіді про театр |  Розповіді 1 сторінка |  Розповіді 2 сторінка |  Розповіді 3 сторінка |  Розповіді 4 сторінка |  Розповіді 5 сторінка |  Робота на чесність |  молочні пристрасті |

СВЯТОСЛАВ ЛОГІНОВ

1.  Борисова Е. Мм Логінова Г. П. Якісний аналіз результатів тестування // Дитячий практичний психолог. 1995, №. 2.
  2.  Ізборник Святослава 1076 р
  3.  Перші Київські князі: Аскольд, Олег, Ігор, Ольга, Святослав. Їх внутрішня и зовнішня політика.
  4.  Перші Київські князі: Аскольд, Олег, Ігор, Ольга, Святослав. Їх внутрішня и зовнішня політика.
  5.  Русь в правління Ігоря, Ольги та Святослава
  6.  Русь за часів Володимира Святославича

Мої універсами

Святослав Логінов - письменник, який працює в жанрах фентезі та філософської фантастики, лауреат багатьох жанрових премій. Народився в 1951 році в місті Уссурійську Приморському (в ту пору - Ворошилов). Закінчив хімічний факультет СПбДУ (в ту пору - ЛДУ). Живе в Санкт-Петербурзі. У "Новому світі" друкується вперше.

учень

"Гарним погожого ранку сьомого лютого 1985 роки я вперше з'явився на нове місце роботи. На мені були лижні черевики, яких я не надягав вже років п'ять, старі штани, давно зітханнях по смітнику, пальто ще студентських часів і лижна шапка" півник ". Наряд абсолютно не відповідає образу начальника бюро на великому військовому заводі. Але я більше і не був начальником. Розчарувавшись в кар'єрі, я пішов із заводу і тепер починав життя з чистого аркуша, влаштувавшись на роботу вантажником в універсам № 3, що на проспекті Луначарського ".

Приємно починати мемуари таким чином. Читач бачить, яка чудова у мене пам'ять, і переймається довірою до кожного слова автора. На жаль, з гіркотою мушу зізнатися, що я не пам'ятаю, яка погода була в лютому 1985 року, і саму дату я подивився в трудовій книжці. Лижні черевики і шапочка "півник" на мені були, а от щодо пальто - не впевнений. Цілком можливо, що воно було вже викинуто, а на мені була куртка. І взагалі, вся історія почалася на кілька днів раніше.

Поставивши жирний хрест на кар'єрі радянського чиновника, я тижні півтори насолоджувався свободою, а коли повість "Предтеча", так до сих пір і не опублікована, була начорно закінчена, відправився в найближчий універсам, шукати роботу вантажника. Хлопець я був здоровий, фізичної праці не боявся. За моєю спиною був досвід експедицій, шабашка на Крайній Півночі і два сезони в тресті Ленмеліорація, де довелося потрудитися чорноробом. Була, правда, одна тонкість. В експедиції я їздив студентом, на шабашку - під час власної відпустки, а чорноробом гарував по комсомольській путівці в рамках Всесоюзної програми освоєння Нечорнозем'я, а числиться продовжував інженером в поважному НДІ. Так що всі ці епізоди трудову книжку мені не псували, і всякий заглянув туди бачив неухильне піднесення по кар'єрних сходах. А тепер я збирався забруднити трудової документ, цілком офіційно влаштувавшись вантажником.

Що відбувалося у мене вдома, докладно повідомляти, напевно, не слід. Жодна нормальна жінка не стане радіти, якщо чоловік з високої посади добровільно йде в пролетарі. Чомусь найбільше мою дружину лякало, що я сопьюсь. Міркувала вона просто: все вантажники п'ють, значить, я теж стану пити. Довелося дати клятву, що, поки я працюю вантажником, пити я не буду ні за яких обставин. І дійсно, ці два роки я був повним абстинентом, Новий рік зустрічав без шампанського і на банкеті на честь захисту Танею дисертації не пригубив жодної краплі спиртного.

Супроводжуваний сльозами і поганими передчуттями, я відправився влаштовуватися на нове місце роботи. Для початку відправився в найближчий універсам, що на Художників. Оголошення на дверях універсаму привітно повідомляло, що вантажники потрібні. Кадровичка глянула в мою трудову і сказала, що мене не прийме.

- Чому? - Нерозумно запитав я.

- Не довіряю.

Відповідь прямий і вичерпний. Тепер, через багато років, можна сказати, що підозріла дама була не права. Вантажником я опинився справним, працював добре, не крав, а скандал, з яким я звільнявся через два роки (а я майже завжди звільнявся зі скандалами), в кінцевому рахунку нікому не доставив серйозних неприємностей.

На наступний день я пішов до "тридцятки", що на Луначарського, 60, і без жодних проблем влаштувався на постійну роботу. Графік роботи вантажників влаштовував мене як не можна краще. Вантажники працювали через день по чотирнадцять годин. Відпрацюєш зміну - і вдома вистачає сил тільки отмокнуть в ванні і завалитися спати. Зате наступного дня весь в твоєму розпорядженні. Хочеш - гуляй з дітьми, хочеш - сиди в бібліотеці, хочеш - пиши розповіді. Суботи у нас все було чорними, а якщо зміна падала на неділю, коли універсам не працював, то виявлялося три вихідних поспіль, що було дуже зручно влітку.

Отже, з самого ранку я з'явився на роботу, отримав у комірниці сіру суконну куртку, чорний фартух і робочі рукавиці. Такий відтепер був мій робочий наряд. У роздягальню входив з якимось душевним трепетом, і, як виявилося, даремно. У вантажники хто тільки не потрапляє, і народ звик не дивуватися і даремно не розпитувати. Чи захоче новенький - сам розповість. Назвав своє ім'я, переодягнувся, і дружною п'ятіркою ми вирушили вниз.

Вантажники в універсамі змінюються часто, більшість затримується ненадовго і вилітає за статтею за п'янку або дрібне злодійство, не залишивши по собі пам'яті. Але першу бригаду я пам'ятаю відмінно. Прізвищ один одного ми не знали, всіх звали на "ти" і по іменах. У деяких були прізвиська.

Саня Кульгавий Око - єдиний, хто прижився в магазині міцно, і два роки по тому, коли я звільнявся, він все ще працював на своїй посаді. Високий, худий, повільний. Праве око сліпо поблискував з-під покаліченої брови. Скільки Сані було років, я не знаю, у сильно питущих людей вік невизначений. Але, всяко справу, більше п'ятдесяти. Перш Саня був рибалкою, ходив в загранку, напевно, непогано заробляв. Але спився ... це загальна доля чи не всіх роботяг. Саня був мовчазний, про себе майже не розповідав. Якось, коли ми вже опрацювали разом рік, я запитав, кивнувши на шрам у сліпого очі:

- Де це тебе припечатало?

- Серьга з трала зірвалася, - коротко відповів Саня.

Добре, що я на той час встиг попрацювати такелажником і знав, що таке сережка, а то б гадав: що там сталося? А так розумів, що Сані ще пощастило: зійшла сережка може і вбити.

Саня трамвайників - мужик років сорока, колишній вагоновод. Ось він про своє життя розповідав охоче: і як навчався, і як працював, і як одружився ...

- Вона каже: "Я вагітна", - ну я і вирішив здуру в любов зіграти ...

Ніхто трамвайників не допитувався, розповідав він сам. Середня спеціальна освіта була помітно навіть по його розмови.

- У парку Леонова працювала така, Ніна. Вона моєї наставницею була, коли я тільки прийшов. Так ми її вітали з ювілеєм, вона двадцять років на маршруті без єдиної аварії. Торт їй купили здоровущій. Чаю попили і пішли по вагонах. А тут контроль, змусили її в трубочку дихнути. А у торта просочення, ось і вийшла позитивна реакція. Її - раз! - І усунули, що вона, мовляв, п'яна. А я заступився. Сказав, що це торт, що я і сам цей торт їв. А вони і мене змусили дихнути. Ну і звільнили за шматок торта.

По тому, як Саня трамвайників пив, можна було здогадатися, що не в торті там справа, але ніхто Саньке не суперечити, слухали мовчки і погоджувалися.

Вітьок - молодий хлопець, маленький і верткий. Освіти у нього не було ніякого, і, крім як вантажником, він і не працював ніде. Зате він був великим фахівцем у плані що де поцупити. Говорив швидко і нерозбірливо, рясно усна мова словами, які давно вже не сприймаються вухом як матюки. Вимовляються вони подібно междометиям, коли повільна думка не встигає за балакучим мовою. Так що думка, ніби нижчі верстви нашого суспільства безперервно матюкаються, абсолютно помилково. Зрозуміло, заборонених слів серед вантажників немає, евфемізмів вони не знають, називаючи відповідні органи людського тіла і сексуальні дії тими словами, які вважаються непристойними. Але це жодним чином не лайка, а всього лише простота звичаїв. Ось коли починав лаятися хтось із начальства, це був мат, сповнений бруду і скверни. А вантажники в масі своїй не лаються, це я знаю точно.

І останній, а вірніше, перший в нашій бригаді - Петя. Визнаний усіма бригадир, хоча ніяких бригадирів в штатному розкладі не було. Був Петя широкий в плечах, низький ростом, клишоногість і мовчазний. Чорного слова від нього я не чув навіть в якості мастила мови. Говорив він тільки по справі, і його слухалися. Коли я представився своїм майбутнім колегам, саме Петя запитав:

- Перш працював?

- Ні, - відповів я, розуміючи, що під словом "робота" розуміється праця вантажника, і ніякий інший.

- Вози тару, - сказав Петя і, повернувшись до Сані хром Оку, наказав: - Покажеш як.

Від Петі я почув три правила грузчіцкой роботи. Вони прості і безперечні. Перше: нічого не бери пальцями. Друге: Нічого не піднімай руками. Третє: не торкайся залізом кістки.

Пояснення прості. Якщо під час роботи давати велике навантаження на пальці, то через тиждень вони почнуть нестерпно боліти, а через рік будуть навіки покалічені артрозом. Пакети, ящики, всяку мелочовку, яку, здавалося б, так легко вистачати пальцями, слід брати, затискаючи долонями. Те ж саме і з руками. Всякий вантаж, особливо на висоту, слід піднімати становий силою. В іншому випадку напад миозита не змусить себе чекати. Спробуйте руками вичавити на висоту два метри дерев'яний ящик з двадцятьма пляшками соняшникової олії.

Для молодих і юних нагадую, що в ту пору масляні пляшки були скляними, а це зовсім іншу вагу, ніж Терефталева, в які розфасовують олію сьогодні. Всі разом важить трохи більше двадцяти кілограмів. Вага не особливо великий, але ж масло по одному ящику не привозив: норма на машину - двісті п'ятдесят штук. І коли в тридцятий раз виривати ящик на витягнуті руки, щоб поставити його на самий верх стопки з шести таких же ящиків, виявляється, що руки має сенс пошкодувати. Ящик піднімається поштовхом, що так красиво демонструють штангісти. А руки тут як би і ні при чому.

І нарешті, третє правило. Воно стосується розвантаження м'яса. Морожена яловичина приходить в магазин в напівтушах, вагою 120 - 180 кілограмів кожна. Напівтуші витягував з фургона прямо на затоптану і запльовану естакаду, потім їх несуть зважувати і лише після цього прибирають в холодильник. Кожну напівтуші несуть дві людини. Інструментом в цій справі є гостро заточений сталевий гак довжиною близько півметра. Крюк вганяють у м'ясну м'якоть, іншою рукою напівтуша дотримується за голяшку. Весь тягар лягає на гак і витягнуту руку. Але якщо гак якимось чином зачепив кістка, його потрібно висмикнути і увіткнути заново. З кістки гак може зісковзнути або сама кістка зламається, і тоді сталеве жало застромиться прямо в живіт.

У всякій професії є свої хитрощі, без яких найпростіша робота обертається болісним, а то і небезпечною справою.

Приблизно через місяць в бригаді відбулася перша ротація. Мій наставник, бригадир Петя, не вийшов на зміну. Не було його і через день. І тільки в наступний раз він з'явився. Шагал неприродно прямо, в руці білів складений листок із заявою: "Прошу звільнити мене за власним бажанням тому що я пішов в запій і працювати не можу".

Начальство Петю цінувало, так що йому навіть запропонували оформити на час запою відпустку, але Петя сказав, що пити буде довго, залишив заяву на естакаді і, незграбно ступаючи, пішов з універсаму і моєму житті. На тому і закінчився місяць учнівства.

розповідь |  Кругообіг масла в природі
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати