На головну

Справа не в грошах |  Справа не в вас |  Шість місяців невдач |  сила місії |  Перш ніж залишити роботу |  Серце ... а не в голові |  після краху |  Місія завершилася |  Зустріч з Кім |  Початок нового процесу |

Вчитися на досягненнях

1.  В:] Що саме потрібно робити, щоб навчитися досягати стану, в якому легше відрізнити істину від брехні?
  2.  Вам би, Со-Творці Руху, навчитися спочатку, МЕНІ просто ВІРИТИ на СЛОВО. І Приймати кожне МОЄ СЛОВО до керівництва, неухильно, без міркувань і суджень.
  3.  Ви втрачаєте можливість на них вчитися
  4.  Глава 12. Увага! це може трапитися з вами
  5.  Кожен має право вчитися так, як йому завгодно.
  6.  Як швидко ми здатні вчитися?
  7.  ЯК НАВЧИТИСЯ МИСЛИТИ І МРІЯТИ ТВОРЧО

Мені стало ясно, що то, чого ми вчилися, є особливим видом навчання. Я сформулював це коротко так - «вчитися на досягненнях». Даний вид навчання
 є досить сильним, щоб перетворити особистість людини, змінити сприйняття дійсності і його образ мислення, змусити відчути те ж, що повинен відчувати курча, коли він нарешті розбиває шкаралупу, в якій сидить, і виходить на світло.

На одному з семінарів по методам навчання я почув про вченого Іллі Пригожина, який отримав за свої дослідження Нобелівську премію.

Ця премія була присуджена йому за дослідження в області дисипативних структур. Щоб було зрозуміло, наведу приклад того, як дитина вчиться їздити на велосипеді: сідає на нього, падає, знову сідає, знову падає і нарешті зовсім несподівано виявляє, що може їхати, і більше не падає. Максимально спрощуючи, можна сказати, що під впливом сильного напруження, яке виникає в мозку в результаті стресу від постійних падінь і підйомів, сам процес мислення дитини починає змінюватися. У його мозку виникають нові зв'язки.

Цей процес зовсім не йде від теоретичного знання, як треба їздити на велосипеді, до здатності спокійно сісти на нього і покотити по дорозі як ні в чому не бувало.

Ці дослідження допомогли мені зрозуміти, чому діти, які досягають успіху в школі, не можуть так само досягти успіху в дорослому житті. Є дуже багато людей, які прекрасно знають, що потрібно робити, але, на жаль, виявляються не здатні застосувати свої знання на практиці. Тому що вони, так само як і мій бідний тато, одного разу зазнавши невдачі, зупиняються і говорять собі: «Я більше цього робити не буду». Замість того щоб
 знову взятися за ту саму справу, підвищуючи рівень напруги і не звертаючи уваги на розчарування, вони відступали, прагнучи уникнути напруженої ситуації. Така поведінка схоже на те, як якщо б курча прийняв рішення навіки залишитися під захистом шкаралупи.

Як підсумовує Пригожин, «напруга - ось спосіб, за допомогою якого розширюється інтелект». А мій багатий тато сказав би так: «Не відступай, повторюй весь процес знову і знову».

Я знайшов свою пристрасть |  Як швидко ми здатні вчитися?
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати