На головну

Вищий рівень регуляції. |  складові ортобіозу |  Фомула виживання |  рекреація |  релаксація |  катарсис |  Практичні рекомендації по організації розумного способу життя |  живлення |  психічна саморегуляція |  Оволодіння практичними навичками самоконтролю психічного стану |

Контроль тонусу скелетної мускулатури

1.  Gt; Генетичний контроль спорообразованія.
  2.  II. Контроль за санітарним станом холодильників
  3.  II. Практичні завдання для контрольної роботи
  4.  II. Вказівки до виконання контрольних робіт
  5.  III. Методичні вказівки Щодо ВИКОНАННЯ контрольної РОБОТИ
  6.  III. Реалізація та контроль за ходом виконання відомчої цільової програми
  7.  III. Тестовий контроль знань

Чим більше ступінь емоційної напруги, тим активніше автоматично напружуються ті чи інші м'язи, готуючись до майбутньої діяльності. Оскільки ця закономірність доповнюється ще й індивідуальними особливостями, кожна людина в ході систематичних спостережень за самим собою повинен виявити ті м'язові групи, які в більшій мірі реагують на емоційне збудження. Корисним тут може виявитися найпростіший текст. Розслабившись по можливості максимально, постарайтеся, наскільки можливо чітко, відтворити у свідомості емоційну ситуацію. Періодично перемикаючи увагу на стан м'язової системи, неважко виявити групи м'язів, які збільшили тонус першими. Ці м'язи і стануть об'єктом найбільшої уваги як при тренуванні розслаблення, так і в умовах емоційного збудження.

Можна рекомендувати наступні словесні самонакази, які від сеансу до сеансу скорочуються до мінімуму:

- Увага на руки! Мої пальці розслаблені. Мої пальці і кисті розслаблені. Мої передпліччя і плечі розслаблені. Мої руки повністю розслаблені. Моє обличчя спокійно і нерухомо.

- Увага на ноги! Мої пальці розслаблені. Мої стопи і гомілки розслаблені. Мої стегна розслаблені. Мої ноги повністю розслаблені.

- Мої руки і ноги повністю розслаблені. Все моє тіло спокійно і нерухомо.

- М'язи шиї і потилиці розслаблені. Моя спина розслаблена. Груди і живіт розслаблені. Все моє тіло спокійно і нерухомо. Моє обличчя і все моє тіло повністю розслаблені.

Для кращого розслаблення можна рекомендувати короткочасне попереднє напруження відповідних м'язових груп.

Контроль тонусу мімічних м'язів |  Контроль темпу рухів і мови
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати