Головна

глава 12

Всі ми слабкі, в одному або в іншому. І то не залежить від роду. Іноді слабкість - завуальована сила. Іноді - наше остаточне падіння. Іноді і те, і інше. Мудрий усвідомлює свою слабкість і шукає в ній для себе урок. Дурень дозволяє їй себе контролювати і знищити.

А іноді, мудрець - дурень сам.

 * * *

Прямуючи назад на спині які прагнуть до Небес, Нер'зул бажав, щоб темна ніч поглинула його; руки його так замерзли, що він не знав, чи зможе розігнути пальці, що вчепилися в густий чорний хутро. Як він може повернутися до свого народу, знаючи, що вчинив з ним? З іншого боку, як він може бігти ... і куди відправитися, де Кіл'джеден не зможе знайти його? Як він бажав мати сміливість, щоб взяти ритуальний ніж, який завжди носив з собою, і встромити його собі в серце, але знав, що не зможе цього зробити. Самогубство не подобалося честі його народу; то була відповідь боягуза на проблеми, що лежать перед ним. Йому не буде дозволено звернутися в духу, якщо він піде з цього спокусливого шляху, щоб уникнути жахів, снідати його.

Він міг продовжувати прикидатися, що нічого не запідозрив і навіть, можливо, зможе провести Кіл'джеден. Незважаючи на своє величезне могутність, не було доказів, які свідчать, що "Прекрасний" має здатність читати думки. Ця думка трохи підняла дух Нер'зул. Так ... він зуміє зменшити шкоду, що наноситься цим непроханим створенням його народу. Так він зможе продовжувати служити.

Втомлений і фізично, і емоційно, Нер'зул ввалився в свій намет в тиху годину незадовго да світанку, бажаючи лише впасти на шкури і забутися сном, щоб забути, хоча б ненадовго, про агонію, їм же і викликаної.

Замість цього яскраве світло майже що засліпив його і він упав на коліна.

"Стало бути, ти зраджуєш мене?" - Поцікавився Прекрасний.

Нер'зул закрив руками очі, марно намагаючись захистити їх від неможливого сяйва. Живіт його звела судома і він злякався, що зараз від жаху його просто вирве. Світло трохи потьмянів і він ризикнув опустити руки. Поруч з Кіл'джеденом завмер учень Нер'зул, недобре усміхнений.

"Гул'дан", - прошепотів Нер'зул. - "Що ж ти накоїв?"

"Я розповів Кіл'джедену про щура", - спокійно відповідав Гул'дан. Ця страшна посмішка так і не зникла з його обличчя. - "І він вирішить, що робити з гризуном, яка звернулася проти нього".

На плечах Гул'дана все ще лежав сніг. Приречено, Нер'зул усвідомив, що сталося. Його учень, жадібний до влади - і як Нер'зул весь цей час закривав очі на очевидне? - Пішов за ним. Чув слова предків. І навіть, дізнавшись те ж саме, що і Нер'зул, він приєднався до Кіл'джедену? На якусь мить, забувши свої страхи і егоїзм, Нер'зул відчув лише приплив жалості до орку, загиблому так низько.

"Це ранить мене", - сказав Кіл'джеден. Переляканий, Нер'зул втупився на нього. - "Я обрав тебе, Нер'зул. Я дарував тобі свої сили. Я показав тобі, що слід зробити, щоб підняти твій народ і переконатися, що буде він чільним в цьому світі".

Не думаючи, Нер'зул випалив. "Ти обдурив мене. Ти посилав мені помилкові бачення. Ти озлобив моїх предків і знехтував все, за що вони боролися. Не знаю, навіщо ти все це робиш, але вже точно не з любові до мого народу".

"І все ж він процвітає. Клани єдині вперше за багато століть".

"Єдині брехнею", - мовив Нер'зул. Він відчував дивну легкість в непокори. Приємне відчуття. Можливо, якщо продовжити, Кіл'джеден втратить терпіння і вб'є його, тим самим вирішивши проблему Нер'зул.

Але Кіл'джеден не відповів згубною люттю, на що сподівався Нер'зул. Замість цього створення глибоко зітхнуло і похитав головою, як батько, що розчарувався в непутящого дитині.

"Ти все ще можеш обілити себе в моїх очах, Нер'зул", - сказав Кіл'джеден. - "У мене є завдання для тебе. Якщо ти виконаєш його, я закрию очі на твоє хвилинне невіра".

Губи Нер'зул зарухалися. Він знову хотів вигукнути слова непокори, але не зміг. І зрозумів, що момент втрачено. Він не хотів помирати, не більше, ніж інше розумне, жива істота, тому і промовчав.

"Те, що сталося з вождем Снігових Волков турбує мене", - продовжував Кіл'джеден. - "І не в останню чергу тому, що він нарікає проти того, що відбувається. Є й інші - той, який з Фатальним Молотом, деякі з кланів Вітряного Клинка і Червоних ходок. Добре б, якби на ці незгодні голоси просто не звертали уваги, але у багатьох випадках це не так. У здійсненні мого задуму немає ніякого ризику. І я гарантую їх підпорядкування ".

"Звичайно, їм недостатньо заприсягтися у вірності", - говорив Кіл'джеден, задумливо постукавши у щоці довгим червоним пальцем. - "Багато зациклилися на значеннях" честі "і" вірності ". Ми повинні ... забезпечити їх лояльність раз і назавжди".

Маленькі очиці Гул'дана заблищали. "Що ти пропонуєш, про Великий?"

Кіл'джеден посміхнувся Гул'дану. Нер'зул вже відчував зв'язок між ними, бачачи, наскільки подібний Гул'дан на Кіл'джеден так, як сам він ніколи не був. Кіл'джедену доводилося використовувати спокусливу брехня і обман, щоб змусити Нер'зул виконувати свої вказівки; з Гул'даном ж він міг говорити відкрито.

"Є такий спосіб", - промовив Кіл'джеден, звертаючись відразу до обох оркам-шаманів. - "Спосіб назавжди прив'язати їх до нас. Забезпечити вічну вірність".

Нер'зул вважав, що звик до відчуття жаху після того, що відкрили йому предки, але тепер, слухаючи задум Кіл'джеден, усвідомив, що можна перевірити куди більший шок. Назавжди прив'язати. Забезпечити вічну вірність.

Назавжди поневолити.

Він глянув на палаючі очі Кіл'джеден і не зміг вимовити ні слова. Вистачить і просто кивка, він знав, але навіть цього не міг зробити. Він просто дивився, як пташка перед змією.

Кіл'джеден глибоко зітхнув. "Стало бути, ти відкидаєш шанс на спокутування в моїх очах?"

При звуках голосу Кіл'джеден, Нер'зул відчув, як ніби магія шоку залишила його. Слова, які застрягли в його горлі, вирвалися назовні, і, хоч він і знав, що вони означають його смерть, шаман визнав за необхідне сказати їх.

"Я відмовляюся приректи мій народ на рабське існування", - вигукнув він.

Кіл'джеден помовчав, потім кивнув. "Це твій вибір. Ти ж обрав і наслідки. Знай, шаман. Вибір твій нічого не змінить. Мої бажання все одно втіляться в життя. Але замість того, щоб здійснювати їх і перебувати поруч зі мною, тебе чекає доля безпорадного спостерігача. Я думаю, так буде цікавіше, ніж я просто переконуючи тебе ".

Нер'зул відкрив рот, щоб відповісти, але не зміг. Очі Кіл'джеден звузилися, а Нер'зул не міг зрушити з місця. Навіть серце його, голосно б'ється в грудях, билося лише з волі владики Кіл'джеден, і він знав це.

Як він міг опинитися таким недалеким дурнем? Як він міг не розібратися в хитросплетіннях брехні?

Як він міг повірити в ілюзії, послані цим ... монстром в образі духу його коханої дружини? Сльози котилися з очей його по щоках лише тому - він знав це! - Що так дозволив Кіл'джеден.

Кіл'джеден посміхнувся йому, а потім нарочито повільно переніс свою увагу на Гул'дана. Навіть у своєму приниженому стані Нер'зул випробував швидкоплинне полегшення в усвідомленні того, що ніколи не дивився на Кіл'джеден так, як Гул'дан, подібно голодному цуценяті, що очікує похвали.

"Немає потреби обплутувати тебе солодкою брехнею, чи не так, мій новий інструмент?" - Мовив Кіл'джеден, кажучи з Гул'даном майже по-доброму. - "Ти нге ухиляєшся від правди".

"Звичайно, немає, владика. Я живу, щоб служити тобі".

Кіл'джеден хохотнул. "Якщо вже я не буду брехати, то і ти не повинен. Ти живеш заради могутності. Ти бажаєш його. Ти прагнеш його. За останні кілька місяців сили твої зросли і тепер я можу тебе використовувати. Наше партнерство викликано ні шануванням, ні повагою, але лише желаеніе отримати обопільну вигоду. Що значить, воно швидше за все витримає перевірку часом ".

Різні емоції відбилися на обличчі Гул'дана. Схоже, він не знав, як реагувати на ці слова, а Нер'зул насолоджувався замішанням свого колишнього учня.

"Як ... ти скажеш", - випалив нарешті Гул'дан, а потім додав уже з більшою впевненістю: "Скажи, що я повинен зробити і, я клянусь, це буде зроблено".

"Поза сумнівами, ти здогадався, що я хочу знищити дренеї. Навіщо мені це, не твоя справа. Ти повинен знати лише, що мені це потрібно. Орки виконують цю місію відносно непогано, але можуть і краще. І будуть краще. Воїн гарний настільки , наскільки добре його зброю, і, Гул'дан, я збираюся дати тобі і твоєму народові таку зброю, якого у вас ніколи ще не було. Це займе трохи часу; спочатку ти мусиш дечому навчитися, перш ніж ти зможеш вчити інших. чи готовий ти і бажаєш цього? "

Очі Гул'дана засяяли. "Починай уроки, Величний, і ти побачиш, який здатний я учень".

Кіл'джеден розсміявся.

 * * *

Дуротан був покритий кров'ю, здебільшого своєї власної. Що пішло не так?

Адже все було нормально. Вони виявили мисливський загін, наздогнали його, атакували і очікували, коли шамани обрушать свою магію на голови дренеї.

Тільки не дочекалися. Замість цього один за одним орки з Снігових Волков падали під ударами блискучих клинків і синьо-білих спалахів магії дренеї. Борючись за своє власне життя, Дуротан на мить озирнувся і помітив Дрек'тара, відчайдушно обороняється посохом.

Що трапилося? Чому шамани не прийшли до них на допомогу? Про що думає Дрек'тар? Він володіє посохом ненабагато краще дитину ... чому б не використовувати магію?

Дренєї билися люто, використовуючи можливості, надані їм незрозумілим поведінкою шаманів. Вони атакували завзятіше, ніж Дуротан коли-небудь бачив, очі їх сяяли в передчутті можливої ??першої перемоги. Трава стала липкою від крові і ноги Дуротана роз'їхалися в сторони. Він впав, а його супротивник підняв свій меч.

Стало бути, прийшов час. Він помре в славній битві. Ось тільки славної він її не відчував. Інстинктивно він підняв сокиру, щоб парирувати неминучий удар, хоч і рука його була глибоко поранена в місці зчленування збруї і тепер тремтіла. Він глянув у вічі того, хто готувався вбити його.

І дізнався Ресталаана.

В ту ж мить ока капітана варти дренеї розширилися в впізнаванні і він зачекав з ударом. Дуротан хапав ротом повітря, намагаючись знайти в собі сили продовжувати бій. Ресталаан щось вимовив на своїй мові і все без винятку дренеї завмерли, деякі - з занесеними мечами.

Піднявшись на ноги, Дуротан зауважив, що в живих залишилося зовсім небагато його воїнів. Ще б кілька секунд бою і дренеї перебили б весь загін, втративши зі свого боку лише двох чи трьох.

Ресталаан обернувся до Дуротану. Безліч виразів читалося на його огидному обличчі: співчуття, огиду, співчуття, рішучість. "Заради співчуття і честі, які ти виявив нашому пророкові, Дуротан, син Гараді, я помилую тебе і твоїх родичів. Подбайте про своїх поранених і повертайтеся додому. Але не сподівайтеся на подібне надалі! Честь задоволена!"

Голова Дуротана паморочилося, ніби він був п'яний, а кров текла з глибоких ран. Лише силою волі він примусив себе залишатися на ногах, а дренеї відступили і незабаром зникли за горизонтом. Лише коли вони повністю зникли з поля зору, він дозволив ногам своїм підкосила і впав на коліна. Кілька ребер явно дали тріщину, а то і зовсім зламані, адже кожен подих дається з колючої болем.

"Дуротан!"

Це Бійка. Вона теж важко поранена, але голос її сильний. Дуротан відчув полегшення. Дяка предкам, вона жива.

Дрек'тар поспішив до них і поклав руки на серці Дуротана, щось шепочучи. Дуротан відчув тепло і біль відступила. Він зробив глибокий, солодкий подих.

"Хоч зцілювати вони мені дозволяють", - мовив Дрек'тар так тихо, що Дуротан не був упевнений, що почув ці слова.

"Зціли інших, а потім ми поговоримо", - сказав Дуротан. Дрек'тар кивнув, намагаючись не зустрічатися поглядом з вождем. Він і інші шамани поспішили магічно зцілювати ті рани, які могли, накладаючи на інші мазі і пов'язки. Рани у Дуротана все ще збереглися, але для життя вони не були небезпечні, тому він теж допомагав шаманів.

Коли Дуротан зробив все, що міг, він піднявся на ноги й озирнувся. Чи не менше п'ятнадцяти тел холоднішими на зеленій траві, в тому числі і роккаріі, його права рука. Дуротан похитав головою в подиві.

Потрібно повернутися з носилками і перенести занепалих в їх рідні землі. Їх покладуть на вогнище, зрадивши тіла вогню, прах - повітрю, а потім його поглинуть вода і земля. Духи їх відправляться в Ошу'ган і шамани спілкуватимуться з ними з питань особливої ??важливості.

Але чи буде так? Сталося щось жахливе і прийшов час з'ясувати це.

Злість від втрат охопила його. Незважаючи на те, що сказали йому предки, щось всередині Дуротана продовжувало нашіптувати йому, що ці атаки на дренеї - непоправна помилка. Він кинувся до Дрек'тару і з гарчанням схопив менш крупного орка, який сидів і пив воду, і ривком підняв його на ноги.

"Це була різанина!" - Вигукнув Дуротан, люто його трясучи. - "П'ятнадцять наших родичів лежать мертвими перед нами! Земля щедро напилася їх крові, а я не бачив, щоб ти або інші шамани застосували в битві своє мистецтво!"

Якийсь час Дрек'тар мовчав. На галявині запанувала повна тиша, бо ті, що вижили Снігові Вовки споглядали своїх лідерів. А потім тихим голосом Дрек'тар відповідав: "Стихії ... вони не відповіли нам на цей раз".

Очі Дуротана звузилися. Все ще тримаючи Дрек'тара за його шкіряний обладунок, він запитав у інших принишклих шаманів, дивляться на нього округленими очима: "Це правда? Вони не допомогли нам в битві?"

Шоковані і пригнічені, шамани закивали. Один вимовив тремтячим голосом: "Це правда, великий вождь. Я звертався до всіх з них по черзі. Вони сказали ... вони сказали, що це - порушення рівноваги і більше не дозволять нам використовувати їх сили".

Здивування Дуротана було перервано злим шипінням. Він обернувся до спотвореного від злоби обличчя Бійки. "Це більше, ніж просто знак! Це крик, бойовий клич про неправедності наших діянь!"

Повільно, намагаючись усвідомити значимість того, що сталося, Дуротан кивнув. Якби не проявленнное Ресталааном співчуття, він і всі члени його загону лежали б зараз на землі, тіла їх холоділи б з кожною миттю. Стихії відмовилися їм надалі надавати підтримку. Вони відкинули благання про допомогу шаманів.

Дуротан глибоко зітхнув і похитав головою, неначе фізично позбавляючись від темних думок. "Давайте доставимо поранених в їх будинку так швидко, як тільки зможемо. А потім ... я відправлю листа. Якщо те, чого я боюся, виявиться правдою - що не тільки шамани клану Снігових Волков відкинуті стихіями за те, що ми творимо з дренеї - слід про дещо поговорити з Нер'зул ".

 глава 11 |  глава 13


 Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  Глава 4. |  Глава 5. |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати