Головна

глава 16

день третій

Мені досі не віриться в те, що я зробила. Ендрю називає це миттю слабкості. Можливо, він має рацію, але я ще не скоро зумію себе пробачити.

Мішель ясно дала зрозуміти, що не засуджує мене. Її слова принесли мені деяке полегшення, але все одно, перебуваючи в одній кімнаті з нею або Ейданом, я відчуваю страшний сором. Мене добиває свідомість власної неповноцінності, і тому від їх розуміння стає ще важче.

Тиждень в гостях. Я до сих пір не знаю, в чому полягає затія Ендрю, але відчуваю себе його боржницею і не задаю питань. Всі ці дні він вів себе дуже приховано. Часто йшов з мобільником в інші кімнати, щоб я не чула його розмов. Один раз я все-таки спробувала підслухати і застигла на дивані, коли він пішов у кухню, щоб поговорити з Ешером. Але мені тут же стало соромно, і я спеціально включила телевізор.

Таблетки я брала менше тижня, а ось їх відсутність відчула відразу ж і в повній мірі. Я боюся визнаватися в цьому навіть самій собі, не те що Ендрю. Пару ночей я практично не спала через головного болю. Зараз ще болить, але вже менше. Але ж є люди, хто приймає такі таблетки місяцями і навіть роками, не в силах подолати залежність. Мені їх шкода ...

день четвертий

У вітальню входить Ейдан, на ходу переглядаючи отриману пошту. Добравшись до білого конверта, зупиняється і чомусь кидає погляд на мене. Тут у вітальні з'являється Ендрю.

- По-моєму, це тобі, - дивлячись на мене, каже йому Ейдан.

Я насторожує, зірвався з крісла і підходжу до Ендрю. Мені цікаво, від кого лист. Ендрю швидко опускає руку з конвертом, але я встигаю помітити, що адреса написана почерком Наталі.

Ендрю зрозумів, що я вже побачила.

- Ні, - каже він, хитаючи головою. - Я тобі покажу, але не зараз.

З цими словами він запихає конверт в задню кишеню джинсів.

Я повністю довіряю йому, але в мені зберігається частинка звичайного жіночої цікавості, і ця частинка шукає пояснень. З чого це раптом Наталі шле Ендрю листи? Незалежно від того, довіряєш ти близькій людині чи ні, мимоволі замислюєшся: а раптом між ними все-таки є якісь стосунки? Сама ти можеш бути якою завгодно: розумної, дурною, навіть непрохідною тупицею, але питання обов'язково спливе.

Тут же випихати це питання, не давши йому вкоренитися в мозку. Я знаю Ендрю і можу без удаваної скромності сказати: він ніколи не проміняв би мене на Наталі.

Схоже, вони просто щось задумали, маючи намір мені допомогти.

Намагаюся передбачити, але нічого не виходить.

день п'ятий

Сьогодні я розмовляю по телефону з Наталі, потім дзвоню своїй матері, а ще через якийсь час дзвонить Марна. Вона будує розмову так, наче ніякої вагітності у мене і не було. Вона добра і турботлива. А ось у моєї мами, здається, немає інших тем для розмови, крім відносин між мною і Ендрю. Її турбує, коли ж ми одружимося і їй «буде не соромно дивитися людям в очі». Можна подумати, що вона живе в дев'ятнадцятому столітті. Я намагаюся їй пояснити, вже не в перший раз, що мені не потрібно дороге весільну сукню, церемонія в церкві і тисячі доларів, викинутих на квіти, які через кілька днів зів'януть. Схоже, мама мене навіть не слухає. Вона хоче, щоб ми одружилися. Напевно, тоді вона перестане бачити в Ендрю просто хлопця, який спить з її дочкою. Мені важко вгадати хід маминих думок. Найчастіше і їй самій - теж.

Ендрю відправився до лікаря на чергову перевірку. Всякий раз, коли він ходить на ці перевірки, я сама не своя, поки він не повернеться. На щастя, він приніс хороші новини: ніяких патологічних змін не виявлено.

день шостий

Знову кажу з Наталі по телефону, проте як і раніше не заїкаюся про лист. І вона мовчить. Наталі щосили намагається не видати жодного секрету Ендрю, що робить наша розмова скутим. Суцільні вигуки і паузи. Мені хочеться сміятися. Я ж відчуваю: її підмиває викласти мені все і заспокоїтися.

день сьомий

Цей тиждень був найдовшою в моєму житті. Я не поспішаю вставати, перевертаючись з боку на бік. За вікном похолодало, однак справа не в погоді. Я нервую і не можу ні за що взятися. Ендрю встав годину назад. За цей час він заходив в кімнату всього один раз - шукав черевики. Він поцілував мене і посміхнувся, потім мовчки вийшов. Збуджений, але намагається не показувати виду.

Перевертаюся на інший бік, натягую ковдру і очі у вікно. Щосили світить сонце. На синьому небі - ні хмаринки.

Чую, як всі троє ходять по будинку.

Черевики Ендрю видають характерний скрип. Я заздалегідь знаю, що він йде в нашу кімнату. Так і є. Відкривши двері, зупиняється в отворі:

- Вставай і одягайся.

Я чекаю подальших пояснень, однак Ендрю кивком вказує на мою взуття, після чого закриває двері.

Як слухняна дівчинка, я встаю, одягаю свої улюблені джинси, вільний светр ручної в'язки, потім шкарпетки і мокасини. У вітальні, куди я виходжу, Мішель лежить на дивані, прикривши ноги пледом, і дивиться телевізор. Почувши мої кроки, вона повертається і тепло посміхається мені. Таке відчуття, ніби вона знає щось таке, чого не знаю я. Напевно так і є.

- Ендрю з Ейданом на вулиці, - каже вона, кивнувши в бік вхідних дверей.

Моє занепокоєння наростає. Повільно йду до дверей.

Вийшовши на ганок, я бачу ... трьох братів Перріш! Незрозуміло, звідки тут з'явився Ешер. Всі троє стоять біля «ворушачи», який Ендрю залишив в Техасі.

Намагаюся збагнути, що до чого. Добре, Ешер вирішив відвідати старшого брата. Але навіщо їм знадобилося приховувати його приїзд від мене? Щось тут не так. Не можу сказати, що я не рада бачити Ешера. Думка про звичайний родинному візит здається мені неспроможною. Швидше за все, Ешер - співучасник затії Ендрю.

Авто! Ось що вибивається із загальної картини. Ешер було б набагато простіше і швидше дістатися сюди літаком. Виникає здогад, чому Ешер приїхав саме на машині, але я щосили намагаюся її відштовхнути.

Збігаю кам'яними сходами ганку і обіймаю Ешера.

- Дівчинка, а ти приголомшливо виглядаєш, - каже він.

Як і у Ендрю, у нього світло-зелені очі і ямочки на щоках. Ешер стискає мене в обіймах і піднімає.

- Дуже рада тебе бачити, - кажу я і посміхаюся.

Раз у раз поглядаю на Ендрю. Його розпирає від посмішки і бажання нарешті розповісти про свою затію. Він тримається з останніх сил.

Дивлюся на машину, потім на Ешера, і так кілька разів.

- Значить, ти їхав сюди на ...

Чорт забирай, але ж все куди складніше, ніж мені здавалося! Машину ми залишили в Техасі. Ешер, наскільки я знаю, мешкає у Вайомінгу.

- Що тут взагалі відбувається? - Нарешті наважуюсь я запитати.

Ешер запитально дивиться на Ендрю. Той робить кілька кроків вперед:

- Я попросив Ешера перегнати "ворушити" сюди.

- А навіщо?

Ешер схрещує руки і встає біля задніх дверцят.

- Тому що твій хлопець божевільний, - сміючись, відповідає він. - І тому що він не довіряє фірмам, які займаються такою роботою.

Я знову повертаюся до Ендрю, чекаючи його пояснень. Порив холодного вітру атакує мій светр. Я мерзлякувато ежусь і ховаю руки в рукава.

- У тебе є п'ять хвилин на збори, - раптом каже мені Ендрю. Моє серце починає давати збої. - П'ять хвилин, і ні секундою більше, - додає він, постукуючи себе по лівому зап'ястку, де немає ніяких годин.

- Ендрю ...

- Це не обговорюється, - заявляє він. - Іди збирай речі.

Я тупо дивлюся на нього.

Моя здогадка виявилася вірною, проте це мене зовсім не радує. Я не хочу знову пускатися мандрувати ... Тобто насправді дуже навіть хочу, але ... не зараз. Ендрю вибрав невідповідний час.

- Залишилося чотири хвилини, - каже Ешер.

- Але ми не можемо ось так взяти і звалити, - заперечую я. - Це не ввічливо. Ешер щойно приїхав. Невже ти не хочеш поспілкуватися з Ендрю?

- З Ендрю я можу поспілкуватися в будь-який час, - заперечує Ешер. - А зараз тобі все ж краще послухатися його і зібрати свої манатки. Інакше він відвезе тебе, в чому стоїш. На весь тиждень - одні трусики.

- Три хвилини, дитинко, - з серйозним виглядом повідомляє Ендрю. - Я не шуткую. Швидко в будинок, збирай наші шмотки і назад.

Нарешті я бачу колишнього Ендрю. І чую цей тон, що не терпить заперечень ...

Коли я знову намагаюся сперечатися, Ендрю нагороджує мене лютим поглядом.

- Поспішай! Час закінчується, - гарчить він, вказуючи в сторону ганку.

Я чекаю ще секунд десять і тільки потім, блиснувши на нього очима, кажу:

- Дуже добре.

На цю «раптову» поїздку я погоджуюся лише тому, що знаю: Ендрю усіма силами хоче мені допомогти. Мене тут же захльостує почуття провини.

Відкинувши його жартівливе вимога зібратися за п'ять хвилин, я повертаюся і повільно повертаюся в будинок. Це мій мовчазний спосіб протесту.

- Мішель, ти знала? - Питаю я, проходячи повз неї.

- Природно, знала! - Кричить вона слідом.

Я спиною відчуваю, як вона посміхається.

Відкриваю двері кімнати, ставлю сумку на ліжко і кидаю туди свої ганчірки. Потім прямую у ванну за зубними щітками та іншими туалетним приладдям. Послідовно висмикую з розеток зарядні пристрої для наших мобільників, хапаю з нічного столика свій телефон і запихають в сумочку. Потім оглядаю кімнату: чи не забула чого.

Схоже, свої речі Ендрю зібрав завчасно, а я навіть не помітила.

Потім просто оглядаю кімнату. Повільно, дюйм за дюймом. Сама не знаю, для чого прохолоджуватися. Але така поведінка здається мені правильним.

Зовні доноситься три автомобільних гудка. Виринають зі своїх думок, вішаю на плече сумку, підхоплюю сумочку і виходжу.

- До зустрічі! - Каже мені Мішель.

Зупиняюся і незграбно обіймаю її. Обійнятися як слід мені заважає багаж.

- Приємної подорожі, - додає вона.

- Спасибі, що запросили нас.

Мішель посміхається і махає мені. Я штовхаю двері, виходжу на ганок і спускаюся. Ендрю відкриває багажник, і я засовую туди сумку. На збори я витратила значно більше відведених п'яти хвилин. Мені хочеться почути його бурчання.

- Ти готова? - Запитує Ендрю.

Втягую в себе холодне повітря, дивлюся на Ейдана і Ешера, потім підходжу і обіймаю їх.

- Радий, що ви до нас вибралися, - каже Ейдан.

- Тримай мого братика на короткому повідку, - додає Ешер.

Посміхаюся їм і стрибаю на пасажирське сидіння. Ендрю зачинив двері.

Брати прощаються. Ще через хвилину Ендрю вмощується на водійське місце. Разом з ним в салон встигає проникнути холодний вітер.

- Тепер слухай, як ми поїдемо, - каже Ендрю, поклавши руки на кермо. - Ми рушимо на південний схід, до узбережжя ...

- Стривай, - перебиваю я. - Ти що, спланував цю поїздку?

Чудеса, та й годі. Ендрю терпіти цього не може. Його кредо - спонтанність.

- Частково, - відповідає він, злегка посміхаючись. - Але так потрібно.

- Яка саме частина потрібна?

Він дивиться на мене. «Може, ти дозволиш мені договорити?» - Читаю я в його очах.

Замовкаю. Ендрю відкриває бардачок.

- Ми прямуємо на південь, на узбережжі, де проведемо всю зиму.

Сенс його слів доходить до мене не відразу. Скільки часу він збирається возити мене по дорогах? Що значить «всю зиму»? Чим більше я про це думаю, тим менше розумію. Ендрю дістає карту і розкладає її на рульовому колесі. Я з занепокоєнням стежу за його рухами.

- Терпіти не можу ці довбані холоду. Саме час їхати на південь. Там не буде ні снігу, ні сльоти на дорогах.

Що ж, відмінний план. Я сама не любителька холодів. У цьому підприємець прав. Киваю і слухаю його подальші пояснення. Палець Ендрю показує наш маршрут.

- У Віргінії ми виберемося на узбережжі і поїдемо далі на південь. Твою Північну Кароліну просто проїдемо, без заїзду в Ролі. Чуєш?

- Зрозуміла.

У божевіллі Ендрю є певна логіка, і мені якось не хочеться з нею сперечатися.

Ендрю повертається до карти. Його палець рухається вниз.

- Потім Південна Кароліна, Джорджія, а далі ми проїдемо вздовж усього узбережжя Флориди: від Фернандіна-Біч до Пенсаколи.

Його палець креслить плавну криву, повторюючи берегову лінію Флориди.

- І скільки часу займе наша подорож?

- А яка різниця? - З посмішкою питає він.

Потім наспіх складає карту і запихає між сидіннями.

- На цей раз точки нашої подорожі визначаю я, - додає Ендрю. - В основному тому, що не хочу морозити власний зад. І ще тому, що ... так потрібно. - Останні слова він вимовляє, дивлячись перед собою.

- Ендрю, навіщо ти все це затіяв?

- Тому що це правильно. - Він знову повертається до мене. - І тому що ти сидиш в машині.

- Тому що я сиджу в машині? - Ошелешено перепитую я.

- Так, - злегка киває він.

- Але ... як розуміти твої слова?

Він посміхається, і його зелені очі відразу теплішають. Він стосується мого підборіддя, цілує мене і каже:

- Ти могла б влаштувати мені скандал. Могла б послати мене подалі, тільки-но я велів тобі йти і збирати речі. Але ти цього не зробила. - Ендрю знову мене цілує, залишаючи на губах присмак м'яти. - Ти ж пішла збирати речі не тільки тому, що я так сказав. Ти сама цього хотіла. Кемрін, ти не з тих жінок, для яких слово чоловіки - закон. Ти відгукуєшся тільки на ті мої пропозиції, що співзвучні твоїм бажанням. Я частіше виступаю, як ... свічка запалювання.

Я намагаюся і не можу приховати посмішку. Ендрю чмокає мене в лоб, потім випрямляється. Він заводить двигун. «Шевель» відгукується незадоволеним бурчанням.

Ендрю прав. Всі його прохання і вимоги я виконувала лише тому, що в душі хотіла того ж самого. Скарги не береться до уваги. Але дивно, як Ендрю вдається дізнатися те, чого я хочу, раніше мене?

Ендрю

 глава 15 |  глава 17


 глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати