Головна

глава 15

- Кемрін! Дитинка, прокидайся. Ну будь ласка.

Я трясу її і так і сяк, міцно стиснувши їй плече. Ніякої реакції. Це мене турбує. З тривогою змішуються злість і образа. Але занепокоєння сильніше. Я ж відчуваю: щось негаразд.

- Вставай! - Знову трушу її.

Поняття не маю, скільки цих чортових таблеток вона проковтнула, але, судячи з майже порожньому пластиковому флакону, досить. Мене починає охоплювати паніка. Я не піддаюся, сподіваючись на розум. Кемрін рівно дихає. Її серце теж б'ється рівно. Тоді чому вона не прокидається?

Її очі відкриваються, і я полегшено зітхаю:

- Кемрін, подивися на мене.

Вона неуважно водить очима, потім їй вдається сфокусувати погляд на мені.

- Ну чого? - Зі стогоном запитує вона і намагається знову опустити повіки, але я хапаю її за плечі і змушую сісти.

- Я сказав, прокидайся. Чи не закривай очі.

Кемрін сідає. Тупо озирається. І знову - в її реакціях нічого незвичайного. Так поводиться кожен, кого насильно розбудили і кому дуже хочеться спати далі.

- Скільки таблеток ти проковтнула?

Це вже питає Мішель. Вона стоїть в дверях, у мене за спиною.

- Може, викликати тобі «швидку»?

Питання Мішель виробляє чарівну дію. Кемрін миттєво прокидається. Може, злякалася «швидкої»? Або до неї нарешті дійшов зміст моїх запитань? Тепер Кемрін дивиться на мене широко розкритими переляканими очима.

- Скільки цих чортових таблеток ти проковтнула? - Знову питаю я.

Кемрін дивиться на нічний столик, де стоїть пластиковий флакон. Судячи з маркування, такі ліки відпускають суворо за рецептом. Кемрін невластиво довго спати. Я все розумію: вона вчора втомилася. До полудня я взагалі не смикався. Але вона не прокинулася ні на годину, ні в два. Коли я увійшов до кімнати, щоб провідати її, мені на очі і попався цей чортів флакон. Він валявся на підлозі.

- Кемрін!

Я знову її трушу, намагаючись повернути увагу.

Вона дивиться на мене, і в її очах відбивається кілька емоцій. Я не знаю, яка з них сильніше: відчуття приниженості, каяття, образа, гнів або покірність долі. Потім її очі наповнюються сльозами. У неї починають тремтіти плечі, потім все тіло. Вона падає мені на руки і відчайдушно ридає. Це розриває мені серце.

- Ендрю, - гукає мене Мішель.

- Не хвилюйся, з нею все буде в порядку, - не обертаючись, кажу я.

Я готовий сам заплакати і в той же час продовжую злитися на Кемрін. Мені здавлює груди.

Мішель тихо закриває двері.

Я даю Кемрін виплакатися. Моя сорочка стає мокрою. Я мовчу. Говорити ми будемо потім. Їй треба вилити все сльози, які вона утримувала в собі. Але злість і образа не проходять. Треба взяти себе в руки, інакше я можу наговорити їй зовсім не тих слів. Я обіймаю її тремтяче тіло, цілу їй волосся і намагаюся не заплакати сам. Злоба і образа мені в цьому допомагають.

- Я дуже винна! - Вигукує Кемрін.

За якусь мить я встигаю відчути її пронизливий біль, чому мої погані почуття випаровуються. Ще міцніше обіймаю Кемрін.

- Ти переді мною вибачатися? - Дивуюся я.

Усувають її від себе і несамовито мотаю головою. Потім повертаюся до питання, заданому кілька хвилин тому.

- Ти мені так і не відповіла, скільки таблеток ти проковтнула, - кажу я, дивлячись їй в очі.

- Всього три. Вчора вночі. Ніяк не могла заснути.

- А скільки їх було у флаконі?

- Не знаю. Напевно, двадцять.

- І давно ти їх приймаєш?

- З вівторка, - помовчавши, зізнається Кемрін. - Ці таблетки прописали моєї матері. Я випадково натрапила на них, коли у мене боліла голова. Думала, швидше пройде. Потім почала приймати вже ... так ...

В її очах знову блищать сльози.

Я витираю їх.

- Як же так, Кемрін? - Я обіймаю її. - Про що ти думала?

- Ні про що! - Схлипує вона. - Сама не розумію, що зі мною.

- Ні, ти дуже добре розумієш, що з тобою. - Беру її обличчя в долоні. - Втрата Лілі тебе підкосила, і ти не знаєш, як з цим впоратися. Шкода, що ти все це носиш в собі і до сих пір не захотіла поговорити зі мною.

Кемрін не намагається вирватися з моїх рук, але відводить очі. Кожна секунда її мовчання дуже боляче б'є по мені.

- Кемрін! - Я безуспішно намагаюся змусити її дивитися мені в очі. - Поговори зі мною. Ти повинна поговорити зі мною. Ти ж не зробила нічого поганого. Ти не могла запобігти те, що трапилося. Тобі потрібно це знати. Ти повинна по ...

Вона виривається і тепер дивиться на мене. Очі повні болю і ... чогось ще.

- Це моя провина! - Заявляє вона і відсувається. Потім встає з ліжка, схрещує руки на грудях і повертається до мене спиною.

- Кемрін, це не твоя вина. - Я підходжу до неї.

В останню секунду вона стрімко повертається і кричить:

- Ні, Ендрю, це моя вина! - Сльози струмками котяться у неї по щоках. - Мені було ніяк не відбутися від думок про зворотний бік своєї вагітності. Вона сплутала всі наші задуми. Ми чотири місяці стирчали в Галвестоні. Я не уявляла, як ми взагалі кудись виберемося з дитиною! Такі думки не проходять безслідно. Це моя, і тільки моя, вина, що ми втратили Лілі, і я продовжую ненавидіти себе за те, що я така! - Вона закриває обличчя руками.

- Кемрін, що не наговорюй на себе! - Я знову повинен звідкись вискакувати й обіймаю її. - Ти ні в чому не винна. - Чи коли-небудь в моєму голосі було стільки пристрасті. Ми обидва тремтимо. - Поглянь на мене. Я розумію твої почуття. Але якщо батьки втрачають дитини, нехай і не встиг народитися, вони винні обидва. Я теж винен. Я багато думав про це. Якби Лілі можна було врятувати, я б зробив все.

Кемрін не треба нічого говорити. Я знаю: її почуття збігаються з моїми. Але вона все одно вимовляє:

- Я не шкодувала, що завагітніла. І я ... я хочу, щоб Лілі повернулася.

- Знаю знаю. - Я веду Кемрін і саджу на краєчок ліжка. Сам сідаю навпочіпки, спираючись руками в її стегна. Потім беру за руки. - Ти не винна.

Вона змахує сльозинки. Потім ми мовчки сидимо. Довго. Мені цей час здається вічністю. Здається, що Кемрін вірить мені або не хоче сперечатися. Потім вона дивиться на стіну у мене за спиною і тихо питає:

- Невже я тепер перетворюся на лікарську наркоманку?

Мені хочеться сміятися, але я стримуюся. Лише качаю головою і ласкаво посміхаюся, злегка натискаючи пальцями на її зап'ястя:

- У тебе був момент слабкості. Навіть дуже сильні люди не застраховані від такого. Двадцять таблеток болезаспокійливого, проковтнуті за чотири дні, не зроблять тебе наркоманкою. Звичайно, за таке ніхто не похвалить, проте залежність ти не придбаєш.

- Ейдан і Мішель, напевно, вже склали думку про мене.

- Заспокойся. Вони нормальні люди. Вони не будуть вважати тебе наркоманкою. І ніхто інший теж. - Сідаю поруч з нею. - Це взагалі нікого не стосується. Ми з тобою самі розберемося.

- Зі мною такого ніколи не було, - відчужено говорить Кемрін, дивлячись перед собою. - До сих пір повірити не можу.

- Ти була ... не в собі. З того дня, як не стало Лілі.

У кімнаті знову встановлюється дивна тиша. Я розумію: зараз Кемрін напружено думає і треба дати їй можливість розібратися з думками.

А потім вона каже:

- Ендрю, може, нам просто не треба було жити разом.

Ці слова обрушуються на мене, як удар, та такий сильний, що мені не зітхнути. Я приголомшений. Все, що я збирався сказати, вилетіло з голови. У мене гулко б'ється серце.

- Чому ти мені це сказала? - Питаю я через якийсь час.

Я не знаю її відповіді, але мені вже страшно.

Кемрін як і раніше дивиться перед собою. Сльози повільно котяться по її щоках. В її очах я бачу нескінченну біль. Напевно, і вона бачить, як боляче мені.

- Я це сказала ... тому що все, кого я люблю, або кидають мене, або вмирають.

Ось воно що! У мене відлягло від серця, але справжнього полегшення немає. Мене захлеснула її біль.

До мене доходить: але ж Кемрін вперше розкрилася. Вперше зробила це страшне зізнання. Згадую про те, що мені розповіла Наталі. Пригадую наші з Кемрін розмови на дорозі і розумію: глибини її болю до сих пір були забороненою темою. Для всіх і для неї самої.

- З мого боку егоїстично так говорити, - продовжує вона. Я слухаю, не перебиваючи. - Батько нас покинув. Мама змінилася. Бабуся - єдина, хто не змінилася, кому я завжди могла уткнутися в коліна, померла. Ієн помер. Коула посадили. Наталі вдарила мене в спину. Лілі ... - Вона дивиться на мене. Її біль став ще сильніше. - І ти.

- Я? - Знову сідаю навпочіпки перед нею. - Але ж я нікуди не пішов. Я з тобою, Кемрін. І завжди буду з тобою. - Я беру її за руки. - Не важливо, що ти робиш або що відбувається між нами. Я ніколи тебе не кину. Я завжди буду поруч. - Я стискаю її руки. - Пам'ятаєш, як я сказав, що ти для мене - цілий світ? Ти просила: якщо раптом забудеш ці слова, нагадати їх тобі. Ось я і нагадую.

Її тіло здригається від ридань.

- Але і ти міг померти, - схлипує вона. - Я сиділа у тебе в лікарні і боялася, що кожен день стане для тебе останнім. Але ти не помер. Ти став виходити. А боязнь тебе втратити залишалася. Минали тижні, місяці. Я відчувала: мені потрібно звикнути до думки, що одного разу ти підеш. Я це знала. Причина могла бути яка завгодно. Ти не міг випадати з загального правила.

- Однак я не вмер і нікуди не пішов. - Намагаюся посміхнутися, але заважає розпач, що охопив мене від її слів. - Я не помер. Просто не міг померти, оскільки знав: ти завжди поруч, нас чекає довге життя. Я не міг залишити тебе одну в цьому житті.

- А раптом залишиш? - (Цього питання я не очікував.) - Що, якщо у тебе знову розвинеться пухлина?

- Чи не розвинеться. Але навіть якщо таке й станеться, я знову дам їй бій і виграю. Я вісім місяців не ходив до лікарів. Мій випадок вважався запущеним, але пухлини немає, а я живу. При твоєї наполегливості, при твоїй готовності відшмагати мене по дупі, якщо я пропущу черговий огляд, у пухлини просто немає шансів мене здолати.

Мої слова не переконують Кемрін, але я помічаю на її обличчі промінчик надії. Як я хотів побачити цей промінчик!

- Прости мене, - каже вона.

В інший час я б став заперечувати. Зараз не заперечую. Даю їй виговоритися, щоб вона для себе закрила цю тему.

- Ти напевно не знав, який ідіотський багаж я притягла разом з собою в твоє життя.

Намагаючись хоч трохи підняти їй настрій, гладжу її голі коліна і кажу:

- Я б любив тебе, навіть якби ти психували через вагу і після кожної їжі йшла в туалет, щоб вивернути з'їдене. Таких дівчат повно. Навіть якби у тебе були таємні сексуальні фетиші на кшталт клоунських костюмів.

Вона сміється крізь сльози. Я теж посміхаюся.

Піднімають їй підборіддя і дивлюся в її прекрасні синьо-блакитні очі:

- Кемрін, Лілі ... ще не була готова прийти в цей світ. Чому - не знаю, але в тому, що трапилося, не винна ні ти, ні хто-небудь інший. У цей ти можеш повірити?

- Так, - киває вона.

Я нахиляюся і цілу її в лоб, потім в губи.

Тепер тиша в кімнаті не здається мені гнітючою. Звичайно, Кемрін не може, як за помахом чарівної палички, миттєво стати колишньою. Головне, вона відчуває себе краще. Це я бачу по її очам. Наша розмова розвантажив їй розум і душу. Добре, що так сталося. Кемрін потребувала цю розмову. Їй була потрібна поштовх ззовні. Імпульс від люблячого чоловіка, а не від когось, кому вона байдужа і у кого є правильні відповіді на всі випадки життя.

Вона потребувала моєї допомоги. І в мені самому.

- Йдемо. - Я встаю і беру Кемрін за руку.

Вона не противиться. Хапаю з нічного столика нещасливий флакон і веду Кемрін в ванну, що примикає до гостьовій кімнаті. Там піднімаю кришку унітазу і подаю Кемрін флакон. Раніше, ніж я встигаю щось сказати, вона перевертає флакон і перекидає залишки, чотири або п'ять таблеток, в унітаз.

- Досі не вірю, що була такою слабкою. - Вона дивиться у вир, що захоплює таблетки в надра каналізації. Потім переводить погляд на мене. - Ендрю, але ж я легко могла до них звикнути. Навіть уявити страшно.

- Могла, але не звикла, - кажу я, не давши їй розвинути цю думку. - У тебе був момент слабкості. Ти його подолала. Тема вичерпана.

Я виходжу з ванної. Кемрін теж виходить і зупиняється посеред кімнати.

- Ендрю ... - вимовляє вона.

- Дай мені тиждень, - прошу я, повертаючись до неї.

Моє прохання трохи бентежить її.

- Тиждень на що?

- Виконай моє прохання. - Я злегка посміхаюся. - Залишся тут зі мною на тиждень.

- Ну добре, - не надто впевнено відповідає Кемрін. - Я залишуся тут з тобою на тиждень.

Вона до цих пір не розуміє, на що погодилася.

Але Кемрін вірить мені, і це для мене головне. Незалежно від її бажання, я збираюся зробити те, що дуже потрібно нам обом.

Кемрін

 глава 14 |  глава 16


 глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати