Головна

Глава 31. СОВ

Рон був такий радий, що зумів допомогти Ґрифіндору видряпати Кубок з квідичу, що на наступний день не міг ні на чому зосередитися. Він знову і знову брався обговорювати матч, і Гаррі з Герміоною ніяк не вдавалося знайти момент, щоб заговорити про Грохха. Правда, вони не дуже старалися почати цю розмову: ні Гаррі, ні Герміоні не хотілося повертати Рона з небес на землю таким жорстоким чином. Оскільки день знову видався ясний і теплий, вони переконали Рона зайнятися підготовкою до іспитів під березою на березі озера: там було менше сторонніх вух, ніж в ґрифіндорській вітальні. Спочатку Рон не прийшов в захват від цієї ідеї - йому набагато більше подобалося сидіти у вежі, де його раз у раз дружньо плескали по плечу, а часом і знову затягували «Візлі - наш король», - однак через деякий час погодився, що йому теж корисно подихати свіжим повітрям.

Вони розклали підручники в тіні берези і сіли самі, в двадцятий раз слухаючи розповідь Рона про те, як вчора він узяв свій перший м'яч.

- Ну, то є я адже пропустив м'яч від Девіса, так що цілковитої певності щодо собі не було, але, не знаю вже чому, коли Бредлі полетів на мене - він і взявся щось невідомо звідки, - я раптом подумав:

"Ти зможеш!"

І у мене залишилося не більше секунди, щоб вибрати, куди кинутися, - розумієте, він ніби як метил в праве кільце, ну, в сенсі, для мене праве, а для нього-то ліве, - але мені ніби внутрішній голос підказав, що він фінтить, і я вирішив ризикнути і кинувся вліво - стало бути, від нього вправо, - і ... ну, ви бачили, чим це скінчилося, - скромно сказав він, без будь-якої необхідності скуйовджуючи собі волосся і озираючись, щоб переконатися, що найближчі їхні сусіди - купка пліткують між собою третьокурсників з Пуффендуя - почули його слова. - А хвилин через п'ять дивлюся - на мене летить Чемберс ... Що? - Рон обірвав себе на середині фрази, побачивши вираз обличчя Гаррі. - Чого ти посміхаєшся?

- Нічого, - швидко відповів Гаррі і уткнувся носом в конспект по трансфігурації, намагаючись стерти з обличчя посмішку. Правда ж полягала в тому, що секунду тому Рон дуже яскраво нагадав Гаррі іншого гравця в квідич, який колись куйовдив собі волосся під цим же самим деревом. - Просто я Господа, бо ми перемогли, ось і все.

- Так, - повільно сказав Рон, насолоджуючись звучанням цих слів, - ми перемогли. Ти помітив, яке обличчя було у Чанг, коли Джіні схопила снітч прямо у неї під носом?

- Вона, напевно, розплакалася, - гірко сказав Гаррі.

- Ага ... правда, скоріше від досади, ніж від чогось ще ... - Рон трохи насупився. - Але ти хоч бачив, як вона відкинула мітлу, коли приземлилася?

- Ну ... е-е ... - протягнув Гаррі.

- Чесно кажучи ... немає, Рон, - сказала Герміона, важко зітхнувши, відкладаючи книжку і спрямовуючи на нього вибачається погляд. - Ти вже нас прости, але все, що ми з Гаррі бачили вчора на стадіоні, - це перший гол Девіса.

Мальовничо розпатлане волосся Рона, здавалося, поникли від розчарування.

- Ви не дивилися матч? - Тихо сказав він, розгублено дивлячись на них. - Ви не бачили жодного мого кидка?

- Ну ... ні, - сказала Герміона, примирливо торкаючись до його руки. - Але ми не хотіли йти зі стадіону, Рон, - нам довелося це зробити!

- Та НУ? - Запитав Рон. Його обличчя загрозливо почервоніло. - Це навіщо ж?

- Через Геґріда, - сказав Гаррі. - Тепер ми знаємо, чому він вічно ходить в синцях з тих пір, як повернувся від велетнів. Він покликав нас з собою в ліс, і ми не могли відмовити - він так умовляв ... Загалом, слухай ...

Весь розповідь зайняв у нього п'ять хвилин, після чого вони обурення на обличчі Рона поступилося місцем глибокої недовіри.

- Він привів одного з них з собою і заховав в Лісі?

- Ага, - похмуро підтвердив Гаррі.

- Та ні, - сказав Рон, немов, заперечуючи те, що сталося, міг його змінити. - Ні, не може бути!

- І все-таки він це зробив, - твердо сказала Герміона. - Грохха приблизно шістнадцяти футів зростанням, любить видирати з коренем двадцятифутових сосни і знає мене, - вона хмикнула, - під ім'ям нім.

У Рона вирвався нервовий смішок.

- І Гегрід хоче, щоб ми ...

- Навчили його англійської, - закінчив за нього Гаррі.

- Він збожеволів, - сказав Рон майже побожним тоном.

- Так, - роздратовано підтвердила Герміона, перегорнувши сторінку «Ступінчастої трансфігурації» і похмуро розглядав ряд діаграм, які ілюструють перетворення сови в театральний бінокль. - Я теж починаю так думати. Але, на жаль, ми з Гаррі обіцяли йому допомогти.

- Що ж, доведеться вам порушити свою обіцянку, тільки і всього, - твердо заявив Рон. - Тобто я хочу сказати ... у нас же іспити на носі, і шансів, що ми не вилетимо з школи, приблизно ось стільки. - Він зблизив великий і вказівний пальці, залишивши між ними лише вузьку щілину. - Та й взагалі ... пам'ятаєте Норберта? І Арагогом? Ми хоч раз що-небудь виграли від знайомства з чудовиськами з числа Хагрідових приятелів?

- Ти маєш рацію, але вся біда в тому, що ... ми обіцяли, - жалібним голосом сказала Герміона.

Рон пригладив розпатлане волосся. Здавалося, він серйозно задумався.

- Ну гаразд, - зітхнув він. - Хагріда адже ще не вигнали. А якщо вже він протримався так довго, може, протримається і до кінця семестру, і тоді нам не доведеться навіть близько підходити до Грохха.

 * * *

Околиці замку сяяли на сонці, як чисто вимиті; безхмарне небо усміхалося своєму власному відображенню в іскриться гладі озера; по шовкових зелених галявинах зрідка пробігала брижі від легкого вітерцю. Настав червень, але для п'ятикурсників це означало одне: іспити нарешті підійшли до них впритул.

Їм більше не задавали нічого додому; всі уроки були присвячені повторення питань, які, на думку викладачів, майже напевно повинні були зустрітися їм на іспитах. В атмосфері гарячковою, зосередженої підготовки Гаррі забув майже про все на світі, крім СОВ, хоча часом, особливо на уроках настійок, гадав, чи вдалося Люпина поговорити зі Снейпом щодо продовження занять по окклюменціі. Якщо і вдалося, то Снейп, мабуть, проігнорував Люпина так само, як тепер ігнорував Гаррі. Втім, Гаррі це цілком влаштовувало: у нього вистачало турбот і хвилювань і без додаткових уроків з Снейпом, та й Герміона, до його полегшення, була в ці дні дуже зайнята для того, щоб лаяти його за нехтування порадами Дамблдора; вона ходила, постійно бурмочучи щось собі під ніс, і ось вже який вечір не залишала по кутах одяг для ельфів.

Герміона була не єдиною, хто напередодні СОВ почав поводитися дивно. У Ерні Макміллана з'явилася погана звичка розпитувати всіх підряд про те, як вони готуються до іспитів.

- Скільки годин на день у вас йде на підготовку? - З маніакальною блиском в очах запитав він у Гаррі і Рона, коли вони разом йшли на травологію.

- Не знаю, - сказав Рон. - Кілька.

- Більше восьми чи менше?

- Менше, напевно, - відповів Рон, злегка стривожений.

- У мене вісім, - випнувши груди, сказав Ерні. - А то і всі дев'ять. Я ще по годині до сніданку кожен день викроюю. Вісім - це у мене середня цифра. У вдалий вихідний можу і до десяти дотягнути. У понеділок у мене вийшло дев'ять з половиною. У вівторок не так добре - всього сім з чвертю. Зате в середу ...

Гаррі був дуже вдячний професорові стебел за те, що в цей момент вона запросила їх в оранжерею і Ерні довелося замовчати.

Тим часом Драко Мелфоя знайшов новий спосіб сіяти паніку.

- Зрозуміло, важливо не те, скільки ви знаєте, - голосно повчав він Креба і Гойла перед уроком зельеваренія за кілька днів до початку іспитів. - Важливо, кого ви знаєте. Батько вже багато років на короткій нозі з бабою Гризельдой Марчбенксу, головуючим Чарівної екзаменаційної комісії, - вона і на званих вечерях у нас бувала, і взагалі ...

- Як по-вашому, це правда? - Тривожно прошепотіла Герміона Гаррі з Роном.

- Якщо і так, ми все одно нічого не можемо вдіяти, - похмуро відповів Рон.

- Не думаю, що це правда, - спокійно сказав за їх спинами Невіл Лонґботом. - Справа в тому, що Гризельда Марчбенксу дружить з моєю бабусею, і вона ніколи не згадувала про Мелфоя.

- А яка вона, Невілл? - Тут же запитала Герміона. - Сувора?

- Чесно кажучи, у них з бабусею багато спільного, - пригнічено признався Невілл.

- Ну, таке знайомство тобі вже у всякому разі не зашкодить, - підбадьорливо зауважив Рон.

- Навряд чи від цього буде хоч якийсь зиск, - ще більш сумно сказав Невілл. - Бабуся весь час твердить їй, що мені далеко до батька ... так ви й самі бачили, яка вона, в лікарні святого Мунго ...

Невілл похмуро втупився в підлогу. Гаррі, Рон і Герміона обмінялися поглядами, але не придумали, що йому відповісти. У перший раз Невілл згадав про свою зустріч з ними в чарівної лікарні.

Тим часом торгівля з-під поли різними засобами, які сприяють підвищенню концентрації, жвавості розуму і уважності, яка і раніше процвітала серед п'яти-і семікурсніков, досягла свого апогею. Гаррі і Рон відразу ж спокусилися пляшкою еліксиру Баруффіо для інтелектуального зростання - її запропонував їм шестикласників з Когтеврана Едді Кармайкл. Він запевняв, що в минулому році отримав на СОВ «чудово» з дев'яти предметів лише завдяки еліксиру, і готовий був розлучитися з цілою пінтою за сміховинною ціною в дванадцять галеонов. Рон пообіцяв Гаррі, що розплатиться з ним за свою половину, як тільки закінчить Хогвартс і вийде на роботу, але перш ніж вони вдарили по руках, Герміона забрала в Кармайкла пляшку і вилила її вміст в унітаз.

- Герміона! Ми ж хотіли це купити! - Заволав Рон.

- Не будьте ідіотами, - огризнулася вона. - Ви б ще купили у Гарольда Дінгл порошок з кігтя дракона! І досить про це!

- У Дінгл є порошок з кігтя дракона? - Жадібно спитав Рон.

- Уже ні, - відповіла Герміона. - Його я теж конфіскувала. Всі ці штучки - чисте ошуканство, зрозуміло?

- Тільки не кіготь дракона! - Вигукнув Рон. - Це класна річ, вона так прочищає мізки, що ти потім кілька годин ходиш розумний-преумний ... Герміона, дай мені щепоточку цього порошку, будь ласка, він же не зашкодить ...

- Може і пошкодити, - стримано відгукнулася Герміона. - Я його розглянула. Насправді це сушений послід Докса.

Після цього повідомлення у Гаррі з Роном пропала охота ганятися за мозковими стимуляторами.

На наступному уроці трансфігурації вони отримали розклад іспитів і ознайомилися з правилами їх проведення.

- Як бачите, - сказала професорка Макґонеґел, коли учні переписали з дошки дати і час усіх іспитів, - ви будете здавати СОВ протягом двох тижнів. Ранкові години відведені під письмові роботи, післяобідні - під перевірку практичних навичок. Практичний іспит з астрономії, зрозуміло, буде проходити вночі.

Далі, я повинна попередити вас, що на ваші екзаменаційні приналежності накладені виключно жорсткі Антіобманние закляття. Використання напоминалок, а також самоотвечающіх пір'я, накладних манжет-шпаргалок і самоправящіхся чорнила заборонено. На жаль, практично щорічно в школі знаходиться, як мінімум, один учень, який вважає, що йому під силу обвести Чарівну екзаменаційну комісію навколо пальця. Можу тільки висловити надію, що серед грифіндорців таких не виявиться. Наш новий ... директор, - Макґонеґел вимовила це слово з тим же виразом, яке з'являлося на обличчі тітки Петунії під час прибирання квартири, коли вона стикалася з особливо впертим плямою на килимі, - попросила деканів факультетів попередити своїх учнів, що шахрайство буде каратися найсуворіше - оскільки, як ви самі розумієте, ваші результати можуть кинути тінь на нові порядки, встановлені директором ...

Професорка Макґонеґел ледь помітно зітхнула. Гаррі побачив, як затремтіли крила її Точеного носа.

- Проте у вас немає причин не показати все, на що ви здатні. Вам необхідно думати про майбутнє.

- Можна запитати, пане професоре? - Підняла руку Герміона. - Коли стануть відомі наші результати?

- У липні кожному з вас відправлять сову з оцінками, - сказала Макґонеґел.

- Прекрасно, - виразним пошепки вимовив Дін Томас. - Значить, до канікул можна не псувати собі нерви.

Гаррі уявив, як через півтора місяця буде сидіти на Прівіт-драйв, чекаючи своїх оцінок по СОВ. Що ж, подумав він, принаймні, один лист цього літа йому забезпечено.

Їх перший іспит, по теорії заклинань, був призначений на ранок понеділка. У неділю по обіді Гаррі погодився перевірити Герміону, але майже відразу ж пошкодував про це: вона страшно хвилювалася і раз у раз вихоплювала у нього підручник, щоб подивитися, чи не допустила вона у відповіді якихось дрібних помилок. Зрештою Гаррі сильно дісталося по носі гострим краєм «Успіхів заклинальних наук».

- Займися-ка ти цим сама, - твердо сказав він, повертаючи їй книгу і витираючи заслезілісь очі.

Тим часом Рон, заткнувши вуха пальцями і беззвучно рухаючи губами, читав конспекти з заклинанням за два роки, Шеймус Фінніган, лежачи горілиць, повторював визначення незалежного заклинання, а Дін перевіряв його по «Загальної теорії заклинань» для п'ятого курсу. Парваті з Лавандою відпрацьовували основні Заклинання руху, змушуючи свої пенали гасати наввипередки вздовж краю стола.

За вечерею напередодні іспиту панувала атмосфера легкої пригніченості. Гаррі і Рон майже не говорили, але їли з апетитом, зголоднівши за цілий день занять. Однак Герміона раз у раз відкладала ніж з виделкою і пірнала під стіл, щоб вивудити з сумки книгу і перевірити який-небудь факт або цифру. Рон уже збирався сказати їй, що треба нормально поїсти, інакше вона не засне, як раптом вилка вислизнула з її ослаблих пальців і з гучним дзвоном упала в тарілку.

- Тримайте мене, - пробурмотіла вона, дивлячись в вестибюль. - Невже це вони? Екзаменатори?

Гаррі і Рон миттєво повернулися на лаві і втупилися в відчинені двері. У вестибюлі стояла Амбридж, а поруч з нею - група дуже древніх на вигляд магів і чарівниць. Гаррі з задоволенням відзначив, що Амбридж явно нервує.

- Може, подивимося ближче? - Запропонував Рон.

Гаррі і Герміона кивнули, і троє друзів поспішили до розкритим дверей. Переступивши поріг, вони сповільнили крок і чинно пройшли повз екзаменаторів. Гаррі подумав, що крихітна сутула ведунья з зморшкуватим, немов затягнутим павутиною особою і є професор Марчбенксу; Амбридж зверталася до неї з великою повагою. Мабуть, професор Марчбенксу була глуха: вона відповідала Амбридж дуже голосно, хоча їх розділяло не більш двох кроків.

- Прекрасно, прекрасно добралися, ми приїжджаємо сюди вже далеко не в перший раз! - Нетерпляче сказала вона. - До речі, щось я давненько не отримувала звісток від Дамблдора! - Додала вона, оглядаючи зал, точно сподівалася, що колишній директор ось-ось з'явиться з комірчини для мітел. - Де він зараз, не знаєте?

- Не маю поняття, - відповіла Амбридж, кидаючи злісний погляд на Гаррі, Рона та Герміону які застрягли біля підніжжя сходів: Рон вдав, що зав'язує розпустилася шнурок. - Але насмілюся припустити, що Міністерство магії незабаром його відшукає.

- Навряд чи! - Гаркнула крихітна Марчбенксу. - Хіба тільки Дамблдор сам захоче, щоб його знайшли! Вже я-то знаю ... сама брала у нього ЖАБА по трансфігурації і заклинань ... Що він витворяв своєю паличкою - я такого в житті не бачила!

- М-м ... так ... - промямлила Амбридж. Гаррі з Роном та Герміоною піднімалися по мармурових сходах, ледве волочачи ноги. - Дозвольте провести вас в учительську. Адже ви не відмовитеся від чашечки чаю після такої подорожі?

Залишок вечора пройшов досить сумно. Всі намагалися щось повторити в останню хвилину, але користі від цього було небагато. Гаррі ліг у ліжко, раніше, але лежав без сну, як йому здалося, не одну годину. Він згадував консультацію щодо вибору професії та заяву розгніваної Макґонеґел про те, що вона допоможе йому стати мракоборцем, чого б їй це не коштувало. Тепер, перед самими іспитами, він шкодував, що не виявив більш скромних намірів. Він розумів, що не йому одному нині не спиться, але ніхто з його товаришів не подавав голосу і нарешті мало-помалу все заснули.

На ранок, за сніданком, п'ятикурсники як і раніше майже не розмовляли між собою. Парваті бурмотіла собі під ніс заклинання, і сільничка перед нею судорожно підстрибувала. Герміона перечитувала «Успіхи заклинальних наук» з такою швидкістю, що погляд її здавався розплився, а Невілл кожні півхвилини кидав ніж або виделку і перекидав вазочку з мармеладом.

Коли сніданок скінчився, п'яти- і семікурснікі залишилися тинятися в вестибюлі, а інші учні розійшлися по аудиторіях. Потім, о пів на десяту, що залишилися почали клас за класом запрошувати назад до Великої зали, який став в точності таким же, яким Гаррі бачив його у вир пам'яті, коли СОВ здавали його батько, Сіріус та Снейп: чотири факультетських столу прибрали, замінивши їх безліччю парт, звернених до кінця Залу, де знаходився стіл для викладачів. За ним стояла професорка Макґонеґел. Коли все розсілися по місцях і заспокоїлися, вона сказала: «Отже, почали» - і перевернула величезні пісочний годинник. Поруч з ними були розкладені і розставлені запасні пір'я, баночки з чорнилом і сувої пергаменту.

Гаррі з гулко б'ється серцем взяв свій квиток - Герміона, що сиділа на три ряди праворуч від нього і на чотири парти ближче до викладачів, вже писала як божевільна - і прочитав перше питання «а) приведіть магічну формулу і б) опишіть руху палички, за допомогою яких можна змусити предмети літати ».

У Гаррі в голові майнула неясна картина: кийок, що ширяє високо в повітрі і з тріском обрушується на товстий череп троля ... Слабо посміхаючись, він схилився над пергаментом і почав писати.

 * * *

- Ну що, все не так уже й погано, а? - Стурбовано спитала Герміона через дві години у вестибюлі, все ще стискаючи в руці свій екзаменаційний білет. - Правда, я не впевнена, що віддала належне Звеселяючим заклинанням, - у мене просто часу не вистачило ... Ви згадали про заклинання, що знімає гикавку? Я побоялася, що це буде вже занадто ... а на питання Двадцятого й третього ...

- Герміона, - твердо сказав Рон, - що було, те загуло. Давай не відповідатимемо на всі питання по другому разу - особисто мені цілком вистачило і одного.

П'ятикурсники пообідали разом з усіма іншими (на час обіду факультетські столи повернули в Великий зал), а потім перейшли в невелику кімнатку поруч з Великим залом, звідки їх повинні були запросити на усний іспит. Незабаром їх почали викликати маленькими групами в алфавітному порядку; ті, хто чекав своєї черги, напівголосно бурмотіли заклинання і відпрацьовували рухи паличкою, час від часу випадково пригощаючи сусідів стусаном в око або в спину.

Прозвучало ім'я Герміони. Тремтячи, вона вийшла з кімнати разом з Ентоні Голдстейн, Грегорі Гойлом і Дафной Грінгласс. Минулі іспит не поверталися назад, так що Гаррі і Рон не знали, як проявила себе Герміона.

- Та нічого за неї хвилюватися. Пам'ятаєш тест по заклинанням, коли вона набрала сто дванадцять відсотків? - Сказав Рон.

Через десять хвилин професор Флитвік виклікнул:

- Паркінсон, Пенсі! Патіл, Падма! Патіл, Парваті! Поттер, Гаррі!

- Ні пуху ні пера, - тихо сказав Рон.

Гаррі пройшов до Великої зали, міцно, до тремтіння стискаючи в руці паличку.

- Професор Тофтом вільний, Поттер, - проскрипів Флитвік, що стоїть відразу за дверима. Він показав Гаррі на маленький столик у кутку, за яким сидів, напевно, найдавніший і самий лисий з усіх екзаменаторів. Неподалік від нього Гаррі побачив професора Марчбенксу - вона приймала іспит у Драко Мелфоя.

- Так, значить, ви і є Поттер? - Запитав професор Тофтом. Він звірився з відомістю і подивився на що наближається до нього Гаррі поверх пенсне. - Той самий знаменитий Поттер?

Краєчком ока Гаррі чітко побачив, як Мелфой кинув на нього спопеляючий погляд. Стакан, який він підняв в повітря заклинання левітації, впав на підлогу і розлетівся на друзки. Гаррі не зміг придушити посмішку. Професор Тофтом підбадьорливо посміхнувся йому у відповідь.

- Ну добре, - сказав він деренчливим старечим голоском, - не треба нервувати. А тепер будьте так ласкаві, візьміть цю підставку для яйця і змусьте її перекувирнуться кілька разів.

В цілому Гаррі, як йому здалося, виступив досить непогано. Заклинання левітації вдалося йому безперечно краще, ніж Малфою. Правда, він переплутав магічні формули зростання і зміни кольору, так що щур, яку йому веліли зробити помаранчевої, роздулася до розмірів борсука. Хоча Гаррі сам виправив свою помилку, він порадів тому, що поруч не було Герміони, і після іспиту не став повідомляти їй про цей інцидент. Втім, він розповів про нього Рону - сам Рон примудрився перетворити тарілку в великий гриб і гадки не мав про те, як це у нього вийшло.

Увечері відпочивати було ніколи: після вечері вони відразу вирушили в свою вітальню і взялися за підготовку до завтрашнього іспиту по трансфігурації. Коли Гаррі нарешті добрався до ліжка, голова у нього йшла обертом від складних магічних теорій і діаграм.

Вранці, на письмовому іспиті, він забув визначення Змови обміну, але після обіду, мабуть, відігрався на усному. У всякому разі, він зумів змусити свою ігуану зникнути повністю, тоді як нещасна Ханна Аббот у сусіднього столу зовсім втратила голову і примудрилася перетворити свого тхора в цілу зграю фламінго - в результаті іспит перервали на десять хвилин, щоб зловити всіх птахів і винести їх з Залу .

У середу вони здали іспит з травологіі (якщо не брати до уваги легкого укусу зубастою герані, для Гаррі все пройшло порівняно добре), а на четвер був призначений іспит із захисту від темних мистецтв. Тут Гаррі вперше відчув, що йому нема в чому собі дорікнути. Він без праці відповів на всі письмові запитання, а на усному іспиті з особливим задоволенням застосовував усі необхідні Щитові чари на очах у Амбридж, яка холодно спостерігала за ним від дверей.

- Браво, браво! - Вигукнув професор Тофтом (в цей раз він знову екзаменував Гаррі), коли Гаррі на його прохання ефектно розправився з Боггартом. - Чудово! Що ж, гадаю, це все, Поттер ... якщо тільки ... - Він трохи подався вперед. - Я чув від свого близького друга Тиберія Огдена, що ви можете викликати Патронуса ... Чи не бажаєте продемонструвати? Звичайно, за додаткові бали ...

Гаррі підняв паличку, глянув прямо на Амбридж і уявив собі, що її звільняють.

- Експекто патронум!

З його палички вирвався срібний олень і проскакав по залу з кінця в кінець. Всі екзаменатори проводили його очима, а коли він звернувся в сріблястий серпанок, професор Тофтом захоплено зааплодував своїми жилавими, вузлуватими ручками.

- Прекрасно! - сказав він. - Дуже добре, Поттер, можете йти!

Біля дверей, проходячи повз Амбридж, Гаррі зустрівся з нею поглядом. У куточках її широкого жаб'ячого рота грала мерзенна посмішка, але Гаррі це не зачепило. Якщо він хоч що-небудь у чому-небудь розумів (втім, про всяк випадок він не збирався дзвонити про свій успіх), йому тільки що поставили «відмінно».

У п'ятницю у Гаррі з Роном був вихідний, а Герміона здавала стародавні руни. Оскільки попереду був ще цілий вікенд, друзі вирішили відпочити від підготовки. Розтягнувшись і позіхаючи біля відчиненого вікна, з якого віяв теплий літній вітерець, вони грали в чарівні шахи. Вдалині, на узліссі Ліси, маячив Гегрід - він проводив урок у младшекурсніков. Гаррі спробував вгадати, яких істот вони вивчають, і вирішив, що єдинорогів, оскільки хлопці стояли, злегка розступилися. Тут отвір за портретом розкрився, і в кімнату зробила крок Герміона. Вона була сильно не в дусі.

- Як твої руни? - Запитав Рон, позіхаючи і потягуючись.

- Я неправильно переклала «ехваз», - люто сказала Герміона. - Це значить «товариство», а не «захист». Я переплутала його з «ейхваз».

- Та ну тебе, - ліниво сказав Рон. - Це ж тільки одна помилка. Ти все одно отримаєш свою ...

- Замовкни! - Огризнулася Герміона. - Іноді від однієї помилки залежить доля всього іспиту. До того ж, хтось знову підсунув до Амбридж в кабінет нюхлера. Не розумію, як вони примудрилися впоратися з новою дверима, але я тільки що проходила повз і чула, як вона там кричить, - можна було подумати, що він намагається відкусити шматочок від її ноги ...

- Здорово, - хором сказали Гаррі і Рон.

- Зовсім це не здорово! - Гаряче вигукнула Герміона. - Ви що, забули? Вона вважає, що це витівки Хагріда! А якщо вона його вижене, ми з вами наплачемося!

- У нього зараз урок. Вона не зможе його звинуватити, - сказав Гаррі, махнувши в сторону вікна.

- Іноді мене вражає твоя наївність, Гаррі. Ти правда думаєш, що їй потрібні докази? - Герміона явно не збиралася заспокоюватися. Вона рішуче вийшла з кімнати в спальню для дівчаток і з гуркотом зачинила за собою двері.

- Мила дівчинка з чудовим характером, - пробурмотів Рон, підштовхуючи свою королеву на поле, де стояв один з коней Гаррі.

Герміона ходила насуплених майже весь вікенд. Втім, Гаррі з Роном колись було звертати на це увагу: вони витратили левову частку суботи та неділі на підготовку до іспиту з варіння зілля, призначеного на понеділок. Від цього іспиту Гаррі чекав найбільших неприємностей; він був упевнений, що на ньому прийде кінець його надіям стати мракоборцем. І дійсно, письмове завдання виявилося досить важким, проте за питання про перевертнів зілля Гаррі, схоже, набрав максимальну кількість балів: на другому курсі він брав це заборонене зілля і тому зумів описати його дію у всіх подробицях.

Після обіду з'ясувалося, що Гаррі даремно так відчайдушно боявся практичного іспиту: коли поруч не було Снегг, він відчував себе перед котлом набагато вільніше. Невілл, який сидів зовсім близько від Гаррі, теж виглядав набагато веселіше, ніж на уроках настійок. Коли професор Марчбенксу сказала: «Будь ласка, відійдіть від котлів - ваш час закінчився», Гаррі закупорив пляшку із зразком, майже впевнений в тому, що принаймні не провалився.

- Залишилося тільки чотири іспити, - втомлено сказала Парваті Патіл, коли вони прямували назад до ґрифіндорської вітальні.

- Тільки! - Уїдливо відповіла Герміона. - У мене попереду нумерологія, а важче цього, напевно, нічого немає!

У всіх вистачило розуму утриматися від заперечень, так що їй не вдалося вилити на них свій гнів і вона обмежилася тим, що відчитала якихось першокурсників за надто гучне хихикання в вітальні.

На вівторок призначили іспит з догляду за магічними істотами. Гаррі був сповнений рішучості здати його якнайкраще, щоб не підставляти Хагріда під удар. Практичні випробування проходили на зеленій галявині біля узлісся Забороненого лісу. Учнів попросили впізнати Нарлен серед дюжини звичайних їжаків (правильний метод полягав у тому, щоб запропонувати їм усім по черзі молоко; Нарлен, вкрай підозрілі істоти, чиї голки мають цілу низку чарівних властивостей, зазвичай приходять від цього в сказ, вважаючи, що їх намагаються отруїти); показати, як потрібно поводитися з лукотрусом; погодувати і почистити вогняного краба, уникнувши при цьому серйозних опіків, і, нарешті, вибрати з безлічі продуктів ті, що не принесуть шкоди хворому антилопу.

Гаррі бачив, як Гегрід схвильовано спостерігає за ними з вікна своєї хатини. Коли екзаменаторша Гаррі, симпатична пухкенька відьмочка, посміхнулася йому і повідомила, що він може йти, Гаррі крадькома показав Геґрідові великий палець, а потім попрямував назад до замку.

Письмовий іспит з астрономії в середу вранці пройшов без неприємних сюрпризів. Гаррі не був упевнений, що правильно назвав всі супутники Юпітера, проте не сумнівався, що населених левами серед них немає ... Практична астрономія мала розпочатися ввечері, а пообідній час відвели під пророцтва.

Навіть за мірками самого Гаррі, давно втратив надію освоїти цю науку, він виступив з рук геть погано. Йому легше було б побачити рухомі картинки на порожньому столі, ніж в магічному кристалі, який вперто залишався прозорим; він абсолютно розгубився під час ворожіння по чайному листу, заявивши, що йому здається, ніби професор Марчбенксу незабаром зустріне товстого, смуглокожего і наскрізь мокрого незнайомця, і на довершення до всього сплутав лінію розуму з лінією життя на її руці і повідомив їй, що вона повинна була померти в минулий вівторок.

- Ну вже тут-то ми зобов'язані були провалитися, - похмуро пробурмотів Рон, коли вони піднімалися по мармурових сходах. Тільки що він помітно підняв Гаррі настрій розповіддю про те, як детально описав зовнішність потворного чоловіка з бородавкою на носі, що з'явився в його магічному кристалі, а потім підняв очі і виявив, що це було відображення його екзаменатора.

- Даремно ми взагалі вибрали цей ідіотський предмет, сказав Гаррі.

- Що ж, зате тепер ми нарешті зможемо від нього відмовитися.

- Так, - погодився Гаррі. - Не треба більше прикидатися, ніби нас хвилює, що відбудеться, якщо Юпітер з Ураном остаточно посваряться.

- А я більше не буду переживати, якщо чайне листя у мене в чашці будуть твердити: «Помри, Рон, помри!» - Просто візьму та й викину їх у відро для сміття, там їм саме місце.

Гаррі розсміявся, і як раз в цей момент їх нагнала Герміона. Він тут же обірвав сміх, побоюючись розлютити її.

- Ну, по-моєму, нумерологію я здала нормально, - сказала вона, і обидва друзі зітхнули з полегшенням. - Мабуть, до вечері ще встигнемо швиденько проглянути зоряні карти ...

Об одинадцятій, піднявшись на верхівку Астрономічної вежі, вони переконалися, що ніч для спостережень над зірками видалася ідеальна - тиха і безхмарна. Околиці замку купалися в сріблястому місячному світлі, повітря було прохолодне, що бадьорить. Вони набудували телескопи і по команді професора Марчбенксу почали заповнювати порожні карти, які їм роздали.

Професори Марчбенксу і Тофтом ходили серед них, спостерігаючи за тим, як вони визначають точні координати планет і зірок, видимих ??в телескоп. Тишу зрідка порушували тільки шелест карт, випадковий скрип телескопа, поправляє на опорі, та дряпання по пергаменту численних пір'я. Минуло півгодини, потім годину, і маленькі квадратики відбитого золотого світла на землі долі стали зникати один за іншим - це гасли вікна в замку.

Однак коли Гаррі закінчив наносити на карту сузір'я Оріона, парадні двері замку відкрилися прямо під парапетом, у якого він стояв, і на кам'яні сходи і галявину перед нею хлинув світло. Поправляючи телескоп, Гаррі глянув униз і, перш ніж двері знову закрилися і галявина знову занурилася в морок, встиг помітити на яскраво освітленій траві чиїсь подовжені тіні - їх було не то п'ять, чи то шість.

Гаррі знову припав до окуляра і підстроїв його - тепер він спостерігав Венеру. Подивившись вниз, він приготувався завдати планету на карту, але щось йому завадило; його перо завмерло над пергаментом, він покосився вниз і побачив на галявині з півдюжини рухомих фігур. Якби вони не рухалися і місячний світло не сріблив їм верхівки, їх не можна було б розрізнити на тлі темної землі. Навіть на такій відстані хода того, хто очолював ходу - його фігура була самої коротенької, - здалася Гаррі знайомої.

Гаррі не міг зрозуміти, з чого це Амбридж заманулося відправитися на прогулянку після півночі, та ще в компанії п'ятьох невідомих. Тут позаду нього хтось кашлянув, і він згадав, що іспит в самому розпалі. Він вже встиг забути координати Венери. Похапцем притулившись оком до телескопа, він знову знайшов її і знову зібрався нанести на карту, як раптом його слух, напружившись в очікуванні незвичайних звуків, вловив далеко стукіт, луною разнесшійся по пустинній території школи, і відразу за ним - приглушений гавкіт собаки.

Він підняв погляд; серце його закалатало, як молоток. У вікнах у Гегріда горіло світло, і на їх фоні вимальовувалися силуети людей, які перетнули галявину. Двері відчинились, і він ясно побачив, як поріг хатини переступили шість чітко окреслених фігур. Потім двері знову зачинилися, і настала тиша.

У Гаррі засвербіло під ложечкою. Він хотів було обернутися і перевірити, чи помітили що-небудь Рон і Герміона, проте в цю мить до нього підійшла ззаду професор Марчбенксу, і Гаррі поспіхом нахилився над картою, крадькома поглядаючи в бік хатини Гегріда. Тепер він уже не повертався, боячись, що екзаменатори подумають, ніби він підглядає в чужі роботи. Що увійшли в хатину люди час від часу з'являлися в її вікнах, затуляючи світло.

Відчуваючи, як професор Марчбенксу свердлить поглядом його потилицю, Гаррі знову притулився оком до телескопа і дивився на місяць, хоча визначив її положення не менше години тому, але як тільки Марчбенксу рушила далі, з далекої хатини долинув рев, злетівши крізь темряву до самої верхівки астрономічної вежі. Кілька сусідів Гаррі виринули з-за своїх телескопів і стали вдивлятися в темряву в напрямку хатини Гегріда.

Почувся сухуватий кашель професора Тофтом.

- Будь ласка, друзі мої, зосередьтеся, - м'яко сказав він.

Велика частина учнів повернулася до телескопів. Гаррі подивився наліво: погляд Герміони був прикутий до хатини Гегріда.

- Кхм ... залишилося двадцять хвилин, - нагадав професор Тофтом.

Герміона підскочила і тут же зігнулася над своєю зоряною картою; Гаррі подивився на свою і зауважив, що помилково назвав Венеру Марсом. Він нахилився, щоб виправити напис.

Знизу щось голосно бабахнуло. Кілька людей сіпнулися від несподіванки і заволали «ай!», Наткнувшись оком на свої телескопи.

Двері Хагріда розчинилися навстіж, з хатини хлинув потік світла, і вони ясно побачили на порозі масивну фігуру господаря - він ревів від люті і потрясав кулаками, а шестеро осіб навколо, судячи з тонким червоним промінчиками, які вони направляли в його сторону, намагалися вразити його приголомшуючим закляттям.

- Негідники! - Закричала Герміона.

- Ну-ну, шановна! - Обурився професор Тофтом. - Ви на іспиті!

Але ніхто вже не звертав на зоряні карти жодної уваги. Промені червоного світла все ще металися біля хатини Гегріда, але чомусь немов відскакували від нього: він як і раніше стояв, випроставшись на весь зріст, і як і раніше, наскільки міг судити Гаррі, відбивався від нападників. Крики і крики розносилися по всій території школи, хтось крикнув: «Будьте ж мудрі, Гегрід!»

- Чорта з два, Доліш! Так просто ви мене не візьмете! - Заревів Геґрід у відповідь.

Гаррі бачив крихітний силует Ікла - він намагався захистити господаря, кидаючись на оточили його чарівників, але незабаром в нього влучило закляття і він впав замертво. Випустивши лютий крик, Гегрід згріб винуватця в оберемок і відкинув геть; той пролетів футів десять і впав на землю і більше не вставав. Герміона охнула, притиснувши руки до рота; Гаррі озирнувся на Рона і зауважив, що він теж переляканий. До сих пір ніхто з них ще не бачив Хагріда розлюченим по-справжньому.

- Дивіться! - Пискнула Парваті, спершись об парапет і вказуючи на парадні двері замку, які знову відкрилися; на темну галявину знову пролився світло, і до хатини лісничого кинулася ще одна висока чорна постать.

- Це неподобство! - Схвильовано вигукнув професор Тофтом. - Залишилося всього шістнадцять хвилин!

Але хлопці пропустили його оклик повз вуха: вони спостерігали за новим учасником подій, щодуху мчить до місця, де розгорілася битва.

- Як ви смієте! - Крикнув ця людина на бігу. - ЯК ви смієте!

- Це Макґонеґел! - Прошепотіла Герміона.

- Залиште його в спокої! Негайно! - Пролунав у темряві голос Макґонеґел. - За яким правом ви на нього нападаєте? Він не зробив нічого, що могло б послужити ...

Герміона, Парваті і Лаванда дружно заверещали: люди у хатини послали назустріч декану їх факультету не менше чотирьох оглушати заклять. На півдорозі між хатиною і замком червоні промені потрапили в неї - на мить постать Макґонеґел немов засвітилася зсередини зловісним червоним світлом, потім ноги її відірвалися від землі, вона впала навзнак і більше не ворушилася.

- Розірви мене горгулья! - Вигукнув професор Тофтом, який, мабуть, теж встиг зовсім забути про іспит. - Без жодного попередження! Це обурливо!

- Труси! - Заревів Геґрід. Його слова були добре чутні на верхівці вежі, і після цього вигуку в замку знову спалахнуло кілька вікон. - Жалюгідні труси! Отримуйте! Ось вам!

- О Боже! - Ахнула Герміона.

Гегрід пригостив двох найближчих до нього супротивників потужними ударами; судячи з того, як вони впали додолу, це був чистий нокаут. Гаррі побачив, як Гегрід зігнувся вдвічі, і вирішив, що його нарешті здолали за допомогою закляття. Але ні - в наступну мить Гегрід випростався знову. Тепер у нього на спині чорніло щось схоже на тюк, і Гаррі зрозумів, що це бездушне тіло Ікла.

- Взяти його, взяти! - Волала Амбридж, проте її останній помічник явно не поспішав звести знайомство з Хагрідовимі кулаками - навпаки, він задкував так швидко, що спіткнувся об лежачого без почуттів товариша і впав. Гегрід розвернувся і кинувся бігти з Іклом на плечах. Амбридж послала йому вслід ще одне оглушати закляття, але промахнулася, і Гегрід, щосили мчить до далеких воріт, зник у темряві.

Настала тривожна тиша, яка тривала, напевно, цілу хвилину. Приголомшені учні не відриваючись дивилися вниз, у темряву. Потім пролунав слабкий голос професора Тофтом:

- Е-е ... прошу, у вас ще п'ять хвилин.

Хоча Гаррі заповнив всього дві третини карти, він не міг дочекатися кінця іспиту. Коли призначені п'ять хвилин минули, вони з Роном та Герміоною абияк насунув на телескопи футляри і кинулися вниз по гвинтових сходах. Ніхто з учнів і не думав лягати в ліжко - всі вони голосно і збуджено обговорювали біля підніжжя сходів ті події, свідками яких їм довелося стати.

- Яка підлість! - Вигукнула Герміона. Вона була так роздратована, що мова погано її слухався. - Напасть на Хагріда посеред ночі!

- Очевидно, на цей раз Амбридж хотіла обійтися без сцен - пам'ятайте Трелоні? - Глибокодумно зауважив Ерні Макміллан, протискуючись до них крізь натовп.

- А Гегрід-то, ось молодець! - Сказав Рон, хоча вигляд у нього був швидше стурбований, ніж захоплений. - Чому це від нього відскакували їх закляття?

- Напевно, велетнів кров допомогла, - тремтячим голосом пояснила Герміона. - Велетнів взагалі дуже важко оглушити закляттям, вони як тролі, прямо непрошібаемая ... але як же бідна Макґонеґел ... чотири оглушати закляття прямо в груди, а вона ж уже далеко не дівчинка!

- Жах, жах, - підтакнув Ерні, солідно хитаючи головою. - Ну ладно, я пішов спати. Бувайте усі!

Хлопці навколо них розходилися, все ще жваво обговорюючи побачене.

- Принаймні, їм не вдалося засадити Хагріда в Азкабан, - сказав Рон. - Він, мабуть до Дамблдора відправився, як думаєте?

- Так, напевно, - погодилася Герміона. Здавалося, вона ось-ось заплаче. - Ах, як все жахливо! Я так сподівалася, що Дамблдор скоро повернеться, а замість цього ми втратили і Гегріда!

Вони побрели назад до ґрифіндорської вітальні й виявили, що там яблуку ніде впасти. Шум у хатини лісничого розбудив кілька людей, а ті підняли друзів. Шеймус з Діном, трохи випередили Гаррі, Рона й Герміону, вже розповідали про те, що вони бачили і чули з верхівки Астрономічної вежі.

- Але з чого їй звільняти Хагріда? - Похитавши головою, спитала Анджеліна Джонсон. - Це ж не Трелоні - в нинішньому році він викладав набагато краще, ніж зазвичай!

- Амбридж ненавидить напівлюдей, - гірко сказала Герміона, сівши в крісло. - Вона давно намагалася вигнати Хагріда.

- А ще вона думала, що це Гегрід запускає до неї в кабінет нюхлеров, - подала голос Кеті Белл.

- Ах ти, чорт забирай, - вилаявся Лі Джордан і тут же прикрив рот рукою. - Це ж я їх їй підсовував. Фред з Джорджем залишили мені кілька штук - ну, я і левітіровать їх через вікно.

- Вона все одно б його звільнила, - сказав Дін. - Він був дуже дружний з Дамблдором.

- Що правда то правда, - сказав Гаррі, сідаючи в крісло навпроти Герміони.

- Я дуже сподіваюся, що з професоркою Макґонеґел все в порядку, - мало не плачучи, сказала Лаванда.

- Її принесли назад в замок, ми бачили з вікна спальні, - сказав Колін Кріві. - Вона не дуже добре виглядала.

- Мадам Помфрі поставить її на ноги, - твердо сказала Алісія Спінет. - Вона чудовий цілитель.

Вітальня спорожніла тільки годині о четвертої ранку. У Гаррі сну не було ні в одному оці; він ніби знову і знову бачив, як тікає Гегрід; згадуючи про Амбридж, він так злився, що не міг придумати для неї гідної кари, хоча в пропозиції Рона кинути її в яму, повну голодних соплохвостов, безумовно було здорове зерно.

Він заснув, винаходячи варіанти жахливої ??помсти, і встав з ліжка через три години, аж ніяк не відчуваючи себе відпочив.

Заключний іспит, з історії магії, був призначений на післяобідній час. Після сніданку Гаррі з задоволенням повернувся б в ліжко, але йому потрібно було ще раз повторити пройдене, і він, зціпивши голову руками і щосили намагаючись не дрімати, сів біля віконця в вітальні і почав переглядати стопку зайнятих у Герміони конспектів висотою в добрих три з половиною фути.

О другій годині пополудні п'ятикурсники увійшли до Великої зали і, зайнявши свої місця, стали чекати дозволу перевернути квитки. Гаррі відчував, що виснажився до межі. Йому хотілося тільки одного - щоб все це швидше скінчилося і він міг піти і заснути; а завтра вони з Роном поїдуть на стадіон - він збирався випробувати нову мітлу Рона - і будуть насолоджуватися дорогоцінної свободою ...

- Будь ласка, переверніть квитки, - сказала професор Марчбенксу через викладацького столу. - Отже, почали!

Гаррі тупо втупився на перше питання. Лише через кілька секунд він усвідомив, що не розуміє ні слова. Десь нагорі, біля краю високого вікна, билася в скло муха, і її дзижчання заважало зосередитися. Повільно, болісно він нарешті зібрався з думками і почав писати відповідь.

Виявилося, що йому дуже важко згадувати імена; до того ж він раз у раз плутав дати. Він вимушено пропустив четвертий питання («Як ви вважаєте, позитивним або негативним був вплив нового закону про чарівні палички на гоблинский заколоти в вісімнадцятому столітті?»), Вирішивши, що повернеться до нього потім, якщо буде час. Він сміливо атакував п'яте питання («Як був порушений Статут про секретність в 1749 році і які заходи були прийняті, щоб запобігти його подальші порушення?»), Але не міг позбутися підозри, що забув кілька важливих подробиць; його переслідувало неясне відчуття, що в цій історії якось замішані вампіри.

Він з нетерпінням чекав питання, на який зможе відповісти напевно, і його погляд зупинився на питання номер десять: «Опишіть обставини, які призвели до створення Міжнародної конфедерації магів, і поясніть, чому чаклуни Ліхтенштейну відмовилися в неї вступати», - він читав про це тільки сьогодні вранці!

Він став писати, час від часу відриваючись від роботи, щоб поглянути на великі пісочний годинник, що стояли близько професора Марчбенксу. Він сидів прямо за Парваті Патіл - її довге чорне волосся лежали на спинці стільця у нього перед носом. Разів зо два-три він ловив себе на тому, що вирячився на крихітні золотисті відблиски, що ковзають по ним, коли вона злегка повертає голову, і йому доводилося як слід труснути головою, щоб позбутися від мари.

«Першим президентом Міжнародної конфедерації магів став П'єр Бонаккорд, але його обрання було оскаржене чарівним співтовариством Ліхтенштейну, оскільки ...»

З усіх боків навколо Гаррі старанно скрипіли пера - звук був такий, наче в залі копошаться полчища щурів. Сонце жарило йому в потилицю. Чим же цей Бонаккорд так насолив чародіїв з Ліхтенштейну? У Гаррі було враження, що там не обійшлося без тролів ... Він знову безглуздо втупився на волосся Парваті. Ось якби він освоїв легіліменціі - що б йому пасувало виконати у неї в потилиці віконце і підглянути, як саме троллям вдалося посіяти розбрат між П'єром Бонаккордом і ЛІХТЕНШТЕЙНСЬКОГО чаклунами!

Гаррі закрив очі і уткнувся обличчям в долоні, так що алое світіння на внутрішній стороні повік згасло, поступившись місцем темряві і прохолоді. Бонаккорд хотів заборонити полювання на тролів і дати троллям права ... але Ліхтенштейну досаждало плем'я особливо злісних гірських тролів ... Ага, згадав!

Він відкрив очі - від сліпучої білизни пергаменту на них навернулися сльози. Він повільно написав два рядки про тролів, потім переглянув все, що встиг зробити раніше. Мабуть, в його роботі не дуже багато фактів і подробиць - а ось Герміона напевно розгорнулася і списала на тему про Конфедерації не одну сторінку ...

Він знову закрив очі, намагаючись уявити собі ці сторінки, намагаючись пригадати ... Перший з'їзд Конфедерації відбувся у Франції - так, про це він вже написав ... Гобліни з'явилися на засідання і були вигнані ... він написав і про це .. . А з Ліхтенштейну так ніхто і не приїхав ...

«Думай», - наказав він собі, закривши обличчя руками, а навколо як і раніше скрипіли пера, пишучи нескінченні відповіді, і пісок в годиннику сипався тонкою цівкою ...

Він знову йшов по прохолодному темному коридору до Відділу таємниць, крокував твердо і цілеспрямовано, іноді переключаючись на біг, впевнений, що вже тепер-то неодмінно досягне мети своєї подорожі ... Як завжди, чорні двері відчинилися перед ним, і він опинився в круглій кімнаті з численними дверима ...

Вперед по кам'яній підлозі в другі двері ... танцюючі на стінах і підлозі світлові відблиски і це дивне механічне цокання, але розбиратися немає часу, йому треба поспішати ...

Він минув останні кілька кроків, що відділяли його від третіх дверей, і вона розчинилися, як попередні ...

І знову він опинився в високому, як собор, залі зі стелажами, на яких лежали скляні кульки ... його серце забилося дуже швидко ... зараз він нарешті потрапить туди, куди потрібно ... Добравшись до ряду номер дев'яносто сім, він повернув наліво і поспішив далі по вузькому проходу між стелажами ...

Але в самому кінці проходу, на підлозі, була якась фігура - ця чорна фігура корчилася, немов поранена тварина. Від переляку і хвилювання у Гаррі стислося серце.

І раптом з його власних уст пролунав голос - високий, байдужий, позбавлений будь-якої людської теплоти.

- Візьми його і віддай мені ... ну ж, бери ... я не можу до нього доторкнутися ... зате ти можеш ...

Чорна фігура на підлозі ворухнулася. Гаррі побачив, як перед його очима з'явилася біла рука з довгими пальцями, стискає паличку, - це була його рука ... І знову почув холодний, високий голос:

- Круціо!

Людина на підлозі закричав від болю, спробував встати, але відразу ж, скорчившись, впав знову. Гаррі сміявся. Він підняв паличку, що виходить із неї промінь теж піднявся, і людина на підлозі застогнав, але застиг.

- Лорд Волан-де-Морт чекає!

Дуже повільно, спираючись на тремтячі руки, людина підняв плечі і голову. Його худе обличчя було залито кров'ю, спотворено стражданням, але на ньому застиг вираз непокорства ...

- Тобі доведеться убити мене, - прошепотів Сіріус.

- Рано чи пізно - зрозуміло, - сказав холодний голос. - Але спочатку ти даси мені його, Блек ... Думаєш, тобі вже відомо, що таке біль? Подумай ще ... у нас попереду багато часу, і ніхто не почує твого крику ...

Та тільки-но Волан-де-Морт знову опустив паличку, як хтось відчайдушно закричав і боком впав через гарячого столу на холодний кам'яну підлогу. Від падіння Гаррі прокинувся, все ще кричачи, - його шрам нестерпно палило, а навколо замість Відділу таємниць раптово знову виросли стіни Великого залу.

 Глава 30. Грохха |  Глава 32. З вогню та в полум'я


 Глава 20. Розповідь Хагріда |  Глава 21. Очима змії |  Глава 22. Лікарня святого Мунго |  Глава 23. Різдво в ізоляторі |  Глава 24. Окклюменція |  Глава 25. Жук на ниточці |  Глава 26. Нові несподіванки |  Глава 27. Кентавр і ябеда |  Глава 28. Найгірше спогад Снейпа |  Глава 29. Вибір професії |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати