На головну

Розібратися в законах природи |  Г .: стати врівень з богами |  Чому передбачення не завжди збуваються |  Принцип печерної людини |  Наука як клинок |  Перевага свідомості над матерією |  Інтернет-окуляри й контактні лінзи |  Автомобіль без водія |  Екрани на чотири стіни |  Гнучка електронний папір |

Передбачення на 100 років

1.  Д. Передбачення результату
  2.  Передбачення і пророкування. Особливості та взаємовідношення понять
  3.  передбачення 10
  4.  передбачення 11
  5.  передбачення 2
  6.  передбачення 3
  7.  передбачення 4

Імперії майбутнього будуть імперіями розуму.

Уїнстон Черчілль

Коли я був маленьким, дві події допомогли сформувати мене таким, який я сьогодні, і заронили в душу дві пристрасті, що визначили все моє життя.

Перша подія сталася, коли мені було вісім років. Я дуже добре пам'ятаю, як гула вчительська, обговорюючи останню новину: помер великий вчений. Того вечора газети надрукували фотографію його кабінету з незакінченою рукописом на столі. Заголовок говорив, що видатний вчений нашої епохи не зміг завершити свій найбільший шедевр. Я знову і знову ставив собі питання: що може бути настільки складним, щоб такий великий вчений не зміг закінчити свою працю? Що взагалі може бути настільки складним і настільки важливим? Поступово це питання стало для мене більш цікавим, ніж будь-який детектив, більш захоплюючим, ніж будь-які пригоди. Я повинен був дізнатися, що міститься в тій незакінченою рукописи.

Пізніше я з'ясував, що вченого звали Альберт Ейнштейн, а нескінчена рукопис мала стати його найбільшим досягненням. Це була спроба створити «теорію всього», вивести загальне рівняння, що складається, може бути, всього з декількох букв, яке відкрило б для людства таємниці Всесвіту і дозволило б його автору «зрозуміти задум Бога».

Іншим визначальною подією мого дитинства стали, як не дивно, телепередачі, особливо серіал «Флеш Гордон» з Бастером Краббе в головній ролі. Щосуботи вранці я буквально прилипав до телевізора і чарівним чином переносився в загадковий світ інопланетних прибульців, зіркових кораблів, битв із застосуванням променевої зброї, підводних міст і, звичайно, чудовиськ. Так, я заковтнула наживку і потрапив на гачок. Прекрасно пам'ятаю свої перші зустрічі зі світом майбутнього і до сих пір відчуваю дитячий захват від думки про нього.

Однак, подивившись всі серії фільму, я потихеньку почав розуміти, що, хоча всі лаври в ньому діставалися флеш, насправді головною дійовою особою сюжету був учений - доктор Зарков. Без нього дію застопорилося б на самому початку. Саме він винайшов ракетний корабель, щит невидимості, джерело енергії для небесного міста і безліч інших необхідних речей. Я зрозумів, що без вченого майбутнє неможливо. І нехай молоді і красиві герої викликають захоплення глядачів, але все чудові винаходи майбутнього - результат діяльності невоспетих і часто анонімних вчених.

Пізніше, в старших класах школи, я вирішив взяти приклад з великих вчених минулого і піддати теоретичні знання практичній перевірці. Я хотів бути частиною тієї великої революції, яка, як я був переконаний, в самому найближчому майбутньому змінить світ. Я вирішив побудувати установку для зіткнення атомів і попросив у мами дозволу спорудити в гаражі прискорювач частинок на 2, 3 мільйони електронвольт. Вона трохи здивувалася, але дозволила. Після цього я звернувся до фірм Westinghouse і Varian Associates, добув 400 фунтів трансформаторної сталі і 22 милі мідного дроту і зібрав в маминому гаражі цілком пристойний прискорювач-бетатрон.

Ще раніше я спорудив камеру Вільсона з потужним магнітним полем і деякий час фотографував треки античастинок. Але цього мені було мало. Я поставив собі нову мету: отримати пучок античастинок. Магнітні котушки прискорювача забезпечували мені потужне магнітне поле напруженістю в 10 000 гаус (приблизно в 20 000 разів могутніше магнітного поля Землі; в принципі такого поля досить, щоб вирвати з руки молоток). Машина пожирала шість кіловат, забираючи всю електроенергію в будинку; запобіжники раз у раз летіли. (Мабуть, моя бідна мама не раз пошкодувала, що її син не вродив футболістом.)

Отже, моїм життям управляли дві пристрасті: по-перше, бажання зрозуміти всі фізичні закони Всесвіту і звести їх в єдину несуперечливу теорію, по-друге, бажання побачити майбутнє. Згодом я зрозумів, що насправді ці дві пристрасті доповнюють одна одну. Ключ до розуміння майбутнього - фундаментальні закони природи; нові винаходи, машини і методи лікування, створені на їх основі, визначать майбутнє нашої цивілізації на багато десятиліть.

Я дізнався, що в усі часи людина намагалася пророкувати майбутнє, і багато спроби такого роду були корисними і глибокими, але, на жаль, писали про майбутнє все більше історики, соціологи, письменники-фантасти і «футуристи». Можна сказати, що сторонні спостерігачі намагалися передбачати світ науки, нічого достовірно про науку не знаючи. Вчені - ті, хто, власне, і створює майбутнє в своїх лабораторіях, - занадто зайняті відкриттями і проривами, щоби писати популярні книги про майбутнє.

Ось чому ця книга відрізняється від інших. Я сподіваюся, що вона допоможе читачеві побачити чудові відкриття, які очікують нас в майбутньому, очима безпосереднього учасника і представить справжній і авторитетний погляд на світ 2100 р

Звичайно, неможливо передбачити майбутнє з абсолютною точністю. Мені здається, максимум, що можна зробити, - це зазирнути в думки вчених, які сьогодні працюють на передньому краї науки і старанно винаходять майбутнє. Саме вони створюють пристрої, пристосування і ліки, які в майбутньому повністю змінять людську цивілізацію. Моя книга - розповідь про цих людей. У мене була рідкісна можливість спостерігати цю велику революцію з перших рядів; я брав інтерв'ю більш ніж у 300 кращих в світі вчених, мислителів і мрійників для телебачення і радіо Америки.

Я водив знімальні групи в лабораторії; ми знімали прототипи тих чудових пристроїв, які змінять наше майбутнє. Мені випала рідкісна честь виступати провідним багатьох наукових передач на телеканалах ВВС, Discovery і Science, розповідати про винаходи та відкриття сучасних віщунів, які насмілюються не тільки заглядати в майбутнє, а й творити його власними руками. Я мав можливість займатися власними дослідженнями теорією струн і одночасно знайомитися з самими передовими дослідженнями, які в XXI ст. перевернуть світ. Я, як мені здається, займався в науці найбажанішими речами. Моя дитяча мрія здійснилася.

Але ця книга відрізняється від колишніх моїх книг. У таких книгах, як «Далі Ейнштейна» (Beyond Einstein), «Гіперпростір» і «Паралельні світи», я розповідав про свіжих вітрах революційних змін, що дмуть в моїй області теоретичної фізики - і відкривають нові шляхи до розуміння Всесвіту. У «Фізики неможливого» я ??говорив про те, що поточні відкриття у фізиці згодом втілять, ймовірно, в життя навіть найсміливіші науково-фантастичні ідеї.

З усіх книг ця найбільше схожа на «Передчуття» (Visions), де темою моєї розповіді було розвиток фізики в найближчі кілька десятиліть. Я радий, що багато передбачення, зроблені в тій книзі, сьогодні реалізуються точно за розкладом, що в значній мірі визначалося мудрістю і розумним передбаченням безлічі вчених, з якими я говорив в процесі підготовки цієї роботи.

Але ця книга дає набагато ширшу панораму майбутнього; в ній йдеться про технології, які, можливо, принесуть плоди лише через сто років, але які в свій термін визначать долю людства. Від того, як ми впораємося з викликами і можливостями почався століття, буде залежати, на мій погляд, остаточна траєкторія подальшого руху людської раси.

анотація |  Пророцтва на найближче століття
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати