На головну

анотація |  подорож |  золото дурня |  жар океану |  нові починання |  Босоніж по джунглях |  книга друга |  очі шамана |  жінка шаман |  По лезу бритви |

Рада Сократус

1.  C. Монументи і пам'ятники радянської епохи.
  2.  I. Верховний Таємний Рада.
  3.  I. Освіта ради присяжних повірених
  4.  I. Створення радянської судової системи
  5.  I. Становлення основ радянського цивільного права
  6.  I. Становлення основ радянського законодавства
  7.  II З'їзд Рад. Формування органів радянської влади. Доля установчих зборів.

Вільна воля не означає, що ми самі визначаємо обставини;

вільна воля є тільки можливість вибору того, що ти хочеш зробити в даний момент.

«A Cource in Miracles» [1]

Пізніми ночами, на старій станції техобслуговування в Техако, під час практичних занять, які були надзвичайно різноманітними - від медитацій до чищення туалету, від глибокого самомасажу до заміни свічок запалювання, - Сократус частенько згадував про різних людей і місцях, які мені треба було коли-небудь відвідати з метою «подальшого навчання».

Одного разу він заговорив про жінку-шамана, [2] що живе на Гаваях. Іншим разом він згадав про спеціальній школі для воїнів, прихованої десь в Японії. Крім того, він розповідав про священну книгу в пустелі, що відкриває призначення житті кожної людини.

Все це, зрозуміло, мене вкрай інтригувало, але, коли я просив його докладніше розповісти про це, він зазвичай міняв тему розмови, так що у мене ніколи не було повної впевненості в тому, що ці жінка, школа і книга дійсно існують.

У 1968 році, перед тим як відіслати мене, Сократус знову заговорив про жінку-шамана.

- Близько року тому я написав їй листа і згадав про тебе, - сказав він. - Від неї надійшла відповідь, в якому говориться, що вона не проти попрацювати з тобою. Це велика честь, - додав він і порадив знайти її, коли я відчую, що настав відповідний час.

- Де ж мені її шукати? - Запитав я.

- Вона написала свій лист на бланку якогось банку.

- Якого саме? - Перепитав я.

- Не пам'ятаю. Мені здається, якийсь банк Гонолулу.

- Можна побачити цей лист?

- У мене його вже немає.

- А як її звати? - Роздратовано запитав я.

- У неї кілька імен. Яні знаю, яким з них вона користується зараз.

- Ну а як вона виглядає?

- Важко сказати. Я не бачив її вже багато років.

- Сократус! Так як же мені її знайти ?! Відмахнувшись, він вимовив:

- Я вже говорив тобі, Денні, - я тобі допомагаю, але не полегшую твої завдання. Якщо ти не зможеш її знайти, значить, ти ще не готовий.

Я глибоко зітхнув і порахував до десяти.

- Добре, а як щодо інших людей і місць, про які ти розповідав?

Сократус пильно подивився на мене.

- Я що, схожий на агента бюро подорожей? Тримай ніс за вітром і довіряй своїм інстинктам. Спочатку знайди її, а потім події приведуть тебе до наступного кроку.

Повертаючись додому в тиші раннього ранку, я обмірковував те, що сказав мені Сократус, - і то, чого він мені не розповів. Сократус говорив, що, якщо раптом я «опинюся десь поруч», я можу захотіти зв'язатися з цією безіменній жінкою без адреси, яка все ще може працювати в якомусь банку в Гонолулу; з іншого боку, вона може там вже і не працювати. Якщо я знайду її, вона може погодитися навчити мене чогось або захотіти направити мене до інших людей, в інші місця, про які згадував Сократус.

Увечері, коли я лягав спати, якась частина мене прагнула поїхати в аеропорт і сісти на найближчий літак, що прямує в Гонолулу, однак більш наполегливі проблеми вимагали моєї присутності тут: мені треба було в останній раз виступити на Національному чемпіонаті з гімнастики серед студентів коледжів, потім - закінчити коледж і одружитися. Навряд чи це було підходящим часом для того, щоб в поспіху нестися на Гаваї. Так я і заснув - на цілих п'ять років. А прокинувшись, я виявив, що, незважаючи на всю свою навчання у Сократус і духовне вдосконалення, я все ще не був готовий до того, з чим доведеться зіткнутися в майбутньому. Я вискочив з розпеченої сковороди уроків Сократус - і опинився у відкритому вогні повсякденному житті.

Ден Міллмен |  Геть з вогню
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати