На головну

вступ

1.  вступ
  2.  вступ
  3.  вступ
  4.  вступ
  5.  вступ
  6.  вступ
  7.  вступ

Ігор Манн

Маркетинг на 100

вступ

Чи знаєте ви, скільки книг написано про маркетинг?

Якщо скористатися пошуком в секції «Бізнес-книги» інтернет-магазину Amazon.com, то на слово «маркетинг» з'являється більше 14 300 посилань, а на словосполучення «маркетинг менеджмент» - більше 3000 посилань.

Після цього вже не дивує твердження, що існує більше п'ятисот визначень маркетингу. Адже практично кожен автор намагається дати своє власне, оригінальне визначення.

У цьому сенсі ця книга - виняток.

Ця книга не про те, що таке маркетинг, що в нього входить і чому. Ця книга про те, як стати (і бути) хорошим менеджером з маркетингу. Як робити хороший, правильний маркетинг і робити його на 100%. Саме цього чекають від вас начальство і колеги.

«Чому на 100%?» - Запитаєте ви. Відповідаю. У чому найчастіше дорікають маркетинг і менеджерів з маркетингу? У тому, що не помітні результати діяльності, іноді в тому, що результати є, але їх важко або неможливо виміряти. Багато менеджерів з маркетингу мучаться, не знаючи, як підтвердити ефективність своєї роботи. Кілька років тому я вирішив для себе цю проблему.

Влітку 1997 року мене запросили консультантом в московський офіс компанії AT amp; T, щоб підняти якість маркетингової підтримки. Щоб краще зрозуміти ситуацію, я провів опитування менеджерів з продажу та топ-менеджерів компанії, і поставив їм всім чотири питання:

1. Як ви оцінюєте маркетингову активність компанії за останній рік (за п'ятибальною шкалою, п'ять - максимум)? І чому?

2. Що б ви найбільше відзначили в роботі служби маркетингу?

3. Що не вдається, не зробили ( «вузькі місця»)?

4. Що треба зробити терміново?

Загальна оцінка склала 2,86 бала, або 57%, що явно далеко від 100%. Відповіді на питання дозволили мені зрозуміти, що робилося правильно, що було пропущено, не розпочато або виконано неправильно.

Забігаючи вперед, я скажу, що через три роки нам вдалося отримати під час чергового, який став щорічним, опитування результат в 98%. Так, це не 100%. Але це дуже, дуже близько.

Для того щоб отримати таку високу оцінку від 30 з гаком опитуваних, моїй команді і мені доводилося протягом року викладатися більше ніж на 100%! Виконувати дуже-дуже багато і дуже-дуже якісно. Інтернет-сайт, виставки, директ мейл, друковані матеріали, маркетингова інформація, семінари, численні і різноманітні маркетингові програми - все, що ми робили і розробляли, ми реалізовували з дальнім прицілом - отримати 100%!

Перша порада, яку я можу дати вам, - почніть таке опитування в своїй компанії. Усі наступні сторінки цієї книги будуть розповідати про те, як домогтися високих результатів, як стати хорошим менеджером з маркетингу, як робити маркетинг на 100%.

У цій книзі - мінімум теорії і максимум практичних порад.

Читайте з олівцем в руках, загинайте сторінки, робіть копії, позначайте цікаві місця - отримаєте від цієї книги максимальну користь.

Удачі, колего!

Ігор Манн

К. Мангейм СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ епістемології |  Маркетинг - гра командна
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати