Головна

заклятих Царевич |  хоробрий кравчик |  Казка про те, хто ходив страху вчитися |  КРАЇНА, ДЕ НЕМАЄ НІЧОГО ГОСТРОГО |  ЛІФТ ДО ЗІРОК |  літня гроза |  Запитав у бабусі ... |  Як Коля став хоробрим |  несміливий хлопчик |  Думки, над якими варто подумати |

Птах, що мовить правду.

1.  У 1710 була відкрита перша друкарня в Санкт-Петербурзі, яка випускала велику кількість цивільних книг і незабаром стала провідною друкарнею Росії.
  2.  У 1994 році прийнята Лос-Анджелесская класифікація, яка передбачає етіологію, стадію захворювання, ступінь активності та функціональний стан органу.
  3.  Відповідно до волі Хелен Шакман, її ім'я стало відоме широкому загалу лише після її смерті, яка настала в лютому 1981 року.
  4.  Вся діяльність підприємства м.б. розглянута як єдина складна система, яка складається з мережі, підпорядкованих менш складних систем.
  5.  Де f (t) - деяка функція часу.
  6.  Глава 15. Хуцпа, яка потрясла світ
  7.  Глава шоста Покоївка, яка їм дорого обходиться

Жили колись король я королева. Король пішов у похід, залишивши королеву при надії. Мати короля не любила невістку і не знала, що й придумати, аби тільки їй нашкодити. Поки король був у відсутності, королева народила близнюків, хлопчика і дівчинку. Стара королева негайно написала королеві, що його дружина народила цуценя і кошеня. Він відповів, що обох - цуценя і кошеня - слід покласти в скриньку і кинути в море. Так і зробили - обох дітей поклали в скриню й кинули в хвилі. .

Трохи згодом один купець, що торгував різними товарами, мандрував зі своєю дружиною по цих країв і побачив скриньку, який плив по воді,

- Ах, який гарний скринька - сказала дружина купця. - Мені хотілося б дізнатися, що там всередині: напевно, щось дуже цінне.

Купець витягнув скриньку з води і дав його дружині. Та спочатку не наважувалася навіть доторкнутися до нього, нарешті, відкрила і знайшла в ньому гарненька хлопчика я преміленькая дівчинку. Купець і його дружина дали притулок їх і стали вирощувати разом зі своїми двома дітьми. кожен
 день під подушкою у хлопчика з'являлося шістдесят екю, і кожен день у його сестри на грудях виявлялася сяюча золота зірка.

Одного разу, коли хлопчик був в школі разом з рідним сином купця, він сказав йому:

- Братик я забув взяти з собою хліб, відламай мені шматочок від свого.

- Ти мені не брат, а всього - навсього приймака: тебе знайшли в скриньці в море, ніхто не знає, звідки ти взявся.

Бідний малюк сильно засмутився.

- Раз ти не мій брат, я піду шукати мого батька, - сказав він.

Він повідомив про свій намір прийомним батькам. Вони дуже його любили, можливо, почасти через п'ятдесят екю, і всіляко намагалися його втримати, але всі їхні вмовляння були марні. Мальчіквзял сестру за руку і сказав:

- Сестричка, підемо шукати нашого батька.

І вони вдвох вирушили в дорогу

Незабаром вони натрапили на великий замок, увійшли і запитали, чи не потрібні там посудниця і молодший конюх. А власник цього замку був їхній рідний батько. Стара королева їх не впізнала, але все ж запідозрила щось недобре. Вона косо на них подивилася і сказала:

- Нічого собі слуги! Нехай їх виженуть геть!

Однак їх взяли на службу. Вони непогано робили свою справу, але стара королева невпинно твердила;

- Ці хлопці нікуди не годяться, треба їх прогнати.
 Одного разу, вона сказала королю:

-Хлопчик Хвалився, що добуде воду, яка танцює.

Король негайно зажадав хлопчика до себе.

~ Слухай, - сказав він йому, - мені треба з тобою поговорити.

- Що вам завгодно, ваша величність?

- Ти хвалився, що можеш добути воду, яка танцює.

-Я, Ваша величність? Так як би я міг добути таку воду? Я навіть не знаю, де її шукати.

-Все Одно, хвалився ти чи ні, якщо не дістанеш цю воду завтра до полудня, тебе спалять живцем.

- Будь що буде, - сказав хлопчик і відправився в шлях.

Дорогою він зустрів стару фею, вона його запитала:

-куди Ти, королівський син, тримаєш шлях?

Я не королівський син, я не знаю, хто я такий. Стара королева тільки про те й думає, як би мене вапна. Вона зажадала, щоб я добув воду, яка танцює, а я навіть не знаю, що це таке.

-А Що ти мені даси, - сказала фея, ~ - якщо я тебе виручу?

-У Мене п'ятдесят екю, я з радістю віддам їх вам.

-Гаразд. Ти ввійдеш в зелену гай, там ти знайдеш воду, яка танцює, і воду, яка не танцює, набери в пляшечку тієї, що танцює, і миттю йди.

Хлопчик знайшов ту воду, яка йому була непотрібна, і приніс її королю.

- А вона справді танцює? - Запитав король.

- Я бачив, як вона танцює, але не знаю, чи буде вона і далі танцювати.

- Якщо вона танцювала, вона я надалі буде танцювати.

На другий день стара королева сказала королю:

- Хлопчик хвалився, що добуде троянду, яка співає.
 Король зажадав до себе хлопчика і сказав йому:

-Ти Хвалився, що здобудеш троянду, яка співає.

-Я, Ваша величність? Так як би я міг добути таку троянду? Я про неї й не чув.

-Все Одно, хвалився ти чи ні, якщо не дістанеш її завтра до полудня, тебе спалять живцем.

Хлопчик відправився в шлях і дорогий знову зустрів стару фею ..

Я не королівський син, я не знаю, хто я такий. Король хоче, щоб я приніс йому троянду, яка співає, а я не знаю, де мені її шукати.

- Що ти мені даси, якщо я тебе виручу?

- Те ж, що і дав Вам в перший раз, - п'ятдесят екю.

-Гаразд. Ти підеш в прекрасний сад; там ти побачиш троянди, які співають, і троянди, які не співають, миттю зірви ту, що співає, і негайно вирушай назад, та не барися в дорозі.

Хлопчик послухався поради феї і приніс королю троянду ..

- Ця троянда НЕ співає, - сказала королева.

- Гаразд, потім побачимо! - Відповів король.

Трохи згодом стара королева сказала королю:

-Дівчинка Хвалилася, що добуде птицю, яка мовить правду.

Король зажадав до себе дівчинку і сказав:
 - Ти хвалилася, що здобудеш птицю, яка мовить правду?

- немає, ваша величність, я цим не хвалилася. Хіба я можу добути цю птицю?

- Хвала ти чи ні, якщо не принесеш її завтра до полудня, тебе спалять живцем.

Довелося дівчинці відправитися в дорогу. Її також зустріла фея.

- Куди ти, королівська дочка, прямуєш?

- Я не королівська дочка - я бідна посудниця. Мати короля задумала нас вапна, вона заслала мене за птахом, яка мовить правду, а я не знаю, де її знайти.

-А Що ти даси, якщо я тебе виручу?

- Я дам вам золоту зірку, якщо цього мало, дам дві.

- Гаразд! Зроби так, як я тобі скажу. Ти опівночі підеш в зелену гай, там побачиш безліч птахів вони все навперебій говоритимуть: «Це я!» Одна тільки скаже: «Це не я!» Її-то ти і візьми і йди якомога швидше, інакше ти перетворитися в соляній стовпчик.

Koгда дівчинка увійшла в гай, всі птахи почали кричати:

- Це я! Це я!

Одна тільки сказала:

- Це не я.

Але дівчинка забула рада феї і перетворилася на соляний стовпчик. Брат, бачачи, що вона не повертається а замок, попросився піти її шукати. Він знову зустрів стару фею.

Я не королівський син, я не знаю, хто я такий. Моя сестра пішла за птахом, яка мовить правду, і не повернулася.

- Ти знайдеш сестру і птицю, - сказала фея. - Що ти мені даси, якщо я тебе виручу?

- П'ятдесят екю, як завжди.

- Так ось. Опівночі ти підеш в зелену гай, але не роби так, як твоя сестра; вона не послухалася моєї поради і перетворилася на соляний стовпчик. Ти побачиш безліч птахів, вони все навперебій говоритимуть: "Це я". Схопив миттю ту, що скаже "Це не я". Нехай вона не торкнулась дзьобом до голови твоєї сестри, і та оживе. Хлопчик зробив в точності так, як йому порадила фея: він взяв птицю і змусив її доторкнутися дзьобом до голови сестри. Сестра негайно ожила, і вони разом повернулися в замок. Птицю, яка мовить правду, посадили в клітку, а воду, яка танцює, і троянду, яка співає, поставили на стіл.

Багато народу приходило дивитися на ці дива. Король сказав:

- Треба влаштувати великий бенкет і запросити на нього всіх наших друзів. Тоді ми побачимо, чи то принесли діти, що я їм велів.

На поклик короля стало безліч знатних вельмож. Стара королева бурчала:

- Подумаєш, якісь чудеса - вода, троянда і птиця, яка мовить правду!

- Потерпи трохи, - сказав король, - ми побачимо, на що вони придатні.

Під час бенкету вода почала танцювати, троянда почала співати, але птах ні слова не говорила.

- Що ж ти, - сказав король, - покажи своє вміння.

- Якщо я заговорю, - мовила птах, - декому з тих, хто тут бенкетує, стане соромно.

- Все одно говори!

- Хіба не так, - сказала птах, - що одного разу, коли ви були в поході, ваша мати написала вам, що королева народила цуценя і кошеня? Хіба не правда, що ви веліли кинути їх в море?

Бачачи, що король готовий розсердитися, птиця додала:

- Те, що я говорю, правда, суща правда. Цей щеня і цей кошеня тут: це ваші діти, син ваш і дочка ваша.

Король розгнівався, дізнавшись, що його так обдурили, і велів прогнати стару королеву. З тих пір він жив щасливо зі своїми дітьми і йому щастило у всіх його справах завдяки птахові, що мовить правду.

___

Навіщо стара королева вдалася до обману?

Чому король повірив, що у його дружини народилися щеня і кошеня?

Чому брат і сестра не вірили феї, яка називала їх королівськими дітьми?

Що було б, якби правду не сказала птах?

Шкода Вам мати короля, яку він в кінці казки вигнав з дому?

З к а з к і д л я ч т е н і я |  І. А. Крилов
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати