Головна

Ситуації перевірки кордонів |  Ситуації перевірки дорослого |  Ситуації емоційного виплеску |  Ситуації педагогічного конфлікту |  ситуації проступку |  Ситуація, важка для дитини. |  Ситуація, що виникла в грі. |  Ситуація перевірки кордонів. |  Ситуація перевірки дорослого. |  Ситуація емоційного виплеску. |

Ситуація проступку.

1.  C1. Застосування знань в практичних ситуаціях
  2.  IV. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях
  3.  Включене спостереження за поведінкою дітей в експериментальних ситуаціях
  4.  Питання 5.3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПОВЕДІНКИ В екстремальних ситуаціях
  5.  Питання №17. Релігійна ситуація сучасної Росії
  6.  Питання №53 Демографічна ситуація США
  7.  Питання №53. Демографічна ситуація США

2.7.1 «Хлопчик Женя 4-х років крадькома піднімає у мами поділ халата і заглядає під нього.

Рішення: Мама сказала: «Ти поправив мені халатик? Який ти молодець, уважний і турботливий. Наступного разу ти мені можеш тільки сказати, що він у мене задерся, і я його сама поправлю. Добре? Адже я - дівчинка, жінка, а дівчаткам не подобається, коли хлопчики заглядають їм під спідницю. Тобі ж теж не сподобається, якщо дівчинки будуть заглядати тобі в штанці? »

Женя намагається заглянути під халатик крадькома, що говорить про те, що він відчуває, що надходить погано, хоча він дуже малий і може не зовсім розуміти, чому так робити не можна. Тому запропоноване рішення направлено на пояснення неправильності дій.

2.7.2 «Хлопчик Антон навчається в 3 класі на« добре »і« відмінно ». Батьки дитини заохочували його за гарне навчання і за підсумками кожної чверті купували йому те, що він хотів. Але в кінці третьої чверті дитина отримала трійку. Він вирішив приховати наявність трійки, переправивши оцінку 3 на 5. На батьківських зборах вчителька повідомила про одну трійку в чверті у дитини. Батьки запитали дитини, чому він збрехав. Антон пояснив, що він дуже хотів комп'ютер.

Рішення: Батьки сказали: «Нам було дуже неприємно на зборах, коли ми не знали, кому вірити. Нас дуже засмутило, що ти зміг збрехати. Ми купимо тобі комп'ютер, але запам'ятай, що якщо ти будеш нас обманювати, навіть навчаючись на 4 і 5, ми не будемо тебе заохочувати і нічого більше тобі не купимо, так як правда завжди краще, ніж брехня. Якщо ти сам собі поставив п'ять, то тепер постарайся зробити це правдою. Оцінку можна виправити, якщо наполегливо займатися, в тому числі, за допомогою комп'ютера ». Надалі дитина не повторював свій проступок ».

У цьому випадку батьки порахували, що сам факт розкриття брехні і демонстрація почуттів батьків, пов'язаних з проступком, вже достатнє покарання для дитини, оскільки він обдурив їх вперше. Вони вірять в свого сина, в його прагнення до хорошого.

2.7.3 «Два хлопчика 10 і 11 років залізли в сад на ділянку бабусі і стали збирати яблука і сливи, які виросли на ділянці, в пакети. Їх побачила жінка, яка перебувала на своєму розташованому поруч ділянці.

Рішення: Вона сказала хлопцям: «Які Ви молодці, що допомагаєте бабусі Марусі, а то їй важко, вона все одна та одна. Ви збирайте акуратно, грядки НЕ топчіть. Ми скоро поїдемо додому і завезём їй зібрані Вами пакети. Можна ще й цибульки нащіпать з кропом. Ось вже вона зрадіє таким помічникам! »Трохи зніяковівши, хлопчики почали акуратно рвати цибулю і кріп і укладати їх поверх набраних яблук. «А ми самі хотіли принести ці пакети бабі Марусі», - відповів один з хлопчиків.

Пакети хлопчики доставили самі. Після цього вони не один раз добровільно допомагали бабусі і отримували від неї за допомогу гостинці у вигляді злив, огірочків, квітів до 1 вересня і т.д. »

2.7.4 «Мій син з успішного почав перетворюватися в двієчника-забіяки. Причина була явна - хлопчик дуже ранима і тонко відчуває настрій моє і чоловіка. А ми якраз місяць тому серйозно посварилися - справа дійшла до розлучення (хоча ми 11 років живемо дружно). Чому він став вчитися гірше? Це його захисна реакція на наш конфлікт. Якщо він завжди вчився добре, то тепер ми обов'язково звернемо увагу на його двійки і одиниці і перемкнемо увагу зі своєї проблеми на нього.

Рішення:

Нам з татом вдалося помиритися, почасти, завдяки реакції сина. Але виникла проблема: як відновити навчання. Закрилися з ним до кімнати і ділиться секретом - я придумала на ходу гру про секретних агентів, які повинні довести всім, хто їм не вірить, що вони кращі. Щоб він захотів змінитися, аргумент у мене був один - «ось подивишся на реакцію вчительки, яка махнула на тебе рукою, і на тата, який перестав вірити в твої сили, коли ти принесеш в щоденнику першу« 5 »після« 2 ».

У нас накопичується ігровий досвід. Адже ми з ним - секретні агенти. І ось через кілька днів - наша перша «5» в щоденнику і подяку. Але на цьому наша робота не закінчені - адже уроки ставлять щодня, і вчити їх треба не тому, що треба, а тому, що хочеться перевірити свої здібності. Робота триває ».

2.7.5 «У восьмому класі всі мої однокласники раптом різко стали палити. Я спочатку відмовлялася, а потім подумала: «Що я, гірше за інших?» І якось раз після школи я закурила разом з усіма. Коли я прийшла додому, від мене, від моєї одягу, волосся пахло тютюном.

Рішення: Мама, привітавшись зі мною, глибоко зітхнула і запитала: «Навіщо себе отрутою труїти?» Папа ж після вечері дістав пачку сигарет, простягнув її мені і серйозно запитав: «Ну що, покуримо?» Після цього всі мої досліди з курінням закінчилися ».

Багато батьків, прочитавши цей приклад, тут же почнуть заперечувати дії батьків, адже вони не лаяли, не карали, а відреагували дуже спокійно. А що якщо дитина у відповідь на пропозицію покурити візьме сигарету і закурить? Адже це більш ніж імовірно.

Так, це можливо. Але батьки знають свого дитини, вони вибрали безпомилкові дії саме по відношенню до своєї Саші. А нам потрібно думати про те, що допоможе нашій дитині. Але при цьому потрібно розуміти, що загрози і покарання допомагають в найменшій мірі.

2.7.6 Батьки, піклуючись про благополуччя і здоров'я сина, не дозволяли Микиті вживати алкогольні напої. Двоє однокласників Микити (учні 8 класу) якимось чином купили пару пляшок пива і пляшку горілки. Після школи підлітки сиділи в парку і розпивали напої, запросивши з собою в компанію Микиту. Ближче до вечора батьки занепокоїлися, що сина довго немає, на дзвінки він не відповідав. Але через деякий час Микита з'явився додому. Він хитався, було видно, що Микита п'яний. Батьки були шоковані станом їхнього сина. Мати накричала на Микиту, що їм соромно за сина, який п'яний приходить додому; соромно перед сусідами, які будуть обговорювати цю тему і докоряти їм за виховання алкоголіка. А батько сказав, що поговорить з ним завтра вранці, звісно, ??позбавить «гулянок» і кишенькових грошей. Микита не витримав емоційного натиску батьків і, грюкнувши дверима, пішов з дому.

Рішення: Треба було показати радість, що син повернувся і закінчився страх очікування. Далі показати, що Ви здивовані і стурбовані його станом. Важливо розмовляти з підлітком спокійно і укласти його спати, не проводячи розборок. Коли дитина перебуває в зміненому алкоголем стані свідомості - це марно.

Розмова повинна відбутися на наступний день, причому розмова спокійний і доброзичливий. Важливо сказати, що батьки теж в своєму житті робили проступки, але намагалися їх не повторювати. Щоб не повторити, важливо зрозуміти, чому це було зроблено: за компанію або з бажання спробувати? Якщо за компанію, то так надходять тільки залежні слабкі люди, які бояться бути собою. Якщо з бажання спробувати, то він вже спробував. Що він сам хоче робити далі? Можна ще раз разом з дитиною подумати, чому не слід вживати спиртні напої: вплив на здоров'я, на інтелект, некероване поведінку, небезпека виникнення залежності і т.д.

2.7.7 «Хлопчики каталися в житловому будинку на ліфті. Одного з них зловила вахтерка і зажадала з хлопчика гроші в якості штрафу. Вона сказала йому, що якщо він не принесе гроші, вона вимагатиме з його батьків ще більший штраф офіційно і зганьбить його сім'ю. Хлопчик злякався і взяв гроші у мами без попиту, щоб залагодити ситуацію.

Рішення: Коли мама дізналася про зникнення грошей, вона відлупцювала сина, накричала на нього і позбавила його прогулянок на тиждень.

Дані дії мами показали дитині, що мама йому не вірить, думає про нього погано, не прагне зрозуміти, що з ним відбувається, і що гроші для неї дорожче і важливіше сина. Надалі відносини мами і сина розладналися, він став красти у мами гроші. Ось так звичайні ситуації можуть отримати важке негативний розвиток ».

Що ж треба було зробити? Дитина скоїла два проступку. У першому - катанні на ліфті - мотивом було бажання перевірити свою сміливість. У другому - крадіжці грошей у мами - мотивом стало бажання в ситуації шантажу вахтерка зберегти проступок в таємниці, не засмучувати маму. Дізнавшись про зникнення грошей, необхідно було з'ясувати, навіщо вони потрібні були синові, що сталося (роблячи акцент на тому, що Ви розумієте, що Ваш син міг взяти гроші, не спитавшись тільки в якійсь надзвичайній ситуації). Дізнавшись всю історію, необхідно пояснити, що якщо щось подібне відбувається, важливо відразу розповісти про це мамі, адже разом ми завжди знайдемо рішення. Далі поговорити з вахтерка, сказавши, що мама знає про проступок дитини, він більше не буде кататися на ліфті, але не буде платити ніякого штрафу.

Ситуація педагогічного конфлікту. |  Ситуація, важка для дитини.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати