Головна

Таким чином, в ситуації важкої за дитину ми його ніяк і нічим не караємо, карати не за що! |  Це ситуації гри, тобто діти просто грають, але те, що відбувається в грі, нам хотілося б змінити. |  Ситуації перевірки кордонів |  Ситуації перевірки дорослого |  Ситуації емоційного виплеску |  Ситуації педагогічного конфлікту |  ситуації проступку |  Ситуація, важка для дитини. |  Ситуація, що виникла в грі. |  Ситуація перевірки кордонів. |

Ситуація емоційного виплеску.

1.  C1. Застосування знань в практичних ситуаціях
  2.  IV. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях
  3.  Включене спостереження за поведінкою дітей в експериментальних ситуаціях
  4.  ВПЛИВ ЕМОЦІЙ НА ДІЯЛЬНІСТЬ І Об'єктивні МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ЛЮДИНИ
  5.  Питання 5.3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПОВЕДІНКИ В екстремальних ситуаціях
  6.  Питання №17. Релігійна ситуація сучасної Росії
  7.  Питання №53 Демографічна ситуація США

2.5.1 «Знайомий мами простягає 4-річній дитині« цукерку », яка представляла собою загорнутий в фантик хліб. Хлопчик розгорнув цукерку і, виявивши вміст, засмутився і сказав: «Дядя, ти дурень?»

Рішення: Мамі в цьому випадку потрібно і допомогти дитині, і не образити гостя. Можна сказати наступне: «Сергію, не треба ображатися. Ми в дитинстві теж так розігрували один одного. Наш гість сподівався, що ти зрозумієш, що це жарт. Візьми іншу цукерку ».

2.5.2 «Мені було 7 років. Якось раз я прийшла до бабусі на роботу. Бабуся в присутності сторонніх людей стала розпитувати мене про якісь питаннях, які я не хотіла обговорювати при сторонніх. Бабуся наполягала, я відмовчувалася, але, врешті-решт, щось грубо їй відповіла. Вона стала мене соромити, лаяти, звинувачувати в неповажне ставлення до неї і змушувала вибачатися, знову ж таки, в присутності сторонніх людей.

Рішення: Після моєї відповіді бабуся могла б здогадатися, що загнала мене в глухий кут своїми питаннями, що я засмучена. В цьому випадку вона могла б сказати: «Я знаю, що ти не хотіла мене образити, я розумію, що ти просто зараз не готова до обговорення порушених мною тим, добре, давай поговоримо про це пізніше». Або «Прости, будь ласка, ти зараз щось сказала, а я, на жаль, не розчула. Я буду тобі дуже добра, повтори, будь ласка ». В цьому випадку інцидент був би вичерпаний, а так він переріс в конфлікт, у взаємні образи ». (О. С. Кувшинова)

Мені здається, в описовій вище випадку була допущена досить поширена помилка в поведінці дорослих - використання дітей для демонстрації себе. Бабусі хотілося показати своїм колегам по роботі свою близькість з дівчинкою, свій вплив на неї, для цього вона почала розмову на закриті теми. Оскільки все робилося напоказ, то їй було так важко прийняти нетовариськість, йоржистість дівчинки, зрозуміти її стан. Ситуація публічної демонстрації хороших відносин з онукою перетворилася в зворотну, що вибило бабусю з колії і змусило вимагати вибачення за всіх.

2.5.3 «У пориві гніву хлопчик трьох років сказав мамі:« Уб'ю тебе і в ямку закопаю! »

Рішення: На що мама відповіла: «Хороший ти у мене хлопець, добрий, а мамі таке кажеш! Як же ти жити без мене будеш? Хто тобі казки читати буде? Цілувати, обіймати тебе? »Дитина відповів:« Папа ». А потім подумав і додав: «Гаразд, не буду тебе вбивати і в ямку закопувати». Дитина помирився з мамою.

2.5.4 «Під час спортивних змагань з футболу суддя показав 14-річному гравцеві жовту картку. Незгідний з отриманим попередженням підліток показав судді непристойний жест, за що був видалений з поля.

Рішення: За спогадами самого підлітка, одного погляду шановного їм тренера було досить, щоб зрозуміти, що він був не правий ».

Ситуація перевірки дорослого. |  Ситуація педагогічного конфлікту.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати