Головна

Головна ознака ситуації: дитина не могла (не вмів) вчинити інакше, він сам страждає. |  Таким чином, в ситуації важкої за дитину ми його ніяк і нічим не караємо, карати не за що! |  Це ситуації гри, тобто діти просто грають, але те, що відбувається в грі, нам хотілося б змінити. |  Ситуації перевірки кордонів |  Ситуації перевірки дорослого |  Ситуації емоційного виплеску |  Ситуації педагогічного конфлікту |  ситуації проступку |  Ситуація, важка для дитини. |  Ситуація, що виникла в грі. |

Ситуація перевірки дорослого.

1.  C1. Застосування знань в практичних ситуаціях
  2.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань
  3.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань
  4.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань
  5.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань
  6.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань
  7.  III. Завдання для осмислення теми і самоперевірки знань

2.4.1 «У дитинстві я часто гостювала у тітки. Одного разу, коли вона вкладала мене спати, я обізвала її коровою. Я думала, що у відповідь вона почне лаятися.

Рішення: Вона сказала: «А ти - золота рибка!» Потім я знову назвала її словом, що позначає тварину, і у відповідь почула ласкаве. Таким чином, тітка все перетворила в жарт, яка мені сподобалася. Надалі, лягаючи спати, ми з нею грали, називаючи один одного ласкавими словами ».

2.4.2 «Мама поїхала до родичів, тато залишився один з сином і донькою. Дочка шести років засунула голову в грубку, нагрілася і стала говорити татові, як погано вона себе почуває. Папа виміряв температуру і побачив стовпчик термометра, що піднявся до сорока градусів.

Папа уклав дівчинку в ліжко, викликав лікаря, приготував їй морс. Що приїхав лікар виявив, що у дитини нормальна температура. Тоді і з'ясувалося, чому до цього вона була високою. Дівчинка пояснила, що дуже хотіла повболівати з татом ».

В цілому тато перевірку пройшов, показавши, що він такий же надійний і турботливий, як мама, хоча більш довірливий.

2.4.3 «У дитинстві я багато часу проводила зі своєю прабабусею. Вона мене дуже любила, балувала, ми часто сміялися один з одним, жартували один з одним. В якийсь момент я перестала сприймати її як людину, яка набагато старше мене, стала сприймати як подружку. Мені було цікаво дізнатися, чи зможе бабуся стати справжньою подружкою. У це поняття у мене входило не тільки розповідання секретів, але і панібратське відношення. Якось раз мені потрібно було покликати бабусю, і я, подумавши, крикнула: «Ей, бабуська!»

Рішення: Бабуся на мене тоді так подивилася, що я запам'ятала цей погляд на все життя - на зразок добрий, а з іншого стогони строгий. «Ми ж з тобою друзі, - сказала бабуся, - а друзі поважають один одного». Я абсолютно не образилася на бабусю, і з цього дня називала її тільки «Моя улюблена бабуся»

2.4.4 «Моя молодша дочка Христина в віці 5 років вирішила перевірити, як поведе себе мама, якщо вона сховається. При цьому вона відкрила двері на сходи, щоб я могла подумати, що вона пішла. Я виявила, що дитини немає, пошуки ні до чого не привели, і я дуже злякалася. Я знайшла її випадково хвилин через 30-40. Христина була налякана, зрозумівши, що гра зайшла занадто далеко, але сама вона вже не могла її припинити.

Рішення: Карати її я не стала, зрозумівши, що Христина вже покарана своїм страхом. Коли ми обидві заспокоїлися, то поговорили спокійно, але зі сльозами на очах. Я їй сказала, що дуже її люблю, і страшно злякалася, втративши її. Христина мовчала, тільки обняла мене, притулилася, а потім сказала: «Я хотіла подивитися, як ти будеш мене шукати. Прости мене, мамо ». Більше вона так не робила ».

2.4.5 «Одинадцятирічний хлопчик задав мамі непристойне запитання про будову жіночого тіла. Група хлопчиків його класу домовилися зробити так, щоб поставити маму в складну ситуацію і розповісти один одному про реакцію мам.

Рішення: Важливо, щоб мама зберегла спокій і доброзичливість. вона може не поспішати відповідати на питання і запитати хлопчика, що він сам уже знає про це, чому його цікавить це питання, тим самим, поставивши самої дитини в не дуже зручне становище ».

Питання, пов'язані з будовою жіночого тіла дитина може задати і просто тому, що вони його цікавлять, тобто, не перевіряючи дорослого, а сподіваючись на його допомогу. Важливо вміти розмовляти про ці проблемам відкрито, просто, красиво і науково. Але це вже окрема і досить масштабна тема для розмови. В рамках нашої розмови я можу тільки порадити звернутися до книг з цієї проблеми А. Б. Добрович, В. Е. Кагана, Д. В. Колесова, Ю. М. Орлова.

Ситуація перевірки кордонів. |  Ситуація емоційного виплеску.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати