Головна

ГЛАВА 10

Поки ми петляли по коридорах, мені доводилося, на превеликий мій незадоволення, спиратися на руку Дворкіна. На щастя, на той час, як ми підійшли до обіднього залу, сили майже повернулися до мене. Ми зупинилися перед дверима, подивилися один на одного, і я відвів руку Дворкіна.

- Гадаю, мені слід тебе подякувати, - з гіркотою вимовив я.

Запанувало ніякове мовчання. Першим його порушив Дворкін.

- Себе не переробиш, - без натяків сказав він. - А ти ще в дитинстві був упертим - просто ніякого сладу.

- Тебе послухати, так виходить, ніби я честолюбний. А це не так. Я тільки хочу того, що належить мені по праву.

- Я знаю, - погодився Дворкін, - і не звинувачую тебе, хлопче мій. Я розумію, що прошу багато чого ... але все-таки, спробуй пристосуватися, спробуй стати частиною нашої сім'ї. Я знаю, це буде нелегко: ніхто не досконалий, а вже ми - і поготів. Але ... ми все-таки стоїмо того, щоб заради нас постаратися. Мені потрібно вірити в це. Це допомагає мені триматися.

- Гаразд, - сказав я - Я ... я постараюся. Прямо зараз і почну.

- Дякуємо.

Дворкін відчинив двері, і ми вступили в обідній зал; стіни тут були обшиті дубовими панелями, а над столом висіла кришталева люстра. У дальньої стіни примостився камін, і зараз в ньому, весело потріскуючи, горів вогонь, розганяючи вогкість і холод.

Стіл був накритий на п'ятнадцять персон, але поки що за ним сиділо лише десятеро: Фреда, Ейбер, Пелла, Блейз і ще четверо чоловіків і дві жінки. Коли я увійшов, все тут же повернулися в нашу сторону. Ейбер радісно посміхнувся і помахав рукою.

Я теж змусив себе посміхнутися і чемно привітався з усіма разом. Нічого їм знати, в якому я зараз стані. Наші проблеми стосуються, лише Дворкіна і мене. Мені згадалося попередження Фред - "не довіряй нікому з них». Якщо хто-небудь з них дізнається, що сталося в робочому кабінеті Дворкіна, вони можуть спробувати використовувати це проти мене. І неважливо, як я ставлюся до свого батька - цього я не допущу.

Локе і Девіна я дізнався, оскільки бачив їх на картах і ще у дворі, в момент приїзду. І, само собою, я вже встиг поспілкуватися з Фредом, Пелла, Блейз і Ейбером. Решта четверо були мені не знайомі. Я оглянув своїх братів і сестер і знову відзначив про себе, що всі вони разюче схожі на Дворкіна ... і на мене.

- Це Оберон, - повільно вимовив Дворкін. Він підняв було руку - з явним наміром покласти її мені на плече, - завагався і опустив. Фреда стиснула губи. Вона помітила це рух, і їй явно не сподобалося, що ми тримаємося так напружено.

- Я дуже радий, що опинився тут, - рівним тоном вимовив я і нагадав собі, що мені слід виглядати ввічливим і нешкідливим. Один з моїх родичів, можливо, намагався мене вбити. Не можна показувати, що я про це знаю. - Сподіваюся, ми з вами подружимося.

Це зауваження викликало у Локе глузливу посмішку, але він тут же прикинувся, ніби просто закашлявся. Я зміряв його холодним поглядом, даючи зрозуміти, що я таких типів набачився і мене так просто не проймеш.

Дворкін швидко представив нас один одному, почавши з моїх зведених братів: Локе, високий, кремезний, з густою чорною бородою і замисленим виразом обличчя; Девін, року на два молодший за мене, стрункий, як тростинка, безбородий, серйозний; Тітус і Коннер, близнюки - у обох батьків зростання, батьківські очі і характерний насторожений погляд; Фенн - вище Дворкіна, але нижче мене, блакитноокий, посміхається нерішуче, але цілком доброзичливо. Останнім, посміхаючись, підійшов Ейбер.

Я кивав і усміхався кожному. Я нагадував собі, що повинен триматися спокійно і ввічливо, не виявляючи більш ніяких почуттів.

З зведених сестер я вже зустрічався з Фредом, Пелла і Блейз. Залишалися лише Ізадор і Сиара, схожі один на одного як дві краплі води: рудуваті волосся, біла шкіра, широкі вилиці, великі очі і струнка фігура богині. У них явно була одна мати. Не будь вони моїми сестрами, я б неодмінно за ними залицяється. А так доведеться лише захоплюватися ними здалеку, як зразком бездоганної жіночності.

- Я хочу, щоб сьогодні ти сидів по праву руку від мене, - сказав Дворкін і підвів мене до початку столу. - Нам багато треба надолужити. Локе, посунься, нехай Оберон сяде.

Локе з явним роздратуванням піднявся і звільнив місце. На щастя, сусідній стілець був вільний. Локе явно звик, що він як старший син має право на почесне місце поряд з батьком, і йому дуже не хотілося втрачати цього привілею. Ну що ж, для початку непогано. Якщо він, як стверджував Ейбер, і справді боїться, що я витіснити його з займаних позицій, тепер його параноя лише загостриться.

Я подумки зітхнув. Адже все одно він зрозуміє, що я не в змозі контролювати батьківські примхи. Але, мушу зізнатися, мені здавалося цілком природним, що в свій перший вечір в Джуніпер мені належить сидіти поруч з батьком.

- Локе, можеш сісти на моє місце, - піднявшись, сказала Фреда. Вона сиділа по ліву руку від Дворкіна.

- Що, серйозно? - Перепитав Локе. На мій подив, він виразно завагався. Я б припустив, що він тут же вчепиться за підвернувся можливість ... хоча не виключено, що він занадто добре знав, що рухає Фред, і припускав, що за послугу доведеться заплатити.

- Вам з батьком потрібно поговорити про військових справах, - з недбалим жестом відгукнулася Фреда. - А я сьогодні посиджу поруч з Обероном. Думаю, так буде краще.

- Ну добре. Раз ти так хочеш - нехай. Локе як і раніше здавався злегка спантеличеним, але все-таки швиденько пересів на місце Фред, поки вона не передумала. Для нього явно було важливо сидіти якомога ближче до батька. Хоча ... Адже він з дитинства знав про своє високе походження і виріс у володінні Хаосу, серед інтриг. Можливо, це і справді важливо - де саме ти сидиш за столом, а я просто недооцінюю цей фактор. Я б особисто віддав перевагу сидіти де-небудь подалі, поруч з Ейбером.

Я подивився на батька. Краще сидіти подалі, але поруч з одним, ніж на почесному місці, але поруч з ворогом. Хоча ні, поправився я, ні з ворогом. Зі старим, втомленим, сумним людиною, вирваним зі звичного середовища. Я згадав кабінет Дворкіна, його незліченні експерименти і раптом усвідомив, що Дворкін не пристосований до війни. І до ролі глави сімейства - теж. Йому б возитися зі своїми іграшками ...

І ще я зрозумів, чому армією командує Локе, а не сам Дворкін. Очевидно, подібне почуття зазнавало все сімейство. Дворкін був слабкий, і наші вороги вірили, що ми станемо легкою здобиччю. Слабкість часто стає причиною війни. Я зрозумів це, вивчаючи історію Ілеріума ... і історію П'ятнадцяти королівств. Колись їх було двадцять сім. А потім зробилося вдвічі менше, за рахунок завоювань і об'єднань.

Але Локе і Девін, як би вони не старалися, теж не зможуть виграти цю війну - і це поступово стає очевидним. А якщо судити за нинішнім стану речей, вороги набагато нас перевершують.

Фреда сіла поруч зі мною. Я сумно посміхнувся їй.

- Сьогодні ти виглядаєш особливо чарівно, - цілком щиросердно сказав я.

Фреда поправила сукню. Комплімент явно припав їй до душі.

- Дякую, Оберон. А ти непогано привів себе в порядок.

- Дякую і тобі, сестричка. Адже це ти прислала до мене цирульника?

- Я? Ні. Ймовірно, це Анарі.

- Можливо, - незворушно відповів я. І швидко оглянув стіл - перевірити, яку реакцію викличе згадка про візит Інвініуса - але, на жаль, нічого не помітив. Всі вже перемовлялися з сусідами. На мене звертали увагу лише батько, Локе та Фреда. Тобто Локе, звичайно ж, прикидався, ніби йому немає до мене ніякого діла, але насправді він ловив кожне моє слово, як вмираючий від спраги ловить краплі води.

Під час першої зміни страв - супу-пюре з жовтої гарбуза або чогось в цьому роді - я люб'язно балакав з родичами, розповідаючи всякі дрібниці про моє дитинство в Ілеріуме. І сам, в свою чергу, дізнався від них дещо нове.

Так, за свої двісті років Дворкін дуже непогано попрацював. Майже всі мої брати і сестри були народжені в різних Тінях, від різних матерів. Більшість з них з дитинства знали про те, що вони - діти Хаосу, і всі вони, крім мене, побували у володінні Хаосу і пройшли через Логрус. Зізнатися, мені боляче було чути про це.

Повинно бути, Фреда зрозуміла, як я себе почуваю, оскільки торкнулася моєї руки і пробурмотіла:

- Твій черга ще прийде. Потерпи.

«Потерпи» ... Я і так вже занадто довго терпів. А тому я лише сумно посміхнувся у відповідь і промовчав. Я вирішив, що нема чого прямо зараз повідомляти рідні свою неприємну новину.

Крім того, я з'ясував ще деякі цікаві подробиці. Виявилося, що Локе вже більше вісімдесяти років, хоча виглядав він від сили на тридцять. Схоже, все наше сімейство старіє повільно. Тоді зрозуміло, чому Дворкін, незважаючи на свій поважний вік, перебуває в настільки хорошій формі і як він примудрився привести на світ стільки нащадків. Кількох жінок він кинув - або вони його залишили, як, скажімо, це сталося з матір'ю Локе, леді Хаосу, - але більшість з них, як і моя мати, були звичайними смертними з різних Тіней. Вони просто померли від старості, а Дворкін залишився таким же молодим і здоровим.

А ще Фреда принаймні двічі натякнула, що в різних місцях час тече з різною швидкістю. У володінні Хаосу може пройти рік, а в Тінях - два. Або п'ять. Або десять.

Зрештою Ейбер торкнувся теми, якої я дуже сподівався уникнути.

- Ну так як, тато, - радісно вигукнув він, - коли ж Оберон пройде через Логрус?

Ейбер явно хотів допомогти мені, але в результаті лише заподіяв зайвого болю.

- Ніколи, - спокійно відгукнувся Дворкін. Ніяких важливих вивертів - одна лише неприємна правда.

Я опустив погляд і почав вивчати скатертину і смикати серветку. «Ніколи». Це прозвучало, немов дзвін похоронного дзвону.

- Що ?! - Ейбер був щиро вражений. - Але навіть король Утор не зможе заборонити Оберону пройти через Логрус! Це його право! І він повинен здобути владу над Тінями!

Дворкін похитав головою.

- Хоч Оберон і син мені, він не несе в собі Логрус. Точніше, той настільки спотворений, що став майже невпізнанним. Оберон не зможе спробувати пройти через Логрус ... ніколи не зможе. Логрус просто знищить його, як знищив мого брата, Дарра.

ГЛАВА 9 |  ГЛАВА 11

ГЛАВА 1 |  ГЛАВА 2 |  ГЛАВА 3 |  ГЛАВА 4 |  ГЛАВА 5 |  ГЛАВА 6 |  ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 8 |  ГЛАВА 12 |  ГЛАВА 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати