Головна

Розділ 3. Теорія і технологія виховання

  1.  I РОЗДІЛ. ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА СОЦІАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
  2.  I. Організаційно-методичний розділ
  3.  I. ТЕОРІЯ ЙМОВІРНОСТЕЙ
  4.  II Розрахунок економічного розділу ДП по тематиці «Організація
  5.  II. Два підрозділи суспільного виробництва
  6.  II. Накопичення в підрозділі II
  7.  II. Особливу засіб для виховання людей - мова

- Сім'я здійснює соціалізацію особистості, є концентрованим вираженням її зусиль по фізичному, моральному і трудовому вихованню. З родини виходять члени суспільства: яка сім'я - таке суспільство.

- Сім'я забезпечує спадкоємність традицій.

- Найважливішою соціальною функцією сім'ї є виховання громадянина, патріота, майбутнього сім'янина, законослухняного члена суспільства.

- Істотний вплив робить сім'я на вибір професії. У сучасному суспільстві все помітніше стає криза

сім'ї, шляхи, виходу з якого поки не ясні. Криза виражається в тому, що сім'я все гірше реалізує свою головну функцію - виховання дітей. Причини кризи лише почасти пов'язані з погіршенням економічної ситуації в країні - у них більш загальний характер. Більшість фахівців дійшов дуже песимістичним висновку: ми починаємо розплачуватися за індустріальну цивілізацію, неминуче веде до руйнування підвалин, погіршенню моралі і людських відносин і в кінцевому підсумку до загибелі суспільства. Легковажне ставлення до шлюбу і сім'ї, забуття традицій, моральних принципів, цинізм і пияцтво, відсутність самодисципліни і статева розбещеність, високий відсоток розлучень вкрай згубно позначаються на вихованні дітей.

Сучасні сім'ї переживають не найкращі часи. У більшості нинішніх сімей основні сили і час батьків витрачаються на матеріальне забезпечення, а не на духовне формування і розвиток дітей. За даними соціологічних досліджень, працююча жінка на добу приділяє вихованню дітей 16 хв, у вихідні дні - 30 хв. Духовне спілкування батьків з дітьми, їх спільні заняття, на жаль, для більшості сімей залишаються недозволеною розкішшю. Спілкування батьків з дітьми зводиться в основному до контролю за навчанням дитини в школі, а сам контроль - до з'ясування того, які оцінки отримані.

Серед найбільш вагомих причин незадовільного виховання дітей у сім'ї відзначимо наступні:

- Невисокий економічний рівень більшості трудових сімей, коли основний час батьків витрачається на добування коштів для існування (зарплати, продуктів харчування, товарів і т. Д.);

- Низька культура суспільного життя, подвійна мораль, лицемірство влади, соціальна напруженість, невпевненість у

 ВИХОВАННЯ У СІМ'Ї |  Виховання в сім'ї


 Етичні виховні справи |  Розділ 3. Теорія і технологія виховання |  Етичні виховні справи |  ЕСТЕТИЧНІ та фізкультурно ВИХОВНІ СПРАВИ |  Естетичні і фізкультурні виховні справи |  Розділ 3. Теорія і технологія виховання |  Естетичні і фізкультурні виховні справи |  Розділ 3. Теорія і технологія виховання |  Екологічні та трудові виховні справи |  Розділ 3. Теорія і технологія виховання |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати