На головну

ідеали виховання |  Розділ 1. Загальні основи педагогіки |  ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВА ІДЕАЛІВ ВИХОВАННЯ |  Розділ 1. Загальні основи педагогіки |  Загальнолюдські цінності як основа ідеалів виховання |  Розділ 1. Загальні основи педагогіки |  ЦІННОСТІ ТА ЦІЛІ ВИХОВАННЯ |  Розділ 1. Загальні основи педагогіки |  Цінності сучасної молоді |  МЕТА ВИХОВАННЯ |

Розділ 1. Загальні основи педагогіки

1.  I Основні категорії педагогіки
  2.  I. Загальні положення
  3.  I. Загальні положення З ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  4.  I. Загальні рекомендації
  5.  I. Загальні вимоги охорони праці
  6.  I. Організаційно-методичний розділ
  7.  I. Основи молекулярно-кінетичної теорії

Я. А. Коменський безмежно вірив в силу виховання. Епіграфом до твору «Материнська школа» він взяв слова Цицерона: «Основа всієї держави полягає в правильному вихованні юнацтва». На думку Я. А. Коменського, виховання повинно бути спрямоване на досягнення трьох цілей: пізнання себе і навколишнього світу (розумове виховання), управління собою (моральне виховання) і прагнення до Бога (релігійне виховання).

Англійський філософ і педагог Дж. Локк вважав, що головна мета виховання - сформувати джентльмена, людини, «вміє вести свої справи мудро і передбачливо». Цей джентльмен повинен бути, крім того, людиною діяльною і ініціативним, володіти гострим розумом і практичними знаннями.

Французький матеріаліст К. Гельвецій стверджував, що в основу виховання повинна бути покладена «єдина мета». Ця мета може бути виражена як прагнення до благу суспільства, т. Е. До найбільшого задоволення і щастя найбільшої кількості громадян. Завдання вихователя - «розкрити їх (громадян) серця для гуманності, а їх розум для істини і зробити, нарешті, з них (громадян) ... розсудливих і відчувають людей ... сформувати патріотів, міцно зв'язати в свідомості громадян ідею особистого блага з ідеєю блага національного ».

Ж. Ж. Руссо твердо стояв на позиціях підпорядкування мети виховання формування загальнолюдських цінностей. Виховання необхідно людині тому, говорив він, що той з'являється на світ безпорадним і слабким. Завдання виховання - створити людину. «Жити - ось ремесло, якому я хочу вчити його (вихованця). Виходячи з моїх рук, він буде - погоджуюся з цим - НЕ суддею, що не солдатом, що не священиком: він буде насамперед людиною; всім, чим повинен бути людина, він зуміє бути, в разі необхідності, так само гарний, як і будь-який інший, і, як би доля ні носила його з місця на місце, він завжди буде на своєму місці ».

І. Песталоцці, швейцарський педагог-демократ, вважав, що мета виховання - розвинути здібності і таланти людини, закладені в нього природою, постійно їх удосконалювати і, таким чином, забезпечити «гармонійний розвиток сил і здібностей людини».

Німецький філософ І. Кант покладав великі надії на виховання і бачив його мета в тому, щоб готувати вихованця до завтрашнього дня: «Діти повинні виховуватися не для

Цілі виховання в історії педагогічної думки |  Цілі виховання в історії педагогічної думки
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати