На головну

ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ |  ЦІННОСТІ І ВІДНОСИНИ |  ВМІННЯ, НАВИЧКИ |  СОЦІАЛЬНІ РОЛІ АБО ПОЗИЦІЇ |  ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД |  Я, моя сім'я, мої друзі. |  Я - громадянин Росії, громадянин Башкортостану. |  Дерево сильно плодами, а людина - працею. |  Я здоров'я збережу - сам собі я допоможу. |  Список книг, рекомендованих для дитячого читання |

розвитку

1.  Air Alert III - програма для розвитку стрибка
  2.  D. 6-7 тиждень внутрішньоутробного розвитку;
  3.  I Діяльність як фактор розвитку
  4.  I. Історичні передумови створення та розвитку менеджменту.
  5.  I. Світова фінансова криза. Оцінка причин і розвитку на світовому рівні
  6.  I.2 Оцінка розвитку кризи
  7.  II. ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗВИТКУ ПАМ'ЯТІ

Методика «Сюжетні картинки»(Призначена для дітей1-2 класів)

(По Р. Р. Калініної)

Дитині надаються картинки із зображенням позитивних і негативних вчинків однолітків. Дитина повинна розкласти картинки так, щоб з одного боку лежали ті, на яких намальовані хороші вчинки, а з іншого - погані, пояснюючи свій вибір.

Обробка результатів.

0 балів - дитина неправильно розкладає картинки (в одній стопці картинки із зображенням поганих і хороших вчинків), емоційні реакції неадекватні або відсутні.

1 бал - дитина правильно розкладає картинки, але не може обгрунтувати свої дії; емоційні реакції неадекватні.

2 бали - дитина правильно розкладає картинки, обґрунтовує свої дії, емоційні реакції адекватні, але виражені слабо.

3 бали - дитина обґрунтовує свій вибір (називає моральні норми); емоційні реакції адекватні, яскраві, проявляються в міміці, активній жестикуляції і т.д.

Методика «Що ми цінуємо в людях»(Призначена для виявлення моральних орієнтацій дитини).

Дитині пропонується подумки вибрати двох своїх знайомих: один з них хороша людина, на якого дитина хотіла б бути схожим, інший - поганий. Після чого просять назвати ті їх якості, які подобаються в них і які не подобаються, і привести по три приклади вчинків на ці якості. Дослідження проводиться індивідуально. Дитина повинна дати моральну оцінку вчинкам, що дозволить виявити ставлення дітей до моральних норм. Особлива увага приділяється оцінці адекватності емоційних реакцій дитини на моральні норми: позитивна емоційна реакція (усмішка, схвалення і т.п.) на моральний вчинок і негативна емоційна реакція (осуд, обурення і т.п.) - на аморальний вчинок.

Обробка результатів.

0 балів - дитина не має чітких моральних орієнтирів. Ставлення до моральних норм нестійке. Неправильно пояснює вчинки, емоційні реакції неадекватні або відсутні.

1 бал - моральні орієнтири, але відповідати їм дитина не прагнути або вважає це недосяжною мрією. Адекватно оцінює вчинки, проте ставлення до моральних норм нестійке, пасивне. Емоційні реакції неадекватні.

2 бали - моральні орієнтири, оцінки вчинків і емоційні реакції адекватні, але ставлення до моральних норм ще недостатньо стійке.

3 бали - дитина обґрунтовує свій вибір моральними установками; емоційні реакції адекватні, ставлення до моральних норм активну і стійке.

Методика «Що робити»(Призначена для виявлення ставлення до моральних норм).

Дитині пропонується уявити собі задану ситуацію і повідомити, як би він повівся в ній. наприклад, перша ситуація: Під час перерви один з твоїх однокласників розбив вікно. Ти це бачив. Він не зізнався. Що ти скажеш? Чому? друга ситуація: Однокласники змовилися зірвати урок. Як ти вчиниш? Чому?

Обробка результатів за вищевказаною шкалою.

Методика «Закінчи речення» (Методика Н. Е. Богуславської)

Дітям пропонується бланк тесту, де необхідно закінчити пропозиції декількома словами.

1. Якщо я знаю, що вчинив неправильно, то ...

2. Коли мені важко сам прийняти правильне рішення, то ...

3. Вибираючи між цікавим, але необов'язковим, і необхідним, але нудним заняттям, я зазвичай ...

4. Коли в моїй присутності ображають людину, я ...

5. Коли брехня стає єдиним засобом збереження доброго ставлення до мене, я ...

6. Якби я був на місці вчителя, я ...

Обробка результатів за вищевказаною шкалою.

Діагностика і дослідження моральної сфери школяра |  Методика оцінки рівня морально-етичного розвитку
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати