загрузка...
загрузка...
На головну

Питання. Проблема цілепокладання у вихованні. Система цілей виховання, загальна і індивідуальна мети виховання. |  Система цілей виховання, загальна і індивідуальна мети виховання. |  Поняття про методи і прийоми виховання. |  Методи формування свідомості. |  Методи організації діяльності. |  Питання. Загальне поняття про сучасних виховних технологіях і особливості їх застосування в початкових класах. Діалектика колективного та індивідуального у вихованні. |  Визнання дитини як співучасника, співорганізатора виховного процесу. |  Громадські об'єднання як суб'єкти виховання. |  Громадські об'єднання як суб'єкти виховання. |  Культура праці як компонент базової культури особистості. |

Функції сім'ї як соціального інституту.

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. дисфункції бюрократії як організації
  3.  I. Знайти межі функції.
  4.  II Етап. Графічне зображення ряду і емпіричної функції розподілу.
  5.  II. Обчислення похідних ФУНКЦІЇ одного аргументу
  6.  II. Дисфункції бюрократії як соціальної групи
  7.  II. Межа і неперервність функції

під функціями сім'їрозуміють напрямки діяльності сімейного колективу або окремих його членів, що відображають соціальну роль і сутність сім'ї.

На функції сім'ї впливають такі фактори, як вимоги суспільства, сімейне право і норми моралі, реальна допомога держави сім'ї.

Роль сім'ї в суспільстві непорівнянна за своєю силою ні з якими іншими соціальними інститутами, так як саме в сім'ї формується і розвивається особистість людини, відбувається оволодіння їм соціальними ролями, необхідними для безболісної адаптації дитини в суспільстві. Сім'я виступає як перший виховний інститут, зв'язок з яким людина відчуває протягом всього свого життя.

Саме в родині закладаються основи моральності людини, формуються норми поведінки, розкриваються внутрішній світ і індивідуальні якості особистості. Сім'я сприяє не тільки формуванню особистості, але і самоствердження людини, стимулює його соціальну, творчу активність, розкриває індивідуальність.

Вчені виділяють різні функції сім'ї. Ми зупинимося на тих, які стосуються, перш за все, виховання і розвитку дитини.

1. репродуктивна функція (Від лат. Productjo - самовідтворення, розмноження, виробництво потомства) зумовлена ??необхідністю продовження людського роду.

2. економічна і господарсько-побутова - Ведення спільного господарства та бюджету, організація матеріально-побутових умов, турбота про непрацездатних членів сім'ї, на основі розподілу сімейних ролей і обов'язків

3. виховна - Створення умов для особистісного формування і розвитку дітей, передачу їм соціального і життєвого досвіду, моральних норм і цінностей створення здорового морально-психологічного клімату і стилю сприятливих сімейних відносин, надання морально-психологічної підтримки кожному члену сім'ї.

4. функція первинної соціалізації.Сім'я є першою і головною соціальною групою, яка активно впливає на формування особистості дитини. Сім'я впливає в цілому на фізичний, психічний і соціальний розвиток дитини. Роль сім'ї полягає в поступовому введенні дитини в суспільство, щоб його розвиток йшов по природі людини і культурі країни, де він з'явився на світ. Навчання дитини тому соціальному досвіду, який накопичило людство, культурі тієї країни, де він народився і росте, її моральним нормам, традиціям народу - пряма функція батьків.

5. рекреативная і психотерапевтична функції. Суть їх полягає в тому, що сім'я повинна бути тією нішею, де людина могла б відчувати себе абсолютно захищеним, бути абсолютно прийнятим, незважаючи на його статус, зовнішність, життєві успіхи, фінансове становище і т.д.

Таким чином, існування людини в даний час організовано у формі сімейного способу. Кожна з функцій може бути з більшим чи меншим успіхом реалізована поза сім'єю, але сукупність їх може виконуватися тільки в родині.

Питання. Поняття «здоров'я», «здоровий спосіб життя», «фізична культура», «культура здорового способу життя». |  Фактори виховання дитини в сім'ї.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати