На головну

глава 14 |  глава 15 |  глава 16 |  глава 17 |  глава 18 |  глава 19 |  глава 20 |  глава 21 |  глава 22 |  глава 23 |

глава 25

Був же день, і голосування за короля і королеву школи планувалося провести під час обіду. У цей момент я сиділа в медичному класі, спостерігаючи, як стрілки годинника повільно рухаються до закінчення уроку. Замість того щоб переживати, що дві сотні людей, з якими мені доведеться провести наступні два роки свого життя, менше, ніж через десять хвилин будуть битися в істериці від одного виду мого імені в списку кандидатів, я зосередилася на Скотті.

Мені потрібно було знайти спосіб умовити його повернутися в печеру до Хешван, і про всяк випадок змусити зняти кільце Чорної Руки. Якщо умовити його не вийде, то я буду змушена утримувати його силою. Я не знала, чи можу розраховувати на допомогу Патча. Впевнена, він знав пару хороших місць, в яких можна замкнути Нефіліма, але чи стане він напружуватися через Скотта? І навіть якщо мені вдасться умовити Патча допомогти, як я зможу потім повернути довіру Скотта? Він розцінить це, як найбільше зрадництво. Я не зможу навіть переконати його, що це для його ж власної безпеки - вчора ввечері він ясно дав зрозуміти, що більше не цінує своє життя. Я втомилася ховатися. З таким же успіхом я могла б померти.

У самий розпал моїх роздумів на столі міс Ярбовскі задзвонив телефон. Почувся спокійний голос секретаря.

- Міс Ярбовскі? Вибачте, що перебиваю. Будь ласка, надішліть Нору Грей в кабінет відвідуваності ... - У її голос закралася нотка співчуття.

Міс Ярбовскі нетерпляче постукала ногою, мабуть, не бажаючи бути перерваної на півслові. Вона махнула рукою мою сторону:

- Візьми свої речі, Нора. Не думаю, що ти повернешся до дзвінка.

Я згребла свій підручник в рюкзак і рушила до дверей, задаючись питанням, до чого це все. Існувало тільки дві причини, за якими студентів викликали в кабінет відвідуваності. Це прогули або відсутність з поважної причини. Наскільки я знала, до мене не відносилося ні те, ні інше.

Я смикнула двері кабінету відвідуваності і побачила його. Хенк Міллар сидів на дивані, його плечі були згорбленими, а вираз обличчя виснаженим.

Він кулаком підпирав підборіддя, а його очі байдуже дивилися вперед.

Я мимоволі відступила назад. Але Хенк побачив мене і моментально піднявся. Від глибокого співчуття, написаного на його обличчі, у мене скрутило живіт.

- Що трапилося? - Я зрозуміла, що заїкаюся.

Він уникав дивитися мені в очі. - Це був нещасний випадок.

Його слова пролунали в моїй голові. Моєю першою думкою було: яка мені різниця, що з Хенком Міллар трапився нещасний випадок? І навіщо він сам приїхав до школи, щоб повідомити мені про це?

- Твоя мама впала зі сходів. Вона була на каблуках і втратила рівновагу. У неї струс.

Мене облило хвилею паніки. Я сказала щось схоже на «Ні». Ні, цього не могло статися. Мені потрібно було терміново побачити маму. Раптово я пошкодувала про кожну гидоти, що сказала їй за останні пару тижнів. Мої найгірші страхи поповзли на мене з усіх боків. Я вже втратила батька. Якщо я втрачу ще й маму ...

- Наскільки все серйозно? - Мій голос тремтів.

Глибоко всередині я знала, що не можна плакати перед Хенком. Банальне запитання гордості зник в той момент, коли я представила мамине обличчя. Я закрила очі в спробі приховати сльози.

- Коли я йшов з лікарні, вони толком не могли нічого сказати. Я відразу приїхав за тобою, і вже залишив секретарю пояснювальну, - пояснив Хенк. - Я відвезу тебе в лікарню.

Він притримував двері для мене, і я механічно пірнула під його рукою. Я відчувала, що ноги несуть мене вниз по коридору. Зовні сонце було надто яскравим. Я думала: запам'ятаю цей день назавжди. Я думала, чи буде у мене причина озиратися на цей день і відчувати ті ж самі нестерпні почуття, як в день смерті мого батька: розгубленість, образу, безпорадність. Заперечення. Я задихалася, не в силах стримувати ридання.

Хенк мовчки відкрив двері свого Ленд Крузер. Один раз він підняв руку, ніби хотів підбадьорює жестом потиснути моє плече, але стиснув кулак і опустив його.

І в цей момент мене осінило: для нього все складається дуже зручно. Може, це було моє звичайне огиду до Хенка, але я подумала, що він міг би збрехати, щоб заманити мене в свою машину.

- Я хочу зателефонувати до лікарні, - сказав я різко. - Хочу дізнатися, чи є у них новини.

Хенк насупився. - Адже ми вже їдемо туди. Через десять хвилин ти зможеш поговорити з її лікарем особисто.

- Вибачте, якщо я трохи переживаю, але ми говоримо про мою матір, - відповіла я м'яко, але з однозначною твердістю.

Хенк набрав номер на своєму телефоні і дав його мені. Включився лікарняний автовідповідач, який пропонує мені уважно вислухати такі інструкції або залишатися на лінії для відповіді оператора. Через хвилину мене з ним з'єднали.

- Чи не могли б ви сказати мені, чи надходила сьогодні Блайт Грей? - Запитала я жінку, уникаючи погляду Хенка.

- Так, в записах є Блайт Грей.

Я видихнула. Те, що Хенк НЕ брехав про нещасний випадок, не значило, що він невинний. Проживши все ці роки в фермерському будинку, вона жодного разу не падала зі сходів.

- Це її дочка. У вас є новини про його стан?

- Я можу передати повідомлення її лікаря, щоб він подзвонив вам.

- Дякую, - сказала я і продиктувала їй свій номер.

- Є новини? - Запитав Хенк.

- Як ви дізналися, що вона впала зі сходів? - Катувала я його. - Ви бачили момент падіння?

- Ми домовилися пообідати разом. Коли вона не відкрила двері, я увійшов всередину. І знайшов її біля підніжжя сходів.

Якщо він і розпізнав якусь підозрілість в моєму голосі, то не виявив цього. Швидше навпаки - послаблюючи свою краватку і витираючи піт з брів, він виглядав похмурим.

- Якщо що-небудь трапиться з нею ... - пробурмотів він собі під ніс, але не закінчив свою думку. - Може, поїдемо?

Сідай в машину , Скомандував мій внутрішній голос. Ось так просто я забула про всі підозри. Я могла схопити тільки одну думку: Я повинна була поїхати з Хенком .

Було щось дивне в його голосі, але я не могла зрозуміти це своїм замутненою розумом. Весь мій розум, здавалося, поплив, залишивши місце лише для одного нескінченного наказу: Сідай в машину!

Я подивилася на Хенка, який блимав з невинним виглядом. Я поривалася звинуватити його в чомусь, але навіщо? Адже він допомагав. Він дбав про мою маму ...

І я покірно ковзнула на сидіння Ленд Крузер.

Не знаю, скільки часу ми їхали в тиші. У моїй голові вихором крутилися думки, поки Хенк несподівано не заговорить.

- Я хочу, щоб ти знала, вона в найкращих руках. Я попросив, щоб за неї вів спостереження доктор Хоулетт. Ми з доктором Хоулетта жили в одній кімнаті в Мейнська Університеті до того, як він перейшов до Джонсу Хопкінсу.

Доктор Хоулетт. Пару секунд я подумки перебирала його ім'я - і потім згадала. Саме він спостерігав за мною, коли я повернулася додому. Після того, як Хенк вважав за можливе повернути мене, поправила я себе. А тепер з'ясувалося, що Хенк і доктор Хоулетт - друзі? ..

В якому б заціпенінні я не знаходилася, воно тут же поступилося місцем страху. Я відчула різке недовіру до лікаря Хоулетта.

Поки я гарячково прораховувала зв'язок між двома цими людьми, позаду нас з'явилася машина. Спочатку я не запідозрила нічого поганого - а потім машина врізалася в Ленд Крузер.

Машина Хенка пішла в сторону, зачепивши дорожню огорожу. Від подряпаної металу розлетівся стовп іскор. Я ледь встигла скрикнути, як пішов ще один удар. Хенк вирівняв машину, але задня частина Ленд Крузер сильно виляла.

- Вони намагаються спихнути нас з дороги! - Закричав Хенк. - Пристебни ремінь безпеки!

- Хто вони? - Волала я, перевіряючи свій пристебнутий ремінь.

Хенк смикнув кермо, щоб уникнути ще одного удару, і різкий рух прикувало мою увагу до дороги перед нами; вона йшла круто вліво, так як ми наближалися до глибокій ущелині. Хенк втиснув педаль газу в підлогу, намагаючись обігнати іншу машину, коричневий Ель Каміно. Звертаючи в провулок, він збільшив швидкість. Через бокове вікно виднілися три голови, і, судячи з усього, це були чоловіки.

Образи Гейба, Домініка і Єремії майнули у мене в голові. Це була всього лише здогад, бо я не бачила їх осіб, але навіть просте припущення змусило мене вигукнути.

- Зупиніть машину! - Закричала я. - Це пастка. Розвертайтеся!

- Вони спотворили мою машину! - Прогарчав Хенк, пускаючись в погоню.

Ель Каміно заверещав за поворотом, ковзаючи по прямій білої лінії. Хенк слідував за ними, повертаючи в небезпечній близькості від огорожі. Узбіччя дороги обривалася ущелиною. Зверху воно було схоже на гігантську чашу з повітрям, а Хенк хвацько мчав по самому краю.

У мене скрутило живіт, і я стиснула підлокітник крісла.

Задні ліхтарі Ель Каміно спалахнули червоним.

- Обережно! - Закричала я.

Одну руку я притиснула до вікна, а інший схопила Хенка за плече, намагаючись запобігти неминуче.

Хенк сильно крутнув кермо, так що Ленд Крузер залишився на двох колесах. Мене жбурнуло на приладову панель, ремінь безпеки сильно придавив мені груди, а головою я вдарилася в вітрове скло. Зір затуманилось і, здавалося, з усіх боків на мене обрушилися гучні звуки. Хрускіт, шум, скрегіт, які вибухали у мене в вухах.

Мені здалося, що я почула гарчання Хенка, щось на зразок "Чортові занепалі ангели!", А потім я полетіла.

Ні, не полетіла. Я перекидалася. Знову і знову.

Не пам'ятаю, як приземлилася, але коли знову прийшла в себе, я лежала на спині. Чи не в Ленд Крузер, десь в іншому місці. Бруд. Листя. Гострі камені врізалися мені в шкіру.

Холодно, боляче, важко. Холодно, боляче, важко. У мене в голові крутилися тільки ці три слова. Я бачила, як вони ковзають у мене перед очима.

- Нора! - Кричав Хенк десь далеко.

Я була впевнена, що мої очі відкриті, але не могла нічого розгледіти. Яскраве світло, крізь який я не бачила нічого, повністю затуманили мені зір. Я спробувала піднятися. І віддавала чіткі накази своїм м'язам, але десь на шляху до них відбувалася поломка - я не могла поворухнутися.

Спочатку чиїсь руки схопили мене за щиколотки, потім за зап'ястя. Моє тіло линула по листю і бруду, створюючи дивний шурхотить звук. Я облизала губи, намагаючись покликати Хенка, але, коли відкрила рот, почула не ті слова.

Холодно, боляче, важко. Холодно, боляче, важко.

Я хотіла вирватися із заціпеніння. Ні! Кричала я подумки. Ні ні ні!

Патч! Допоможи! Патч! Патч! Патч!

- Холодно, боляче, важко, - бурмотіла я незв'язно.

Перш, ніж я могла щось зробити, стало вже занадто пізно. Мої губи зімкнулися. Як і очі.

Чиїсь сильні руки схопили мене за плечі і почали трясти.

- Ти мене чуєш, Нора? Не намагайся вставати. Лежи. Я відвезу тебе в лікарню.

Мої очі різко відчинилися. Над головою гойдалися дерева. Сонячне світло просочувався крізь гілки, відкидаючи дивні тіні, які змінювали світ від світлого до темного, і назад.

Хенк Міллар схилився наді мною. Його обличчя було порізане, кров стікала вниз, щоки і волосся були забруднені кров'ю. Його губи рухалися, але було складно розібрати слова.

Я відвернулася.

Холодно, боляче, важко.

Я прокинулася в лікарні, моя ліжко стояла за білої бавовняної фіранкою. В кімнаті було спокійно, але все-таки дивно. Мої руки і пальці тремтіли, а в голові все ще панував цілковитий безлад. Ліки, з покорою зазначила я.

Інша особа схилилося наді мною. Доктор Хоулетт посміхнувся, але не настільки, щоб показати зуби.

- Ти сильно вдарилася, юна леді. Багато синців, але ніяких переломів. Медсестри вкололи тобі ібупрофен, і я дам тобі рецепт перш, ніж відпустити. Кілька днів будеш відчувати слабкість. З огляду на обставини, я б сказав: вважай, що тобі пощастило.

- А Хенк? - Вдалося мені запитати, мої губи були сухими як папір.

Доктор Хоулетт похитав головою, видавши гучною, але короткий смішок. - Тобі це не сподобається, але на ньому ні подряпини. У це складно повірити.

Крізь туман в голові я спробувала думати. Щось не сходилося. І потім я згадала.

- Ні. Він порізався. У нього сильно текла кров.

- Ти помиляєшся. На Хенк було більше твоєї крові, ніж його власної. Тобі дісталося найбільше.

- Але я бачила, як він ...

- Хенк Міллар в отличном состоянии, - перебив він. - І ти теж будеш, як тільки розсмокчуться шви. Коли медсестри закінчать перевіряти пов'язки, ти можеш йти.

Десь в глибині я знала, що повинна запанікувати. Було дуже багато питань і дуже мало відповідей.

Холодно, боляче, важко. Холодно, боляче, важко.

Світло задніх фар. Аварія. Ущелина.

- Це допоможе, - сказав доктор Хоулетт, несподівано вколов мені щось в руку.

Рідина з голки потекла в мою кров слабким потоком.

- Але я ж тільки що прокинулася, - пробурмотіла я, мною опанувала приємна хімічна втому. - Як я можу бути в порядку? Я не відчуваю себе в порядку.

- Вдома ти відновити набагато швидше, - сміявся він. - Тут медсестри будуть тикати і колоти тебе всю ніч.

Всю ніч?

- А хіба вже вечір? Але ж був полудень. Я навіть не пообідала перед тим, як Хенк забрав мене з медичного класу.

- Важкий був день, - сказав доктор Хоулетт, досить киваючи.

Під дією наркотиків я хотіла кричати. Замість цього просто видихнула.

Я поклала руку на живіт. - Відчуваю себе забавно.

- Тест МРТ підтвердив, що у тебе немає внутрішньої кровотечі. Побережи себе наступні кілька днів, і ти будеш в порядку в одну мить. - Він грайливо стиснув моє плече. - Але не можу обіцяти, що незабаром ти вирішиш сісти в машину.

Десь в цьому тумані я згадала про маму.

- Хенк з моєю мамою? Вона в порядку? Можна мені її побачити? Вона знає про аварію?

- Твоя мама швидко йде на поправку, - запевнив він мене. - Вона все ще знаходиться у відділенні інтенсивної терапії і не може приймати відвідувачів, але до ранку її переведуть в окрему палату. Тоді ти зможеш повернутися і відвідати її. - Він нахилився, як би роблячи мене своєю спільницею. - Між нами, якби не було такої тяганини, я б дозволив тобі її побачити. У неї було досить неприємне струс з втратою пам'яті, коли Хенк приніс її сюди. Але я думаю, все обійдеться. - Він погладив мене по щоці. - Удача супроводжує вашій родині.

- Удача, - мляво повторила я за ним.

Але в мені росло тривожне почуття, що підказує, що удача не має ніякого відношення до наших одужання.

І, можливо, до нещасних випадків теж.

глава 24 |  глава 26
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати