Головна

глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |

глава 14

Після ланчу я поїхала додому. Ледве я припаркувала Фольксваген на цементній плиті поруч з під'їзною доріжкою, як мама в буквальному сенсі влетіла на неї на своєму Таурус. Коли я йшла, вона була вдома, і тепер у мене закралися підозри, що вона вислизала на ланч з Хенком. З тієї самої хвилини, як я вийшла з Ензо, з обличчя не сповзала усмішка, але тепер настрій різко зіпсувався.

Мама заїхала в гараж і потім вийшла мені назустріч.

- Як пройшов обід з Ві?

- По-старому, мам, по-старому. А як у тебе? Палке побачення за ланчем? - Невинно поцікавилася я.

- Скоріше, по роботі. - Вона випустила страдницький зітхання. - Хьюго просив мене поїхати в Бостон на цьому тижні.

Моя мама працює на Хьюго Рінальді, власника аукціонної компанії з однойменною назвою. Хьюго проводить аукціони нерухомості класу «люкс», а в обов'язки моєї мами входить контроль за ходом аукціону, що неможливо зробити на відстані. Вона постійно переїжджає з місця на місце, залишаючи мене вдома одну, і ми обидві знаємо, що це неідеальна ситуація. Вона не рідко думала про звільнення, але питання завжди упирався в гроші. Хьюго платив їй більше - трохи більше, - ніж вона могла б заробляти за мірками Колдуотер. Якщо вона піде з цієї роботи, доведеться піти на деякі жертви, і в першу чергу продати наш фермерський будинок. Так як всі мої спогади, пов'язані з батьком, були укладені в цьому будинку, можна сказати, що я відчувала до нього ніжні почуття.

- Я йому відмовила, - продовжувала мама. - Я сказала йому, що збираюся знайти роботу, яка не вимагатиме моїх поїздок з дому.

- Ти сказала йому що ? - Моє здивування швидко минуло, і я відчула тривогу, прокрався в мій голос. - Ти звільняєшся? Ти знайшла нову роботу? Це означає, що нам доведеться переїхати? - Я не могла повірити, що вона прийняла це рішення без мене. У минулому ми завжди сходилися в одному: про переїзд не було й мови.

- Хьюго сказав, що подумає, чим він може мені допомогти в плані роботи тут, але не обнадіював. Його секретарка працює на нього протягом багатьох років і добре справляється. Він не збирається звільняти її тільки для того, щоб ощасливити мене.

Я ошелешено дивилася на будинок. Від думки про іншій родині, яка живе всередині його стін, шлунок скрутило. Що, якщо вони його перебудують? Що, якщо вони розпатрають кабінет мого батька і видерут підлоги вишневого дерева, які ми клали все разом? А як щодо його книжкових полиць? Вони звичайно не зовсім рівні, але вони були нашим першим справжнім досвідом деревообробки. У них був характер!

- Я поки не думала про продаж, - сказала мама. - Будь що буде. Хто знає? Може бути, Хьюго вирішить, що йому потрібні дві секретарки. Чому бути того не минути.

Я повернулася до неї.

- Чи не тому ти так невимушено міркуєш на тему звільнення, що розраховуєш вийти заміж за Хенка, і думаєш, що він буде нас утримувати? - Цинічне зауваження вирвалося перш, ніж я змогла зупинитися, і я відразу відчула докори сумління. Така грубість була мені не властива. Але зараз у мене говорив страх, що сховався глибоко всередині мене і пересилити всі.

Мама немов скам'яніла. Потім вона ретирувалася через гараж, попутно натиснувши кнопку, автоматично закрила двері за її спиною.

Я трохи постояла на під'їзній доріжці, розриваючись між бажанням негайно піти за нею і вибачитися і зростаючим страхом через те, що вона просто уникла відповіді на моє запитання.

Нічого не поробиш. Вона зустрічалася з Хенком з твердим наміром вийти за нього заміж. Вона робила саме те, в чому звинуватила її Марсі: думала про гроші. Я знала, що з фінансами у нас туго, але до сих пір ми виживали, адже так? Я злилася на свою матір за те, що вона впала так низько, і злилася на Хенка за те, що він став в її житті альтернативою мені.

Плюхнувшись назад в Фольксваген, я рвонула через все місто. Я перевищувала швидкість на п'ятнадцять миль, але на цей раз мені було все одно. У мене не було конкретної точки призначення, я просто прагнула збільшити відстань між мною і мамою. Спочатку Хенк, тепер її робота. Чому у мене було таке відчуття, що вона весь час приймала рішення, не порадившись зі мною?

Коли попереду замаячив виїзд на шосе, я прийняла вправо і попрямувала до узбережжя. Я звернула до останнього з'їзду перед Дельфийским парком атракціонів і пішла за знаками, що вказують на громадські пляжі. У цій частині узбережжя бувало набагато менше машин, ніж на південних пляжах Мена. Берегова лінія тут кам'яниста, і вічнозелені рослини видніються тільки в місцях, до яких не доходив приплив. Замість туристів з пляжними рушниками і кошиками для пікніка я бачила тільки самотнього мандрівника і собаку, ганяв за чайками.

Те що потрібно. Мені хотілося деякий час побути на самоті, щоб охолонути.

Я направила Фольксваген до узбіччя. У дзеркалі заднього виду з'явився червоний спортивний автомобіль, плавно ковзає позаду мене. Я смутно пам'ятала, що бачила його на шосе за кілька машин від мене. Водій, імовірно, хотів востаннє насолодитися прогулянкою по пляжу, перш ніж погода остаточно зіпсується.

Я перестрибнула через бетонну огорожу і спустилася зі скелястої набережній. Повітря було холодніше, ніж в Колдуотер, і небажаючих угамовуватися вітер бив в спину. Небо здавалося швидше сірим, ніж блакитним, і було затягнуто туманом. Я залишалася поза досяжністю хвиль, піднімаючись на камені вище. Ставало складніше орієнтуватися, і я сконцентрувалася на тому, щоб акуратніше ставити ноги, а не на останній сварці з мамою.

Черевик ковзнув по каменю, і я скотилася вниз, ніяково приземлившись на бік. Бурмочучи лайки собі під ніс, я піднялася на ноги, і тут же мене накрила велика тінь. Захоплений зненацька, я обернулася. Переді мною стояв водій червоної спортивної машини. Зростанням він був вище середнього, з коротко підстриженим волоссям, пісочно-коричневими бровами і незначною рослинністю на підборідді. На вигляд він був старший за мене на рік або два. Судячи з того, як толстовка облягала його плечі, спортзал він відвідував регулярно.

- Ну, нарешті-то ти виповзла з дому, - сказав він, озираючись. - Уже кілька днів намагаюся застати тебе одну.

Я покачалася на носках, балансуючи на скелі. Я копалася в пам'яті, намагаючись впізнати його обличчя, але просвіту не було.

- Прошу вибачення, ми знайомі?

- Як ти думаєш, за тобою стежили? - Його погляд продовжував ковзати уздовж берегової лінії. - Я намагався стежити за всіма автомобілями, але, можливо, когось упустив. Мені б дуже допомогло, якби ти нарізала пару кіл, перш ніж припаркуватися.

- Ем, я чесно без поняття, хто ти.

- Дивний прийом ти надаєш хлопцеві, який купив машину, на якій ти сюди приїхала.

Мені знадобилося всього мить, щоб в'їхати в сенс його слів.

- Почекай. Ти - Скотт Парнелл?

Незважаючи на те, що пройшло багато років, загальні риси були ті ж. Та ж ямочка на щоці. Ті ж карі очі. Більш пізнім придбанням був шрам на вилиці, легка щетина на підборідді і поєднання повних, чуттєвих губ з рельєфним струнким тілом.

- Я чув про твою амнезії. Значить, чутки вірні? Схоже, все саме так погано, як кажуть.

Треба ж, який песимізм! Я схрестила руки на грудях і холодно промовила:

- Раз вже ми заговорили на цю тему, можливо, зараз дуже вдалий час пояснити мені, чому ти кинув Фольксваген біля мого будинку в ту ніч, коли я зникла. Якщо ти знаєш про мою амнезії, звичайно, ти в курсі того, що мене викрали.

- Машина була свого роду вибаченням за те, що я поводився як козел. - Його погляд все ще літав над деревами. Кого він так боявся?

- Давай поговоримо про ту ніч, - заявила я. Тут, в повній самоті, було явно не найкраще місце для цієї розмови, але моя рішучість отримати відповіді перемогла. - Здається, в той вечір в нас обох стріляв Ріксон. Ось що я сказала поліції. Ти, я і Ріксон - одні в кімнаті сміху. Якщо Ріксон взагалі існує. Я не знаю, як ти все це провернув, але я починаю думати, що ти його придумав. Я починаю думати, що стріляв в мене ти і тобі був потрібен хтось, на кого можна звалити провину. Ти змусив мене назвати ім'я Ріксон поліції? І наступне питання: ти в мене стріляв, Скотт?

- Ріксон в пеклі, Нора.

Я здригнулася. Він вимовив це без жодних вагань і з потрібною часткою меланхолії. Якщо він і брехав, він заслужив нагороду.

- Ріксон мертвий?

- Він горить в пеклі, але так, сенс той же. Він - небіжчик, наскільки я знаю.

Я ретельно вивчала його обличчя, намагаючись вловити найменшу міміку, яка свідчить про брехню. Я не збиралася сперечатися з ним про особливості загробного життя, але мені потрібно було підтвердження того, що Ріксон зник назавжди.

- Звідки ти знаєш? Ти сказав про це поліції? Хто його вбив?

- Я не знаю, кого нам треба за це дякувати, але я знаю, що він пішов.

Чутки поширюються швидко, повір мені.

- Тобі доведеться придумати щось розумніше. Ти, можливо, можеш обдурити всіх інших, але мене так просто не купиш. Ти кинув машину на під'їзній доріжці мого будинку в ту ніч, коли мене викрали. Потім ти звалив і сховався - в Нью-Гемпширі на кшталт? Ти мене прости, звичайно, але останнє слово, яке приходить на розум, коли я бачу тебе, - «невинний». Ну, і дурневі зрозуміло - я тобі не довіряю.

Він зітхнув.

- Перед тим, як Ріксон стріляв в нас, ти переконала мене, що я насправді Нефілім. Це ти мені сказала, що я не можу померти. І саме ти - одна з причин, чому я втік. Ти була права. Я не хочу закінчити, як Чорна рука. І ні в якому разі не збираюся допомагати йому вербувати Нефилимов для своєї армії.

Вітер пробрався під одяг, покаливая шкіру, немов мороз. Нефілім.

Знову це слово. Скрізь воно.

- Я сказала, що ти Нефілім? - Нервово запитала я. Я на мить заплющила очі, молячись про себе, щоб він обмовився. Молячись, щоб він використовував фразу «не можу померти» в переносному сенсі.

Молячись про це, я підсвідомо сподівалася, що ось зараз він скаже, що він - фінальна точка в майстерному розіграші, який почався ще вчора ввечері, з Гейб. У великому розіграші, і що жартували з мене. Але в кожному жарті є частка правди, яка зараз переверталася в тому темному місці моєї пам'яті, яке колись було недоторканим. У своїй голові я намагалася придумати всьому якесь розумне пояснення, але я не могла не відчувати цього. Всередині себе. Печіння в грудях. Скотт нічого не вигадував.

- І я дійсно хочу зрозуміти, чому ти не можеш нічого згадати, - сказав він. - Я думав, амнезія не постійна. Так якого біса?

- Я не знаю, чому я не можу нічого згадати! - Огризнулася я. - Ясно?

Я не знаю. Кілька днів тому я прокинулася на кладовищі ніким. Я не можу навіть пригадати, як я там опинилася. - Я не знала, чому на мене накатило раптове бажання вилити все це на Скотта, але зупинитися не могла. Я захлюпало носом і відчула, як на очі навернулися сльози. - Поліція знайшла мене і відвезла в лікарню. Вони сказали, що я зникла майже на три місяці. Вони сказали, у мене амнезія, тому що мій розум блокує травми, захищаючи себе. Але знаєш, що найсмішніше? Я починаю думати, що я нічого не блокую. Я отримала записку. Хтось увірвався в мій будинок і залишив її на моїй подушці. Там було сказано, що хоч я і вдома, я не в безпеці. Хтось за цим стоїть. Вони знають, що я не в безпеці. Вони знають, що зі мною сталося.

Саме в цю секунду я зрозуміла, що розтріпала занадто багато. У мене не було доказів. Що записка взагалі існувала. Більш того, логіка стверджувала, що це не так. Але якщо записка була плодом моєї уяви, то чому ж думка про це зникати і не думала? Чому я так і не змогла визнати, що я все це придумала, склала, або це взагалі глюк?

Скотт вивчав моє обличчя, хмурячись все більше і більше.

- Вони?

Я підняла руки, визнаючи свою поразку.

- Забудь про це.

- У записці ще щось було?

- Я сказала, забий. У тебе є хустку? - Я відчувала, що очі опухають, а етап, коли просто шмигання носом допомагає підтримувати його сухим, вже минув. Наче цього було ще недостатньо, по щоках скотилися дві сльозинки.

- Ей, - сказав Скотт м'яко, взявши мене за плечі. - Все буде добре. Не плач, добре? Я на твоєму боці. Я допоможу тобі розрулити цей бардак.

Коли я перестала чинити опір, він притягнув мене до грудей і поплескав по спині. Спочатку незграбно, а потім ритм став заспокійливим.

- У ніч, коли ти пропала, я втік. Для мене тут небезпечно, але коли я побачив в новинах, що ти повернулася і не можеш нічого згадати, мені довелося вийти з укриття. Я повинен був тебе знайти. Я багатьом тобі зобов'язаний.

Я знала, що повинна відсторонитися. Просто тому, що мені хотілося вірити Скотту, ще не означає, що я повинна йому повністю довіряти. Або втрачати пильність. Але я втомилася натикатися на стіни і дозволила своїй обороні вислизнути. Я не пам'ятаю, коли останній раз мені було так добре просто від того, що мене хтось обіймав. У його обіймах я майже змусила себе повірити, що я не один на один з усім цим. Скотт пообіцяв, що ми разом пройдемо через все, і в це я теж дуже хотіла вірити. Плюс до всього, він / знав / мене. Він був сполучною ланкою з моїм минулим, і це означало для мене більше, ніж я могла висловити словами. Після стількох невдалих спроб відновити хоч якийсь фрагмент, який моя пам'ять вважатиме за потрібне мені підкинути, він з'явився без всяких зусиль з мого боку. Це було більше, ніж я могла просити.

Витерши очі тильним боком руки, я промовила:

- Чому для тебе тут небезпечно?

- Тут Чорна Рука, - як ніби згадавши, що це ім'я ні про що мені не говорить, він сказав: - Просто щоб упевнитися, що ми на одній хвилі, ти нічого не пам'ятаєш про це? Я маю на увазі, нічого в сенсі / нічого /?

- Нічого. - З цим словом я ніби опинилася на початку забороненого лабіринту, що тягнеться до самого горизонту.

- Невезуха, - сказав він, і, незважаючи на своєрідну формулювання, я повірила, що він має на увазі саме те, що говорить - йому щиро шкода. - Чорна рука - це прізвисько сильного Нефіліма. Він створює підпільну армію, і я був одним з його солдатів, ну, за відсутністю кращого слова. Тепер я дезертир, і якщо він впіймає мене, ні до чого хорошого це не призведе.

- Задній хід. Хто такий Нефілім?

Куточок рота Скотта підвівся в усмішці.

- Готуйся до того, що у тебе зараз зірве дах, Грей. Нефілім, - почав він терпляче пояснювати, - це безсмертний. - Куточок його губ підвівся ще вище у відповідь на моє сумнів. - Я не можу померти. Ніхто з нас не може.

- У чому підступ? - Запитала я. «Безсмертний» ну ніяк насправді не могло означати безсмертний .

Він вказав на океан, б'ється об скелі далеко внизу.

- Якщо я стрибну, то виживу.

Гаразд, може бути, він настільки дурний, що дійсно стрибав. І вижив.

Це ще нічого не доводить. Він не безсмертний. Він просто вірить, що він безсмертний, бо він типовий підліток, який скоїв кілька дурних вчинків, тріпався про це на кожному розі, і тепер вважає, що невразливий.

Скотт зігнув брови в удаваному звинуваченні.

- Ти мені не віриш. Минулої ночі я провів добрих дві години на океані, пірнаючи за рибою, і навіть не замерз. Я можу затримувати дихання під водою на вісім-дев'ять хвилин. Іноді я відключаюся, але коли приходжу в себе, я завжди спливають на поверхню, і всі ознаки життєдіяльності в нормі.

Я, було, відкрила рот, але у мене зайняло хвилину, щоб сформулювати думку.

- Це неможливо.

- Це можливо, якщо я безсмертний.

Перш ніж я встигла його зупинити, Скотт вихопив швейцарський армійський ніж і встромив його в стегно. Я видала здавлений крик і підскочила до нього, не знаючи, чи треба витягнути ніж або навпаки зафіксувати його. Поки я вирішувала, він уже висмикнув його з себе. Він чортихнувся від болю, а крізь джинси почала просочуватися кров.

- Скотт! - Скрикнула я.

- Приходь завтра, - сказав він м'якше. - Виглядати буде так, як ніби нічого не було.

- Та НУ? - Відрізала я, все ще на взводі. Він зовсім збожеволів? На якого біса він зробив таку дурість?

- Я роблю це не в перший раз. Я намагався спалити себе живцем. Моя шкіра так обгоріла, що вся злізла. А пару днів по тому я вже був як новенький.

Вже зараз я бачила, як підсихає кров на його джинсах. Рана перестала кровоточити. Він ... зцілявся. Протягом декількох секунд, а не тижнів.

Я не могла повірити своїм очам, але, бачачи це, / вірила /.

Раптом я згадала Гейба. Чіткіше, ніж я хотіла, я викликала в пам'яті картинку монтування, яка стирчала з його спини. Джев поклявся, що рана не вб'є Гейба ...

Точно так же, як Скотт обіцяв, що від рани залишиться максимум подряпина.

- Добре, - прошепотіла я, хоча мені було зовсім не добре.

- Намагаєшся змусити мене повірити, що я тебе переконав? Я завжди можу кинутися під машину, якщо тобі потрібні ще докази.

- Думаю, я тобі вірю, - сказала я, намагаючись, щоб в моєму голосі звучало приголомшене замішання.

Я змусила себе струсити ступор. Гаразд, буду плисти за течією, поки є така можливість. / Зосередься на чомусь одному /, сказала я собі.

Скотт безсмертний. Гаразд. Далі що?

- Чи знаємо ми, хто такий Чорна Рука? - Запитала я, несподівано відчувши себе голодною до інформації, яку міг дати Скотт. Що ще я пропустила? Скільки ще питань він залишив без відповіді? І найвищий пріоритет: Чи міг він допомогти мені повернути пам'ять?

- Коли ми з тобою спілкувалися востаннє, ми обидва хотіли це знати. Я провів літо, слідуючи за ним по п'ятах, що було нелегко, враховуючи, що я постійно в бігах, без гроша в кишені, працюю в поодинці, а Чорна Рука - зовсім не та людина, яку ти б охрестила недбалим. Але я звузив пошук до однієї людини. - Його погляд повністю прикував мій. - Ти готова? Чорна рука - це Хенк Міллар.

- Хенк хто ?

Ми сиділи на пнях у печері, близько чверті милі вгору по узбережжю, вкриті виступом скелі, і далеко поза увагою з дороги. Печера була напівтемній з низькою стелею, але вона захищала від вітру і, як наполягав Скотт, приховувала нас від будь-яких потенційних шпигунів Чорної Руки. Він відмовився вимовити ще хоч слово, поки він не буде впевнений, що ми одні.

Скотт чиркнув сірником про підошву черевика і запалив вогонь в невеликому поглибленні в каменях. Світло засяяло від нерівних стін, і я, нарешті, змогла як слід роздивитися. У дальньої стіни громадилося рюкзак і спальний мішок. Тріснуте дзеркало спиралося на камінь, по всій видимості, служив полицею - на ньому лежала бритва, флакон крему для гоління і дезодорант. Ближче до входу печери стояв великий ящик для інструментів. На ньому спочивали кілька тарілок, столове срібло і сковорода. Поруч з ним лежала вудка і капкан. Печера одночасно вражала і пригнічувала. Скотт був аж ніяк не безпорадний і абсолютно здатний вижити за допомогою своїх власних знань і сили духу. Але що це за життя - ховатися і перебігати з місця на місце?

- Я стежив за Хенком кілька місяців, - сказав Скотт, - а не просто ткнув пальцем в небо.

- Ти впевнений, що Хенк - Чорна рука? Не ображайся, але він ніяк не підходить під мій портрет підпільного мілітаристи або ... - Безсмертного .

Думка здавалася нереальною. Ні, абсурдною. - У нього найуспішніший автосалон в місті, він член яхт-клубу, і він поодинці допомагає групі підтримки. Чому йому повинно бути справа до того, що відбувається в світі Нефилимов? У нього і так є все, що він хоче.

- Тому, що він теж Нефілім, - пояснив Скотт. - І у нього є далеко не все, що він хоче. Під час єврейського місяця Хешван, всім Нефилимов, котрі принесли клятву вірності, доведеться відмовитися від свого тіла на два тижні. У них немає вибору. Вони відмовляються від нього, і хтось інший заволодіває їм - занепалий ангел. Ріксон був занепалим ангелом, який опановував тілом Чорної Руки, і ось так я і дізнався, що він горить в пеклі.

Чорна Рука тепер вільний, але він нічого не забув, і він не збирається прощати. Ось для чого потрібна армія. Він спробує скинути занепалих ангелів.

- Знову задній хід. Хто такі занепалі ангели? - Банда? Ось на що це було схоже. Я сумнівалася все більше і більше. Хенк Міллар був останньою людиною в Колдуотер, хто міг би опуститися так низько, щоб спілкуватися з бандами. - І що ти маєш на увазі під «опановують»?

Рот Скотта сіпнувся в зверхній посмішці, але, треба віддати йому належне, він відповів терпляче. - Визначення «занепалого ангела»: вигнанець небес і найгірший кошмар Нефіліма. Вони змушують нас присягати на вірність, а потім опановують нашими тілами під час Хешван. Вони паразити. Вони не можуть відчувати що-небудь в своїх власних тілах, тому вони захоплюють наші. Так, Грей, - сказав він у відповідь на огиду, яке, я була впевнена, просто примерзло до мого обличчя. - Я маю на увазі, вони буквально входять в нас і користуються нашими тілами як своїми власними. Нефілім подумки теж там, поки вони це роблять, але не має над ними будь-якого контролю.

Я намагалася проковтнути пояснення Скотта. Не раз я уявляла собі фоном основну музичну тему серіалу «Сутінкова зона», але істина полягала в тому, що я знала - він не бреше. Все поверталося.

Спогади були розколоті і пошкоджені, але вони були. Я вже знала про все це раніше.

Коли і як, я не знала. Але я вже знала це ... все це. Нарешті я вимовила:

- Минулої ночі я бачила, як троє хлопців б'ють Нефіліма. так ось що вони робили? Намагалися змусити його відмовитися від свого тіла на два тижні? Це нелюдяно. Це ... огидно!

Скотт опустив очі, помішуючи дрова палицею. Сенс мого помилки дійшов до мене занадто пізно. Мене охопив сором, і я прошепотіла:

- О, Скотт. Я не подумала. Я так шкодую, що тобі доводиться проходити через це. Я навіть не можу уявити, як це важко - відмовитися від свого тіла.

- Я не давав клятву вірності. І не збираюсь. - Він кинув палицю в вогонь, і золоті іскри злетіли в темний, димний повітря печери. - Принаймні, Чорна Рука хоч чогось мене навчив. Занепалі ангели можуть пустити в хід будь-які ігри розуму, які хочуть. Вони можуть відрубати мені голову, вирізати мову або спопелити мене. Але я ніколи не дам цієї клятви.

Тому що я можу впоратися з болем. Але я не зможу впоратися з наслідками цієї клятви.

- Ігри розуму? - Шкіру на потилиці поколювало, і мої думки знову звернулися до Гейбу.

- Бонус до того, що ти - занепалий ангел, - сказав він з гіркотою. - Ти можеш творити що завгодно зі свідомістю людей. Змусити їх бачити речі, яких насправді немає. Нефіліми успадкували цей дар від занепалих ангелів.

Здається, я, в кінцевому рахунку, була права щодо Гейба. Але він не використав спритність рук фокусника, щоб створити ілюзію перетворення в ведмедя, як Джев вселив мені. Він використовував зброю Нефилимов - контроль над свідомістю.

- Покажи мені, як це робиться. Я хочу знати, як саме це працює.

- Я давно не практикувався, - все, що він відповів, відкидаючись назад на своєму пеньку і сплітаючи руки за головою.

- Ти можеш, принаймні, спробувати? - Сказала я, жартівливо шльопнувши його по коліну, сподіваючись тим самим підняти йому настрій. - Покажи мені, з чим ми маємо справу. Давай. Здивуй мене. Дай мені побачити щось, чого я не очікую. А потім розкажи мені, як це робиться.

Я спостерігала, як Скотт дивиться на вогонь, світло тільки ще яскравіше підкреслював і без того різкі обриси його обличчя, і посмішка сповзла з мого обличчя. Для нього це не було жартом.

- У тому-то й справа, - сказав він. - Ці сили викликають звикання. Коли ти відчуєш їх смак, важко зупинитися. Коли я втік три місяці тому і зрозумів, на що я здатний, я використовував свої сили кожен раз, коли було потрібно. Якщо я був голодний, я заходив в магазин, кидав все, що хотів, в корзину, і вселяв продавцеві, що потрібно упакувати все це і дозволити мені піти, не заплативши. Це було легко. Це змусило мене відчувати свою перевагу. Так тривало до тих пір, поки я, шпигуни за Чорної Рукою в одну з ночей, не побачив, як він робить те ж саме, і був настільки приголомшений, що кинув все це до бісової матері. Я не хочу прожити залишок свого життя так само. Я не хочу бути схожим на нього. - Він витягнув з кишені кільце, утримуючи його в світлі багаття. На перший погляд воно було зроблено з заліза, і вінчала кільце печатка зі стиснутим кулаком. В якусь мить мені здалося, що з металу виходить дивний блакитний ореол світла. Але він відразу ж зник, і я списала це на гру світла.

- У всіх Нефилимов підвищений рівень сили, що робить нас фізично сильніше людей, але коли я ношу це кільце, воно зводить мою силу на зовсім інший рівень, - урочисто сказав Скотт. - Чорна Рука дав мені це кільце після того, як намагався завербувати мене в свою армію. Я не знаю, яке прокляття або чари накладені на кільце, і накладені взагалі. Але щось тут є. Той, хто носить таке кільце, фізично майже невразливий. Перед тим, як ти зникла в червні, ти вкрала у мене кільце. Тяга до того, щоб повернути його, була такою сильною, що я не міг спати, їсти і навіть відпочити, поки я його не знайшов. Я був схожий на наркомана в пошуку єдиної речі, яка обіцяла мені кайф. Одного разу вночі я вдерся в твій будинок вже після того, як ти була викрадена. Я знайшов його в твоїй спальні, в футлярі для скрипки.

- Для віолончелі, - пробурмотіла я, виправляючи його. Слабке спогад перевалювалося всередині мене, відчуття, що я вже бачила кільце раніше.

- Я, звичайно, не ста п'ядей у ??чолі, але я точно знаю, що кільце ненешкідливо. Чорна Рука щось з ним зробив. Він хотів якось дати кожному члену своєї армії перевага. Навіть коли я не ношу кільце і просто покладаюся на свої природні сили і здібності, тяга до більшого занадто сильна. Єдиний спосіб перемогти її - відмовитися від використання своїх сил і здібностей настільки, наскільки це можливо.

Я намагалася співчувати Скотту, але я була трохи розчарована. Мені потрібно було краще розуміти, яким чином Гейб обдурив мене на випадок, якщо я знову опинюся з ним віч-на-віч. І якщо Хенк дійсно Чорна Рука, лідер підпілля і нелюдською дружини, мені доведеться з'ясувати, з'явився він у моєму житті з причин більш поганим, ніж ті, які лежали на поверхні. Зрештою, якщо він був так зайнятий боротьбою з занепалих ангелів, звідки у нього час, щоб займатися своїм автосалоном, бути батьком і зустрічатися з моєю мамою? Може бути, я надмірно підозріла, але, з огляду на все, що Скотт тільки що розповів мені, я була впевнена, що це виправдано.

Мені потрібен був хтось на моєму боці, хто міг би піти проти Хенка, якщо справа дійде до цього. Прямо зараз, єдина людина, якого я знала, був Скотт. Звичайно, я хотіла, щоб він залишився неушкоджений, але з іншого боку він був єдиною людиною, якого я знала, у кого були шанси проти Хенка.

- Може бути, ти міг би спробувати використовувати силу кільця на благо, - м'яко запропонувала я через хвилину.

Скотт провів п'ятірнею по волоссю, очевидно, готовий закрити цю тему.

- Занадто пізно. Я прийняв рішення. Я не буду носити кільце. Воно з'єднує мене з ним .

- І тебе зовсім не хвилює, що якщо ти не будеш носити кільце, це дасть Хенку небезпечне перевага?

Його погляд зустрівся з моїм, але він ухилився від відповіді.

- Ти голодна? Я можу зловити нам пару окунів. Підсмажені на сковороді, вони дуже непогані на смак. - Не чекаючи моєї відповіді, він схопив вудку і спустився зі скелі, що веде геть від печери.

Я пішла за ним, пристрасно бажаючи змінити свої черевики на тенісні туфлі. Скотт переміщався по скелях широкими кроками або стрибками, в той час як я була змушена робити один обережний крок за іншим.

- Гаразд, відкладемо всі розмови про твої здібності на потім, - крикнула я йому вслід. - Але я не закінчила. Все ще занадто багато прогалин. Давай повернемося до ночі, коли я зникла. У тебе є припущення, хто мене викрав?

Скотт сіл на камінь, просмикуючи волосінь в приманку. На той час, коли я наздогнала його, він майже закінчив.

- Спочатку я думав, що це Ріксон, - сказав він. - Це було до того, як я дізнався, що він в пеклі. Я хотів повернутися і допомогти в твоїх пошуках, але це було не так просто. У Чорній Руки всюди шпигуни. А якщо врахувати те, що сталося в кімнаті сміху, я думав, що у мене теж на хвості поліцейські.

- Але?

- Але це було не так. - Він скоса подивився на мене. - Тобі не здається це трохи дивним? Поліцейським мало бути відомо, що в ту ніч я був в кімнаті сміху разом з тобою і Ріксон. Ти б сказала їм.

Ти, можливо, сказала їм, що я теж поранений. Так чому ж вони навіть не шукали мене? Чому дали зірватися з гачка? Таке відчуття, ніби ... - Він різко замовк.

- Ніби що?

- Ніби хтось прийшов туди після всього і все зачистив. І я говорю не про речові докази. Я говорю про ігри розуму. Стирання пам'яті.

Хтось досить сильний, щоб поліцейські закрили на все очі.

- Ти маєш на увазі Нефіліма?

Скотт знизав плечима.

- У цьому щось є, не знаходиш? Може бути, Чорна Рука не хотів, щоб мене шукала поліція. Може бути, він хотів знайти мене сам і подбати про мене, так би мовити, неофіційно. Якщо він знайде мене, повір мені, він не потягне мене в поліцію для допиту. Він заборона мене в одній зі своїх тюрем і змусить мене шкодувати про той день, коли я втік від нього.

Таким чином, ми шукали когось досить сильного, щоб впливати на підсвідомість, або, як висловився Скотт, стерти спогади. Взаємозв'язок з моєї власної втраченої пам'яттю від мене не вислизнула. Чи міг Нефілім зробити це зі мною? У животі все стягувалося в вузол, коли я обмірковувала таку можливість.

- Скільки Нефилимов мають подібну силу? - Запитала я.

- А чорт його знає. Чорна Рука точно.

- Ти коли-небудь чув про Нефилимов по імені Джев? Або занепалий ангела, якщо вже на те пішло? - Додала я, все більше і більше усвідомлюючи, що Джев, швидше за все, або той, або інший.

Не те щоб усвідомлення цього хоч якось втішало.

- Ні. Але це ні про що не говорить. Майже відразу після того, як я дізнався про Нефилимов, мені довелося піти в підпілля. А що?

- Минулої ночі я зустріла хлопця на ім'я Джев. Він знав про Нефилимов. Він зупинив трьох хлопців ... - я прикусила мову. Не треба більше невизначеностей, хоч це і було простіше в моєму душевному стані. - Він зупинив занепалих ангелів, про яких я тобі розповідала, які намагалися примусити Нефіліма по імені біджа присягнути на вірність. Це прозвучить нерозумно, але Джев виділяв якусь енергію. Схоже було на електрику. І вона була набагато сильніше, ніж у інших.

- Вірний показник його сили, - припустив Скотт. - Кинути виклик трьом занепалим ангелам - це говорить сама за себе.

- Він такий сильний, і ти ніколи про нього не чув?

- Уяви собі, я знаю не більше за твого, коли мова заходить про це.

Я згадала, що Джев сказав мені. Я намагався тебе вбити. Що це означає? Зрештою, чи був він пов'язаний з моїм викраденням? І чи був він достатньо сильний, щоб стерти мою пам'ять? Грунтуючись на інтенсивності сили, що виходить від нього, я могла припустити, що він був здатний на більше, ніж кілька простих трюків з підсвідомістю. На / набагато / більше.

- Знаючи все, що я роблю по відношенню до Чорної Руці, я здивований, що все ще на волі, - сказав Скотт. - Він повинен ненавидіти мене за те, що я його обдурив.

- Тепер про це. Як ти злиняв з армії Хенка?

Скотт зітхнув, впустивши руки на коліна.

- Не сама моя улюблена тема. Про це непросто говорити, тому викладу як є. У ніч, коли загинув твій батько, я повинен був за ним доглядати. Він йшов на небезпечну зустріч, і Чорна Рука хотів переконатися, що він у безпеці. Чорна Рука сказав, що якщо мені це вдасться, я доведу, що він може на мене розраховувати. Він хотів бачити мене в рядах своєї армії, але це було не те, чого хотів я.

Холод передчуття скував мій хребет. Останнє, чого я очікувала від Скотта - вплутати в це мого батька.

- Мій батько ... знав Хенка Міллара?

- Я зірвав наказ Чорної Руки. Гадав, що покажу йому середній палець і висловлю свою точку зору. Але все, у чому я дійсно досяг успіху - дозволив загинути невинній людині.

Я моргнула, слова Скотта каскадом вилилися на мене, як відро крижаної води.

- Ти дозволив моєму батькові померти? Ти дозволив йому піти на вірну смерть і не зробив нічого, щоб допомогти йому?

Скотт розвів руками.

- Я не знав, що цим закінчиться. Я думав, Чорна Рука збожеволів. Я навісив йому ярлик «егоїстичний придурок». Я ніколи не сприймав все це Нефілімство всерйоз. Поки не стало надто пізно.

Я дивилася прямо перед собою, пильно дивлячись на океан. Непотрібне почуття безжально здавило груди. Мій тато. Весь цей час Скотт знав правду. І не говорив її мені, поки я сама її з нього не витягла.

- Ріксон натиснув на курок, - сказав Скотт, тихим голосом вторгаючись в мої думки. - Я дозволив твоєму батькові потрапити в пастку, але пістолет був у руках у Ріксон.

- Ріксон, - повторила я. Гіркими шматками, але все поверталося. Один страшний проблиск в секунду. Ріксон веде мене в кімнату сміху. Ріксон, сухо визнає, що це він убив мого батька. Ріксон, наводить на мене зброю. Я не могла згадати досить для того, щоб скласти повну картину, але і спалаху було досить. У мене скрутило живіт.

- Якщо мене викрали Ріксон, то хто? - Запитала я.

- Пам'ятаєш, я сказав, що провів все літо, переслідуючи Чорну Руку? На початку серпня він їздив в державний заповідник Уайт-Маунтінс. Він під'їхав до найдальшого котеджу і пробув там менше двадцяти хвилин.

Занадто довга поїздка заради такого короткого візиту, тобі не здається? Я не наважився підійти досить близько, щоб заглянути у вікна, але я підслухав його розмову по телефону пару днів по тому, вже в Колдуотер.

Він сказав людині на іншому кінці дроту, що дівчина ще в котеджі, і йому потрібно впевнитися, що вона як чистий аркуш. Це були його слова.

Він сказав, що немає місця для помилок. Я починаю шукати відповіді на запитання, чи була дівчина, яку він мав на увазі ...

- Мною, - ошелешено закінчила я за нього. Хенк Міллар, безсмертний.

Хенк Міллар, Чорна Рука. Хенк, можливо, мій викрадач.

- Є один чувак, який, можливо, може отримати відповіді, - сказав

Скотт, смикаючи себе за брову. - Якщо хто й знає, як отримати інформацію, то це він. Але вистежити його буде складно. Я навіть не знаю, з чого почати. А з урахуванням обставин, він, можливо, навіть зі стільця не встане, щоб нам допомогти, тим більше що останній раз, коли я його бачив, він мало не зламав мені щелепу за спробу тебе поцілувати.

Я здригнулася.

- Мене поцілувати? Чого? Хто цей хлопець?

Скотт насупився.

- Ну звичайно. Думаю, його ти теж не пам'ятаєш. Твій колишній, Патч.

глава 13 |  глава 15
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати