Головна

глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

глава 13

Я прокинулася в суботу з ранку раніше, натягнула бавовняні шорти, топ на лямках, і вирушила на пробіжку. З силою відштовхуючись від покриття і позбавляючись через піт від всіх своїх проблем, я відчувала, як мене наповнює внутрішня сила. Я докладала всіх зусиль, щоб не думати про минулу ніч. Надто вже велике випробування мого мужності у вигляді нічної прогулянки на самоті - я була впевнена, що з цього моменту буду абсолютно щаслива залишатися під замком у себе вдома, ледь в небі з'явиться місяць. І якщо мені ніколи більше не доведеться відвідувати конкретно той магазин «7-Eleven», буде ще краще.

Але, як не дивно, мої думки займав зовсім не Гейб. Мене переслідував образ пари гріховно-чорних очей, які втрачають свою жорсткість, поки вони мене вивчали, і купують м'якість шовку і палкість пристрасті. Джев сказав мені, щоб я не шукала його, але я не могла перестати перебирати в голові різні причини і місця, де б ми могли перетнутися. Чесно кажучи, останній сон, який я побачила перед пробудженням, був про те, як ми з Ві пішли на пляж Огункіт, і виявили, що рятувальником там працює Джев. Я вирвалася з сну з колотящімся серцем і дуже дивною болем, що розриває мене зсередини. Я могла зрозуміти значення сну і сама: незважаючи на лють і заплутані почуття, які я відчувала, коли ми розлучилися, я хотіла знову побачитися з Джевом.

Небо затягло хмарами, що несуть холодне повітря, і після того, як мій таймер просигналив три милі, я самовдоволено посміхнулася і зробила зусилля, щоб пробігти ще одну, будучи неготовою залишати свої особисті думки про Джеве. Крім того, я незмірно насолоджувалася собою. Я ходила на заняття з бігу і Зумбо в спортзалі з Ві, але зовні, на чистому повітрі, просякнутому запахом хвої і вологою кори, я вирішила, що, безумовно, мені більше подобалося займатися на відкритому повітрі.

Через якийсь час, я навіть витягла з вух навушники, щоб дозволити собі зосередитися на заспокійливих звуках природи, що пробуджується на світанку.

Вдома я довго стояла під душем, насолоджуючись, потім в нерішучості встала перед своєю шафою, кусаючи нігті і вивчаючи свій гардероб. Зрештою, я застебнула на собі вузькі джинси, одягла чоботи до колін і бірюзову кофточку. Ві згадає наряд, адже це вона вмовила мене купити його на розпродажі минулого літа. Вивчаючи себе в дзеркалі, я вирішила, що стаю тією самою, старої Норою Грей. Ще один крок у правильному напрямку, з тисячі або близько того, які мені потрібно пройти. Я трохи хвилювалася, про що ми з Ві будемо розмовляти, особливо з огляду на кричущий випадок мого викрадення, але запевнила себе, що саме тому ми з Ві так підходили один одному. Я могла направляти нашу розмову за своєю стратегією, піднімаючи певні теми, а Ві могла базікати на ці теми цілу вічність. Мені просто потрібно було впевнитися, що вона базікає про те, про що мені потрібно.

Не вистачало тільки однієї речі, вирішила я, оцінюючи своє відображення. На мій поряд потрібен був аксесуар. Прикраса. Ні, шарф.

Я висунула ящик своєї шафи, і мене пронизало хворобливе відчуття, коли я побачила довге чорне перо. Я забула про нього. Воно ж напевно брудне. Я подумки зазначила, що треба б його викинути, після того, як повернуся з обіду, але ця думка не була особливо переконливою. Чимось це перо мене насторожувало. Я відчувала настороженість по відношенню до пера, але цього було поки недостатньо, щоб викинути його. Спочатку я хотіла дізнатися, яка тварина втратила його, і хотіла зрозуміти, чому я відчувала, що відповідальна за його безпеку. Ця думка була сміховинна і безглузда, але з тих пір, як я прокинулася на кладовищі, нічого не було сенсу. Засунувши перо глибше в ящик, я взяла перший-ліпший шарф.

Потім я втекла вниз по сходах, поклала в кишеню десять доларів з недавно заповненого ящика з дріб'язком, і сіла за кермо Фольксвагена.

Мені довелося чотири рази вдарити кулаком по рукоятці, перш ніж завівся двигун, але я сказала собі, що це не обов'язково ознака того, що його потрібно викинути. Це лише означало, що цю машину стільки ж, скільки, ну, хорошому сиру. Ця машина побачила світ. Цілком можливо, що вона підвозила, як мінімум, кілька цікавих людей. Вона була перевіреної і досвідченою, і в ній був присутній шарм 1984 го. І що найкраще - я не віддала за неї ні цента.

Залив в бак бензину на пару доларів, я вирушила в «Ензо». Поправивши волосся, дивлячись в вітрину, я зайшла всередину.

Я зняла сонячні окуляри, вбираючи вражаючу обстановку. «Ензо» повністю переробили з того часу, яке я могла згадати. Білі сходи спускалася до прилавка і круглого залу в поглибленні. По обидва боки від стійки хостесс були подіуми, а між ними стояли технічні алюмінієві столи, що поєднують в собі і шик, і вантажу. З колонок розносився музика в стилі біг-бенду, і на секунду мені здалося, що я здійснила подорож у часі і виявилася в нічному клубі минулого.

Ві стояла на колінах на своєму стільці, щоб бути вище, і розмахувала руками, як пропелером: - Дитинко! Я тут!

Вона зустріла мене на середині подіуму і стиснула в обіймах. - Я замовила для нас два мокко з льодом і тарілку пончиків з пудрою. Боже, нам стільки потрібно обговорити! Я не збиралася тобі говорити, але чорт з ними, з цими сюрпризами! Я скинула півтора кілограма! Уявляєш! - Вона покрутилася переді мною.

- Ти прекрасно виглядаєш, - сказала я їй, і я дійсно так думала.

Після всього цього часу, ми нарешті були разом. Вона могла б набрати три кілограми, і я б все одно думала, що вона дивовижно гарна.

- Журнал «Self» каже, що округлості восени в моді, так що я себе відчуваю абсолютно впевнено, - сказала вона, плюх на свій стілець. Ми сиділи за столиком для чотирьох, але замість того, щоб сісти навпроти Ві, я примостилася поруч. - Отже, - сказала вона, змовницьки нахиляючись до мене, - розповідай про вчорашній вечір. Святий паноптикум. Не можу повірити, що твоя мама з Мурчиком Хенкі.

Мої брови піднялися в здивуванні. - Мурчиком Хенкі?

- Ми так його прозвали. Це прізвисько підходить йому, як ніяке інше.

- Думаю, нам потрібно назвати його Хлопчиком з Братства.

- Я про це й кажу! - Сказала Ві, б'ючи рукою по столу. - Як думаєш, скільки йому? Двадцять п'ять? Може, насправді, він старший брат Марсі. Може, у нього Едипів комплекс, і мама Марсі - його мама і його дружина!

Я так сильно розсміялася, що захрюкає. Що викликало у нас просто істеричний сміх.

- Гаразд, перестань, - сказала я, поклавши руки на стегна і намагаючись зробити серйозно особа. - Це підло. Що, якби увійшла Марсі і почула нас?

- І що б вона зробила? Отруїла мене своїм проносним?

Я ще не встигла відповісти, коли два залишилися стільця за нашим столом відсунули і на них сіли Оуен Сеймур і Джозеф Манкузі. Я знала їх обох по школі. Я, Оуен і Ві в минулому році відвідували разом уроки з біології.

Він був високим і жилавим, носив темні окуляри і сорочки-поло від Ральфа Лорена.

У шостому класі він переміг мене і став представником від класу на міській олімпіаді з Спеллінг. Не те, щоб я тримала образу. У нас не було загальних занять з Джозефом, або Джоуї, вже кілька років, але ми знали один одного з початкової школи, а його батько був єдиним костоправом в Колдуотер. У Джоуї були прояснені волосся, він носив шльопанці навіть взимку і грав на барабанах в оркестрі. Я знала, що в десятому класі Ві була в нього закохана.

Оуен поправив окуляри і ласкаво посміхнувся. Я приготувалася оборонятися від питань про своє викрадення, але він злегка нервовим голосом лише сказав:

- Ми побачили, що ви сидите тут, і подумали, е, що можемо підійти.

- Треба ж, який збіг. - Різкий тон Ві налякав мене. Це нехарактерно для Ві, яка любила пофліртувати, але, може, вона зображала незворушність?

- І що значить «підійти»? Хіба хтось так ще каже?

- Е ... У вас є які-небудь плани на вихідні? - Запитав Джоуї, поклавши руки на стіл, в декількох сантиметрах від рук Ві.

Вона відсунулася, вирівнюючи спину. - Плани, в які ви не входите.

Гаразд, вона не збиралася зображати незворушність. Я краєм ока подивилася на неї, намагаючись затримати її погляд, щоб без слів запитати «Що трапилося?», Але вона була дуже зайнята, намагаючись поглядом знищити Оуена.

- Якщо ви не проти, - сказала вона, явно маючи на увазі, що їм пора піти.

Оуен і Джоуї обмінялися короткими здивованими поглядами.

- Пам'ятаєш, як у нас була спільна фізкультура в сьомому класі? - Джоу звернувся до Ві. - Ти була моїм партнером по бадмінтону. Ти була просто зіркою бадмінтону. Якщо пам'ять не зраджує мені, ми виграли турнір серед однолітків. - Він підняв руку, щоб дати їй «п'ять».

- Я не в настрої, щоб вдаватися до спогадів.

Джоуї повільно опустив руку під стіл. - Е, точно. Ви впевнені, що не хочете, щоб ми купили вам лимонад або ще щось?

- Щоб ви могли накачати його GHB [3]? Ми пас. Крім того, у нас вже є напої, і ви помітили б це, якби дивилися кудись вище рівня грудей. - Вона потрясла своїм мокко з льодом перед його обличчям.

- Ви, - видихнула я. По-перше, ні Оуен, ні Джоуї і близько не дивилися на те, на що натякала Ві, і по-друге, що з нею відбувалося?

- Ем ... ладно ... вибачте, що потурбували, - сказав Оуен, ніяково встаючи на ноги. - Ми просто подумали ...

- Ви подумали неправильно, - огризнулася Ві. - Які б підступні схеми у вас не вишикувалися в голові, цього не станеться.

- Підступні що? - Повторив Оуен, знову зрушуючи свої окуляри на ніс і моргаючи.

- Ми розуміємо, - сказав Джоуї. - Нам не варто втручатися. Дівочі секрети. У мене є сестри, - зі знанням справи сказав він. - Наступного разу ми, е, спочатку запитаємо?

- Чи не буде ніякого наступного разу, - сказала Ві. - Вважайте, що я і Нора - вона підняла свій великий палець між нами - для вас закриті.

Я прочистили горло, намагаючись, але не знайшлася, що сказати, щоб закінчити наш грубий розмову на позитивній ноті. Через брак інших ідей, я зробила єдине, що залишалося. З вибачається посмішкою, я сказала Оуену і Джоуї: - Ем, спасибі, хлопці. Гарного вам дня. - Звучало це як питання.

- Так, спасибі за нічого, - крикнула їм навздогін Ві, коли вони йшли з повним здивуванням на обличчях.

Коли вони пішли за межі чутності, вона сказала, - Що сьогодні відбувається з хлопцями? Вони думають, що можуть просто підкотити, включити милу посмішку, і ми розтане в їх руках? У-у. Нізащо. Не ми. Ми розумніші. Нехай вводять в романтичне оману когось іншого, а ми обійдемося.

Я прочистили горло. - Вау.

- Не говори мені вау. Я знаю, що ти теж розкусила цих хлопців.

Я почухала брову. - Особисто мені здалося, що вони намагаються зав'язати розмову ... але що я знаю, - швидко додала я, коли вона подивилася на мене спопеляючим поглядом.

- Коли хлопець раптово з'являється з нізвідки і тут же включає свій шарм, це наступ. У них завжди є глибокий мотив. Я точно знаю.

Я присмокталася до своєї трубочці. Я не знала, що ще сказати. Я ніколи більше не зможу дивитися в очі Оуену або Джоуї, але, може бути, у Ві був хороший день. Може, вона була в настрої. Коли я дивилася фільми на каналі Lifetime, мені знадобився цілий день або навіть два, щоб звикнути до думки, що милашка-сусід насправді - серійний вбивця.

Може, Ви теж переживала подібну фазу повернення до реальності.

Коли я вже збиралася запитати її прямо, защебетав мій мобільний.

- Дай вгадаю, - сказала Ві. - Це твоя мама, перевіряє тебе. Я здивувалася, що вона випустила тебе з дому. Ні для кого не секрет, що я їй не подобаюся. Мені здається, вона довгий час думала, що я була якось причетна до твоєму зникнення. - Вона презирливо фиркнула.

- Ти їй подобаєшся, просто вона не розуміє тебе, - сказала я, відкриваючи те, що, як виявилося, було повідомленням не від кого-небудь, а від Марсі Міллар.

ДО РЕЧІ, ОЖЕРЕЛЬЕ - МУЖСКАЯ СРІБНА ЛАНЦЮЖОК. ТИ ЇЇ ЗНАЙШЛА?

- Та відчепися вже, - мовила я вголос.

- Ну? - Запитала Ві. - Яку дурну відмовку придумала ця жінка, щоб притягти тебе додому?

ДЕ ТИ ВЗЯЛА МІЙ НОМЕР? Написала я Марсі.

НАШІ БАТЬКИ ОБМІНЮЮТЬСЯ НЕ ТІЛЬКИ слини, дурню.

Від недотепи чую, подумала я.

Я закрила свій телефон і знову звернула всю свою увагу до Ві. - Я можу поставити дурне запитання?

- Обожнюю дурні питання.

- Я була на вечірці Марсі цього літа?

Я приготувалася почути, як вона приснет сміхом, але Ви просто відкусила шматочок пончика і сказала, - Так, я таке пам'ятаю. Ти і мене з собою притягла. Ти, до речі, все ще моя боржниця за це.

Чи не такої відповіді я очікувала. - Ще більш дивне запитання. Ми з Марсі - Пауза - дружили?

Тепер настала реакція, на яку я розраховувала. Ві майже викашляти свій пончик на стіл. - Ти подружка тієї повії. Я правильно розчула? Я знаю, що у тебе зараз ця байда з тимчасовою втратою пам'яті, але як ти могла забути одинадцятирічну життя Маленької Міс Заноза Сама знаєш Де?

Тепер дещо стало прояснюватися. - Що я упустила? Якщо ми не були друзями, чому вона запросила мене на вечірку?

- Вона запросила всіх. Вона збирала гроші на нові костюми для черлідерів. Вона збирала по двадцять баксів на вході, - пояснила Ві. - Ми практично тут же пішли, але ти повинна була стежити за ... - Вона зачинила рот.

- Стежити за ким?

- За Марсі. Ми шпигували за Марсі. Так це і було. - Вона кивала трохи занадто енергійно.

- І?

- Ми хотіли вкрасти її щоденник, - сказала Ві. - Ми збиралися надрукувати все найсоковитіші шматочки в електронному журналі. Круто, чи не так?

Я оглянула її, знаючи, що щось не так з цією картиною, але не до кінця розуміючи, що саме. - Ти ж розумієш, як неправдоподібно це звучить? Нам би ніколи не дозволили надрукувати її щоденник.

- Спроба - не катування.

Я вказала на неї пальцем. - Я знаю, що ти від мене щось приховуєш від мене.

- Хто я?

- Говори, Ві. Ти обіцяла більше нічого не приховувати, - нагадала я їй.

Ві сплеснула в долоні. - Добре Добре. Ми шпигували за ... - драматична пауза - Ентоні Емовітцем.

У минулому році ми з Ентоні Емовітцем ходили разом на заняття фізкультурою. Середнє зростання, посередня зовнішність. Повна свиня за характером. Крім того, Ви вже присягнулася, що між ними нічого не було.

- Ти брешеш.

- Я ... була закохана в нього, - випалила вона.

- Ти була закохана в Ентоні Емовітца, - з сумнівом повторила я.

- У суді перерва. Ми можемо не говорити про це, будь ласка?

Навіть після одинадцяти років Ві все ще була здатна дивувати. - По-перше, Присягни, що ти нічого не приховуєш від мене. Тому що вся ця історія звучить непереконливо.

- Слово герлскаута, - сказала Ві з ясним поглядом і рішучим виразом обличчя. - Ми шпигували за Ентоні, кінець історії. Тільки, будь ласка, скороти словесні образи до мінімуму. Я вже досить принижена.

Ві не стала б знову брехати мені, не після того, як ми тільки що переступили через це, так що, всупереч деяким сумнівним деталям, яким я в замішанні вела рахунок, я задовольнялася поясненнями, які мені дали.

- Гаразд, - пом'якшала я, - тоді повертаємося до Марсі. Вона загнала мене в кут вчора ввечері в Куперсмит і сказала, що її хлопець, Патч, дав мені намисто, яке я мала передати їй.

Ві поперхнулась напоєм. - Вона сказала, що Патч - її хлопець?

- Здається, вона використовувала термін «літній роман». Вона сказала, що Патч зустрічався з нами обома.

- Треба ж.

Я нетерпляче тарабанила пальцем по столу. - Чому у мене відчуття, що мене знову у щось не присвятили?

- Я не знайома ні з якими патч, - сказала Ві. - Хіба це взагалі не собача кличка? Може, вона придумала його. Якщо Марсі в чомусь і хороша, так це в запудрення чужих мізків. Найкраще забути про Патчі та Марсі. Господи боже мій, хіба за ці пончики соромно померти? - Вона всучила мені один.

Я взяла пончик, відклала його в сторону. - Ім'я Джев тобі про щось говорить?

- Джев? Просто Джев? Це скорочено від чогось?

Судячи з того, як це звучало, Ві ніколи раніше не чула його ім'я.

- Я зіткнулася з хлопцем, - пояснила я. - Мені здається, ми були знайомі, може, познайомилися влітку. Його звуть Джев.

- Нічим не можу допомогти, дитинко.

- Може, це і є скорочення від чогось. Джевін, Джевон, Джевро ...

- Ні, ні і ще раз ні.

Я відкрила свій мобільний.

- Що ти зараз робиш? - Запитала Ві.

- Відправляю Марсі повідомлення.

- Про що ти збираєшся її запитати? - Вона підвелася. - Слухай, Нора ...

Я похитала головою, вгадуючи думки Ві. - Це не початок довговічних відносин, повір мені. Я вірю тобі, а не Марсі. Це буде останнє повідомлення, яке я їй відішлю. Я збираюся сказати їй хороша спроба з приводу її неправдоподібних вигадок.

Вираз обличчя Ві стало не таким напруженим. Вона мудро кивнула. - Скажи їй, дитинко. Скажи цій Шахрайці, що її брехня марна, поки я прикриваю тебе.

Я надрукувала повідомлення і натиснула кнопку «Відправити».

СКРІЗЬ ШУКАЛА. НІЯКОГО намиста. УПС.

Менше, ніж через хвилину, від неї надійшла відповідь.

ШУКАЙ уважно.

- Весела як ніколи, - прошепотіла я.

- Ось що я думаю, - сказала Ві. - Відносини твоєї мами і Мурчика Хенкі, можливо, не дуже погана ідея. Якщо це дасть тобі перевагу над Марсі, я навіть скажу, нехай собі зустрічаються на здоров'я.

Я хитро подивилася на неї. - Хто б сумнівався.

- Ей, я нічого такого не маю на увазі. Ти ж знаєш, що в мені немає ні краплі зла.

- Якщо не брати до уваги вісімдесяти відсотків рідини, з якої складається твоє тіло.

Ві розпливлася в усмішці. - Я вже говорила, як добре, що ти повернулася?

глава 12 |  глава 14
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати