На головну

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 13 |

глава 11

Розплющивши очі, я зрозуміла, що перебуваю вже не на тій дорозі. Тахо, кукурудзяні поля, зоряна ніч - все зникло. Я стояла всередині бетонного будівлі, в якому пахло тирсою і чимось металевим, начебто іржі. Я тремтіла, але не від холоду.

Я вхопилася за сорочку Джева. Я чула, як затріщала тканину. Можливо, я торкнулася його спини. А тепер ... я опинилася в приміщенні, що нагадувало порожній склад.

Попереду я побачила обриси двох фігур. Джев і Хенк Міллар. Зрадівши, що я не одна, я швидким кроком попрямувала до них, сподіваючись, що вони пояснять мені, де я і як тут опинилася.

- Джев! - Покликала я.

Жоден з них навіть не озирнувся, хоча, я впевнена, вони чули мене. У таких просторих приміщеннях голоси розносяться луною.

Я збиралася крикнути ще раз, і на цей раз голосніше, коли застигла як укопана. Позаду них з-під величезного брезенту стирчали металеві прути клітки. Немов цунамі на мене обрушилися недавні спогади. Клітка. Дівчина з синяво чорним волоссям. Шкільний туалет. Коли я на мить втратила свідомість. Долоні пощипують від поту. Цьому всьому є тільки одне пояснення. У мене галюцинації. Знову.

- Ти викликав мене, тільки щоб показати це? - Запитав Джев з тихим огидою.

- Ти хоч розумієш, якому ризику я піддаюся при кожній нашій зустрічі? Не клич мене сюди, щоб поговорити. Не клич мене сюди, щоб поплакатися в жилетку. І ніколи не клич мене сюди, щоб похвалитися своїми останніми перемогами.

- Терпіння, мій хлопчик. Я показав тобі архангела, тому що мені потрібна твоя допомога. Очевидно, у нас обох є питання. - Він багатозначно подивився на клітку. - Що ж, у неї є відповіді.

- У мене давним-давно померло прагнення пізнати таємниці цьому житті.

- Хочеш ти того чи ні, але це життя все ще твоя. Я використовував все можливе, щоб розв'язати їй мову, але пташка в клітці відмовляється співати. Прости за порівняння. - Він поблажливо посміхнувся. - Застав її розповісти те, що мені потрібно, і я віддам її тобі. Сумніваюся, що мені слід нагадувати, які неприємності доставили тобі архангели. Якби був спосіб помститися їм ... ну, думаю, мені не варто продовжувати.

- Як ти зміг замкнути її в клітці? - Холоднокровно поцікавився Джев.

Губи Хенка зігнулися в подобі посмішки, висловлюючи крайнє веселощі.

- Відпиляли їй крила. Тільки тому що я не бачу їх, зовсім не означає, що я не маю точного уявлення про те, де вони знаходяться. Це ти підкинув мені ідейку. Раніше я й подумати не міг, що нефілім здатний обескриліть ангела.

Щось зловісне затьмарилося погляд Джева.

- Звичайна пила не змогла б прорізати її крила.

- А я і не використовував звичайну пилку.

- Будь-що ти не вліз, Хенк, раджу тобі закінчувати з цим. І скоріше.

- Якби ти знав, у що я вліз, ти б благав мене взяти тебе в частку. Імперія архангелів не буде тривати вічно. Існують сили, що перевершують навіть їх за своєю потужністю. Сили, які чекають, щоб їх використовували, треба тільки знати, де шукати, - промовив він загадково.

Джев з огидою відвернувся, маючи намір піти.

- Ей, хлопець, не забувай про нашу угоду, - крикнув Хенк навздогін.

- Це не було його частиною.

- Тоді, можливо, ми могли б прийти до нової домовленості. Ходить чутка, ти так і не змусив Нефіліма присягнути тобі на вірність. До Хешван всього кілька тижнів ... - Кінець пропозиції повис в повітрі між ними. Джев зупинився.

- Ти хочеш запропонувати мені одного з твоїх хлопців?

- Заради великого блага, так, - Хенк розвів руками, тихо сміючись. - Зможеш сам вибрати. Невже моя пропозиція ще не настільки добре, щоб було неможливо відмовитися?

- Цікаво, що б сказали твої люди, якби дізналися, що ти продаєш їх тим, хто більше заплатить?

- Проковтни свою гординю. Ці колючі зауваження не допоможуть тобі звести старі рахунки. Хочеш знати, чому я так досяг успіху в цьому житті? Я не приймаю нічого близько до серця. І тобі того ж бажаю. Забудь про колишні розбіжності. Ми обидва можемо бути у виграші. Допоможи мені, а я допоможу тобі. Все просто.

Він замовк, даючи Джеву час на роздуми.

- В останній раз, коли ти відмовився від моєї пропозиції, все скінчилося дуже плачевно, - додав Хенк, з натяком посміхнувшись.

- З мене досить твоїх угод, - відповів Джев, розмірено. - Але я дам тобі одну пораду. Відпусти її. Архангели помітять її пропажу. Можливо, викрадення - твій коник, але в цей раз ти відчуваєш долю. Ми обидва знаємо, як все скінчиться. Архангели не програють.

- Шкода тебе розчаровувати, але це не так, - поправив Хенк. - Вони програли, коли впали твої родичі. Вони знову програли, коли ви створили расу нефилимов. Вони можуть і знову програти, і вони програють. Тим більше причин, щоб почати діяти вже зараз. У нас є один з них, що дає нам перевагу над ними. Разом, ти і я, ми зможемо змінити хід битви. Разом, синку. Але ми повинні діяти негайно.

Я сіла біля стіни, підтягнувши коліна до грудей і обхопивши їх руками. Відкинула голову назад, поки вона не сперлася на бетон. Глибокі вдихи. Я вже виводила себе з галюцинацій, виведу і зараз. Стерши рукою піт, проступив на лобі, я зосередилася на тому, що робила до того, як почалося бачення. Повертайся до Джеву - справжньому Джеву. Відкрий дверцята розуму. Пройди крізь неї.

- Я знаю про намисто.

На цих словах Хенка мої очі широко розкрилися. Я подивилася на що стоять переді мною чоловіків, в кінцевому рахунку, зупиняючи погляд на Хенк. Він знає про намисто? Про те самому, що шукає Марсі? Чи можливо, що обидва намиста насправді були одним і тим же предметом?

ні, - Переконувала я себе. - У галюцинаціях не може бути надійною інформацією. Ти сама створюєш кожну деталь цієї сцени в своїй підсвідомості. Краще створи вже вихід.

Джев запитально підняв брови.

- Я б вважав за краще не розкривати своє джерело, - кинув Хенк сухо. - Очевидно, все, що мені потрібно, це чинне намисто. Ти досить кмітливий, щоб здогадатися - тут твій вихід. Допоможи мені знайти намисто архангела. Будь-яке зійде.

- Попроси допомоги у свого джерела, - відповів Джев просто, проте з глузливою ноткою.

Губи Хенка стиснулися в тонку лінію.

- Два Нефіліма. Звичайно, сам вибереш претендентів, - торгувався він. - Зможеш міняти їх по черзі ...

Джев відмахнувся, не давши йому договорити.

- У мене немає мого намиста, якщо ти до цього ведеш. Архангели конфіскували його, коли я впав.

- Моє джерело говорить про зворотне.

- Твій джерело бреше, - сказав він люб'язним голосом.

- Друге джерело підтверджує, що намисто бачили на тобі цього літа.

Поміркувавши мить, Джев похитав головою - жест, що виражає невір'я. Потім, подивившись на Хенка, розсміявся.

- Ти не міг. - Сміх несподівано перервався. - Скажи мені, що ти не став втягувати в усі це свою доньку.

- Вона бачила срібний ланцюжок на твоїй шиї. В кінці Червня.

Джев зміряв Хенка поглядом.

- Як багато вона знає?

- Про мене? Дізнається потроху. Я не в захваті від цього, але мене притиснули до стінки. Допоможи мені, і я більше не буду її використовувати.

- Ти вважаєш, мені є хоч якась справа до твоєї дочки?

- Принаймні, до однієї з них точно є, - сказав Хенк, приправивши свої слова сардонічною усмішкою. - Або було.

Жовна на вилицях Джева помітно напружилися, і Хенк засміявся.

- Після всього цього часу ти все ще підтримуєш полум'я. Яка жалість, вона не знає про твоє існування. До речі, кажучи про мою іншої дочки, я чув, вона теж носила твоє намисто в червні. Воно у неї, чи не так? - Він швидше підтвердив, що запитав.

Джев витримав погляд Хенка, навіть не моргнувши.

- У неї немає намиста.

- Це був би геніальний план, - продовжив той, даючи зрозуміти, що ні на секунду не повірив Джеву. - Я ж не зможу випитати з неї його місцезнаходження - вона нічого не знає. - Він засміявся, проте сміх звучав фальшиво. - Яка іронія. Єдина потрібна мені інформація похована в глибинах розуму, який я грунтовно почистив.

- Що за прикрість!

Розмахнувшись, Хенк зірвав брезент з клітки і, огидно дряпаючи підлогу, виштовхав металеву коробку на світло. Заплутане волосся дівчини частково прикривали її обличчя, чорні очі злякано озиралися на всі боки, намагаючись сфотографувати кожну деталь її в'язниці перш, ніж брезент знову засліпить її.

- Отже, - Хенк звернувся до дівчини. - Що думаєш, дитинко? Чи зможемо ми знайти тобі намисто архангела вчасно?

Вона повернулася до Джеву, і в її очах спалахнуло безпомилкове впізнавання. Її руки так сильно стиснули прути решітки, що шкіра стала майже прозорою. Вона прогарчав щось схоже на «зрадник». Її погляд заметушився між Хенком і Джевом, а потім рот розкрився, і з нього вирвався воістину пронизливе виття.

Від сили крику мене відкинуло назад. Тіло протаранило стіну складу. Я летіла через темряву, не перестаючи обертатися. Мене занудило, здавалося, шлунок піднявся до горла і ось-ось вискочить.

У наступну мить я прокинулася на узбіччі дороги, лежачи обличчям вниз, і втупившись пальцями в гравій. Знесилено борсаючись, я насилу прийняла сидяче положення. У повітрі пахло кукурудзою з полів. Всюди дзижчали нічні комахи. Все було в точності так само, як до галюцинації.

Я й гадки не мала, скільки була в відключці. Десять хвилин? Півгодини? Тіло було вкрите легкої потом, і в цей раз мене трясло від холоду.

- Джев? - Покликала я захриплим голосом.

Але він поїхав.

глава 10 |  глава 12
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати