На головну

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 10

Джев вже проїхав п'ять кварталів. До мене дійшло з невеликим запізненням, що мені слід було попросити його відвезти мене в ресторан Куперсмит, але він вважав за краще сховатися манівцями. Звернувши на узбіччя тихою путівця, обрамлена акрами дерев і кукурудзяних полів, він запитав:

- Знайдеш дорогу до будинку самостійно?

- Ти збираєшся просто кинути мене тут? - Але насправді мені хотілося запитати зовсім інше: чому Джев, імовірно один з них , Відвернувся від своїх товаришів, щоб врятувати мене?

- Якщо ти турбуєшся через Гейба, повір, йому зараз є чим зайнятися, замість того, щоб вистежувати тебе. Він взагалі мало, що зробить, поки не витягне ту залізяку з спини. По правді кажучи, я здивований, що у нього вистачило сил переслідувати нас. Навіть після того, як він отримає монтировку, у нього буде, як би попонятнее висловитися, вбивче похмілля. Тому наступні кілька годин він проспить як убитий. Якщо ти чекаєш вдалого моменту для втечі, повір, кращого шансу не буде.

Коли я не поворухнулася, він вказав великим пальцем в тому напрямку, звідки ми щойно приїхали.

- Мені потрібно переконатися, що Домінік і Єремія встигли забратися звідти.

Я знаю, на що він намагався натякнути, але це мене не переконало.

- Чому ти захищаєш їх?

Може, Джев мав рацію, і Домінік і Єремія дали б відсіч поліцейським. Можливо, все закінчилося б бійнею. Але чи не краще було б ризикнути, ніж відпускати їх на волю?

Очі Джева вдивлялися в нічну темряву за лобовим склом.

- Тому що я один з них.

Я тут же захитала головою.

- Ти не такий, як вони. Вони б убили мене. А ти заступився. Ти зупинив Гейба.

Замість відповіді він вийшов з Тахо і, обігнувши капот, підійшов до моїх дверей. Відкривши її, він кивнув на дорогу.

- Іди в сторону міста. Якщо мобільник не працює, продовжуй йти, поки не закінчаться посадки. Рано чи пізно, він зловить мережу.

- У мене немає мобільника.

Він задумався всього на мить.

- Тоді як тільки дістанешся до «Уайт-Тейл Лодж», попроси у консьєржа телефон. Зможеш зателефонувати додому звідти.

Я вийшла з машини.

- Спасибі, що врятував мене від Гейба. І спасибі, що підвіз, - почала я чемно. - Але на майбутнє, я не люблю, коли мене обманюють. Я знаю, що ти багато чого недоговорює. Може, ти думаєш, що я не заслуговую правди. Може, ти гадаєш, що ледь знаєш мене, а тому не варто розтрачуватися на мене. Але з огляду на те, через що мені довелося пройти, я думаю, я заслужила трохи відвертості.

На мій подив він кивнув. Чи не так, щоб явно. Всього лише неохочий нахил голови, ніби говорить «Цілком справедливо».

- Я захищаю їх, тому що повинен. Якщо поліція побачить їх у дії, це зруйнує наше прикриття. Місто ще не готовий дізнатися Домініка або Єремію, чи будь-якого з нас. - Він подивився на мене, його гострий пронизує погляд трохи пом'якшав до бархатисто-чорного. Було щось чаруюче в тому, як його очі вбирали мене, я майже відчула їх реальне дотик на шкірі. - А я ще не готовий покинути це місто, - сказав він тихо, не розриваючи зорового контакту.

Він зробив крок до мене, і я відчула, що моє дихання трішки почастішало. Його шкіра була темніше і грубіше моєї. Він був привабливим, але зовсім не красенем.

Риси обличчя відрізнялися незграбною жорсткістю. І він говорив мені, що він інший. Чи не тому що він був не схожий на інших хлопців, яких я коли-небудь знала, а тому що він зовсім був чимось іншим. Я вчепилася за дивне слово, що крутилося у мене в голові всю ніч.

- Ти нефілім?

Він відсахнувся назад, немов від удару струмом. Момент був зруйнований.

- Рушай додому і живи своїм життям, - сказав він. - Послухайте, і будеш у безпеці.

Від того, як він різко відшив мене, я відчула, що в куточках очей збираються сльози. Він зауважив їх і похитав головою, ніби вибачаючись.

- Послухай, Нора, - спробував він знову, опускаючи долоні мені на плечі. Я мимоволі напружилися.

- Звідки ти знаєш моє ім'я?

Місяць на мить здалася з-за хмар, кидаючи проблиск світла на його очі. Від м'якого оксамиту не залишилося і сліду, його змінила жорстка, таємнича темрява. Його очі з тих, що зберігають секрети. З тих, що соврут, не моргнувши. З тих, від яких неможливо відвести погляд, одного разу заглянувши в їх глибини.

Ми трохи спітніли від напруги нашого недавнього втечі, і тепер між нами повис аромат, як я вважала, гелю для душу. Він включав легку нотку м'яти і чорного перцю, і потік спогадів нахлинув на мене так швидко, що навіть голова закрутилася. Я не могла згадати, звідки, але я знала аромат. Більш того, я знала , Що знаю Джева. Чи були ми простими знайомими або між нами було щось більше і від того ще більш приводить в замішання, але Джев був частиною мого життя. Інакше як ще пояснити обпалюють спогади, що виникають в його присутності.

В голову прийшла шалена думка, що, можливо, він був моїм викрадачем, але думка була мало переконлива. Я не повірила. Можливо, тому що я не хотіла.

- Адже ми знали один одного, чи не так? - Запитала я, тремтячи від хвилювання. - Сьогодні не перша наша зустріч.

Джев промовчав, і я отримала свою відповідь.

- Ти знаєш, що в мене амнезія? Знаєш, що я не пам'ятаю останні п'ять місяців? Тому ти думав, що зможеш прикинутися, ніби не знаєш мене?

- Так, - відповів він стомлено.

Серце застукало швидше.

- Чому?

- Я не хотів робити з тебе живу мішень. Якби Гейб дізнався про наш зв'язок, він би використовував тебе, щоб поранити мене.

Відмінно. Він відповів на питання. Але я не хочу говорити про Гейб.

- Як ми познайомились? І після того, як ми втекли від Гейба, чому ти продовжував прикидатися, ніби не знаєш мене? Що ти ховаєш від мене? - Я чекала, дивлячись на нього стурбовано. - Ти збираєшся заповнити прогалини чи ні?

- Ні.

- Ні?

Він ледь дивився на мене.

- Тоді ти - самозакоханий придурок. - Образа зірвалося з язика перш, ніж я встигла усвідомити це. Але я не збиралася забирати свої слова назад. Може він і врятував мені життя, але якщо він знав щось про ці п'ять місцях і відмовлявся розповісти мені, все, що він зробив в спокуту своїх помилок, померкло в моїх очах.

- Якби у мене були хороші новини, повір мені, я б розповів.

- Я цілком можу впоратися і з поганими, - відповіла я різко.

Він похитав головою і обійшов мене, прямуючи до дверей водія. Я схопила його за лікоть. Його очі опустилися на мою руку, але він не вирвався.

- Розкажи мені, що знаєш, - попросила я. - Що зі мною сталося? Хто зробив це зі мною? Чому я не можу згадати ці п'ять місяців? Що трапилося настільки жахливого, що я вважаю за краще забути?

Його обличчя являло собою маску, позбавлену будь-яких емоцій. І лише напружена лінія скул говорила мені про те, що він почув мене.

- Я дам тобі одну пораду, і хоча б раз в житті, прошу тебе, вслід йому. Повертайся до свого звичного життя і забудь про все. Почни з початку, якщо буде потрібно. Зроби все, що в твоїх силах, щоб залишити це позаду. Тому що, запевняю тебе, це скінчиться погано, якщо ти не перестанеш ворушити минуле.

- Це? Я навіть не знаю, що це є! Я не можу повернутися до свого життя. Я хочу знати, хто викрав мене! Ти знаєш, хто це зробив? Знаєш, де вони тримали мене і чому?

- Хіба це важливо?

- Так, як ти смієш? - Прокричала я, навіть не намагаючись приховати зриваються нотки голосу. - Як смієш ти стояти тут і з такою зневагою говорити про те, що мені довелося винести?

- Якщо ти дізнаєшся, хто викрав тебе, це допоможе? Чи принесе це полегшення, так необхідне тобі, щоб зібратися і почати нове життя? Ні, - відповів він за мене.

- Так, принесе. - Чого Джев не міг зрозуміти, так це те, що будь-яка інформація була краще, ніж нічого. Наполовину заповнений краще, ніж порожній. Незнання - найгірша з усіх мислимих форм приниження і страждання.

Він важко зітхнув, неспокійно проводячи рукою по волоссю.

- Ми були знайомі, - поступився він моєму натиску. - Ми зустрілися п'ять місяців тому, і з того самого моменту, як ти побачила мене, від мене були одні неприємності. Я використовував тебе і зробив тобі багато болю. На щастя, у тебе вистачило здорового глузду послати мене куди подалі, перш ніж я повернувся за добавкою. Під час нашої останньої розмови, ти присягнулася, що вб'єш мене, якщо я наближуся до тебе хоч на крок. Може, ти говорила серйозно, а може, немає. У будь-якому випадку виглядало все досить емоційно. Ти це хотіла дізнатися? - Закінчив він.

Я дивилася на нього спантеличено. Я не могла уявити, що здатна на подібні злісні погрози. Єдина людина, до якого я відчувала щось найбільш наближене до ненависті, була Марсі Міллар, і то я ніколи навіть не думала про її смерті. Я всього лише людина, але я не безсердечна.

- Чому я сказала це? Що такого страшного ти зробив?

- Я намагався вбити тебе.

Я подивилася йому прямо в очі. Сувора лінія щільно стислих губ підказала мені, що жартувати він не має наміру.

- Ти хотіла правду, - сказав він. - Отримуй, Ангел.

- Отримуй? Але в цьому ж немає сенсу. Чому ти не вбив мене?

- Заради розваги, тому що мені було нудно, яка різниця? Я намагався вбити тебе.

Ні. Тут щось не так.

- Якщо ти не вбив мене тоді, навіщо допоміг мені сьогодні?

- Ти втрачаєш суть. Я міг би позбавити тебе життя. Зроби собі послугу і біжи від мене так далеко і так швидко, як тільки зможеш. - Він відвернувся, даючи зрозуміти, що розмову закінчено, даючи мені сигнал крокувати в протилежному напрямку. Ми вже більше ніколи не побачимося.

- Брехун!

Він обернувся, стріляючи в мене своїми чорними очима.

- А так же злодій, гравець, аферист і вбивця. Але сьогодні - один з тих рідкісних випадків, коли я говорю правду. Іди до дому. І вважай себе щасливиць. Ти отримала шанс почати все з нуля. Не кожен може цим похвалитися.

Я хотіла правду, але тепер була ще в більшому замішанні, ніж раніше. Як я, високоморальна, кругла відмінниця, могла завести знайомство з ним? Що у нас було спільного? Він огидний ... але він найпривабливіша, змучена душа, яку я тільки зустрічала. Навіть зараз я відчувала закипаюче в мені протиборство.

Він зовсім не схожий на мене: спритний, іронічний, небезпечний. Може, трохи лякає.

Але з тієї самої секунди, як він вийшов з Тахо, моє серце не могло впіймати свій звичний ритм. В його присутності кожне нервове закінчення, здавалося, знаходилося під високою напругою.

- І наостанок, - додав він. - Перестань шукати мене.

- Я не шукаю тебе, - фиркнула я.

Він доторкнувся вказівним пальцем до мого чола, і шкіра раптом потепліла під його дотиком. Від мене не вислизнув той факт, що він, здавалося, постійно шукав причину, щоб доторкнутися до мене. Я так само не упустила з уваги те, що я не хотіла, щоб він припиняв ці дотики.

- У глибинах твоєї пам'яті все ще сидить частина тебе, яка все пам'ятає. Саме вона шукала мене сьогодні ввечері. Саме вона погубить тебе, якщо ти не будеш обережна.

Ми стояли лицем до лиця, важко дихаючи. Звуки сирен підбиралися все ближче.

- Що я повинна сказати поліції? - Запитала я.

- Ти не будеш говорити з поліцією.

- Правда? Забавно, адже я планую в деталях описати їм, як ти загнав монтировку в спину Гейба. Якщо ти тільки не відповіси на мої запитання.

Він іронічно посміхнувся.

- Шантаж? А ти змінилася, Ангел.

Ще один стратегічний удар по слабкому місцю, чому я відчула себе ще більш невпевнено і ніяково. Я б постаралася вичавити зі своєї пам'яті все можливе, щоб наостанок поставити його на місце, але я знала, що вона повністю висушені. Так як я не могла покластися на свої спогади, мені довелося закидати мережі, куди доведеться, і сподіватися на улов.

- Якщо ти знаєш мене так добре, як стверджуєш, то ти повинен знати, що я не перестану шукати свого викрадача, поки не знайду його або поки не дійду до крайності.

- Дозволь сказати тобі, ніж виявиться ця крайність, - відповів він різким голосом.

- Твоєї могилою. Неглибокої ямою в лісовій глушині, де ніхто тебе не знайде. Ніхто не прийде до тебе на могилу, ніхто не буде оплакувати тебе. Для всього людства ти зникнеш з лиця землі. Це спустошить твою мать. Це нескінченне, зловісне почуття невідомості. Воно буде гризти її зсередини, ведучи до краю прірви, поки одного разу не зіштовхне. І замість того, щоб бути похованою на зеленій галявині поряд з тобою, де близькі зможуть відвідувати вас до кінця часів, вона буде одна. Як і ти. Цілу вічність.

Я випросталася, рішуче показуючи, що я не з лякливих, проте мерзенний черв'ячок поганого передчуття противно закопошившихся в животі.

- Розкажи мені або я здам тебе копам, обіцяю. Я хочу знати, де мене тримали. І я хочу знати, хто за цим стоїть.

Він втомлено провів рукою по підборіддю, посміхнувшись самому собі. Звук здався мені натягнутим і байдужим.

- Хто викрав мене? - Викрикнула я, втративши терпіння. Я не зрушимо з місця, поки він не викладе все, що знає. Я раптом пошкодувала, що раніше він врятував мені життя.

Я хотіла дивитися на нього лише з глибоким презирством і лютою ненавистю. Я видам його поліції без найменших вагань, якщо він відмовиться розповісти мені все, що йому відомо.

Він підняв на мене свої непроникні очі, куточок губ похмуро опустився з одного боку. Погляд не похмурий. Але вкрай спантеличує і лякає.

- Ти не повинна більше втручатися в усі це. Навіть я не зможу тебе захистити.

Потім він розвернувся і пішов геть, сказавши все, що мав намір, але я не могла з цим змиритися. Він був моїм єдиним шансом розібратися з тим періодом життя, що був до цих пір загублений.

Я кинулася за ним навздогін і схопилася за його сорочку так сильно, що та порвалася. Але мені було начхати. Були речі і важливіші.

- У що я не повинна втручатися?

Тільки слова вийшли якимись дивними. Їх немов висмоктала з мене в той момент, як уявний гак встромився в живіт і вивернув мене навиворіт. Було відчуття, ніби мене несе по повітрю, і кожен м'яз напружений як натягнута струна, чекаючи невідомості.

Останнє, що пам'ятаю, шалений гул вітру за вухами, а потім світ занурився в темряву.

глава 9 |  глава 11
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати