Головна

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 7

Моя підготовка до вечері з Хенком і мамою звелася до того, що я натягнула балетки і коротке плаття з нерівним подолом в циганському стилі.

Більше, ніж Хенк того заслуговував, але я зробила це неспроста.

Сьогоднішня мета була подвійною. По-перше, змусити маму і Хенка пошкодувати, що вони мене запросили. По-друге, цілком очевидно висловити свою позицію з приводу їх відносин.

Я вже подумки репетирувала свою промову, яку збиралася виголосити в повний голос і стоячи, а на завершення обіллю Хенка вином зі свого келиха. Сьогодні я мала намір узурпувати королівський трон Марсі, а пристойності нехай котяться під три чорти.

Але спочатку потрібно було зайнятися іншим. Мені потрібно було переконати маму і Хенка в тому, що я в досить повному розумі, щоб мене можна було виводити в люди. Якби я вийшла зі своєї кімнати з піною у рота, одягнена в чорну майку з написом «ЛЮБОВ-ДЕРЬМО», мій план ніколи б не спрацював.

Я провела тридцять хвилин в душі, вбираючи крапельки гарячої води кожною клітинкою свого тіла, і після енергійного скрабування і гоління, побалувала шкіру дитячим маслом. Крихітні порізи і синці, що покривали руки і ноги, гоїлися швидко, але вони проливали хоч якесь світло на те, що відбувалося під час мого викрадення. Моя огидно брудна шкіра, порізи і синці, з якими я приїхала в лікарню, наводили на думку, що мене тримали в лісі. Десь настільки далеко, де на мене не міг наштовхнутися який-небудь турист. В якомусь настільки богом забутому місці, що мої шанси на порятунок і виживання прагнули до нуля.

Але мені, скоріше за все, вдалося втекти. Як ще інакше можна пояснити те, що я повернулася додому? До того ж до цієї гіпотези я малювала в своїй уяві густі ліси, що охоплюють північний Мен і Канаду. Хоча у мене не було доказів того, що мене тримали саме там, це було моє саме правдоподібне припущення. Я врятувалася, і, попри все, вижила. Це була моя єдина робоча версія.

Перш, ніж вийти з кімнати, я затрималася перед дзеркалом, укладаючи волосся. За минулий час вони відросли, спадаючи тепер до середини спини і переливаючись карамельними відблисками під променями сонця. Мене виразно тримали десь на свіжому повітрі. Шкіра відливала природним бронзовим відтінком, і щось підказувало мені, що минулі тижні я провела не в солярії. У мене з'явилася божевільна ідея купити нову косметику, але потім я від неї відмовилася. Я не хотіла нову косметику, щоб відповідати новій мені. Я просто хотіла назад стару мене.

Внизу, в холі, я зустріла Хенка і маму. Я смутно зазначила про себе, що Хенк виглядав, як лялька Кен в натуральну величину - льодово-блакитні очі, золотиста шкіра і зачесане на косий проділ волосся. Єдина відмінність полягала у відсутності у Хенка граціозності.

У бійці Кен виграв би в два рахунки.

- Чи готова? - Запитала мама. Вона теж причепурилася в легені вовняні штани, блузку і шовковий палантин. Але я також зауважила, чого на ній не було. У перший раз на ній не було обручки: замість нього на безіменному пальці бліднула смужка.

- Я поїду окремо, - відрізала я.

Хенк грайливо стиснув моє плече. Перш, ніж я встигла ухилитися, він сказав:

- Ось і Марсі так само. Тепер, коли у неї є водійське посвідчення, вона хоче об'їздити всі. - Він підняв руки, наче здаючись. - Твоя мама і я зустрінемося з тобою там.

Я обмірковувала, чи варто повідомити Хенку про те, що моє бажання їхати окремо не має нічого спільного зі шматочком пластику в моєму гаманці.

Справжня причина перебування поруч з ним змусила мій шлунок скрутитися.

Я повернулася до мами.

- Ти даси мені грошей на бензин? Бак порожній.

- Насправді, - сказала мама, адресуючи Хенку погляд під назвою «Допоможи мені з цим», - Я сподівалася використати цей час, щоб поспілкуватися втрьох. Чому б тобі не поїхати з нами, а грошей на заправку я дам тобі завтра?

Її тон був ввічливим, але недвозначним. Вона не залишала мені вибору.

- Будь хорошою дівчинкою і слухайся свою матір, - сказав Хенк, блиснувши ідеально рівною, ідеально білосніжною посмішкою.

- Впевнена, у нас буде достатньо часу, щоб поговорити за обідом. Не бачу нічого кримінального в тому, щоб мені поїхати одній, - парирувала я.

- Вірно, але тобі все одно доведеться поїхати з нами, - промовила мама. - Виявляється, у мене зовсім немає готівки. Новий стільниковий телефон, який я сьогодні тобі купила, не з дешевих.

- А я не можу заплатити за бензин з твоєї кредитної картки? - Але я вже знала відповідь. На відміну від мами Ві, моя мама ніколи не давала мені свою кредитну карту, а в мене не вистачало духу «запозичити» її. В принципі, я могла б використовувати свої власні гроші, але я вирішила стояти на своєму і не відступати. І перш, ніж вона мене обламала, я додала:

- А як щодо Хенка? Впевнена, він позичить мені двадцять доларів. Так, Хенк?

Хенк відкинув голову назад і розсміявся, але я не упустила з уваги зморшки роздратування, що з'явилися навколо його очей.

- Так у тебе тут парламентер, Блайт. Інстинкт підказує мені, що вона не успадкувала твій м'який, скромний характер.

Мама сказала:

- Не груби, Нора. Ти робиш з мухи слона. Спільна поїздка в машині за один вечір тебе не вб'є.

Я подивилася на Хенка, сподіваючись, що він може читати мої думки. Я б на вашому місці не була така впевнена .

- Нам краще вже виїхати, - сказала мама. - Столик замовлений на вісім і нам би не хотілося втратити цю бронь.

Перш, ніж я встигла озвучити їм ще один аргумент, Хенк відчинив вхідні двері і жестом вказав на неї мені і мамі.

- Ух ти, так це твоя машина, Нора? Фольксваген? - Запитав він, дивлячись через дорогу. - Наступного разу, коли зберешся купувати машину, зазирни в мій дилерський центр. Я міг би підібрати тобі Селіку з відкидним верхом по тій же ціні.

- Це подарунок одного, - пояснила мама.

Хенк тихо присвиснув.

- Нічого собі друзі у тебе.

- Його звуть Скотт Парнелл, - сказала мама. - Старий друг сім'ї.

- Скотт Парнелл, - розмірковував Хенк, витерши рот рукою. - Знайоме ім'я. Я знаю його батьків?

- Його мама, Лінн, живе далі по Дікон Роуд, але Скотт поїхав влітку з міста.

- Цікаво, - пробурмотів Хенк. - Є хоч якісь уявлення, де він в кінцевому підсумку?

- Десь в Нью - Гемпширі. Ти знаєш Скотта?

Хенк відповів їй, лише похитав головою.

- Нью - Гемпшир - мила сільце, - схвально пробурмотів він. Його голос був настільки рівним, що негайно розлютив.

Не менш дратівливим було те, що він був схожий на молодшого брата мами. Справді. У нього було волосся на обличчі, тонкий підшерсток, що покриває велику частину його обличчя, але всюди, куди діставав мій погляд, у нього був ідеальний тон шкіри і дуже мало зморшок. Я, звичайно, думала про те, що моя, врешті-решт знову, почне з кимось зустрічатися, і, можливо, навіть знову вийде заміж, але я хотіла, щоб її чоловік виглядав не так. Хенк Міллар з успіхом зійшов би за багатого плейбоя в сірій шовковій костюмі.

У Куперсмит, Хенк припаркувався на стоянці позаду ресторану. Варто було нам вийти з машини, як мій новий стільниковий защебетав. Я послала Ві повідомлення зі своїм новим номером перед від'їздом, і, судячи з усього, вона його отримала.

ДЕТКА, Я У ТВОГО БУДИНКУ. ТИ ДЕ?

- Я знайду вас всередині, - сказала я мамі і Хенку. - Повідомлення, - пояснила я, помахавши телефоном.

Мама послала мені злісний погляд, що означав Давай швидше , Потім взяла Хенка під руку і дозволила проводити себе до дверей ресторану.

Я почала друкувати відповідь Ві.

Вгадай, ДЕ Я.

ПОДСКАЗКУ? - Написала вона у відповідь.

Кленеш, ЩО НЕ СКАЖЕШЬ ЖОДНОЇ ЖИВОЇ ДУШІ?

Питаю ?!

Я неохоче надрукувала: вечеряв з ОТЦЕМ Марс.

#? @ # $?! &

МОЯ МАМА З НИМ ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ.

Зрадницею! ЯКЩО вони одружилися, ТИ І Марс ...

ТИ МОГЛА Б І поспівчувати!

ВІН ЗНАЄ, ЩО ТИ ЗІ МНОЮ переписувати? - Запитала Ві.

НІ. ВОНИ ВСЕРЕДИНІ. Я на парковці У Куперсмит.

Сволота. ЗАНАДТО «ДОБРЕ» ДЛЯ Епплбі [2], Я ТАК РОЗУМІЮ Я ЗБИРАЮСЯ ЗАМОВИТИ НАЙДОРОЖЧЕ СТРАВА В МЕНЮ. ЯКЩО ВСЕ ПІДЕ ДОБРЕ, Я вихлюпнемо НАПІЙ Хенк ЙОМУ В морду. ХА! Не кип'ятити. Я ТЕБЕ заберу ЗВІДТИ. ПОТРІБНО поговорити. ЗАНАДТО ДОВГО ТЕБЕ НЕ БАЧИЛА. Вмирає як хочу побачити!

ВСЕ хреново! - Відповіла я. ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАЛИШИТИСЯ. МАМА ДУЖЕ ЗЛА.

Кидатися МЕНЕ ?!

ТРЕБА ВІДДАТИ БОРГ СІМ'Ї. ДАЙ МЕНІ ТРОХИ ЧАСУ.

Я ВЖЕ ГОВОРИЛА, що вмирає ЯК ХОЧУ ТЕБЕ ПОБАЧИТИ?

Я ТЕЖ. ТИ НАЙКРАЩА, ТИ В КУРСІ, ТАК?

А ТО.

ЗУСТРІНЕМОСЯ ЗАВТРА У Ензо за ланчем? ОПІВДНІ?

Замітає.

Прибравши телефон, я перетнула парковку і увійшла всередину. Світло було тьмяним, декор - мужланскім і грубим: з цегляними стінами, червоними шкіряними кабінками і люстрами в формі рогів. Повітря був перенасичений запахом смаженого м'яса, а телевізор над барною стійкою ревів спортивними новинами дня.

- Моя компанія прийшла хвилину назад, - повідомила я адміністратору. - Попереднє замовлення на ім'я Хенка Міллара.

Вона засяяла.

- Так, Хенк щойно прийшов. Мій батько часто грає з ним в гольф, тому я дуже добре його знаю. Він мені як другий батько. Впевнена, що недавнє розлучення засмутив його, так що дуже приємно бачити, що він знову з кимось зустрічається.

Я згадала коментар Марсі про те, що у її мами всюди друзі. Я молилася, щоб на Куперсмит це не поширювалося, побоюючись того, наскільки швидко розповсюджуватися новини про це побачення.

- Думаю, це залежить від того, з ким ви це обговорюєте, - пробурмотіла я.

Посмішка адміністратора стала розгубленою.

- О! Як необачно з мого боку. Ви маєте рацію. Впевнена, його колишня дружина з цим не погодилася б. Мені не варто було нічого говорити. Сюди будь ласка.

Вона не вловила суті мого висловлювання, а я не стала загострювати увагу.

Я пішла за нею повз бару, вниз по короткому сходового прольоту і в обідній зал на нижньому рівні. Цегляні стіни тут прикрашали чорно-білі фотографії відомих бандитів. Стільниці були зроблені зі старих кришок корабельних люків. Ходили чутки, що сланцевий плитковий підлогу був привезений з руїн замку у Франції і датировался ХVI століттям. Я подумки зазначила, що Хенк любив старі речі.

Хенк встав із стільця, коли побачив мене. Типу джентльмен. Якби він тільки знав, що я для нього припасла.

- Тобі писала Ві? - Запитала мама.

Я сіла на стілець і загородили меню, щоб не бачити Хенка.

- Так.

- Як вона?

- Нормально.

- Все та ж стара добра Ві? - Піддражнила мама.

Я видала звук, що означає згоду.

- Вам треба зустрітися в ці вихідні, - запропонувала вона.

- Уже домовилися.

Нарешті мама взяла своє меню.

- Що ж ... Все виглядає чудово. Важко буде вибрати. Що ти думаєш замовити, Нора?

Я просканувала поглядом колонку з цінами, шукаючи самі непомірні цифри.

Раптово Хенк закашлявся і послабив краватку, як ніби-то вода потрапила йому не в те горло. Повів очима в недовірі. Я простежила за його поглядом і побачила, як в ресторан входить Марсі Міллар зі своєю мамою. Сюзанна Міллар повісила свій кардиган на антикварну вішалку біля вхідних дверей і разом з Марсі послідувала за адміністратором до столика за чотири від нашого. Сюзанна Міллар вибрала стілець, що стояв спиною до нас, і я була впевнена, що вона нас не помітила. А ось Марсі, що сіла навпроти матері, взявши склянку з водою, раптом втупилася на нас. Стакан зупинився в дюймі від її рота. Її очі в точності скопіювали очі її батька, розширивши від шоку. Її погляд перемістився з Хенка на мою маму і, нарешті, зупинився на мені.

Марсі перехилилася через стіл і прошепотіла кілька слів матері. Сюзанна застигла на місці. Стійке відчуття катастрофи, що насувається промайнуло шлунку і не зупинилося, поки не дійшло до пальців ніг. Марсі різко підхопилася зі стільця. Її мама схопила її за руку, але Марсі була швидше.

Вона рушила до нас.

- Отже, - почала вона, зупинившись біля краю нашого столу. - Тихий сімейний вечерю?

Хенк прочистив горло. Він кинув погляд на мою маму, на мить прикривши очі в мовчазному вибачення.

- Можна я висловлю думку сторонньої людини? - Продовжувала Марсі дивно веселим голосом.

- Марсі, - сказав Хенк з попередженням, що ковзає в його голосі.

- Тепер, коли ти маєш на це право, тато, я б на твоєму місці була обережніше, вибираючи, з ким зустрічатися. - Не дивлячись на всю її браваду, я помітила, що руки Марсі почали тремтіти. Може бути, через гніву, але як не дивно, це виглядало скоріше як страх.

Ледь ворушачи губами, Хенк пробурмотів:

- Я по-доброму тебе прошу повернутися до матері і насолодитися вечерею. Ми можемо поговорити про це пізніше.

- І не подумаю, - продовжувала Марсі. - Це прозвучить жорстко, але це заощадить тобі багато нервів в кінці кінців. Деякі жінки - авантюристки. Їм потрібні тільки гроші. - Її погляд виразно зупинився на моїй мамі.

Я дивилася на Марсі, і навіть я сама відчула, який ворожістю виблискують мої очі. Її батько торгував машинами! Може бути, в Колдуотер це було вражаючим вибором кар'єри, але вона вела себе так, немов у її сім'ї була велика родовід і на них орала купа трастових фондів! Якщо моя мама і була авантюристкою, вона б вибрала когось набагато-набагато краще, ніж нікчемного торговця автомобілями на ім'я Хенк.

- І з усіх місць ти вибрав саме Куперсмит, - продовжувала Марсі з огидою, затьмарює веселі нотки в її голосі. - Удар нижче пояса. Це наш ресторан. Ми відзначали тут дні народження, суботники, ювілеї. Як ти міг так огидно вчинити?

Хенк тиснув на неї поглядом з-під напівприкриті століття.

Мама тихо сказала:

- Я вибирала ресторан, Марсі. Я не знала, що він має особливий сенс для вашої родини.

- Нічого не говорите, - гаркнула Марсі. - Це стосується тільки мене і мого батька. Не треба вести себе так, як ніби Вам є що сказати.

- О'кей, - промовила я, встаючи зі стільця. - Я йду до туалету. - Я послала мамі швидкий погляд, натякаючи, щоб вона приєдналася до мене. Це не наша проблема. Якщо Марсі і її батько хотіли накинутися один на одного, та ще й на публіці - відмінно. Але я не збиралася сидіти тут і виставляти себе на посміховисько.

- Я з тобою, - сказала Марсі, заставши мене зненацька.

Перш, ніж я змогла збагнути, що робити далі, Марсі підхопила мене під руку і потягла в основний зал ресторану.

- Ну і що все це означає? - Запитала я, коли ми були поза межами чутності. Я виразно подивилася на наші переплетені руки.

- Перемир'я, - багатозначно заявила Марсі.

Події ставали все більш і більш цікавими з кожною хвилиною.

- Ух ти! І як довго це триватиме? - Запитала я.

- Поки мій батько не розлучиться з твоєю матір'ю.

- Щасти тобі в цьому, - з усмішкою сказала я.

Вона відпустила мою руку, так як в дамську кімнату можна було протиснутися тільки по одному. Коли двері за нашими спинами зачинилися, вона швидко перевірила всі кабінки, заглянувши під двері, щоб переконатися, що ми одні.

- Чи не прикидайся, що тобі все одно, - сказала вона. - Я бачила, як ти сиділа з ними. Ти виглядала так, як ніби тебе зараз буде рвати до тих пір, поки очі не вилізуть.

- Ну і що ти маєш на увазі?

- Я хочу сказати, що у нас є дещо спільне.

Я розсміялася, але мій сміх був сухим, без гумору.

- Боїшся примкнути зі мною до протилежної сторони? - Запитала вона.

- Скоріше, обережним. Не дуже люблю отримувати удар ножем в спину.

- Я не вдарю в спину, - вона нетерпляче відмахнулася. - Чи не в такій серйозній ситуації.

- Позначені для себе: Марсі віроломно тільки в тривіальні речі.

Марсі присіла на край раковини. Тепер вона була на півголови вище, дивлячись на мене зверху вниз.

- Це правда, що ти нічого не пам'ятаєш? Типу, у тебе насправді амнезія?

Зберігай спокій.

- Ти притягла мене сюди, щоб поговорити про наших батьків, або насправді тебе цікавлять я?

На її чолі з'явилися зморшки зосередженості.

- Якщо щось сталося між нами ... Ти ж цього не пам'ятаєш, так? Наче цього не було. По крайней мере, у тебе в голові. - Вона уважно дивилася на мене, зосередившись на моїй обороні.

Я закотила очі. З кожною хвилиною моє роздратування зростало.

- Кажи. Що між нами сталося?

- Я говорю чисто гіпотетично.

Я ні на секунду в це не повірила. Марсі, швидше за все, сильно зганьбила мене перед тим, як я зникла, але тепер, коли їй потрібна була моя допомога, вона сподівається, що я про це забула. Що б вона не накоїла, я була майже рада, що я про це не пам'ятала. У мене і без переживань про останньому образливому наїзді Марсі голова йшла обертом.

- Виходить, це правда, - сказала Марсі, не усміхаючись, але і не хмурячись. - Ти справді не можеш згадати.

Я відкрила рота, але крити було нічим. Брехня і подальша піймання на місці злочину сказали б набагато більше про мою невпевненості, ніж прямолінійність.

- Мій тато сказав, що ти не можеш згадати нічого з останніх п'яти місяців. Чому амнезія простягається так далеко? Чому не з моменту, коли тебе викрали?

Моє терпіння досягло своєї межі. Якщо я і збиралася обговорювати це з кимось, Марсі явно не значилася першою в списку кандидатур. Її взагалі не було в списку, і крапка.

- В мене немає на це часу. Я повертаюся до столика.

- Я просто намагаюся отримати інформацію.

- Навіть з урахуванням того, що це не твоя справа? - Сказала я своє прощальне слово.

- Ти хочеш мені сказати, що не пам'ятаєш Патча? - Випалила вона.

Патч.

Як тільки його ім'я зірвалося з вуст Марсі, вже знайомий відтінок чорного затьмарив очі. Він зник так само швидко, як і з'явився, але залишив слід. Гаряче, незрозуміле почуття. Як несподівана ляпас. Я на мить втратила здатність дихати. Жало, проникаюче до кісток. Я знала це ім'я. У ньому щось було ...

- Що ти сказала? - Повільно запитала я, обертаючись.

- Ти мене чула. - Її очі вивчали мої. - Патч.

Я намагалася, але не змогла стримати рум'янець розгубленості і невпевненості, що заливав обличчя в міру проникнення її слів в мій розум.

- Так, так, - сказала Марсі, що виглядала зовсім не такою щасливою, як я очікувала, від того, що застала мене беззбройної і розгубленою.

Я знала, що повинна піти, але ця невловима спалах впізнавання прибила мене до місця. Може бути, якщо я продовжу розмовляти з Марсі, спалах повернеться. Може бути, на цей раз вона буде бродити навколо досить довго, щоб я взяла із цього якусь користь.

- Ти так і збираєшся стояти там і «так-така» мені або все ж намекнешь?

- На початку літа Патч дав тобі дещо, - без передмов випалила вона. - Те, що належить мені.

- Хто такий Патч? - Мені нарешті вдалося впоратися з собою. Питання здавався зайвим, але я не збиралася дозволити Марсі випередити мене, поки вона застала мене зненацька, принаймні, поки я остаточно не загрузла. П'ять місяців були дуже великим терміном, щоб покрити їх за час короткої вилазки в дамський туалет.

- Хлопець, з яким я зустрічалася. Літня інтрижка.

Усередині мене піднялася ще одна потужна хвиля збудження, жахливо близька до ревнощів, але я засунула це почуття подалі. Марсі і я ніколи не могли б зацікавитися одним і тим же хлопцем. Риси характеру, які вона цінувала, такі як недалекість, невігластво і егоїзм, не викликали у мене інтерес.

- Що він дав мені? - Я знала, що багато упустила, але в цей раз вона дійсно сильно утрировала, стверджуючи, що її хлопець міг дати мені щось. У мене і Марсі навіть не було спільних друзів. Ми не перебували в одних і тих же клубах. Жодне з наших позакласних заходів не перетинаються. Коротше кажучи, у нас не було нічого спільного.

- Намисто.

Смакуючи той факт, що на цей раз мені не треба було захищатися, я обдарувала її переможної усмішкою.

- Можу заприсягтися, Марсі, що прикраса в подарунок іншій дівчині - знак того, що хлопець тебе обманює.

Вона відкинула голову назад і зареготала так переконливо, що я моментально відчула занепокоєння.

- Я навіть не можу вирішити, сумно чи то, що ти в такому невіданні, або забавно.

Я схрестила руки на грудях, прагнучи розіграти хоча б слабке роздратування і нетерпіння, але правда була в тому, що всередині мене панувало холодну байдужість. Холод, який не мав нічого спільного з температурою. І я навіть не прагнула від нього позбавлятися. Мене накрило швидким і жахливим почуттям, що моя сутичка з Марсі була тільки початком, слабким ознакою того, що чекало мене попереду.

- У мене немає ніякого намиста.

- Ти думаєш, що немає, тому що не можеш його згадати. Але воно у тебе. Лежить собі, напевно, зараз в скриньці для коштовностей. Ти обіцяла патч передати його мені.

Вона простягла мені клаптик паперу.

- Мій номер. Подзвони, коли знайдеш намисто.

Я взяла листок, але мене так просто не купити.

- Чому він просто не віддав тобі намисто сам?

- Ми обидві спілкувалися з Патчем. - На мій погляд, повний глибокого скептицизму, вона додала - Все буває вперше, чи не так?

- У мене немає намиста, - безапеляційно повторила я.

- Є, і я хочу його повернути.

Цікаво, вона може бути ще більш упертим?

- У ці вихідні, якщо у мене буде трохи вільного часу, я пошукаю його.

- Краще раніше, ніж пізніше.

- Це моє останнє слово, або так, або ніяк.

Вона відмахнулася.

- І чому ти така нудна?

Я зобразила приємну посмішку, насправді означає те ж, що і середній палець.

- Я, можливо, не можу згадати останні п'ять місяців, але шістнадцять років до цього пам'ятаю кристально чітко. У тому числі ті одинадцять, які ми один одного знаємо.

- Ага, ось і типу, невдоволення. Під час.

- Це справа принципу. Я тобі не довіряю, тому що ти ніколи не давала мені приводу для цього. Якщо хочеш, щоб я тобі повірила, тобі доведеться продемонструвати мені, чому я повинна це робити.

- Ти така дурна. Постарайся згадати. Якщо і було щось хороше, що зробив Патч, так це те, що він звів нас разом. Ти в курсі, що ти була на моїй літній вечірці? Розпитай інших. Ти була там. Як мій друг. Патч змусив мене подивитися на тебе з іншого боку.

- Я прийшла на одну з твоїх вечірок? - Мій голос негайно став скептичним. Але навіщо їй брехати? Вона має рацію - я ж можу розпитати когось. Нерозумно пред'являти претензії, коли правду так легко довести.

Мабуть, прочитавши мої думки, вона сказала:

- Не вір мені на слово. Справді. Розпитай і переконайся сама. - Потім вона накинула ремінець сумочки на плече і продефілювала до виходу.

Я забарилася кілька хвилин, збираючи докупи все моє холоднокровність. Мене переповнювали в рівній мірі здивування і посилюється думка, стукала в моїй голові. Чи можливо, що Марсі говорила правду? Невже її хлопець

- Патч? - Розбив роками накопичувалася між нами лід і звів нас разом?

Думка була практично сміховинною. фраза «Треба побачити самій, щоб повірити» танцювала в моїй голові. Більш ніж будь-коли я злилася на зіпсовану пам'ять, яка поставила мене в невигідне становище перед Марсі. І якщо Патч був одночасно її річної інтрижки і нашим спільним другом, де він тепер?

Залишаючи туалет, я помітила, що Марсі і її матері ніде не видно. Я припустила, що вони попросили їх пересадити, або поставили Хенку умова піти звідси разом. В обох випадках скаржитися я не буду.

Як тільки наш столик потрапив в поле мого зору, мій крок сповільнився. Хенк і моя мама трималися за руки через стіл і дуже інтимно дивилися один одному в очі. Він простягнув руку, щоб заправити їй за вухо вибилося пасмо волосся. Вона почервоніла від задоволення. Я несвідомо позадкувала. Мене занудило. Банальність, звичайно, але аж надто точно. Це занадто для обливання Хенка вином. Це занадто для трансформації в диву епічних масштабів.

Розвернувшись, я побігла до вхідних дверей. Попросила адміністратора передати повідомлення моїй мамі, що я попросила Ві мене забрати, а потім поспішила в ніч.

Я зробила кілька глибоких вдихів. Моє тиск нормалізувався і в очах перестало двоїтися. Кілька зірок вже блищали над головою, хоча горизонт на заході все ще світився від недавнього заходу. Уже похолодало настільки, що я пошкодувала, що мені нема чого було накинути поверх, але прагнучи забратися звідти якомога швидше, я залишила свою джинсову куртку висить на спинці стільця. І зараз я явно не збиралася за нею повертатися. Спокуса повернутися за стільниковим був більше, але якщо я пережила без нього останні три місяці, я була практично впевнена, що переживу ще один вечір.

У парі кварталів звідси був 7-Eleven, і, хоча я серйозно міркувала про те, що не дуже розумно перебувати вночі на вулиці одній, я також знала, що не можу провести залишок свого життя, зіщулившись від страху. Якщо жертви нападу акули можуть знову повернутися в океан, звичайно, я виразно можу на самоті пройти пару кварталів. Я перебувала в досить безпечною, добре освітленій частині міста. Якщо я хотіла змусити себе пробитися крізь страх, вибрати краще місце я просто не могла.

Шість кварталів по тому, я увійшла в 7-Eleven, супроводжувана побрязкуванням дверного дзвоника. Я була настільки занурена в свої думки, що мені треба було кілька ударів серця, щоб зрозуміти, що щось не так. У магазині було страхітливо тихо. Але я знала, що я не одна; я бачила голови людей крізь дзеркальні вікна, поки перетинала стоянку. У магазині знаходилося, принаймні, чотири хлопця. І всі вони раптово і стрімко швидко зникли. Навіть за прилавком біля входу нікого не було. Я не пам'ятала, щоб коли-небудь в магазині цей прилавок був порожній. Він просто напрошувався, щоб його пограбували. Особливо після настання темряви.

- Гей, - покликала я. Я йшла вздовж вітрини, вдивляючись в проходи, заповнені всім підряд - від пряників з інжиром Ньютонс до Драмаміна.

- Тут є хто небудь? Мені потрібно розміняти гроші для телефону-автомата.

З коридору в глибині магазину долинув приглушений звук. Коридор був неосвітлений і імовірно вів до туалету. Я напружила слух, намагаючись знову розрізнити звук. З огляду на все помилкові тривоги, котрі відвідували мене останнім часом, я боялася, що це початок ще однієї галюцинації.

Потім я почула другий звук. Слабкий скрип дверей, що закриваються. Я була впевнена, що цей звук був реальним, що означало, що хтось ховається там, поза полем зору. У животі сколихнулася тривога, і я поспішила на вулицю. Обігнувши будівлю, я виявила телефон-автомат і потикала в кнопки, набираючи 9-1-1. Я встигла почути тільки один гудок, перш ніж через моє плече простяглася рука і натиснула на відбій, обірвавши зв'язок із зовнішнім світом.

глава 6 |  глава 8
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати