Головна

Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 5

На наступний ранок я прокинулася з болем у шиї і незрозумілим спогадом про дивну, безбарвному сні. Прийнявши душ, я одягла смугасту туніку на ґудзиках, легінси і ботильйони. Якщо не брати до уваги все інше, то, по крайней мере, зовні я виглядала цілком нормально.

Тому що розбиратися з мішаниною, що творилася всередині - заняття набагато більш довгий, ніж те, яке я могла б вирішити за сорок п'ять хвилин.

Влетівши в кухню, я побачила маму, варівшую старомодну вівсянку в каструлі на плиті. Наскільки я пам'ятала, вона займалася цим вперше з дня татової смерті. З огляду на вчорашню драму, я задалася питанням - чи не було це актом співчуття з її боку.

- Ти так рано встала, - сказала вона, переставши різати полуницю біля раковини.

- Уже початок дев'ятого, - відповіла я. - Детектив Бассо телефонував? - Запитала я так, ніби мені абсолютно все одно, як вона відповість, і почала прибирати з одягу неіснуючі нитки.

- Я сказала йому, що це була помилка. Він зрозумів.

Тобто вони зійшлися на тому, що у мене були галюцинації. Я була дівчинкою, яка кричала «Вовк!», І з цього моменту все, що я говорила, буде перебільшенням.

Бідолаха. Просто кивни і розсміши її.

- Чому б тобі не повернутися в ліжко, а я принесу сніданок, коли він буде готовий? - Запропонувала мама, повернувшись до нарізки полуниці.

- Я в порядку. Я вже прокинулась.

- З огляду на все, що сталося, я подумала, ти захочеш відпочити. Поспати, почитати хорошу книгу, може, поніжитися в пінну ванні.

Я не могла пригадати, щоб моя мама коли-небудь взагалі пропонувала мені побути ледачою в навчальний день. Наш звичайний розмова за сніданком складався з фраз на кшталт: Ти дописала свій есей? Взяла обід? Заправила ліжко? Можеш відправити чек за електрику по шляху в школу?

- Як щодо сніданку в ліжко? - Знову спробувала мама. - Нема нічого кращого.

- А як же школа?

- Школа може почекати.

- До яких пір?

- Не знаю, - м'яко сказала вона. - З тиждень, напевно. Або дві. Поки тобі не стане краще.

Мабуть, вона не сильно про це замислювалася, але за кілька коротких миттєвостей, я обдумала все. Я могла б зуміти і скористатися її прихильністю, але це не було моєю метою. - Думаю, добре знати, що у мене є тиждень-інша, щоб повернутися в норму.

Вона поклала ніж. - Нора ...

- Нічого страшного, що я не можу згадати останні п'ять місяців.

Нічого, що тепер кожен раз, коли я буду бачити незнайомця в натовпі, що дивиться на мене, я буду питати себе, чи не він це. Він знає, що я не можу дізнатися його. І, думаю, я повинна відчувати себе добре, тому що всі тести, які я проходила у доктора Хаулеттом, були оцінені як добре Дуже добре , Тобто, напевно, нічого поганого зі мною за ці кілька тижнів не сталося. Може, я навіть зможу переконати себе, що приймала сонячні ванни в мексиканському Канкуні. А адже це можливо!

Може, мій викрадач хотів виділитися. Зробити щось несподіване і побалувати свою жертву. Справа в тому, що повернення в нормальний стан може зайняти роки. Або це ніколи не відбудеться. І що точно не трапиться, якщо я буду байдикувати, дивитися мильні опери і бігати від справжнього життя. Я йду сьогодні в школу, кінець історії. - Резюмував я, але моє серце все ж підстрибнуло. Я відкинула почуття, переконуючи себе, що це був єдиний відомий мені спосіб повернути своє життя.

- В школу? - Тепер мама повністю повернулася до мене, а полуниця і вівсянка були благополучно забуті.

- Якщо вірити календарем на стіні, сьогодні дев'яте вересня. - Коли мама не відповіла, я додала, - Заняття почалися два дні тому.

Вона стиснула губи. - Я в курсі.

- А якщо школа почалася, хіба я не повинна бути там?

- Виходить, що повинна. - Вона витерла руки об фартух. Мені здалося, що вона ухилялася і обмірковувала свої слова. Що б це не було, краще б вона сказала про це прямо. Зараз гарячі доводи здавалися найкращим виходом, ніж холодну співчуття.

- З яких це пір ти закриваєш очі на прогули? - Сказала я, підштовхуючи її.

- Я не хочу вказувати тобі, що робити з твоїм життям, але мені здається, що тобі потрібно пригальмувати.

- Пригальмувати? Я не пам'ятаю останні кілька місяців свого життя. Я не збираюся гальмувати і дозволяти всьому вислизати ще далі із зони досяжності. Єдиний спосіб почати відчувати себе краще з приводу всього, що сталося - це повернути своє життя. Я йду до школи. А потім я йду з Ві за пончиками, або чим-небудь ще шкідливим, чого їй сьогодні захочеться. А потім я йду додому і роблю домашнє завдання. А потім я засинаю, слухаючи татові старі записи. Є стільки всього, чого я вже не знаю. Я можу пережити це, тільки чіпляючись за те, що мені відомо.

- Багато чого змінилося, поки тебе не було ...

- Думаєш, я не знаю? - Я не хотіла більше накидатися на неї, але не могла зрозуміти, як вона може стояти і читати мені лекції. Хто вона така, щоб давати мені поради? Вона хоч раз бувала в ситуації, хоч віддалено нагадує мою? - Повір мені, я розумію . І мені страшно. Я знаю, що не можу повернутися, і це жахає мене. Але в той же час ... - як я повинна була їй це пояснювати, якщо я не могла пояснити це собі? тоді я була в безпеці. тоді я могла все контролювати.

Як я могла стрибнути вперед, якщо з-під ніг висмикнули платформу?

Вона глибоко вдихнула і змучено видихнула. - Ми з Хенком Міллар зустрічаємося.

Її слова повільно доходили до мене. Я дивилася на неї, відчуваючи, як мій лоб морщиться в замішанні. - Вибач що?

- Це сталося, поки тебе не було. - Вона поклала руку на стіл, і мені здалося, що тільки він утримував її від падіння.

- Хенк Міллар? - Вдруге за останні дні мій мозок розумів занадто повільно, щоб сприйняти це ім'я.

- Він розлучився.

- Розлучився? Мене не було всього три місяці.

- Під час цих нескінченних днів, коли я не знала, де ти, чи жива ти взагалі, у мене був тільки він, Нора.

- Батько Марсі? - Я розгублено моргнула. Я не могла пробратися через туман, який займав в моїй голові все місце, від вуха до вуха. Моя мама зустрічається з батьком єдиної дівчини, яку я коли-небудь ненавиділа? Дівчата, яка подряпала ключем мою машину, закидала яйцями мій шафка і прозвала мене Повія Нора?

- Ми зустрічались. У старших класах і в коледжі. До того, як я зустріла твого тата, - квапливо додала вона.

- ти, - Сказала я, нарешті повернувши собі голос, - і Хенк Міллар ?

Вона почала говорити дуже швидко. - Я знаю, що ти почнеш засуджувати його, грунтуючись на твоєму думці про Марсі, але він взагалі-то дуже милий. Такий турботливий, щедрий і романтичний. - Вона посміхнулася, потім почервоніла, розхвилювавшись.

Я була обурена. цим моя мама займалася, поки мене не було?

- Точно. - Я взяла банан з кошика з фруктами і попрямувала до вхідних дверей.

- Ми можемо про це поговорити? - Її босі ноги шльопали по дерев'яній підлозі, коли вона йшла за мною. - Ти можеш хоча б вислухати мене?

- Здається, я трохи запізнилася на вечірку під назвою «давай це обговоримо».

- Нора!

- Що? - Огризнулася я, повертаючись. - Що ти хочеш щоб я сказала? Що я щаслива за тебе? Це не так. Ми насміхалися над Міллар. Ми жартували з приводу того, що підхід Марсі до проблем - наслідок отруєння ртуттю з усіх тих дорогих морепродуктів, які їсть її сім'я. І тепер ти зустрічаєшся з ним ?

- Так, з ним . Чи не з Марсі.

- Мені все одно! Ти хоча б почекала, поки чорнило на документах про розлучення висохли? Або зробила крок, поки він все ще був одружений на мамі Марсі, тому що три місяці проходять занадто швидко.

- Я не зобов'язана на це відповідати! - Мабуть, розуміючи, яке у неї було червоне обличчя, вона спробувала заспокоїтися, потираючи шию. - Це тому, що тобі здається, що я віддаю батька? Повір, я вже досить себе змучила, запитуючи, якій частині вічності досить, щоб почати рухатися далі. Але він би хотів, щоб я була щаслива. Він би не хотів, щоб я вічно нудьгу і шкодувала себе.

- Марсі знає?

Вона здригнулася від несподіваної зміни теми. - Що? Ні. Не думаю, що Хенк вже сказав їй.

Іншими словами, до пори до часу мені не доведеться жити в страху, що Марсі приховує від мене рішення наших батьків. Звичайно, коли вона здогадається, я гарантую, що відплата не змусить себе чекати, і воно буде принизливим і жорстоким. - Я спізнююся в школу. - Я почала ритися у вазі на столі в передпокої. - Де мої ключі?

- Вони повинні бути там.

- Ключі від будинку тут. А де ключі від Фіата?

Вона потерла перенісся. - Я продала Фіат.

Я направила всю тяжкість свого погляду на неї. - Продала його? Вибач що? - Чесно кажучи, в минулому я висловлювалася з приводу своєї ненависті до відшаровується коричневої фарбі, пошарпаним білим шкіряним сидінням і постійно вискакує коробці передач. І всеж. Це була моя авто. Або моя мама так швидко відмовилася від мене після мого зникнення, що почала подавати оголошення про продаж мого майна?

- Що ще? - Запитала я. - Що ще ти продала, поки мене не було?

- Я продала його до того, як ти зникла, - прошепотіла вона, опустивши очі.

В горлі став ком. Значить, що колись давним-давно я знала, що вона продала мою машину, але тепер не могла згадати. І це тільки ще більше нагадувало мені про те, який беззахисною я була. Я навіть не могла підтримати розмову зі своєю матір'ю без того, щоб виглядати по-дурному. Замість того, щоб вибачитися, я відкрила вхідні двері і вийшла на поріг.

- Чия це машина? - Запитала я, програвши перший раунд нашої битви. Білий Фольксваген з відкидним верхом стояв на тій самій цементної плиті, де раніше проживав Фіат. На око можна було сказати, що він тут на постійній основі. Він міг бути там вчора вранці, коли ми приїхали з лікарні, але у мене було не той настрій, щоб оглядати те, що знаходилося навколо. В той єдиний раз, коли я виходила з дому вчора ввечері, я вийшла через чорний хід.

- Твоя.

- Що значить моя? - Я поставила руку козирком, щоб захистити очі від ранкового сонця, коли сердито подивилася на неї.

- Скотт Парнелл подарував її тобі.

- Хто?

- Його сім'я повернулася в місто на початку літа.

- Скотт? - Повторила я, промацуючи свою довгострокову пам'ять, оскільки ім'я було смутно знайомим. - Хлопчик, з яким я ходила в дитсадок? Той, який переїхав в Портленд багато років тому?

Мама втомлено кивнула.

- З чого б це йому дарувати мені машину?

- У мене не було можливості запитати тебе. Ти зникла в ту ніч, коли він поставив її тут.

- Я зникла в ту саму ніч, коли Скотт ні з того, ні з сього подарував мені машину? І це не викликало жодних підозр? Немає нічого нормального в тому, щоб хлопець-підліток дарував малознайомій дівчині, яку він не бачив декілька років, автомобіль. Щось в цьому не так. Може ... може, машина була якоюсь доказом, і йому потрібно було позбутися від неї. Це тобі на розум ніколи не приходило?

- Поліція обшукала автомобіль. Вони опитали попереднього власника. Але, думаю, детектив Бассо виключив можливість участі Скотта в чомусь такому після того, як почув твій варіант подій тієї ночі. У тебе стріляли до того, як ти пропала, і спочатку детектив Бассо подумав, що Скотт міг бути тим, хто стріляв, але ти сказала йому, що стріляв ...

- Стріляли? - Я похитала головою, збита з пантелику. - Що значить в мене стріляли?

Вона на секунду заплющила очі, видихаючи. - З пістолета.

- Що? - Як Ви могла не сказати про це?

- У Дельфійським Парку розваг. - Вона похитала головою. - Не хочу навіть думати про це, - прошепотіла вона надламаним голосом. - Мене не було в місті, коли мені подзвонили. Я не встигла приїхати вчасно. Після я тебе вже не бачила і ні про що в житті я не шкодувала більше. Перед тим, як зникнути, ти сказала детективу Бассо, що людина на ім'я Ріксон стріляв в тебе в кімнаті сміху. Ти сказала, що Скотт теж був там, і Ріксон підстрелив і його теж. Поліція шукала Ріксон, але він ніби крізь землю провалився. Детектив Бассо був переконаний, що Ріксон - навіть не його справжнє ім'я.

- Куди мене поранили? - Запитала я, відчуваючи, як шкіру початок неприємно поколювати і по ній пробігли мурашки. Я не помітила шраму, або якої-небудь ознаки рани.

- У ліве плече. - Здавалося, що мамі було боляче навіть говорити про це. - Куля пройшла навиліт, зачепила тільки м'яз. Нам дуже, дуже пощастило.

Я відтягнула свій воріт і подивилася на плече. Дійсно, там виднілася павутина шрамів в місці, де зажила шкіра.

- Поліція багато тижнів шукала Ріксон. Вони читали твій щоденник, але ти вирвала звідти кілька сторінок і вони не знайшли його імені на інших. Вони запитували Ві, але вона стверджувала, що ніколи не чула цього імені. Його імені не було ні в шкільній картотеці, ні в картотеці поліцейських ...

- Я вирвала сторінки зі свого щоденника? - Вклинилася я. Це зовсім не було схоже на мене. З чого б мені таке робити?

- Ти пам'ятаєш, куди поклала сторінки? Або про що в них була мова?

Я неуважно похитала головою. У чому саме я зайшла так далеко, що мені довелося це приховувати?

Мама видихнула. - Ріксон був привидом, Нора. І куди б він не пішов, він забрав всі відповіді з собою.

- Я не можу це прийняти, - сказала я. - А як щодо Скотта? Що він сказав, коли детектив Бассо допитав його?

- Детектив Бассо всі свої сили витратив на вистежування Ріксон. Не думаю, що він взагалі говорив зі Скоттом. Останній раз, коли я говорила з Лін Парнелл, вона сказала, що Скотт переїхав. Напевно, він зараз в Нью-Гемпширі, продає кошти для боротьби з шкідниками.

- І це все? - Недовірливо запитала я. - Детектив Бассо ніколи не намагався вистежити Скотта і почути його версію історії? - Мій мозок гарячково думав. Щось в цьому Скотті було неправильно. З огляду на те, що сказала мама, я сказала поліції, що Ріксон його теж підстрелив. Він був єдиним свідком того, що Ріксон взагалі існував.

І як це в'язалося з подарунком у вигляді Фольксвагена? Мені здалося, що, щонайменше, одна - ключова - частина інформації була відсутня.

- Впевнена, у нього була вагома причина не говорити зі Скоттом.

- Я теж в цьому впевнена, - цинічно сказала я. - Начебто його некомпетентності.

- Якби ти дала детективу Бассо шанс, то побачила б, що він взагалі-то дуже проникливий. Він знавець своєї справи.

Я не хотіла це слухати.

- Тепер що? - Коротко запитала я.

- Ми робимо те, що можемо. Докладаємо всіх зусиль, щоб продовжувати жити.

На якусь секунду я відкинула свої сумніви щодо Скотта Парнелл.

Треба було розібратися ще зі стількома речами. Скільки всього ще я не знала? Що ще було від мене приховано? День за днем ??принизливих відкриттів, поки я заново дізнаюся про своє життя? Я вже могла уявити собі, що мене чекає в стінах школи. Тактовні жалісливі погляди. Незграбні спроби відвести погляд. Човгання ногами і тривалі паузи. В кінцевому рахунку, найбезпечніший вихід - обходити мене десятою дорогою.

Я відчувала, як у мені закипало обурення. Я не хотіла бути спектаклем. Я не хотіла бути об'єктів божевільних гіпотез. Які скандальні теорії про моє викрадення вже поширилися? що люди тепер про мене думають?

- Якщо побачиш Скотта, покажи мені його, щоб я могла подякувати йому за машину, - з гіркотою сказала я. - Відразу після того, як я запитаю його, чому він віддав мені її. Може, ви з детективом Бассо переконані, що він не винен, але занадто багато деталей в його історії не сходиться.

- Нора ...

Я простягнула руку. - Даси мені ключ?

Після секундної заминки, вона відчепила ключ від власної зв'язки і поклала його на мою долоню. - Будь обережна.

- О, не турбуйся. Єдина небезпека, яка мені світить - це виставити себе дурепою. Знаєш когось, в кого я можу сьогодні врізатися і не впізнати? На щастя, дорогу до школи я пам'ятаю. І ти тільки подивися, - сказала я, із зусиллям відкриваючи дверцята машини і залазячи всередину. - У Фольксвагена п'ять швидкостей. Слава богу, я навчилася керувати такими машинами до амнезії.

- Я знаю, що це не найкращий момент, але сьогодні нас запросили на вечерю.

Я холодно зустріла її погляд. - Здивуй мене.

- Хенк хотів повести нас в Куперсмит. Щоб відсвяткувати твоє повернення.

- Який він уважний, - сказала я, вставляючи ключ у запалювання і запускаючи двигун. По шуму, який він видав, я припустила, що машиною не користувалися з того самого дня, як я зникла.

- Він намагається, - спробувала вона перекричати завивання двигуна. - Він дуже старається, щоб все вийшло.

У мене з мови мало не злетіла ще одна насмішка, але я вирішила зробити ще гірше. Про наслідки подумаю потім.

- А як щодо тебе? Ти намагаєшся, щоб все вийшло? Тому що я буду чесною. Якщо він залишиться, я піду. А тепер вибач, мені треба збагнути, як знову почати жити своїм життям.

глава 4 |  глава 6
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати