На головну

Глава 1 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 3

Ми з мамою живемо на фермі, розташованій на кордоні між околицями Колдуотер і віддаленими малонаселеними регіонами штату Мен. Вугільної в будь-яке вікно і ти немов опинився в минулому. Безмежна НЕ паханом цілина з одного боку, лляні поля, обрамлені вічно зеленими деревами, - з іншого. Ми живемо в самому кінці вулиці Хоторн Лейн, а найближчі сусіди - в милі від нас. Вночі, коли світлячки огортають дерева золотистим світінням, а повітря наповнюється теплим ароматом мускусною сосни, зовсім неважко повірити, що ти опинився в абсолютно іншому столітті. І, давши волю уяві, я навіть можу уявити що розташувався неподалік червоний комору і овець, що пасуться.

Стіни нашого будинку покриті білою фарбою, і ганок, перекошене настільки, що це видно неозброєним оком, оперізує їх по всьому периметру. Вікна з синіми віконницями мають вузьку і витягнуту форму і противно скиглять жалібним стогоном при кожній спробі відкрити їх. Папа, бувало, говорив, що завдяки цьому йому не доведеться встановлювати сигналізацію на вікно моєї спальні. Наша особиста жарт, так як ми обидва знали, що я не з тих дочок, що потайки вислизають ночами.

Батьки переїхали на цю ферму (читай - діру) незадовго до мого народження, пояснюючи своє рішення тим, що закохалися в цей будинок з першого погляду. У них була проста мрія: з часом відновити його до чарівного стану 1771 року і один раз прибити на ганку вивіску «Готель» і подавати кращий суп з лобстерів на всьому узбережжі. Мрія розсіялася, коли одного разу вночі тата вбили в центрі Портленда.

Вранці мене виписали з лікарні і тепер я сиджу в своїй кімнаті. Притиснувши подушку до грудей, я відкинулася на спинку ліжка, з ностальгією розглядаючи колаж фотографій, кнопками прикріплених до коркової панелі на стіні. Там знімки батьків, які позують на вершині Разбері Хілл, Ві, яка демонструє свій жахливий спандексовий костюм Жінки-кішки, який вона пошила на Хеллоуїн кілька років тому, моя фотографія з щорічника за минулий клас. Роздивляючись наші усміхнені обличчя, я намагалася запевнити себе, що тепер, повернувшись у свій звичний світ, я в безпеці.

Правда полягала в тому, що я не буду відчувати себе в безпеці і не повернуся до колишнього життя до тих пір, поки не згадаю, що сталося зі мною протягом останніх п'яти місяців, особливо, протягом останніх двох з половиною місяців. П'ять місяців здавалися незначним періодом в порівнянні з сімнадцятьма роками (я пропустили свій сімнадцятий день народження під час цих незбагненних одинадцяти тижнів), але я не могла бачити нічого, крім цього відсутньої ланки.

Величезну діру, сяючою на моєму шляху, що перешкоджає моєму просуванню вперед. У мене не було минулого, як і не було майбутнього. Лише переслідує мене величезна порожнеча.

Результати тестів, що призначив доктор Хаулет, виявилися відмінними, просто відмінними. Наскільки вони могли судити, за винятком кількох подряпин і синців, мій фізичний стан був таким же прекрасним, як і в день мого зникнення.

Але щось більш серйозне, потаємне, приховане глибоко всередині, куди не доберуться ніякі тести, викликало у мене сумніви щодо мого одужання. Хто я тепер? Через що я пройшла за ці випали з моєї пам'яті місяці? Що, якщо травма привнесла в мене такі зміни, які я ніколи не зможу осягнути? Або ще гірше, від яких я ніколи не зможу оговтатися?

Поки я була в лікарні, мама наклала сувора заборона на відвідувачів і доктор Хаулет її підтримав. Я розуміла їх занепокоєння, але тепер, коли я вдома, поступово повертаюся до звичного порядку речей, я не дозволю мамі замкнути мене в чотирьох стінах з благими, але нерозумними намірами захистити мене. Може, я і змінилася, але це все ще я. І єдине, що я хочу зробити прямо зараз, обговорити всі з Ві.

Внизу я стягнула мамин Блекберрі з тумбочки і повернулася в кімнату. Коли я прийшла до тями на кладовищі, при мені не було мобільного, і поки я не підберу собі новий, цілком зійде і її телефон.

«Це Нора. Ти можеш говорити? »- Написала я Ві. Було вже пізно, а мама Ві змушувала її гасити світло в десять. Якби я подзвонила, її мама могла почути, а це означало б купу проблем для Ві. Знаючи місіс Скай, не варто сподіватися на її поблажливість, навіть з огляду на всі обставини даної ситуації.

За мить Блекберрі подав сигнал про новий повідомленні.

«Крихітка?!? !!! Я тут з розуму сходжу. Суцільний клубок нервів. Де ти?"

«Подзвони мені на цей номер».

Поклавши телефон на коліна, я нервово кусала ніготь на великому пальці.

Я не могла зрозуміти, звідки взялося це хвилювання. Це ж Ви. Але кращі друзі чи ні, ми не спілкувалися кілька місяців. Хоча на мою світовідчуттям не минуло більше декількох днів, в реальності все було зовсім інакше. Між двома приказками «У розлуці почуття міцніє» і «З очей геть - з серця геть» я виразно схилялася до першої.

Незважаючи на те, що я очікувала дзвінка Ві, я все одно здригнулася, коли Блекберрі задзвонив.

- Алло? Алло! - Промовила Ві.

Варто було почути її голос, як мене тут же переповнили емоції.

- Це я! - Вдалося видавити з працею.

- Нарешті, - фиркнула вона, її голос теж звучав напружено від емоцій.

- Я вчора весь день провела в лікарні, але вони не дозволили мені побачити тебе. Я прорвалася крізь охорону, але вони, прокричав код дев'яносто дев'ять, погналися за мною. Вони випровадили мене в наручниках, і кажучи «випровадили», я маю на увазі купу стусанів і лайок в обох напрямках. Наскільки я можу судити, єдиним злочинцем тут є твоя мама. ніяких відвідувачів ? Я твоя найкраща подруга. Їй хіба не приходило щорічне повідомлення про це протягом останніх одинадцяти років? Наступного разу, коли я буду у вас, я гарненько всиплю цю жінку.

Сидячи в темряві, я відчула, як мої тремтячі губи зігнулися в усмішці. Я притиснула телефон до грудей, розриваючись між сміхом і сльозами. Я повинна була знати, що Ви мене не кине. Спогади про все, що пішло не так з тих пір, як я прийшла до тями на кладовищі три дні тому, швидко затьмарює найпростішим фактом - в цьому світі у мене все ще є найкраща подруга. Може, все і змінилося, але мої відносини з Ві - міцні як скеля. Наш зв'язок непорушна. І ніщо цього не змінить.

- Ви, - видихнула я з полегшенням. Мені хотілося насолодитися нормальністю моменту. Було вже пізно, ми повинні спати, але замість цього ми балакаємо в темряві. Торік мама Ві застукала її за телефонною розмовою зі мною після вимикання світла і викинула телефон. На наступний ранок на очах у всіх сусідів Ві влаштувала занурення в сміттєвий контейнер. І до сьогоднішнього дня вона не розлучається з цим телефоном. Ми кличемо його Оскар, в честь Оскара Буркун.

- Вони дають тобі якісні заспокійливі? - Запитала Ві. - Батько Ентоні Емовіца, здається, фармацевт, так що я могла б роздобути для тебе хороших ліків.

Мої брови поповзли вгору.

- Що? Ти і Ентоні?

- Фу! Ні! Чи не в цьому сенсі. Я зареклася зустрічатися з хлопцями. Якщо мені потрібна романтика, для цього є Netflix [1].

«Повірю, якщо побачу своїми очима», - подумала я, посміхнувшись.

- Де моя найкраща подруга і що ти з нею зробила?

- У мене програма по очищенню від хлопців. Начебто дієти, тільки спрямована на мій емоційний стан. Не бери в голову, я вже їду до тебе, - продовжила Ві. - Я три місяці не бачила свою кращу подругу, і це телефонне возз'єднання повна фігня. Крихітка, я покажу тобі справжні ведмежі обійми.

- Вдало прослизнути повз моєї мами, - відповіла я. - Вона нова представниця батьківського фанатизму.

- Ух, ця жінка ! - Прошипіла Ві. - Я вже роблю розп'яття.

Ми цілком можемо подискутувати про відьомський статус моєї матері в будь-який інший день. Зараз на порядку денному є більш важливі теми.

- Ви, мені потрібно короткий зміст днів, провідних до мого викрадення, - почала я, переводячи розмову на більш серйозний рівень. - Я не можу позбутися відчуття, що викрадення не було випадковим. Повинні були бути застережливі знаки, але я нічого не пам'ятаю. Лікар сказав, втрата пам'яті часи, але в даний момент мені потрібно, щоб ти розповіла, куди я ходила, що робила, з ким зустрічалася ту останній тиждень. Просвіти мене.

Ві відповіла не відразу.

- Впевнена, що це гарна ідея? Трохи зарано для подібного стресу. Твоя мама розповіла мені про твою амнезії ...

- Серйозно? - Перервала її я. - Ти на стороні моєї матері?

- Замовкни, - пробурчала Ві, здаючись.

Протягом наступних двадцяти хвилин вона переказувала кожна подія того тижня. Однак чим більше вона говорила, тим глибше опускалося у мене серце. Ніяких дивних телефонних дзвінків. Ніяких незнайомців, несподівано увійшли в моє життя. Ніяких незвичайних машин, що переслідують нас по місту.

- А ніч мого зникнення? - Поцікавилася я, перериваючи її на півслові.

- Ми були в Дельфійським парку розваг. Пам'ятаю, я відійшла купити хот-догів ... і потім почався весь цей кошмар. Я почула постріли, і люди в паніці кинулися врозтіч. Я розвернулася, щоб знайти тебе, але ти зникла. Я подумала, ти вчинила геніальним чином - дала драла. Ось тільки на парковці тебе не було. Я хотіла піти назад в парк, але приїхала поліція і випровадила всіх. Я намагалася пояснити їм, що ти залишилася в парку, але вони були не схильні до спілкування. Змусили всіх роз'їхатися по домівках. Я надзвонювала тобі кожну хвилину, але ти не відповідала.

Здавалося, ніби мене вдарили під дих. Постріли? У Дельфійського парку була не найкраща репутація, але все ж. постріли ? Це так дивно - настільки кричуще - що якби мені розповідав все це хтось інший, я б не повірила.

- Ви продовжила: - Більше я тебе не бачила. Пізніше я дізналася про цю історію з заручником.

- Історії з заручником?

- Очевидно, той же психопат, що затіяв стрілянину в парку, тримав тебе в заручниках у будці механіка під кімнатою сміху. Ніхто не знає чому. У підсумку він відпустив тебе і змився.

Я відкрила рот - закрила. Нарешті, я видавила шоковане «що»?

- Поліцейські знайшли тебе, допитали і доставили додому близько другої години ночі. Тоді тебе бачили в останній раз. Що стосується хлопця, який тримає тебе в заручниках ... ніхто не знає, що з ним сталося.

І тоді все ниточки зв'язалися воєдино.

- Повинно бути, мене викрали з будинку, - уклала я і продовжила: - Після двох годин ночі я, очевидно, спала. Хлопець, що тримав мене в заручниках, напевно, простежив за мною до будинку. Що б він не задумав в парку, його перервали, і він повернувся за мною. І вдерся в будинок.

- У тому-то й заковика. Не було слідів боротьби. Двері і вікна були закриті.

Я знесилено опустила голову на долоню.

- У поліції є зачіпки? Цей хлопець - ким би він не був - не може розчинитися немов привид.

- Вони сказали, він, ймовірно, використовував фальшиве ім'я. Але як би там не було, ти сказала їм, що його звуть Ріксон.

- Я не знаю нікого на ім'я Ріксон.

Ві зітхнула.

- У цьому вся проблема. Ніхто не знає. - Вона замовкла на мить. - Але ось що ще. іноді мені здається , Ніби мені знайоме це ім'я. Але коли я намагаюся згадати звідки, розум стає недоторканною чистий. Ніби спогади там, але я не можу відшукати їх. Немов ... на місці його імені виблискує діра. Це все дивно страшно. Я запевняю себе, що, можливо, вся справа в тому, що я хочу пам'ятати його, ну ти розумієш? Ніби, якщо я згадаю його - ура! Бінго! Ми знайшли цього засранця. І тоді поліція зможе заарештувати його. Все дуже просто, я знаю. А тепер я взагалі бубоню без угаву, - сказала вона. Потім тихіше додала: - І все ж ... готова присягнутися ...

Двері рипнули і відчинилися. Мама просунула голову, заглядаючи всередину.

- Я збираюся лягати спати. - Її погляд перемістився на Блекберрі. - Уже пізно, і нам обом потрібно виспатися.

Вона подивилася на мене вичікувально, і я вловила прихований сенс послання.

- Ви, мені потрібно йти. Подзвоню тобі завтра.

- Передавай відьмі привіт. - І вона повісила трубку.

- Тобі щось потрібно? - Запитала мама, мимохідь забираючи у мене телефон. - Води? Ще покривав?

- Ні все нормально. На добраніч, мам, - я видавила скороминущу, але обнадійливу усмішку.

- Ти перевірила вікно?

- Три рази.

Вона все одно підійшла до вікна і поторсала засувку. Порахувавши, що вона надійно замкнені, вона злегка посміхнулася.

- Чи не зашкодить перевірити ще раз, правда? На добраніч, сонечко, - додала вона, погладивши мене по волоссю і поцілувавши в лоб.

Коли вона пішла, я залізла під ковдру, проганяючи в голові все, що розповіла Ві. Перестрілка в Дельфійським парку, але навіщо? Чого хотів добитися стрілок? І чому з тисяч людей, які гуляють в парку в ту ніч, він вибрав саме мене? Може, це чисте невезіння, але мені так не здавалося. Вся ця невідомість паморочилося в голові, доводячи мене до знемоги. Якби тільки...

Якби тільки я могла згадати.

Позіхнувши, я влаштувалася зручніше і закрила очі.

Минуло п'ятнадцять хвилин. Потім двадцять. Перекинувшись на спину, я втупилася в стелю незрячим поглядом, намагаючись підкрастися до своїх спогадів і застати їх зненацька. Зрозумівши, що це не принесе ніяких результатів, я спробувала більш прямий підхід. Я вдарилася головою об подушку, намагаючись вибити з неї образ. Уривок розмови. Запах, який може наштовхнути на думку. Що завгодно! Але незабаром мені стало очевидно, що це теж ні до чого не приведе.

Коли я виписувалася з лікарні сьогодні вранці, я була впевнена, що втратила пам'ять назавжди. Але з просвітленої головою, залишивши початковий шок позаду, я починала думати про протилежне. Я гостро відчувала зламаний міст в мозку і істину, маячить на дальньому кінці прірви. Якщо я сама зруйнувала міст, в якості захисного механізму від травми, отриманої під час викрадення, тоді ймовірно я можу його відновити. Знати б тільки як.

Почнемо з чорного кольору. Насиченого, неприродно темного чорного кольору. Я нікому про це не говорила, але колір раз у раз спалахує в пам'яті в абсолютно випадковою обстановці.

Коли це відбувається, по тілу пробігає приємна дрож, і здається, ніби колір ніжно проводить пальцем по щоці, піднімаючи підборіддя, щоб я глянула на нього.

Знаю, нерозумно думати, ніби колір може ожити, але пару раз мені здалося, я вловила спалах чогось більш матеріального за цим кольором. Пару очей.

І то, як вони вивчали мене, хвилювало моє серце.

Але як щось, втрачене в пам'яті за цей період, може приносити задоволення замість болю?

Я повільно видихнула. Мною заволодіває наполегливе відчайдушне бажання слідувати за цим кольором, куди б він мене не привів. Я жадала знайти ті чорні очі, зазирнути в них. Я жадала дізнатися, кому вони належать.

Колір притягував мене, вабив за собою. Якщо подумати логічно, це не мало ніякого сенсу. Але ідея міцно засіла у мене в голові. Я відчувала гіпнотичний, маніакальне бажання дозволити кольором вести мене. Могутній магнетизм, що не піддається логіці.

Я дозволила цьому бажанню рости всередині мене, поки воно не проникло під шкіру, посилаючи дрож по всьому тілу.

Мені стало жарко, і я скинула з себе ковдру. Голова гула, я переверталася з боку в бік. Сила гулу наростала, поки мене не затрясло від спека. Дивна лихоманка. «Кладовище», - подумала я. - «Все почалося на кладовищі».

Чорна ніч, чорний туман. Чорна трава, чорні надгробки. Відблиски чорної річки. І тепер погляд чорних очей. Я більше не могла ігнорувати спалаху чорного, я не могла сховатися від них уві сні. І я не заспокоюся, поки не розберуся з цим.

Я схопилася з ліжка, натягнула в'язану кофту через голову, влізла в джинси і накинула на плечі кардиган. І зупинилася біля дверей. У коридорі було досить тихо, не рахуючи розкотистого цокання старовинних підлогових годин, що його поширюють з першого поверху. Двері маминої спальні була нещільно закрита, але крізь щілини не струменів світло. І якщо прислухатися, можна почути її тихе сопіння уві сні.

Безшумно я спустилася вниз, взяла ліхтарик і ключ від будинку і вийшла через задні двері, боячись, що скрипучі східці парадного ганку тут же видадуть мене. Крім цього на узбіччі чергував офіцер у формі. Його поставили, щоб відваджувати репортерів і фотографів, але мені здавалося, якщо я виберуся на прогулянку в таку пізню годину, він тут же подзвонить детективу Бассо.

Тоненький голос на задвірках розуму намагався переконати мене, що, можливо, це була не найкраща ідея, але мною керував загадковий гіпноз. Чорна ніч, чорний туман. Чорна трава, чорні надгробки. Відблиски чорної річки. Погляд чорних очей. Я повинна знайти ці очі. У них є відповіді.

Сорок хвилин по тому я увійшла в склепінні ворота кладовища Колдуотер.

Легкий вітерець зривав листя з гілок, і вони, кружляючи, немов маленькі темні вихори, опускалися на землю. Я без зусиль знайшла могилу батька.

Трясучись від вогкої прохолоди, методом проб і помилок, я все ж знайшла то плоске надгробок, у якого все почалося.

Нахилившись, я торкнулася пальцями гладкого мармуру. Закривши очі, я заблокувала звуки ночі, концентруючись на чорних очах. Я послала своє питання в порожнечу, сподіваючись, що вони мене почують. Як я могла заснути на кладовищі, провівши одинадцять тижнів в ув'язненні?

Я повільно озирнулася навколо. Запах гниючого листя, що сповіщає про наближення осені, різкий аромат скошеної трави, звуки б'ються один об одного крил комах - ніщо не проливало світло на мій відчайдушний питання. Я проковтнув підступає до горла клубок, щосили намагаючись не відчувати себе переможеною. Чорний колір, що мучить мене останні дні, підвів мене. Засунувши руки в кишені джинсів, я розвернулася у бік виходу.

Краєм ока я помітила темну пляму на траві. Нахилившись, я підняла чорне перо. Воно було довжиною з мою руку - від плеча до зап'ястя. Я мимоволі насупилася, намагаючись уявити собі птицю, якої б належало це перо. Воно було занадто великим для ворони. Занадто великим для будь-якої відомої мені птиці. Я провела пальцем по стрижні пера, кожна шовковиста борідка тут же відскочила на місце.

У пам'яті щось закопошившихся. "Янгол", - Мені здалося, ніби я почула шепіт улесливого голосу. - "Ти моя" . З усіх бентежачих безглуздостей, які могли зі мною статися, я почервоніла. Я озирнулася на всі боки, щоб переконатися, що голос не був реальним.

«Я не забув тебе». Стоячи нерухомо, я чекала, що знову почую голос, але він розсівся з вітром. Яку б спалах спогадів він не приніс з собою, вона знову занурилася в пучину пам'яті перш, ніж я встигла схопити її. Я розривалася між бажанням викинути перо і шаленим поривом зберегти його там, де ніхто не знайде. У мене було наполегливе відчуття, що я натрапила на щось секретне, щось особисте, щось, що може принести багато шкоди, якщо його виявлять.

На парковку, що розташовувалася на вершині межує з кладовищем пагорба, на повних обертах влетіла машина, з вікон якої лунала гучна музика. Я чула крики і гучні смішки, і я б не здивувалася, якби вони належали комусь із моїх однокласників.

Ця частина міста була прихована деревами, перебувала далеко від центру і представлялася відмінним місцем для бездоглядних нічних гулянь. Аби не допустити стикатися з ким-небудь із знайомих, особливо з огляду на той факт, що моє повернення стало сенсацією в місцевих новинах, я засунула перо під пахву і швидкому кроком попрямувала до головної дороги.

Близько о пів на третю я увійшла в будинок і, замкнувши двері, навшпиньки попрямувала наверх. Постоявши в нерішучості посеред кімнати, я все ж заховала перо в середній ящик комода, де я зберігала шкарпетки, легінси і шарфи. Озираючись назад, я навіть не розуміла, навіщо притягла його додому.

Це не схоже на мене: я ніколи не збирала викинуті речі, і вже тим більше не ховала їх в комоді. Але ця породила спогад ...

Знявши одяг і солодко позіхнувши, я повернулася до ліжка. Я вже майже підійшла до неї, коли зупинилася як укопана. На подушці лежав аркуш паперу. Якого не було там, коли я йшла.

Я різко розвернулася, очікуючи побачити в дверях маму, розсерджену і напруженість через мою прогулянки. Але з огляду на все, що відбулося, невже я і справді подумала, що вона всього-на-всього залишить записку, виявивши порожню ліжко?

Я взяла листок, усвідомлюючи, що руки дико тремтять. Це був розлініяний зошита листок, точно на таких же я пишу в школі. Повідомлення було нашвидку надряпано чорним маркером.

ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО ТИ БУДИНКУ ЗОВСІМ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ТИ В БЕЗПЕЦІ.

глава 2 |  глава 4
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати