На головну

глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

глава 2

Я прокинулася в лікарні. В оточенні блакитних стін, білої стелі, різких ароматів лілій, прального порошку і нашатирного спирту. Столик на коліщатках, який піднімається у моєму ліжку, успішно утримував два квіткових букета, зв'язку кульок з написом швидкої ВОЗДОРОВЛЕНІЯ! і фіолетовий подарунковий пакет. Імена на листівках то розпливалися, то знову набували чіткість. Доротея І Лайнела. ВІ.

В кутку хтось заворушився.

- Ах, дитинко, - прошепотів знайомий голос, і його володар тут же схопився зі стільця і ??кинувся до мене. - Сонечко, - вона присіла на краєчок ліжка, захоплюючи мене в найміцніші обійми. - Я люблю тебе, - промовила вона, ковтаючи сльози. - Я так тебе люблю.

- Мам, - і вимовлене вголос, це просте слово миттєво розігнало всі кошмари, з яких я тільки що виплутатися. Мене накрило хвилею спокою, розмиваючи той щільний грудку страху, що оселився в грудях.

По тому, як здригалася її тіло, я зрозуміла, що вона плаче: легке тремтіння поступово переросла в болісні ридання.

- Ти пам'ятаєш мене, - її голос наповнився полегшенням. - Я так боялася. Я подумала ... я вже подумала про гіршому!

І все кошмари знову заволоділи моєю свідомістю, немов нікуди і не йшли.

- Це правда? - Запитала я, відчуваючи, як щось кислотно-слизьке пробирається під шкіру. - Що сказав детектив. Що я була ... одинадцять тижнів ... - я не могла змусити себе вимовити це слово. Викрадена. Воно було настільки байдужим. Настільки неймовірним.

У неї вирвався схлип, повний страждання.

- Що ... зі мною сталося? - Продовжила я.

Мама провела пальцями під очима, витираючи сльози. Я знала її досить добре, щоб зрозуміти, вона намагається зберегти самовладання лише заради мене. Я інстинктивно підготувала себе до гірших новин.

- Поліція робить все, що в їх силах, щоб зібрати всі деталі в одну загальну картину. - Вона спробувала посміхнутися, але губи зрадницьки затремтіли. Ніби потребуючи підтримки, вона потягнулася до моєї руки і стиснула її. - Найголовніше, що ти повернулася. Ти вдома. Все, що сталося, тепер в минулому. Ми впораємося з цим.

- Як мене викрали? - Запитала я скоріше саму себе.

Як це відбулося? Кому треба було викрадати мене? Вони затягли мене в машину, поки я виходила зі школи? Запхали мене в багажник, поки я йшла через парковку?

Невже все було так просто? Будь ласка, нехай все буде не так. Чому я не побігла ? Чому я не боролася ? Чому мені треба було стільки часу, щоб втекти? Тому що очевидно саме це і сталося. Хіба ні ? Відсутність відповідей каменем обрушилося на мої плечі.

- Що ти пам'ятаєш? - Поцікавилася мама. - Детектив Бассо сказав, що навіть найдрібніша деталь може виявитися корисною. Подумай. Спробуй згадати. Як ти потрапила на кладовищі? Де ти була до цього?

- Я нічого не пам'ятаю. Ніби моя пам'ять ... - я замовкла. У мене було відчуття, ніби частина моїх спогадів була вкрадена. Немов хтось вихопив їх, не залишивши на тому місці нічого, крім неусвідомленої паніки.

- Що останнім ти пам'ятаєш? - Поцікавилася мама.

- Школу, - автоматично злетіло з язика. Не поспішаючи розрізнені спогади заворушилися, шматочки мозаїки завращался, зчіплюючись один з одним, утворюючи чітку картину. - Я готувалася до тесту з біології, але, гадаю, я його пропустила, - додала я, відчуваючи, як реальність тих втрачених одинадцяти тижнів глибше провалюється в невідомість. Я чітко пам'ятала, як сиділа в кабінеті біології тренера МакКонахі. У пам'яті спливли знайомі запахи крейди, чистячих засобів, затхлого повітря і дезодоранту. Поруч сиділа Ві - мій партнер по лабораторним. Перед нами на чорному гранітному столі лежали розкриті підручники, але під свій Ві крадькома засунула випуск US Weekly .

- Хочеш сказати до тесту з хімії, - поправила мене мама. - У літній школі.

Я невпевнено перевела на неї погляд.

- Я ніколи не ходила в літню школу.

Мама прикрила рот долонею. Шкіра на руці зблідла. Єдиним звуком в кімнаті було ритмічне цокання годинника над вікном. Кожен крихітний крок стрілки луною віддавався в скронях, десять разів, перш ніж я змогла заговорити.

- Який сьогодні день? Який місяць? - Спогади повернулися на кладовищі.

Опале листя.

Ледь помітна прохолода в повітрі. Чоловік з ліхтариком, який стверджує, що зараз вересень. Єдине слово крутилося у мене в голові - немає. немає , це неможливо. немає , це все не правда. немає , Довгі місяці життя не можуть просто так непомітно зникнути. Я намагалася проштовхнутися глибше в свої спогади, намагалася вхопитися за що-небудь, що допомогло б мені пов'язати цей момент з тим останнім уроком біології. Але між ними зяяла прірва. Всі спогади про літо були повністю і остаточно знищені.

- Все в порядку, дитинко, - бурмотіла мама. - Ми повернемо твої спогади. Доктор Хаулет сказав, що у більшості пацієнтів з плином часу спостерігаються значні поліпшення.

Я спробувала сісти, але руки були закручений клубок трубок та іншого медичного обладнання.

- Просто скажи, який зараз місяць! - Зажадала я істерично.

- Вересень, - пом'яте вираз її обличчя був нестерпним. - Шосте вересня.

Я відкинулася на подушку, спантеличено кліпаючи очима.

- Я думала, зараз квітень. Я не пам'ятаю нічого після квітня.

Я нашвидку звела стіни, закриваючись від вражаючої мене спалаху страху. Я не винесу всі напасті скопом - треба робити по одному кроку за раз.

- І що, літо дійсно ... закінчилося ? Ось так просто?

- Ось так просто? - Повторила вона незворушно. - Воно повільно тягнувся. Кожен день без тебе ... Одинадцять тижнів абсолютного незнання ... Нескінченна паніка, занепокоєння, страх, безвихідь ...

Я задумалася, проводячи підрахунки в розумі.

- Якщо зараз вересень, і мене не було одинадцять тижнів, значить, мене викрали ...

- Двадцять першого червня, - люб'язно підказала мені мама. - У день літнього сонцестояння.

Зведена мною стіна руйнувалася швидше, ніж я встигала її подумки відновлювати.

- Але я не пам'ятаю червень. Я навіть травень не пам'ятаю.

Ми дивилися один одному в очі, і я знаю, ми думали про одне й те ж.

Як таке може трапитися, що моя амнезія вийшла за рамки тих одинадцяти тижнів, аж до квітня ? Невже таке можливо?

- Що сказав лікар? - Запитала я, облизуючи пересохлі губи. - У мене була травма голови? Мене накачала наркотиками? Чому я не можу нічого згадати?

- Доктор Хаулет сказав, у тебе ретроградна амнезія, - мама замовкла. - Це означає, що частина спогадів, що передують ураження мозку, загублена. Ми просто не були впевнені, як далеко зайшли втрати. Апрель, - прошепотіла вона собі під ніс, і я бачила, як з її очей зникла вся надія.

- Загублена? Як загублена?

- Він думає, це психологічна травма.

Я обхопила голову руками, відчуваючи пальцями жирність волосся. Мене раптом осяяло, що я поняття не маю, де знаходилася всі ці тижні. Може, мене скували ланцюгами в якомусь сирому підвалі. Або зв'язали в лісі.

Зрозумілим є одне: я давненько не приймала душ. Кинувши погляд на свої руки, я виявила плями бруду, дрібні порізи і синці. Через що я пройшла?

- Психологічна? - Я змусила себе викинути з голови всі ці роздуми, від яких мене все більше охоплювала істерика. Я повинна залишатися сильною. Мені потрібні відповіді. Я не можу зламатися. Якби я змусила себе зосередитися, навіть не дивлячись на танцюючі точки перед очима ...

- Він вважає, ти блокуєш спогади, уникаючи чогось травматичного.

- Я НЕ блокую їх, - я закрила очі, не в силах зупинити скупчилися сльози. Зробивши судомний вдих, я міцно стиснула руки в кулаки, намагаючись вгамувати огидну тремтіння в пальцях. - Я б знала, якби намагалася забути п'ять місяців свого життя, - промовила я повільно, намагаючись надати голосові переконливого спокою. - Я хочу знати, що сталося зі мною.

Якщо я і обдарувала її сердитим поглядом, вона проігнорувала це.

- Спробуй згадати, - вона м'яко наполягала. - Це був чоловік? Весь цей час ти була з чоловіком?

Чи була? До цього моменту у мого викрадача не було особи. Розум послужливо підкидав мені образ монстра, яка ховається в темряві. Густа хмара невизначеності нависло наді мною.

- Ти ж знаєш, що не повинна нікого прикривати? - Продовжила вона тим же самим ніжним тоном. - Якщо ти знаєш, з ким була весь цей час, ти можеш розповісти про це мені. Що б вони тобі не говорили, тепер ти в безпеці. Вони не чіпатимуть тебе. Вони страшенно з тобою надійшли, але це їх вина. їх вина, - повторила вона.

Схлип розчарування вирвався з грудей. Вираз «чистий аркуш» здавалося до нудоти відповідним. Я збиралася озвучити свій відчай, коли в дверному отворі виникла тінь. На порозі стояв детектив Бассо. Руки були схрещені на грудях, в очах читалася тривога.

Я інстинктивно напружилася. Мама, мабуть, відчула це. Вона простежила за моїм поглядом.

- Я подумала, що Нора може згадати що-небудь, поки ми вдвох, - пояснила вона детективу Бассо вибачається голосом. - Я знаю, ви хотіли допитати її, я просто подумала ...

Він кивнув, ніби кажучи «все в порядку». Потім підійшов ближче, пильно дивлячись на мене.

- Ти сказала, у тебе немає чіткої картинки спогадів, але навіть туманні деталі можуть допомогти.

- Начебто кольору волосся, - вставила мама. - Може, вони були ... чорними, наприклад?

Я хотіла відповісти їй, що не пам'ятаю нічого , Ні найменших натяків на колір, але я не наважилася в присутності детектива Бассо. Я не довіряла йому.

Інстинкти підказували мені, що з ним щось не так. Коли він наблизився до мене, волосся неприємно закололи біля коріння, і на мить по спині пробігли мурашки, ніби по хребту поплив кубик льоду.

- Я хочу додому, - були мої єдині слова.

Мама і детектив Бассо перезирнулися.

- Доктору Хаулету потрібно провести кілька тестів, - сказала мама.

- Яких ще тестів?

- Щось пов'язане з твоєю амнезією. Це не займе багато часу. І потім ми поїдемо додому, - вона недбало махнула рукою, що тільки посилило мої підозри.

Я повернулася до детективу Бассо, мені здавалося, у нього є відповіді на всі.

- Що ви не договорює?

Вираз його обличчя було непохитна стали. Вважаю, роки коповской практики відшліфували цей погляд.

- Нам потрібно провести кілька тестів. Переконатися, що все гаразд.

В порядку?

Що з цього може підходити під визначення "в порядку" ?

Глава 1 |  глава 3
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати