На головну

O свободу від страху |  почуття будинку |  Тероризм є не причина, а наслідок |  Черговий фільм: Кому це вигідно? |  Життя продовжується. Як це не дивно |  підприємництво |  інтуїція |  Пристрасть до оточення себе прекрасним |  Визначення матеріальності ідеї |  Руйнування як засіб творення |

Діалоги грецьких філософів - естетика пошуку істини

1.  B-дерева: принципи побудови, операція пошуку.
  2.  III. Поширення християнства в грецьких землях
  3.  А від них це процес реєвангелізації, набуття Істини, зміни світогляду і способу життя, виправлення в родових садибах піде на весь світ.
  4.  азбучні істини
  5.  азбучні істини
  6.  Алгоритм пошуку в глибину.
  7.  Алгоритм пошуку в ширину.

Спочатку обстановка. Звичайно, в першу чергу треба уявити собі цю мову. Звичайно, ми всі ведемо німі діалоги з вічністю і самими собою, але і тут не обходиться без недосконалого, але неминучого мови. Я цілком можу уявити себе говорить давньогрецькою. Після того, як раптом став рідним іврит, іноді вражає тим, що він же і є, в загальному, той самий, нехай із застереженнями, давньоєврейську, мені себе самого вже важко здивувати. Далі я злегка погриз твердині арабського, норвезького та ось тепер французького - дайте мені тямущого давньогрецького людини, поставте мені мета, звільніть від цілоденному поганого настрою і псевдотурбота, я буду говорити на давньогрецькому, що не побіжно, кострубато, але буду розуміти і говорити, навіть жартувати і грати словами. Вірші не обіцяю, тобто написати я їх напишу, так, щоб собі сподобалося і навіть тим, що мови цього не знає, але тоді доведеться давньогрецького мого вчителя відправити назад, інакше він буде турбуватися ... Отже, на спір, за два місяці я буду непогано глаголити на давньогрецькому. Звичайно, не на рівні того, як вилаяти якогось рознощика чогось на афінської площі, що, звичайно, є загальноприйнятою вершиною знання і володіння будь-якою мовою, але принаймні для ведення філософських бесід цілком стерпно буду володіти. Самовпевнений? Та яка різниця? Не в цьому справа. А справа в тому, що були вони, ті самі скоротили-Платонов, з якими можна було говорити? Хто його знає. Я погано знаю, що я їв сьогодні на обід, а вже справи двотисячолітньої витримки - є субстанція тим темніша. Головне - естетика, сама ідея цих діалогів: зібратися ввечері, коли темніє, Головатий пагорби Еллади боляче нагадують щемливу Юдею, за яку соромно і з якою завжди боляче. Але ці пагорби там, на порізаному затоками півострові з таким поетичною назвою народу. Східного, але удаваного нам таким західним. Так чи є взагалі що-небудь дійсно «західне», адже чим далі на захід, тим ближче до сходу? Хоча і це всього лише штамп-анекдот часів великих мореплавань. Отже, темніє, а хоча чому темніє, чому не почати філософствувати з ранку - встав, вмився і філософствувати? Так навіть краще. Нехай встало сонце, і ми сидимо в коло, нам підносять чогось перекусити, сочевичної юшки або що там розкопали про їх їжі історики. Нехай юшка. Ми спочатку мовчимо. Тихо. Співають птахи. Ніхто не знає, про що ми будемо говорити. І це не важливо, а важлива естетика цієї розмови, що не змагання, які не лекції, а саме діалогу по-грецьки, затишного, розважливого, такого, який з тих пір ніколи не виникає, і, можливо, тому всі існуючі істини виростають з нього, за що б не взявся наш сучасний гарячковий розум. Ось починає він. Він хто? Нехай буде Сократ, для стислості. Він сьогодні в доброму гуморі з нагоди присутності іноземця, тобто мене. Це рідко, щоб Сократ був в гарному настрої, але по діалогам цього не скажеш. Я майже напевно знаю, що наш сьогоднішній діалог не збережеться, загубиться в листування, не дійде до мого сухотних-комп'ютерного часу, яке я мимоволі люблю, тому що з його висоти, здається, видніше, куди не треба було ходити, а майбутнє ще невідомо і може бути не таким вже обіцяють.

І ось почалося - він каже, я підтакував, потім він задає мені питання, Ах, як це дивно, коли Сократ задає тобі питання. Багато дуже не люблять, їм здається, що він виставляє дурнем, а мені подобається. Коли тобі задають сократівське питання - це для мене як свіжа линованная сторінка в учнівському зошиті в канікули. Пиши-малюй, що хочеш. Це - натхнення. Я відповідаю. Що за питання? Яка різниця? Нехай буде: «Що, по-твоєму, шановний чужинець, є сила?» (???????? - дінамеос )

«Сила?» - Питаю я і очікував дивовижне увагу, тому що ці люди вміють цінувати естетику слова і бесіди. У бесіді повинен бути порядок, смак, нерозторопність і, головне, узагальнена значущість. Не те що наші повсякденні квакання один з одним про автозаправки, житло, жратву, тероризм і податки. Отже, мене запитали, що є «сила». Тим більше можна говорити банально, бо глиб століть попереду і банальність ще свіжа і приваблива.

Чужинець (Я). Сила, по-моєму, дорогий Сократ, є тиск, то, що гніт і не пускає, якщо вона ззовні, і те, що розпирає і наповнює захопленням і хвилюючим страхом, якщо вона всередині.

Сократ (загалом, теж Я). Значить, те, що тебе розпирає, є, по-твоєму, сила. А якщо тебе розпирає образа, то це теж сила?

чужинець . Так, дорогий Сократ, сила - є енергія (???????? - «енергейя » , - Вимовляю невпевнено я, бо не думаю, що Сократ зрозуміє це нове слово), і тому будь-яка енергія, розпирає мене зсередини, є сила.

Сократ. Добре. А якщо тебе розпирає біль або страждання (?????? - епафон ), Це теж сила?

чужинець . Мабуть, так, дорогий Сократ, біль - є теж сила - недарма кажуть «сильна біль» або «сила болю»!

Сократ. Чудово, але прошу тебе, поважний чужинець, хіба біль буває у здорової людини?

чужинець . Мабуть, так, дорогий Сократ, біль - іноді є ознакою здоров'я - наприклад, коли болять натреновані м'язи, або родові болі - це теж нормально і здорово.

Сократ. Так, але найчастіше хвора людина - це той, якого розпирає біль, чи не так?

чужинець . Мабуть, так, Сократ, біль - це те, що властиво хворим. Ти абсолютно правий. Важко посперечатися. Продовжуй.

Сократ. А хіба ми не називаємо хворих (???????? - арростос ) Слабкими? Адже на деяких мовах хвороба і слабкість є одне і теж.

чужинець . Мабуть, так, Сократ, біль - це прояв хвороби, а отже, слабкості. Вся сила хворого йде на боротьбу з хворобою. Від цього він стає слабким.

Сократ. Отже, якщо сила - це біль, а біль - це слабкість, то сила є слабкість?

чужинець . Ні, Сократ, ти робиш словесний трюк. Ти береш окремий випадок сили, далі - окремий випадок болю і таким чином приводиш до протиріччя: що сила є слабкість. Ти підміняти поняття словами. А слова - це лише бляклі оболонки понять.

Сократ. А чи так це важливо? Головне, що істина була десь поруч, і нам обом від цього було добре, так, як ніби ми пройшли перед ликом самої Афродіти.

чужинець . Так, Сократ, ти, звичайно ж, має рацію, Сократ.

І так ми ведемо бесіду і далі крізь полуденну спеку, і далі в вечереющего сутінки, і далі в глибоку опівночі. Тільки піднявшись пару раз розім'яти затерплі ноги.

У наших розмовах немає ні квапливості, ні зайвої пристрасності, ні гарячкової спраги істини, ні суперечки, ні боротьби. Ми не гордовито, нас не хвилюють питання, які нас не хвилюють, ми покриті азбукою простих слів цього терпкого, співучого і протяжного, безсоромно східної мови ... Я люблю естетику цих бесід. Я шукаю її з тих пір, як вперше пізнав з курній, слабо надруковані книжки, а до цього шукав інтуїтивно і чекав. Але немає мені співрозмовника і немає спокою, і тиснуть ці дурні два тисячоліття з їх неймовірними питаннями і м'ясорубками. Звичайно, в реальності і там було чимало спадщин славних тираній, але в моєму уявному світі діалогів - немає цих нерішучості питань.

Ось чому бесіда може цінуватися нарівні з будь-якими радощами життя, але ця радість давно викрадена у людини. Її більше немає. Та й чи була вона?

Совість - стрижень людської моралі? |  У чому був правий чи неправий Карл Маркс
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати