На головну

Ілюзія спокою й умиротворення |  O свободу від страху |  почуття будинку |  Тероризм є не причина, а наслідок |  Черговий фільм: Кому це вигідно? |  Життя продовжується. Як це не дивно |  підприємництво |  інтуїція |  Пристрасть до оточення себе прекрасним |  Визначення матеріальності ідеї |

Совість - стрижень людської моралі?

1.  I. Гуманність - мета людської природи, і заради досягнення її зрадив бог долю людства в руки самих людей
  2.  II. Погляд з висот органічної будови людської голови на істоти нижчі, що наближаються за складом свого до людини
  3.  V. Що говорить найдавніша писемна традиція про початок людської історії
  4.  VI. Що говорить найдавніша писемна традиція про початок людської історії. продовження
  5.  Взаємодія людської самки з різними самцями.
  6.  ГЛАВА 1 Витоки ЛЮДСЬКОЇ Кармен
  7.  Глава 12. ТРАНСФОРМАЦІЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ

Як часто туга огортає все моє єство, ставши звичною супутницею дихання, довгих ланцюжків обміну речовин з холодною і рано темніє зовнішнім середовищем. Іноді - це совість. Мені боляче за прожитий даремно годину, за черговий табун людей, загиблих разом десь на іншому кінці світу, за скривдженого мною хлопчика в училище, та Бог знає за що ще. Совість, та найдешевша і заяложена папірець, в багатьох мовах номінально існує у вигляді малоупотребімим слова, совість і туга, ось будні звичайних представників моєї раси - страждальців від народження до труни. Мені нудно є, коли голодують ці нещасні африканці, а я все їм, їм, їм. І не пошлю, оце ж, їм, голодним, цей шматок баранини з соусом, який вже в горло не лізе, а все одно не пошлю. І не всиновлю невелику село в Судані. Совість болить у мене окремо від розуму, як відправлене на відпочинок місце, як карибський острів з прекрасним берегом, якого немає за межами уяви і туристичних проспектів. Бути хорошим не хочеться, прикро, нудно і ненормально. Хочеться бути вище цього, в якомусь іншому вимірі захоплень і прозрінь, але совість упереміш з тугою тягне назад, до землі, до неї, рідненької, з якої вийшли і в яку увійдемо. А Судан все дохне, а я все об'їдаюся. І не треба мені так багато, і не голодний, і нудно, а їм, мабуть, ой як їсти хочеться. У них, мабуть, величезні сходи потреб. Така величезна, що верхньої поперечини і не видно. А я не даю і не хочу давати, хоч і совісно, ??але завжди досить виправдань. Я дивлюся на людей, і мені противно. Соромно за них, за все їх пошленькіе похотлівенькіе думки. За свої думки теж соромно, але не так. Я ж їх не знаю цілком. Мої думки мені менш знайомі, ніж чужі. А чужі видно наскрізь. Іноді мені здається, що я чую їх, ці чужі, пилові, заховані в безглуздому одязі і ще більш безглуздих голих тілах думки. Все про те ж, все про тих же соковитих нудних дурниці, що розкладають на ланцюжка обмінів, молекул кислот і ефірів. Нудно.

Хочеться міркувати, філософствувати, неспішно моралізуя, виводячи навиворіт, що хороше - є погане, і навпаки. Так затишніше і безпечніше вкутувати совість і тугу. Взагалі, совість є різновид туги, тугого впертого почуття жалю за непрожитих, по залишеному десь серед старих речей, і тому ніколи не дістався нашому нудьгуючому розуму.

Я бачу графіки і наукові тексти, і мені хочеться що-небудь робити, щось відкривати, щось осягати і вносити в ці стрункі графіки і таблички, але як подумаєш, що все це доведеться пробивати крізь непробивну вульгарність «нісенітниця несучих університетів» , таких собі істинно вчених катів і суддів нещасних Менделя, так і плюнеш, а не пішли б вони всі лісом!

Все хованки та лічилки з тужливої ??совістю і нудьгою. Звідси виникає роздратування на себе, на запах життя і на інші прояви Всесвіту в собі. Як проявляє себе Всесвіт в чарці коньяку? Не знаю. На жаль, мої старі єврейські ферменти розщеплюють алкоголь задовго до того, як він присипляє совість. Дивно - і навіщо природі слід повторювати одне й те саме з покоління в покоління, з століття в століття? Адже це все одне і те ж, практично абсолютно одне і теж. Все ті ж обрезклого від обжерливості тіла, все ті ж опухлі від голоду тіла, тіла, тіла, тіла ... Тільки тіла. Матерія всередині костюмів, загорнута матерією костюмів.

Совість - це коли соромно і хочеться не просто прірва, зникнути, розчинитися, і навіть не просто не існувати взагалі, а навіть і не знати, що можна було б і існувати. Ось що таке совість. Це біль навиворіт, яку ми не вміємо ні одягати, ні знімати і яка нам, як не рядісь, не личить. Нам, розумним теоретикам єства, філософам від друкарських верстатів, вона не личить. І не треба сміятися над тими, хто у всьому бачить змову темних сил. Те, що він не завжди вдається, як задумано, зовсім не означає, що його не було. Просто коли задум стикається з людською вродженої дурістю, лінню і марнослів'я - ніякої задум не може здійснитися цілком. Я думаю, в цьому і є пояснення, чому зло не цілком здатне захопити світ - воно хаотично, спонтанно і тим дуже шкодить самому собі в першу чергу. Не сумнівайтеся, змови весь час виникають і плануються, як же інакше, ще одну позолочену табуретку придбати - це ж достатній стимул позбавити життя пару сотень тисяч, але на іншому кінці світу, не прямо, а опосередковано, а тому абстрактних і абсолютно нереальних. А їх мертві або страждають ще живі особи зосереджені. Вони зайняті. Вони вмирають. Це заняття. Повірте мені, це заняття. Їм ніколи осмислювати і міркувати. А тим більше здогадуватися і викривати. Ми можемо бути спокійні. Це не нас їм, а їх нам показують по телевізору, не один раз, а багато, дуже часто повторюючи одні і ті ж кадри, через брак безлічі таких вражаючих кадрів. Ми теж зайняті, ми їмо і дивимося, як вони вмирають або страждають, а часто - як вони вже померли, і слідство вже почалося, від чого стає затишніше і спокійніше, оскільки заходи вже вживаються. О, воістину, телебачення - перемога диявола, який в дрібницях. Святкуй, диявол, ось твої дрібниці, вони у мене за обідом, мертві чиїсь тіла у мене за обідом. Це випуск новин. Ви славно спрацювалися з природою-матінкою. З людці-нелюдами. Відмінне обідній шоу. Я вражений. На все життя, поки не настане черга мене показувати по телевізору, але я буду дуже зосереджений і зайнятий, оскільки це дуже займає подія - твоя власна смерть.

Іноді мені здається - я знаю, що люди скажуть, задовго до того, як вони відкрили рот, і завжди виявляється: ні, не те. Сказали не те, що я думав, але не менш вульгарне або нудне. Причому здається, як же я не здогадався, адже це так зазвичай і ясно. Це я називаю передчуттям майбутнього, очевидного, але ніколи не траплялася цілком - так, як очікуєш. Вчені дивуються - і чому люди допомагають один одному без видимої користі для себе? Вчені люди раціональні. Їм цього не зрозуміти. Мені теж завжди це цікаво: допоможе, скаже «спасибі», «до побачення», а потім вб'є. Все культурненько і нудно. Суперечливість людей, світу і майбутнього повинна бути зареєстрована як основний закон Всесвіту. Нас надзвичайно вводять в оману, малюючи образ нормальної людини. По-справжньому той кошмар, який ми з себе представляємо, і є цілком нормальна людина. А то, що нам малюють як ідеал, - такий же пластиковий фантом, як лялька Барбі. Ось часто тепер стали робити фільми, в яких роботи в майбутньому починають проявляти людські якості. Але їх злі люди вражають в правах, тому що вони не можуть бути емоційними. Це дурниці. Я вам запрограмують робота так, що він ще буде крутіше, ніж справжній чоловік. Він такі емоційні викрутаси буде викидати, що вам і не снилося. І ридати буде, все, як годиться. Наша людська пропаганда створює барбіобразную казку про нормальну людину з нібито якимись особливими таємниче незбагненними емоціями, почуттями і сложнообразованностямі. А дивись, як природа просто звертається з цими сложнообразованностямі - тряхануло десь, а ну їх цунамі - і немає ста тисяч унікальних сложнообразованних особистостей. Мати-природа куди крутіше, ніж будь-які наші людські мясодавілкі-диктатори. Вона ще нам не все показала. (Але багато хто знає, на що вона здатна, хоч і мовчать.) Отже, передбачення майбутнього, що, мовляв, роботів будуть ображати, схоже на моє передбачення того, що вимовить мій черговий співрозмовник. Здавалося б, правильно і логічно, але коли вимовить - зовсім не те. Швидше роботам видадуть привілейовані права, як тепер расовим меншинам, і вкажуть, що будь-яке мисляча істота, навіть пральна машина, має прав не менше, ніж її творець, неясно мисляча людина. А ми продовжуємо заперечувати це і є свиней. Хоча багато хто з нас живуть практично такий же насиченим життям, як і ці тварини. Але ми підміняємо м'ясо об'єктом і не бажаємо відмовитися від звички пожирати убієнних. Дивно, що ми відмовилися від людоїдства. Оскільки наше співчуття до інонародним, загиблим на іншому кінці землі, мало відрізняється від нашого ставлення до убитим на бойні свиням. А тут-то і проступає совість і неприязнь всіх оточуючих до мене за те, що я говорю неприємні речі, які не може йтися. Я знаю, що не можна. Я знаю, але кажу. Значить, я безсовісний. Значить, я не володію мистецтвом приємного проведення часу і незадаванія ідіотських питань, за які нам так огидні моралісти, леви товсті всякі і хто поменше.

Отже, совість - стрижень нашої моралі? Я б не сказав. Мораль окремо, совість окремо. І ми окремо. Суть полягає в умінні вести приємні бесіди, приємне проведення часу, наведення затишку до падіння астероїда, філософствування по кутах при світлі свічок про хороше і погане, про доброго і недоброму і їх безумовної відносності і перетекаемости з одного в інше. Ну а що? Інша опція - прострадать все життя від того, що помреш. Погубити себе життя тільки тому, що раз не безсмертний, тоді і взагалі не згоден жити. І адже прикро розуміти, що якась жалюгідна молекула у мене в мозку диктує моє роздратування і незадоволеність всесвітом, і хочеться потягнутися до коньяку, але він не допомагає, і совість залишається ні при чому, недолікованої, недозаглушенной, як і все в цьому малообустроенном справі.

Руйнування як засіб творення |  Діалоги грецьких філософів - естетика пошуку істини
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати