Головна

анотація |  Що таке кухонне філософія? |  Прощення як засіб досягнення свободи |  Неможливість пізнання добра і зла |  Еволюція Всесвіту в напрямку любові |  Іноді просто добре бути |  Ілюзія спокою й умиротворення |  O свободу від страху |  почуття будинку |  Тероризм є не причина, а наслідок |

Життя продовжується. Як це не дивно

1.  I. Життя
  2.  I. Походження готовий. Життя готовий в Південній Росії. Напади на Римську імперію.
  3.  IX. Короткострокове небанківська іноземне фінансування з використанням емісії комерційних паперів
  4.  VI. ОСОБИСТА ЖИТТЯ Сомсу
  5.  X е і Л. Зціли своє життя, своє тіло, Сила всередині нас / Пер. Т. Гейл. - Ltd "Ritas», 1996..
  6.  А тепер ще питання. Поки життя виглядає ще більш-менш терпимо; коли ж почнуться справжні неприємності?
  7.  Акст! Кажу! В одному куплеті ваше життя розтягується на століття, в іншому - немає майбутнього у П'ятій раси.

Життя продовжується. Як це не дивно. Прийшов ще один день. Як і раніше спостерігаю себе з боку крізь пелену, колють крапочки перед очима. Здається, така тонка малозначима нитка пов'язує мене з собою. Здавалося б, і яке мені діло до самого себе? І чого я так переживаю за якусь людину, мало мені знайомого, яким я сам собі є?

Минуле в повному тумані, насилу щось пам'ятаю, та й то, що пам'ятаю, - сухо, як канцелярський факт.

Намагаюся відокремитися від себе, бо у нестямі причин для переживань немає. Але і те, окреме від мене самого, - теж туманно, зі слабкою хиткою зв'язком з якимось минулим, якимось справжнім і, ще більш того, якимось майбутнім. Увага насилу вихоплює окремі деталі і тут же їх забуває.

І як я ще здатний щось робити, міркувати, змушувати кудись ходити своє тіло в такому сутінковому несвідомому стані?

Де ж є істина, коли всі наукові теорії діляться на визнані, хоч і неправдиві, і на невизнані, втім, теж хибні?

У факті, що кожен день я як би повинен починати з чистого аркуша, пригадувати, хто я, де я і що зі мною відбувається, завжди я бачив дурний недолік своєї (а може, і людської в загальному) пам'яті, але сьогодні мені спало на думку , що, мабуть, в цьому є особлива перевага. Я як би кожен раз змушений заново все це переосмислювати. Якби я в точності, раз і назавжди, відразу знав відповіді на всі ці питання, де ймовірність, що ці відповіді були б хоч скільки-небудь вірними, якщо взагалі можливо щось вірним, якщо вони відомі кому б то не було, хіба що Богу? Отже, я, кожен раз заново переосмислити те і це, все ж роблю це кожен раз трохи інакше, трохи під іншим кутом зору, і так, мені здається, я наближаюся до більш точному кінцевому розуміння себе (якщо це можливо). Природа взагалі не любить визначеності. Де б людина не стикався з краями своїх знань, будь то мікросвіт або макрокосмос, питання зародження життя або наявності позаземного розуму, загробного життя і Бога, завжди наштовхується на невизначеність.

Будь-яка визначеність, пам'ятаючи Сократа, може бути зведена до невизначеності. Ми тому лише можемо говорити про різні ступені визначеності або ймовірності вірності наших спостережень і висновків.

Отже, мій розум, здається безглуздим, що вимагає пригадувати очевидні, здавалося б, речі, просто є продуктом тієї самої природи, яка не терпить визначеності.

Чи можна боротися або нарікати на свою природу, яка є продовженням всього світобудови?

Якраз почуття незадоволеності собою і навколишнім має сприйматися неприродним, болючим і не богообразность.

Крім того, в чому сенс постійного визначення себе і природи? Може, це відчуття себе як би весь час з боку і є доказ моєї приналежності до всього навколишнього. Дивлячись з боку, хочеться менше протиставляти себе природі. Гармонія настає тоді, коли частина не конфліктує з цілим. Говорячи: «Природа хоче від мене того чи сього», я помиляюся. Я сам і є невід'ємна, нехай і незначна частина цього світобудови.

У зв'язку з вищесказаним я б хотів зробити для себе такі висновки:

Перший висновок. Отже, те, що моя свідомість здається мені недосконалим, - шкідлива ілюзія. Воно таке і працює таким чином, яким і має працювати.

Другий висновок. Протиставлення себе природі нерозумно і абсолютно безглуздо, оскільки позбавлене всякого сенсу відокремлювати Невідокремлювані.

Третій висновок. Постійне аналізування себе і навколишнього є не недолік, а перевага. Подібний спосіб робить життя живої, гнучкою і невизначеною, як раз таким, яким воно і є як частина гнучкого і невизначеного світобудови. Навіть опори грандіозних будівель повинні мати пружність і гнучкість. Непохитність є вірна причина бути зламаним. Нестерпний бунт проти середовища, частиною якої я є.

Четвертий висновок. Одна з головних проблем людської (моєї) незадоволеності навколишнім всесвітом і своєю роллю в ньому лише в точці, з якої здійснюється спостереження, - з моєї точки спостереження просто не проглядається вся картина.

світло

Спокійний творчий процес - ось, мабуть, рід занять, який мені потрібен. Оскільки ні в яких пологах мистецтв, - можливо, крім поезії, - я не вважаю себе обдарованим цілком, то найкраще, що я міг би собі придумати як заняття, і є те, що я роблю зараз. Писати російською мовою, який найбільш мені знаком. Поезія є субстанція примарна, штучна і не накопичувальна. Проза ж споглядально-філософського напряму є явище більш прийнятне, тим більше що я не збираюся створювати в результаті цього творчого процесу ні продукт для продажу, ні навіть якесь створення для чийого б то не було споживання. Я б взяв якийсь словник і писав би свої думки з різних приводів.

Отже, що є «світло»? Світло як запах речовини, слід матерії, що поширюється в просторі. Електромагнітні хвилі. Але що є світло в чуттєвому сенсі? Щось абсолютно позитивне, ясне, біле. Настільки біле, що біліше вже не може бути.

Це як раз той білий, зовсім не сліпучий, але абсолютно ясний світ, який, мені здавалося ще в далекому дитинстві, бачиш, коли пробуджується від життя. Мені здавалося, що життя - сон, і одного разу я прокидаюся при абсолютно ясному білому світі, все стає абсолютно чітким, безсумнівним, певним, зручним, роз'ясненим. Знову ж таки, цей білий світ представляється як біла стіна.

Тепер, мені здається, я ще далі від цієї реальності, і надії на пробудження все менше.

Можливо, для мене це те саме світло, який я бачив при самому своєму народженні, коли я, як кажуть, мало не помер.

Добре, що цей світ існує хоча б десь в моїй підсвідомості. Скажімо, це Бог.

Є й інший світ, яскравий, сліпучий. Світло сонця, від нього хочеться ховатися, спокійніше, коли він прихований низькою хмарністю, тоді він розлитий рівномірно по всьому небу, як було в Лондоні; в останній раз, перед від'їздом, ми гуляли по парку, Ріджент-парку, де десь мав розташовуватися звіринець. Качки купалися у фонтані. Це був хороший світло, нехай сонця, але проходить крізь ковдру хмар.

Світло як світ. Для мене це щось кругле, напевно, через схожість з глобусом. Визначальне швидше Землю, ніж весь Всесвіт.

Світло як освітлення, м'який, не дратівливий. Я скоріше люблю, коли світло і предмети проступають ясно. Так зручно працювати, хоча сидіти хочеться при дуже слабкому світлі. Як норвеги. Норвеги люблять слабке освітлення. Усюди то маленький світильник, то свічка. Ліхтарі на дорогах в Норвегії світять як би самі по собі.

Світло затишний, світло від ліхтарів, коли здається, що шматочок дня забутий посеред ночі. Мені здається, як світло від ліхтаря в місті, в якому я народився, на вулиці під моїм вікном.

Світло блискавки. Раптом все стає ясно видно, чітко, здається чимось штучним. Чомусь не страшно, хоча що може бути страшніше сліпий енергії блискавки?

Світло від фар. Знову ж затишно, обмежений простір, висвітлених фарами. Ясність, і, знову ж таки, те, що не освітлено, як ніби не існує, а значить, не приваблює увагу, не відволікає і дає відчуття більшої захищеності, більшою, ніж днем, коли далечінь видно до горизонту і світ занадто великий.

Світло зірок. Примарний, насилу проступающий. У мене завжди викликав почуття моєї образливою непричетність. З іншого боку, від світла зірки є почуття, що ось же є світи, куди можна було б надійно сховатися від людей. Люди палять і ненавидять, і мені весь час хочеться від них сховатися, хоча і без них не можу.

Світло свічки. Або спочатку світильника. Бабушкін світильник, мармурова сова, яка стояла на вікні. Я прокинувся пізньої оксамитової, важко-оксамитової вночі. Горів цей світильник. Очі сови були червоними.

Тепер світло свічки. Це стиль. Знову Норвегія, не було світла, і вночі горіла свічка і тріщала грубка. Почуття минулих часів і незалежності від цивілізації.

Світло свічки ненадійний, з вічно подрагивающим тінями. Мене щось в ньому завжди дратує. Плюс я боюся відкритого вогню на столі, як би не вийшло пожежі.

Світло від вогню в печі. Знову Норвегія. Мені здається дуже корисним дивитися на вогонь. Щось в цьому є цілюще. Якщо горить камін або піч, я намагаюся завжди сісти так, щоб бачити вогонь.

Ось і, мабуть, все про світло.

темрява

З одного боку, тьма - щось дуже негативне, на противагу світу. На цьому я не буду зупинятися, оскільки таке розуміння загальноприйнято.

Темрява - я боюся темряви. З дитинства. Мені здається - присутність усіляких потойбічних явищ дійсно посилюється в темряві.

Безумовно, щось з багатовікових сказань, міфів і неймовірних історій так чи інакше відповідає дійсності.

Отже, мій страх темряви швидше пов'язаний з містичним страхом, ніж зі страхом земних небезпек.

З іншого боку, тьма, потемки, сутінки надають на мене захищає і розслабляючий ефект. Є відчуття оксамитової укриття.

Повна, тремтяча, вібрує темрява - напевно, це вібруючий почуття виникає через пульсації крові в судинах очей.

Темрява така неприємна. Темрява також, звичайно, нагадує сліпоту. Ще цікаво, що завжди, коли потім відкриєш очі, предмети виявляються зовсім не такими, як їх уявляєш з закритими очима.

Темрява перегукується з поняттям порожнечі, скажімо, порожнечі міжзоряного / галактичного простору. Для мене в цьому є щось знову ж постійне, надійне, як місце укриття. Ти не можеш бути там живим, а отже, тобі нічого не загрожує ...

Черговий фільм: Кому це вигідно? |  підприємництво
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати