Головна

Приваблива пропозиція

  1.  А пропозиція збільшується.
  2.  А) Пропозиція і словосполучення
  3.  Безсполучникового пропозиція і його граматичні ознаки
  4.  КВИТОК 7 Сукупна пропозиція. Особливості кривої сукупної пропозиції. Фактори сукупної пропозиції.
  5.  В 5. Ускладнений пропозицію
  6.  В 6. Складне речення
  7.  Вплив інструментів фіскальної політики на сукупну пропозицію

- Льова, Паша, вас терміново Сергій Олегович до себе викликає, - доповіла секретарка Танечка.

- Мене-то навіщо? - Павло здивовано подивився на головного редактора.

- Поняття не маю, - знизав плечима Льова. - Підемо, раз шеф вимагає терміново, значить треба терміново.

Це і справді здавалося дивним. Зазвичай начальник відділу періодики, викликав тільки Льову, інші співробітники газети «Знатний рибалка» для нього, немов би і не існували. Павло і бачив щось Сергія Олеговича лічені рази, - позустрічайся з ним десь на вулиці, навряд чи б дізнався в нічим особливо не примітному людину свого роботодавця. Дещо стало зрозуміло, коли начальник представив головному редактору газети і його заступнику свого відвідувача. Втім, в поданні той не потребував, свого часу Леве і Павлу доводилося зустрічатися з Петром Васильовичем Нешпаевим на рибальських змаганнях.

- Дядько Співати! Де руку-то втратив - щука відкусила? - Бадьоро поцікавився Льова.

- Гірше, - хмикнув той.

- Кажуть, ти начальником якоїсь елітної бази став? - Згадав Павло. - Поруч з якимось крутим заповідником?

- Правду кажуть ...

- Так, - звернув на себе увагу Сергій Олегович. - Пане Нешпаев прийшов в нашу газету з цікавою пропозицією, яке зараз сам і озвучить.

- «Кубок майстрів». Змагання з ловлі хижої риби. Особистий залік. Переможець отримує триста тисяч, - лаконічно почав Петро Васильович.

- Триста тисяч чого? - Уточнив Льова.

- Доларів, звичайно, - посміхнувся Нешпаев і продовжив:

- Беруть участь всього шість найвідоміших спортсменів країни. Марафон. Шість турів - з понеділка по суботу. Старт кожного туру о десятій ранку, фініш - у вісімнадцять. Пояснюю, - кивнув Петро Васильович котрий зібрався щось запитати Павлу.

- Кожен спортсмен увійде в заповідник в супроводі персонального єгеря, в обов'язки якого - опіка свого клієнта протягом усіх шести діб. А саме: контроль за дотриманням правил змагань, завмер, фотографування і облік виловленої риби, зв'язок з головним суддею, забезпечення безпеки в екстремальних ситуаціях під час пересування по заповіднику і безпосередньо під час риболовлі, забезпечення харчуванням і відносним в польових умовах комфортом тощо.

- Рибу дозволено ловити ... - встряв Павло.

- Будь-якими снастями, але виключно на штучні насадки.

- Оригінально.

- Оригінальними стануть трофеї, які ви там знайдете. Погляньте, - Петро Васильович виклав на стіл кілька кольорових фотографій.

- Ми бачили цих красенів на рибальських сайтах в Інтернеті, - сказав Льова, перебираючи знімки. - Думали, фотомонтаж.

- Все це знімав особисто я, - Нешпаев ткнув себе в груди великим пальцем. - Та що я вам кажу, приїдете - самі переконаєтеся. І зловите ...

- Чому ж така екзотика досі не розкручена по повній програмі? - Поцікавився Сергій Олегович.

- Перший час після свого виникнення заповідник Кабаняче урочищі був взагалі закритий. Його величезну територію охороняла ціла армія, і загороджували кілька рядів колючого поволоки, щоб ніхто не зміг проникнути звідси туди і тим більше - звідти сюди. Коли дуже швидко з'ясувалося, що ніхто звідти до нас в гості не поспішає, вчені приступили до вивчення заповідника. І відразу ж зіткнулися з агресією небачених досі тварин, немов за чиєюсь наводкою захищали свою територію.

- Тварин - мутованих? - Уточнив Павло.

- Можна і так сказати. Щоб з ними впоратися знадобилися досвідчені мисливці, єгеря. Я був серед перших. Але це окрема історія. Якщо коротко, то єгеря зі своїм завданням впоралися, вчені зоологи досить швидко збагатилися небаченим з наукової точки зору матеріалом, а вцілілі тварини мігрували вглиб заповідника, в важкопрохідні місця, так звані топи, яких насправді дуже багато. Туди час від часу відправляються експедиції, але справа це дуже небезпечне, особисто я знаю ... знав кілька єгерів, з цих експедицій не повернулися. І таких сміливців стає все менше і менше.

Зате досліджені території заповідника держава вирішила здавати в оренду, як офіційним, так і приватним особам - але виключно для організації полювання, риболовлі, туризму. І я знову ж став в числі перших орендарів. Тільки на відміну від інших конкурентів, зайнявся організацією саме екзотичної риболовлі.

Конкуренти не відразу зрозуміли, що на туристах багато грошей не заробиш, а мисливцям-мільйонерам - звіра подавай, якого в угіддях залишилося - на пальцях перерахувати, зате екзотична рибалка - справа дуже перспективна, а серед рибалок теж мільйонерів вистачає, які, між іншим, мою базу знають, відвідують і рибку, яку хочуть, ловлять. Але поки база «Гранична» була єдиною рибальської, вона вважалася як би закритим клубом для обраних. В недалекому майбутньому таких баз розплодиться багато, і, власне для того, щоб база «Гранична» так і залишалася першою серед перших, я «Кубок майстрів» і влаштовую.

- До речі, дядько Співати, призовий фонд ти заснував нормальний, а якою буде стартовий внесок з кожного учасника? - Запитав Льова.

- Спортсмен, який представляє вашу газету, від стартового внеску звільняється, - оголосив Петро Васильович. - І журналіст, який поїде разом з ним також звільняється від усіх витрат.

- Іншими словами, передбачається якийсь бартер? - Звернувся Льова до свого начальника.

- Взаємовигідний бартер, - кивнув Сергій Олегович. - Про «Кубку майстрів» ми розмістимо в газеті три статті. За тиждень до старту - інтерв'ю з учасниками, потім - репортаж після третього дня змагань і ще через тиждень - докладний звіт, що і як там все було. Якщо наберете достатньо матеріалу і буде пристойний фоторяд, подумаємо про випуск окремої брошури щось типу додатка до «Знатного рибалці». Тим більше, якщо ми займемо перше місце.

- Сергій Олегович, ви вже вирішили, хто з нас буде виступати, а хто буде про це писати? - З викликом запитав Льова.

- Ну, пишіть щось ви обидва на рівні. А хто з вас краще ловить ...

- Смію вас запевнити, - втрутився Нешпаев, - ловлять вони обидва - дай бог кожному. Знаєте, скільки у них нагород? Напевно, вдома, вільного місця немає від кубків та від будь-яких призів ексклюзивних. І що не менш важливо - обидва в спінінгу універсали ...

- Зажди, дядьку Співати, - перебив Павло. - Ти, начебто, говорив, що змагання будуть з ловлі хижої риби, але не конкретно по спінінгу.

- Це ти вірно помітив! Не всі ж мої потенційні клієнти спінінгісти. Хтось, наприклад, любить нахлистом ловити або на вудку з боковим кивком і блешнею. У вас в заповіднику буде вибір, яку снасть використовувати.

- Ти, головне, все це до Положення про змагання чітко пропиши, - повчально сказав Павло.

- Це зрозуміло і навіть не обговорюється, - погодився Петро Васильович.

- Ну, якщо ловити можна не тільки спінінгом, а різними снастями, то тут наш Павло Євгенович поза конкуренцією. Він і повинен виступати, - переконливо сказав Льова, дивлячись на Сергія Олеговича. І, щоб не продовжувати дискусію, додав: - У Павла і змагальний досвід величезний, та й регалій на порядок більше, ніж у мене. Ну а я готовий фотосесію забезпечити і барвисто описати, як представник газети «Знатний рибалка» стане чемпіоном небувалих досі змагань.

- Мудро, - прокоментував Нешпаев.

- Що ж, так тому і бути! - Підвів підсумок Сергій Олегович і звернувся до Павла. - Е-е-е ... Балашов, починай готуватися. Якщо запитань більше немає ...

- Хвилиночку, - підняв вказівний палець Льова. - Парочка серйозних питань.

- Так? - Начальник відділу періодики встав з крісла і уперся кулаками в стіл.

- Якщо Павло Євгенович Балашов, як представник «Почесного рибалки», переможе в цих, як мені здається, дуже складних і небезпечних змаганнях, то кому конкретно дістанеться приз?

- Як кому ?! - Скипів Сергій Олегович. - Звичайно ж, приз перейде до фонду редакції газети. В якій він працює, яка його ...

- Ні, - перебив головний редактор цієї самої газети. - Я дуже добре знаю, що таке змагання з ловлі риби. Знаю, яким витратою енергії, якими кров'ю і потом завойовується кожна нещасна медалька. І якщо чемпіоном стане Павло, а особисто я в цьому не сумніваюся, то всі гроші повинні дістатися тільки йому.

- Я згоден на фіфті-фіфті, - подав голос Павло.

- Так! - Стукнув кулаком по столу Сергій Олегович. - Торгуватися?

- Зачекайте! - Блиснув очима Льова. - Спортсмен, якщо переможе, отримає заслужену винагороду, а журналіст, який буде висвітлювати ці знакові, серйозні і дуже небезпечні змагання, отримає підвищений гонорар. Так, Сергій Олегович?

Директор набрав повні груди повітря, шумно видихнув і звернувся до Петра Васильовича:

- Пане Нешпаев, ці питання, стосуються внутрішніх справ редакції. Ваша пропозиція ми приймаємо, «Знатний рибалка» виставляє на змагання свого спортсмена і журналіста, захід буде широко і якісно висвітлюватися на сторінках нашого видання. Більш того, я сам прибуду на місце змагань, як спостерігач. І, звичайно ж, зроблю ставку. Ви ж не пропустіть такої можливості, щоб влаштувати тоталізатор, ха-ха-ха! Бажаєте, додати ще що-небудь?

- З Положенням про «Кубку майстрів», складом учасників і з іншими деталями ви ознайомитеся в найближчі день-два. Бажаю удачі, панове, - сказав організатор ексклюзивних змагань і, не подаючи для прощання руки, але, кивнувши кожному окремо, покинув кабінет.

 Глава перша |  Шістка майстрів


 анотація |  Євген Константинов |  Евдокімич |  глава п'ята |  глава шоста |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати